Коли косметика не виправдовує сподівань?
 Розглядаючи рекламу нових косметичних засобів на сторінках глянцевих журналів, вслухаючись у привабливі обіцянки блискучих красунь з рекламних роликів на телеекранах, ми волею-неволею піддаємося цієї магії впливу на підсвідомість і починаємо дійсно очікувати від вмісту цієї чарівної баночки воістину неможливого!

Повернення молодості, повного зникнення зморшок, отримання любові, успіху і всього того, що так переконливо нам показують автори рекламних сюжетів, фантазія яких безмежна. І коли цього не відбувається, ми розчаровано заявляємо: ця косметика не діє, і вже починаємо придивлятися до наступного «чуду» косметичної індустрії.

Чому ж не збуваються надії? Мені здається, основних причин тут всього дві: по-перше, ми занадто багато чого чекаємо від косметики, а по-друге, ми купуємо не ту косметику, яка підходить саме нам . Про очікуванні чудес вже трохи говорилося вище, а адже косметика - це тільки косметика, не слід чекати від неї чарівних змін зовнішності. Так, вона може захистити шкіру від шкідливих впливів, напоїти її вологою і розгладити дрібні зморшки, вирівняти колір і підвищити пружність. Але навіть найдорожча і відома косметика, все-таки, не вміє повертати молодість, якщо вікові зміни зайшли далеко. Інакше, хіба б йшли далеко небідні і все ще красиві поп-діви і зірки екрану на ризик пластичних операцій, прагнучи приховати сліди часу? Як кажуть, час - найкращий лікар (для образ і душевних потрясінь), але поганий косметолог. Але все ж без косметики нам не обійтися, нехай вона не рятує шкіру від старіння, але добре підібрана косметика цілком здатна відстрочити поява ознак віку на обличчі, уповільнити процеси старіння, поліпшити стан шкіри.

Загалом, до косметики потрібно підходити спокійно і вдумливо, а якщо вам важко визначити тип вашої шкіри або її вік, то просто необхідно знайти хорошого косметолога і прояснити ці питання, щоб не викидати гроші не вітер, купуючи непотрібні, а може навіть шкідливі для Вашої шкіри кошти.

Чи знаєте ви вік своєї шкіри?

 Коли косметика не виправдовує сподівань?
   Якщо Ви вважаєте, що цілком достатньо знати свій вік, зазначений в паспорті, то глибоко помиляєтеся. У більшості випадків «паспортний» вік і біологічний вік не зовсім збігаються, і іноді ці відмінності цілком істотні. Так що, купуючи крем і орієнтуючись на свої, припустимо, 35 років, ви ризикуєте помилитися. Якщо біологічний вік шкіри старше на років десять, то придбане засіб не буде для вас ефективним, а якщо ваша шкіра молодше паспортних років, то можливі й негативні наслідки для шкіри, перегодовувати молоду шкіру сильнодіючими речовинами не слід. Вік шкіри може відхиляти від паспортного і в ту і в іншу сторону, і на 10 і на 20 років, а залежить це від багатьох факторів: хвороб, харчування, впливу клімату та умов праці, шкідливих звичок.

Приблизно можна визначити біологічний вік своєї шкіри за допомогою невеликого тесту.   Підраховуємо бали, якщо у вас є в наявності:

• зморшки між бровами - 3 бали;
• зморшки під очима - 4 бали;
• опущення верхньої повіки - 4 бали;
• мішки під очима - 4 бали;
• "гусячі лапки" - 4 бали;
• чітко виражені носогубні складки - 3;
• пігментні плями - 5;
• зморшки навколо губ - 5;
• зморшки на губах - 4;
• подвійне підборіддя - 4;
• зморшки на шиї - 5;
• ослаблення м'язів овалу обличчя - 5.
Тепер додаємо до отриманого результату 20 балів і отримуємо біологічний вік своєї шкіри.

Як ви вже зрозуміли, якщо у вас немає ніяких зазначених вище недоліків, то вік шкіри відповідає 20 рокам, і ваше обличчя молодо і абсолютно. Регенераційні процеси в організмі йдуть швидко, шкіра швидко відновлюється після стресових ситуацій (сонячні опіки, порушення в режимі сну і харчування), і в цей період досить очищати, зволожувати і живити шкіру косметикою, виготовленої на рослинній сировині.

