Темні кола під очима
 Прокидаєшся вранці, потягує, наближаєшся до дзеркала ... О, Боже! Це не я! Це просто сон! Вчора я точно була іншою! І часто так повторюється щоранку. До вечора темні кола під очима повільно зникають, тому шкіра насичується киснем і сонячним світлом після прогулянок по вулиці, але наступного ранку знову «стара» пісня. А що ще гірше - синці під очима можуть переслідувати протягом усього дня.

Я прийшла до висновку, що існує 3 способи перемогти ворога:

- «Простий обман»   - Маскування косметичними засобами;
- «Времяотнімающій»   - Масаж і лікування народними засобами;
- «Складний і хитрий»   - Уникати, не допускати, присікати на корені.

Так як ми легких шляхів не шукаємо, почнемо, мабуть, з самого складного способу. Щоб уникнути появи синців під очима, необхідно знайти їх причину.

Причини: куріння, погане харчування (у тому числі і голодування під час дієт), брак вітамінів, стрес, малорухливий спосіб життя (наприклад, постійне сидіння за комп'ютером і втому очей), недосипання і перевтома, хвороби внутрішніх органів (наприклад, нирок або печінки), відсутність догляду за шкірою в області очей, вік та інші причини.

Харчування і спосіб життя - це перші складові людського здоров'я. Постійні стреси призводять до перевтоми, безсоння, втрата апетиту і інших недуг - і ці ланцюжки постійно взаємопов'язані і циркулюють по колу. Щодня необхідно «розвантажувати» свій організм, звільняючись від негативних емоцій, займаючись активними видами діяльності і спортом, частіше бувати на свіжому повітрі і правильно харчуватися. Можливо, що темні кола під очима викликані елементарною нестачею вітаміну С, тому важливо їсти побільше свіжих овочів і фруктів (цитрусових). До темним колам призводить і порушення рідинного обміну в організмі, який безпосередньо залежить від харчування, тому не варто зловживати алкоголем, гострими і солоними продуктами.

Догляд за шкірою в області очей можна починати з 20-25 років, застосовуючи спеціальні креми, які покращують циркуляцію лімфатичної рідини і крові. Напевно, багато хто звертав увагу, що деякі косметичні засоби не слід наносити на цю область (напис з флакона / баночки «наносити на шкіру обличчя, уникаючи області навколо очей»), найчастіше це стосується лосьйонів, скрабів, очищувальних масок. Справа в тому, що шкіра навколо очей чутлива і дуже тонка, тому для неї розроблені спеціальні креми та рідини для зняття макіяжу.

На жаль, не всім з жінок пощастило: темні кола можуть бути вродженими, тобто без впливу зовнішніх подразників. Причиною тому занадто близько розташована до поверхні шкіри судинна сіточка, тому такі синяки постійні, і ніякі народні засоби, косметичні маски і креми тут не допоможуть. Вихід із ситуації - маскуючий засіб (консилер). У підсумку ми наблизилися до способу «простий обман». Цим способом маскувати кола під очима можуть всі жінки, та й чоловіки теж.

Консилер   - Це коректор, який дозволяє ефективно і дуже швидко замаскувати дрібні недоліки на обличчі. Спеціальні консілери розроблені для маскування темних кіл під очима більшістю провідних і відомих косметичних фірм. Перевагу варто віддавати кремоподібним консілера з жовтуватим або рудуватим відтінком, при цьому колір повинен бути на півтону світліше шкіри. Наноситься консилер точково на проблемну зону, потім вбивається подушечками пальців і розтушовують зволоженим спонжиком.

«Времяотнімающій» спосіб зажадає тимчасових витрат, а й ефективно прибере темні кола під очима.

По-перше, можна спробувати зробити масаж. Щоранку, після вмивання, протягом 2-3 хвилин подушечками пальців масажуйте зону навколо очей. Постукуючі рухи робляться від скроні до перенісся, по лінії нижньої повіки. Потім нанесіть спеціальний крем і вбийте його аналогічним способом.

По-друге, існує безліч способів боротьби з синцями під очима із застосуванням рецептів народної медицини.

- Картопляні маски
Варіант 1: візьміть два кружальця сирої картоплі, покладіть під очі і залиште на 20 хвилин.
Варіант 2: відваріть картоплю в мундирі і злегка теплим (не гарячим!) Прикладіть до шкіри.
Варіант 3: відваріть картоплю, зробіть пюре, додавши трохи молока, і остигнула суміш покладіть під очі на 20 хвилин, потім змив прохолодною водою.
Варіант 4: натріть на дрібній тертці очищену сиру картоплину, до 2 ч. Ложок маси додайте 1 ч. Ложку оливкової олії, нанесіть склад на змащену олією шкіру навколо очей, а через 20 хвилин змийте злегка теплим зеленим або чорним чаєм. Картопляні маски рекомендується робити раз на тиждень.

