Скраб, гоммаж, пілінг?
 У процесі пілінгу з поверхні шкіри видаляються старі, відмерлі клітини і забруднення, кровопостачання шкіри поліпшується - у підсумку шкіра має здоровий вигляд.

Для початку спробуємо розібратися, що ж таке пілінг. Адже, під словом «пілінг» сьогодні увазі зовсім різні процедури: від простої отшелушивающей перед тонізації шкіри, до серйозних операцій. Слово пілінг походить від англ. Рееl (зняти шар з чого-небудь) і означає процедуру видалення поверхневого омертвілого і ороговілого шару шкіри, в результаті якої згладжуються зморшки і нерівності, запускаються процеси відновлення шкіри, і вона стає більш еластичною. У сучасній косметології виділяється кілька видів пілінгу, а саме - косметичний, механічний (мікродермабразія, дермабразія), фізичний (ультразвуком і лазером) і хімічний (фруктовими кислотами, трихлороцтової і саліцилової кислотою, фенолової кислотою).

Найпростіший і доступний вид пілінгу, який ми з успіхом застосовуємо в домашніх умовах - косметичний за допомогою скрабів і гоммажей .  Принципової різниці між ними немає, просто в скраби входять тверді абразивні частки, тому застосовувати його для чутливої ​​шкіри не слід, а, от, гоммаж (від французького gomme - ластик) має більш ніжну консистенцію, і його без побоювання можуть використовувати володарки тонкої, ніжної шкіри .  Гоммаж - по суті, це відлущуючий крем, на основі різних ексфоліантів - агентів, що викликають прискорене відлущування верхнього шару шкіри, а, от, механічних частинок він, на відміну від скрабу, не містить .  До складу гоммажа, крім ексфоліантів, як правило, входять ароматичні масла і різні компоненти для харчування, пом'якшення, освітлення шкіри і т . д .  Сімейство скрабів (гоммажей) величезне: для губ, для особи, для тіла, для рук, для ніг .  Від призначення залежить і складу засобу, наприклад, в скраби для ніг додатково додають антигрибкові компоненти, антиперспіранти, а також рослинні компоненти, які допомагають зняти набряклість ніг .

Процедура пілінгу в домашніх умовах

Нам знадобляться: масажна щіточка або спонж і, власне, сам скраб або гоммаж - приготувати їх можна власноруч, а можна і прибрести готовий засіб.

Перед проведенням пілінгу шкіру обличчя фахівці рекомендують розпарити на водяній бані або зігріти гарячим рушником.

• Скраб наносять на чисту вологу шкіру, виключаючи шкіру навколо очей, і масажними рухами втирають в шкіру подушечками пальців рук (можна у поєднанні зі щіточкою або спонжем). Змити водою через 3 хвилини.

• Гоммаж накладаємо подушечками пальців на суху шкіру і через 10-15 хвилин після висихання обережно видаляємо, притримуючи шкіру, щоб її не розтягнути, як би скачуємо крем разом з верхнім шаром епідермісу.

• Після процедури шкіру необхідно тонізувати і нанести на обличчя крем, а найкраще яку-небудь маску (зволожуючу, живильну, вітамінну), так як після пілінгу активні компоненти легко досягнутий глибинних шарів шкіри

Приймаючи рішення, що вибрати для пілінгу - гоммаж або скраб - і як часто його проводити, пам'ятайте про особливості вашої шкіри. Якщо у вас суха або нормальна шкіра, то використовувати скраб слід не частіше одного разу на десять днів. Якщо шкіра жирна або комбінована, то проводити процедуру глибокого очищення можна один-два рази на тиждень. Для жирної шкіри краще використовувати крупнозернистий скраб. Для нормальної та сухої - дрібнозернистий. Якщо ваша шкіра дуже чутлива до зовнішніх впливів, то від застосування скрабу взагалі краще утриматися.