З 25 років у всьому організмі вже спостерігається уповільнення процесу репродукції клітин. Шкіра оновлюється вже не так швидко, що призводить до структурних порушень у всіх її шарах, зовнішній шар шкіри потовщується і грубіє.

 Коли косметика не виправдовує сподівань?
 Після 30 років він потовщується на 1% щороку, а внутрішній шар стає тонким і крихким .  Обмін речовин в шкірі порушується, що прискорює її старіння .  Цей процес запрограмований генетично, тому за зовнішньою оболонкою тіла, починаючи з цього періоду, потрібно доглядати особливо уважно .  Варто обов'язково застосовувати і денний, і нічний креми, маски, лосьйони .  Залежно від типу шкіри, раз на тиждень очищати її за допомогою пілінгу .  До складу багатьох косметичних засобів для цього вікового інтервалу включають спеціальні речовини, що підсилюють репродукцію клітин .  Принцип їх дії заснований на постійному м'якому відлущуванні старих клітин з поверхні шкіри .  Приблизно з 30 років можна починати користуватися засобами з колагеном і еластином, адже саме з цього віку знижується виробництво власного колагену і зменшується його здатність до накопичення води .  У цьому віці з'являються мімічні зморшки і зморшки між бровами - їх часто називають зморшками «лева»; промальовувалися носогубні складки, що спускаються від крил носа до куточків губ; чітко позначаються риси обличчя в цілому .  Змінюється колір обличчя, зникає внутрішнє сяйво шкіри, з'являються мішки під очима . 

А до 40 років вироблення колагену припиняється повністю. Кількість еластину в шкірі також неухильно знижується. Поглиблюються мімічні зморшки, акцентуються носогубні складки і «гусячі лапки» - дрібні зморшки навколо очей. Вся увага в цей період треба зосередити на глибинних шарах шкіри.

Проблеми зрілої шкіри

Після 50-ти років в щоденний догляд за шкірою слід включити активнішу косметику - з яскраво вираженим регенеруючою, глибокою зволожуючою, підтягуючим дією. Як засіб для пілінгу перевагу слід віддавати Гоммажі з більш ніжним впливом. Не обійтися в догляді без біоактивного крему і ліфтингової підтягувала сироватки, яка підвищить пружність шкіри. Для вікової шкіри показано періодично під нічний крем наносити спеціальний коктейль з рослинних гормонів мигдалю, авокадо, ослинника, кокоса, вітамінів А, Е, F, екстрактів паростків пшениці. Ці фітогормони діють на життєво важливі процеси, подібно нашим природним гормонам: активізують і стимулюють механізми клітинної регуляції для боротьби зі старінням шкіри.

 Коли косметика не виправдовує сподівань?
   Зверніть увагу на клітинну косметику (на етикетці cellular - клітинний). Під клітинною косметикою слід розуміти косметичні засоби, основною діючою речовиною яких є ембріональні клітинні матеріали. Продукти клітинної косметики не містять гормонів, їх дія обмежується тільки шкірою, але надаваний ними ефект за своєю силою зіставимо з дією препаратів на гормональній основі. Ефект від цих препаратів проявляється не відразу, але поступово стан шкіри набагато покращується, шкіра відновлює свій натуральний здоровий вигляд. Шкіра починає виглядати молодше свого біологічного віку і більш активно пручається несприятливих зовнішніх факторів.

Ну, а в особливо важких випадках фахівці пропонують своїм клієнткам гормональні креми для шкіри, які діють рівні дерми і доповнюють інші косметичні процедури, які виконуються в салонах краси і клініках. Щоб і в зрілому віці виглядати привабливо і молодо, однією косметики мало, потрібно невпинно трудитися, доглядаючи за собою, стежити за здоров'ям і харчуванням, вести активний спосіб життя, любити себе і оточуючих. І тоді привабливе обличчя буде нагородою за цю постійна праця.
Автор: Ольга Травлеева


 Маска на будь-який смак!
 Маски для обличчя пом'якшують і зволожують шкіру, сприяють очищенню пір, відбілюють жирну шкіру й виконують безліч інших корисних функцій!