- Сирна маска . Розтертий сир накладіть на 15 хвилин під очі, потім акуратно зніміть ватяним тампоном, змоченим в холодному чаї.

- Огіркова маска . Прикладіть на 20 хвилин до закритих очей часточки свіжого огірка.

- Маски з петрушки
Варіант 1: натріть коріння петрушки і кашку нанесіть на шкіру під очима на 15 хвилин, потім змив теплою водою.
Варіант 2: залийте 1 ст. ложку дрібно посіченою петрушки 100-150 мл окропу і настоюйте 15 хвилин. Змочіть ватні тампони в теплому настої і покладіть на закриті очі на 10 хвилин, потім помийте обличчя прохолодною водою.

- Маски з чаю
Варіант 1: накладіть на очі компрес з прохолодного чаю або остиглі чайні пакетики.
Варіант 2: приготуйте з заварочной суміші зеленого і чорного чаю кубики льоду і щодня вранці і ввечері протирайте їм шкіру навколо очей.
Варіант 3: приготуйте трав'яний настій, заливши 1 ч. Ложку ромашки 100-150 мл окропу і наполігши 10 хвилин, змочіть ватні тампони в теплої рідини і прикладайте до проблемних місць протягом 10 хвилин.

Запасіться терпінням, маски необхідно застосовувати курсами, деякі щодня, деякі раз на тиждень, але все не менше місяця.
Автор: Alesya Marchenko


 Зніміть це негайно!
 Правильно зняти макіяж - не менша мистецтво, аніж його нанести. Що очищати в першу чергу? Який засіб використовувати для демакіяжу: тонік, мус або молочко? Як вибирати ватяні палички? На ці та інші питання шукаємо відповіді в цій статті.

У три рахунки

Зняття макіяжу відбувається в три етапи.

• Перший етап.   Демакіяж губ

Для цього потрібно нанести на ватний диск молочко для зняття макіяжу і потім обережно, притримуючи куточки губ, зняти помаду по напрямку від куточків губ до середини.

• Другий етап.   Демакіяж очей

Якщо на повіки нанесені тіні, то демакіяж очей потрібно починати з тіней. Знімати їх слід ватним диском, змоченим в молочку або спеціальному засобі для зняття макіяжу з очей, у напрямку від перенісся до скроні. Туш слід видаляти, направляючи руху від коренів до кінчиків вій - при цьому стежте, щоб засіб не потрапило на слизову оболонку ока.

Косметологи також рекомендують перед зняттям туші з вій розрізати ватний диск на дві половинки, кожну змочити в демакіяторе і покласти під нижню повіку. Іншим диском, також змоченим у спеціальному засобі, слід знімати туш акуратними рухами по зростанню вій. Це дозволяє запобігти розтягнення і деформацію шкіри нижньої повіки.

Більш акуратним і практично ювелірним є спосіб зняття макіяжу з очей за допомогою ватних паличок. Для цього потрібно ватяну паличку змочити молочком, і прати туш тими ж рухами, якими ви її наносили.

Незалежно від того, яким способом ви знімаєте туш, після цього необхідно умити очі водою, щоб видалити залишки очищаючого кошти.

• Третій етап.   Демакіяж основного тону з шкіри обличчя

Тональний крем або пудру можна знімати двома способами. Якщо ви звикли використовувати для вмивання воду, віддавайте перевагу гелям, пінкам і мусів.

Для «сухого» методу видалення макіяжу зазвичай використовують молочко. Зверніть увагу, що молочко спочатку наноситься на шкіру, розподіляється по обличчю масажними рухами, і тільки потім знімається ватним диском або серветкою.

Після первинного зняття тони слід скористатися тоніком - він не тільки видалить залишки макіяжу, але і освіжить і тонізует шкіру.

Але головне правило, якому потрібно слідувати, - знімати макіяж потрібно по природним для особи напрямами (від центру лоба до скронь і т.п.), щоб не розтягнути шкіру і не привести до виникнення ранніх зморшок.

Кожному своє!

 Зніміть це негайно!
Загальні вимоги до косметичних продуктів для зняття макіяжу: засіб для очей не повинно бути занадто жирним, засоби для особи не повинні містити спирт і луг, а всі разом вони не повинні руйнувати гідроліпідну плівку шкіри. Ні в якому разі не можна видаляти туш з очей гелями, призначеними для проблемної шкіри.