Рецепти для домашнього пілінгу

Найчастіше для домашньої пілінг-маски використовують мед, вівсянку, кава, сіль, соду, ягоди і фрукти. Прекрасними очисними властивостями володіє також косметична глина, особливо біла і рожева. Скраби і гоммажи на її адсорбують і видаляють забруднення і токсини, відмерлі клітини, покращують кровообіг в поверхневих шарах шкіри, розгладжують зморшки. Особливо корисна глина у складі пілінг-суміші для жирної і змішаної шкіри, вона зменшує сальність, відмінно знімають блиск, звужують розширені пори. Так що, сміливо додавайте косметичну глину до складу своїх пілінг-масок.

• Содово-соляної пілінг

У столову ложку сметани (вершків), додати по 1 ч. Ложку солі та соди, нанести суміш на обличчя круговими рухами по масажних лініях. Через 5 хвилин змити суміш теплою водою.

• Вівсяний пілінг
Змолоти в кавомолці жменю вівсяних пластівців, до стану дрібних крупинок, зволожити. Розмоклому, набряклою масою можна «умивати» обличчя по масажних лініях, але без натиску і втирання. Після процедури шкіра стає оксамитовою, дихаючої, здорової, без чорних крапок.

• Вівсяний скраб з рисом

Для очищення проблемної шкіри взяти 2 столові ложки вівсяних пластівців, по 1 чайній ложці меленого рису і оливкової олії, додати трохи теплої води, нанести на шкіру. Пори очищаються, шкіра стає ніжною і гладенькою.

• Кавовий скраб для тіла

Зміщувати кавову гущу з кількома ложками йогурту, додати білу глину. Вийде відмінне очищає й підбадьорливе засіб для вашої шкіри.

• Антицелюлітний скраб. Сіль і мед

Беремо однакову кількість солі і меду. Додаємо ефірне цитрусове масло. Все ретельно перемішуємо. Скраб готовий. Наносимо його на чисту шкіру і масажуємо легкими рухами проблемні зони. Коли шкіра порожевіє, змінюємо характер рухів: прикладаємо долоню до тіла і різко відриваємо (не перестарайтеся, щоб не було синців). Після того, як мед на тілі перетвориться на грудочки, змиваємо його теплою водою.

Ну, а якщо ви віддаєте перевагу користуватися готовими засобами для пілінгу, то нестачі в них в даний час немає, навіть, навпаки, очі розбігаються від великої кількості пропозицій. У складі практично будь косметичної лінії для догляду за шкірою можна знайти підходяще засіб. Але найкраще використовувати скраб (гоммаж) тієї ж серії, що й інша ваша косметика. Крім звичайних скрабів і гоммажей, на прилавках можна побачити і різні пілінг-маски і цілі комплекси для пілінгу, що містять досить агресивні компоненти (кислоти). Звичайно, в засобах для домашнього використання їх зміст досить низьке, але, тим не менш, перш, ніж купувати і використовувати їх, не заважає проконсультуватися у хорошого косметолога.

Наприклад, пілінг з гліколіевой кислотою проти вікової пігментації, якщо вміст кислоти більше 2-3%, вимагає певної обережності, можливо, навіть попереднього тестування стану шкіри.

Не всім показаний пілінг з фруктовими кислотами - такі маски, в основному, призначені для молодої шкіри, яка володіє значним відновним потенціалом. Та й у застосування гоммажей є протипоказання за віком і станом шкіри.
Шкіра не прощає експериментів над собою, так що, до вибору засобів для пілінгу слід підходити професійно й відповідально й тоді ця, безумовно важлива процедура, буде дійсно перетворювати, освіжати, омолоджувати.
Автор: Ольга Травлеева


 У літо - без акне!
 "Дорогу здолає той, хто йде"! І це вірно. Не здавайтеся і не опускайте рук. Пробуйте, дізнавайтеся нове, шукайте свій шлях проти цих ненависних прищів і вугрів. До речі, це досить велика помилка, що акне - проблема молодіжна. Вугрі можуть застати зненацька навіть дорослих жінок, особливо в період гормональних вікових змін.