Косметичні маски є досить дієвим засобом при найрізноманітніших змінах шкіри обличчя і шиї. Маски можуть грати як роль додаткових процедур після масажу, чистки, пілінгу, так і самостійних. Маски бувають тонізуючими, пом'якшуючими, отбеливающими, в'яжучими, поживними, протизапальними, дезінфікуючими та ін. Маски зазвичай наносяться на 20-25 хвилин. Перед накладенням будь маски обличчя необхідно очистити спеціальним лосьйоном або іншим очищує засобом. Можна зробити теплий компрес, що значно підвищує ефект косметичних масок. Дуже важливо, щоб після нанесення маски мімічні м'язи обличчя були нерухомі.

Важливо!   Маски діють на шкіру більш інтенсивно, ніж інші косметичні засоби, але регулярний догляд за шкірою замінити не можуть, тому що являють собою лише додатковий засіб.

В'язкі маски

В'язкі маски застосовуються при шкірі з розширеними порами.

• Білково-лимонна та жовткова-лимонна маски.   Яєчні маски багаті жиром, холестерином, лецитином. Для приготування білково-лимонної маски білок відокремити від жовтка, збити до консистенції сметани, додати до нього 3-5 крапель лимонного соку. Для того щоб зробити жовткову маску жовток розтерти в неметалевої посуді, додати до нього ½ чайної ложки лимонного соку. Маски накладають на шкіру обличчя на 15-20 хвилин, потім змивають теплою водою.

• каолін-лимонна маска.   Для приготування цієї маски візьміть 2 столові ложки сухої білої глини і розведіть мінеральною водою до консистенції густої сметани. Додати ½ чайної ложки дрібної кухонної солі і стільки ж лимонного соку. Суміш нанести на шкіру обличчя на 10-15 хвилин, потім зняти сухим ватним тампоном, шкіру протерти тонізуючим лосьйоном.

Цікаво!   Саме надійне і універсальний засіб для збереження краси шкіри - косметична маска, оскільки під маскою посилюється приплив крові до шкіри, поліпшується її живлення, роговий шар набухає, зморшки розгладжуються.

Відбілюючі маски

Відбілюючі маски роблять перед сном, оскільки після них не рекомендується виходити на сонячне світло.

• Маска з вівсяної муки.   Взяти 2 столові ложки вівсяної муки і змішати з збитим в піну білком. Суміш нанести на обличчя на 20 хвилин, потім змити теплою водою.

• Маска з сиру з медом.   Змішати 2 столові ложки сиру і 1 чайну ложку меду. Суміш нанести на обличчя на 20 хвилин, потім змити тампоном, змоченим в холодному молоці.

Підсушують маски

Такі маски надають підсушує і знежирюючий дії. Рекомендовані при вугрової висипки, розширених порах шкіри, жирній шкірі.

• Маска з білої глини і тальку.   До суміші з білої глини і тальку в рівних частинах (по 5-10 г) прібав¬ляют 1-2 столові ложки знежиреного молока. Получен¬ную кашку наносять на обличчя на 20 хвилин.

• Маска з бодяги.   Для приготування маски порошок бодяги розводять окропом до утворення кашкоподібної маси і через 2-3 хвилини, коли суміш почне пінитися, ватяним тампоном її втирають в шкіру обличчя круговими рухами. Маска тримається на обличчі 15-20 хвилин до висихання, а в цілях розсмоктування ін¬фільтратов при лікуванні вугрової висипки - до 40 хвилин. Маску змивають гарячою, а потім теплою водою, після чого обличчя про¬тірают сухою серветкою.

Важливо!   Не рекомендують застосовувати маски з бодяги при дуже сухою, тонкою, легко дратується шкірі, при наявності у жінок навіть незначного росту волосся на шкірі обличчя, а також при вос¬палітельних процесах на обличчі.

Пом'якшувальні маски

• Дріжджова маска.   Дріжджі розвести до консистенції сметани 3% розчином пероксиду водню (при жирної шкіри), молоком (при в'янучої), оливковою олією (при сухій). Суміш нанести на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою.

• Маска з висівок мигдалю.   Висівки мигдалю розтерти з персиковим маслом в пропорції 1: 1. Суміш нанести на обличчя на 20 хвилин, потім змити теплою послідовно і прохолодною водою.

• Сирна маска.   Для жирної шкіри свіжий сир змішати з молоком або водою, для сухої - зі свіжою сметаною. Суміш нанести на обличчя на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою.

• Жовткова-медова маска.   Жовток відокремити від білка, збити до консистенції майонезу, додати до нього 1 чайну ложку меду. Суміш нанести на добре очищене обличчя на 15-20 хвилин, потім змити теплою водою.
Автор: Інна Сєдих