Універсальним засобом для зняття макіяжу може служити звичний крем для обличчя, проте, якщо у вас чутлива шкіра, то щоб уникнути алергічних реакцій, варто віддавати перевагу спеціальним засобам: пінці, молочку, тоніку, гелю або лосьйону.

Муси, пінки і гелі виділяють в окрему групу, оскільки їх необхідно змивати водою. Вони розраховані на людей з комбінованою і жирною шкірою і найчастіше містять добавки, що регулюють виділення шкірного сала, а також знімають роздратування. Молочко і вершки призначені для очищення шкіри без води. Об'єднує ці дві групи те, що до їх складу входять так звані ПАВи - поверхнево-активні речовини, які і відповідають за очищення шкіри.

• Гелі, пінки, муси

Від гелів пінки і муси відрізняються консистенцією і принципом дії - насамперед, вони піняться. Правда, щоб пінка перетворилася на пінку, її потрібно попередньо спінити (вже пробачте за тавтологію) в руках, а ось муси, що випускаються найчастіше у вигляді аерозолів, вже відразу після видавлювання на долоню мають пінну структуру.

• Молочко, вершки

Молочко і вершки орієнтовані на суху, зневоднену і схильну до подразнення шкіру, тому мають у своєму складі велику кількість жирів і різних добавок. Вершки від молочка відрізняються за тим же принципом, що і молочні продукти один від одного, а саме - концентрацією жирових компонентів.

• Тонік

Тонік може використовуватися як самостійне очищає засіб (наприклад, вранці, для очищення шкіри після сну і перед нанесенням кремів і косметики), але, найчастіше, застосовується для видалення залишків очищувальних засобів на шкірі, нейтралізуючи поверхнево-активні речовини.

• Лосьйон

Лосьйон відноситься до рідких чистячих засобів. Це продукт, який не вимагає змивання водою і розрахований на людей з чутливою шкірою. Може також використовуватися в «похідних» умовах, а також у тих випадках, коли на повноцінне умивання немає часу.

• Косметичні вологі серветки

Остання тенденція - використання для процедури демакіяжу спеціальних косметичних вологих серветок, які поєднують в собі переваги всіх вищеперелічених засобів. Вологі серветки можуть бути просочені:

- лосьйоном і бути ідеальним засобом для зняття макіяжу,

- тоніком   - І бути використані для фінального очищення і тонізації шкіри після демакіяжу,

- кремовим складом   - І підходити для щоденного зволоження шкіри.

Косметичні вологі серветки виготовляються з дуже м'якого матеріалу, який не ворситься і на дотик набагато приємніше ватяних дисків і ватних кульок. Таким чином, вологі серветки здатні замінити і засоби для вмивання, і ватні диски, що робить їх використання зручним не тільки в поїздках (не потрібно возити з собою повний арсенал засобів по догляду за особою), але і в домашніх умовах (економлять ваш час і сили - вологі серветки вже просякнуті лосьйоном, а значить, завжди готові до застосування).

Приватна розмова

 Зніміть це негайно!
Не менш важливо підібрати для зняття макіяжу підходящі ватяні диски і ватні палички. Незважаючи на уявну простоту будови ватяних виробів, вони можуть сильно відрізнятися за якістю. Першим і дуже важливим параметром якості є склад вати. В ідеалі вона повинна складатися з 100% бавовни або з суміші бавовни з віскозою. Натуральні волокна добре вбирають вологу і такі вироби будуть витирати бруд, а не розмазувати її. Застосування навіть незначного відсотка синтетики істотно знижує її гігроскопічність. Такі вироби скриплять в руках і дуже погано вбирають.

Звертайте увагу на те, щоб ватні вироби були вибілені без хлору - в іншому випадку хлористі сполуки можуть частково залишитися на волокнах і викликати алергію.

Для дисків і паличок дуже важливий показник гладкості поверхні. Волоски не повинні відділятися, так як вони можуть потрапити в око.

Для паличок важливо, щоб вата була міцно закріплена на кінцях палички, бажано, без застосування клею, оскільки у ряді випадків він може викликати алергію. Краще всього, якщо вата закріплюється «гарячим» способом: розпеченим ножем на паличці робляться насічки, потім прямо на розплавлену пластмасу накручується вата. З'єднання виходить дуже надійним і не токсичним. Крім того, вата повинна бути намотана щільно і в достатній кількості: коли вати мало або вона «роздута», тобто всередині багато повітряних пустот, ви ризикуєте випадково подряпати кінчиком палички.

Автор: Олена Володіна, Компанія «Малтімекс»