Тому будемо боротися. Спочатку трохи інформації для скептиків. Мовляв, остаточно вугри побілити можна. Можна! І приклад тому - не тільки ваші подруги і однокласниці (згадайте, адже є такі!), Але навіть знаменитостей торкнулася проблема акне. Ось зірки, які перемогли акне:

- Кеті Перрі. У 2009 році співачка розповіла журналу Cosmopolitan, що у неї є шрами від вугрової висипки. Вона також зізналася: «Я соромлюся цих нерівностей, тому часто ношу надто багато косметики, щоб приховати їх». Так, Кеті Перрі часто звинувачують в рясному макіяжі.

- Сальма Хайек.   Актриса також повідала якось, що у неї було акне. Сальма страждала важкою депресією через це. Одного разу вона зазнала дуже великий нервовий зрив, коли зрозуміла, що не може вийти з дому навіть для того, щоб заплатити за квартиру. А впоралася з проблемою за допомогою спеціальної дієти.

- Кемерон Діаз.   В інтерв'ю журналу New Beauty вона розповіла про всі свої пригоди, пов'язаних з вуграми. Негарний вигляд шкіри посилювали такі дурниці, як сонячні опіки, веснянки, гіперпігментірованние волосся. Як впоралася? Регулярно робила мікродермабразію з молочною кислотою, тримала шкіру під синім підсвічуванням, щоб зменшити прищі, вирівнювала шкіру мікрострумову процедурами.

- Скарлет Йохансон. Журналу Elle актриса зізналася про те, що акне - знайома їй проблема. Зараз вона постійно в увазі, щоб не допустити прищів. Ніколи не лягає спати з косметикою, застосовує засоби для шкіри тільки без запаху і ароматів, миє кисті для макіяжу раз на тиждень. І стежить за харчуванням.

 У літо - без акне!


Вам полегшало, що не тільки у вас буває поганий настрій і нервові зриви через прищів? Тепер давайте спробуємо втілити в життя поради зірок і фахівців-дерматологів. Будемо працювати в двох напрямках: зовнішньо і внутрішньо. Зовнішньо - це засоби для шкіри, а внутрішньо - це принципи харчування.

 У літо - без акне!
 Два найдоступніших домашніх засоби від прищів:

- Аспірин.   Роздушіть таблетку у воді і застосовуйте на прищі, як засіб миттєвого лікування. Угри - джерела бактерій і запалень. Аспірин - протизапальний засіб, воно справляється з почервонінням. За хімічним складом аспірин близький до саліцилової кислоти, яка здатна глибоко проникати в пори і очищати їх, отшелушивая мертві клітини.

- Мед.   В якості маски для вугруватої шкіри можна використовувати звичайний мед. Просто залишайте на шкірі на 20 хвилин, потім змивайте. Мед володіє і бактерицидну дію, і зволожуючим, і контролює жировий баланс.

 У літо - без акне!
 Харчування при акне
Є певні продукти, які допомагають боротьбі з вуграми і запаленнями шкіри. Можна виділити дві основні групи продуктів харчування проти акне:

- Містять вітамін В1.   Це: спаржа, коричневий рис, боби, цільні зерна і яйця. Продукти, багаті вітаміном В1, не тільки містять антиоксиданти, вони покращують кровообіг, допомагають позбутися від токсинів, покращують засвоєння інших вітамінів. Є думка, що саме брак в раціоні вітаміну В1 є причиною того, що з прищами не вдається впоратися тільки зовнішніми засобами.

- Містять пробіотики. Прибуток можуть значно поліпшити стан вашого здоров'я, але крім цього, ще й допомогти в боротьбі з вуграми, оскільки дозволяють швидше поглинати поживні речовини. Купуйте йогурт з пробіотиками, він не дозволяє бактеріям в організмі розмножуватися, тримає їх на прийнятному рівні.
Автор: Ваша Тамара Василівна