Косметика для обличчя з осінніх фруктів
 Для шанувальників натуральної косметики сезон осіннього врожаю - відмінний час почати експерименти. Дозрілі за літо фрукти хороші як для здоров'я, так і для краси. Вони здатні не тільки насичувати енергією і вітамінами зсередини, але й не менш ефективно діяти на наше тіло зовні.

Яблука

Дотримуючись відомої англійському прислів'ю, з'їдаючи одне яблуко в день, про лікарів можна і зовсім не згадувати. Та й про косметології з ними легко призабути. Яблука багаті пектином, вітамінами і мінералами. Вони добре заспокоюють, тонізують, зволожують і позбавляють від відмерлих клітин. Ці фрукти обов'язково допоможуть власницям втомленою і зів'ялої шкіри. Досить намішати нехитру, але ефективну яблучну маску, придающую шкірі свіжий, сяючий відтінок.

Для цього до очищеного і натертого на тертці середнього яблуку потрібно додати по одній чайній ложці лимонного соку і рідкого меду. Ретельно перемішану масу наносять на вимите обличчя і після 15 хвилин акуратно знімають ватним тампоном, просоченим квіткової водою. Якщо шкіра тонка і крихка, то замість лимона краще використовувати декілька крапель трояндової олії.

 Косметика для обличчя з осінніх фруктів


Яблучна маска підходить для всіх типів шкіри. Її можна наносити без обмежень. Кислуваті яблука зимових сортів краще підійдуть для жирної шкіри, в той час як солодкі, цукрові плоди корисніше для сухої і чутливої ​​шкіри. Не варто забувати, що яблучні перекушування - відмінне рішення для тих, хто стежить за своєю фігурою. Ці фрукти регулюють обмін речовин і сприяють зниженню рівня холестерину.

Груші

Як і яблука, груші сприяють нормалізації травлення, освіжають, знижують стрес і тонізують. У їх складі маса корисних вітамінів, ефірних масел і органічних кислот, у тому числі фолієва кислота і ніацин, підтримуючі молодість шкіри і організму в цілому. Багаті цукром, груші ідеально підходять для пом'якшення та заспокоєння роздратовано шкіри.

 Косметика для обличчя з осінніх фруктів


Для заспокійливої ​​маски потрібно вибрати добре стиглу, практично м'яку грушу середніх розмірів і нарізати її на четвертинки. Розчавити шматочки виделкою, перетворивши їх на пюре. До нього додати одну столову ложку вівсяних пластівців, одну чайну ложку сметани і кілька крапель горіхового масла (краще з фундука). Змішати масу до однорідної консистенції і на 20 хвилин нанести на обличчя. Потім змити теплою водою.

Виноград

Виноград багатий вітамінами і фруктовими кислотами, глибоко очисними шкіру. Великий вміст в ньому води надає йому чудові зволожуючі якості. Виноград підходить для всіх типів шкіри, але особливо хороший для зрілої шкіри. Здавна цей фрукт славився своїми антивіковими властивостями. Антиоксиданти, якими насичені його насіння, відмінно борються з вільними радикалами, що викликають старіння шкіри. Хороший привід, щоб побалувати себе омолоджуючої маскою.

Для її приготування доведеться трохи повозитися, вибираючи з ягід винограду невелику жменьку насіння. Їх потрібно покласти в ступку і постаратися розчавити настільки дрібно, наскільки можливо. До маси додають пів чайної ложки масла зародків пшениці. Все змішують і наносять на очищене обличчя. Після 30 хвилин видаляють надлишки ватяним тампоном, змоченим в рожевій воді. Варто врахувати, що білі сорти винограду підходять для світлої шкіри, а чорні - для смаглявої.

 Косметика для обличчя з осінніх фруктів


Є й засіб простіше. 15-20 виноградин, звільнені від кісточок, розминають виделкою, додаючи до них по дві їдальні ложки глини (біла краще підійде для чутливої ​​шкіри, а зелена - для жирної) і одну столову ложку меду. Занадто густу масу цілком можна розбавити невеликою кількістю води. Така десятихвилинна маска добре пом'якшує і заспокоює шкіру.

Кавун

У цій осінньої ягоді - більше 90% води. Вона цілком підійде для розвантажувального дня. У ній також виявили властивості афродізіака, а її
ефірні масла і вітаміни покращують обмін речовин і освіжають шкіру, роблячи її більш еластичною і гладкою. Кавун здатний вирішити такі проблеми шкіри, як вугрі, пористість, дрібні зморшки, в'янення, сухість та ін.

 Косметика для обличчя з осінніх фруктів


Найпростіший спосіб тримати шкіру в тонусі - регулярно за допомогою ватного тампона наносити на обличчя, шию і зону декольте кавуновий сік. Для кращого ефекту потрібно потримати його на шкірі 10-15 хвилин, а потім змити.

На думку багатьох дієтологів, кавун з медом - їжа, заважка для шлунка. Проте з цих інгредієнтів вийде прекрасний, пом'якшувальний і антивікової тонік для обличчя. Потрібно всього лише змішати дві столові ложки кавунового соку з однією столовою ложкою рідкого меду і нанести на 10-15 хвилин на обличчя.

Диня

Більш калорійний побратим кавуна, але не менш корисний. Особливо динька хороша для сухою і роздратованою шкіри. Вона здатна швидко зняти незначні опіки, надавши зволожуючий і протизапальний ефект. М'якоть цієї ягоди добре вирівнює тон обличчя і освіжає його. Суміш з половини склянок соку дині, кавуна, молока, розбавлена ​​невеликою кількістю води, підійде в якості заспокійливого і освіжаючого тоніка для всього тіла.

 Косметика для обличчя з осінніх фруктів


Але якщо хочеться спробувати косметичну динну маску, то краще зробити одну з найбільш простих і ефективних. М'якоть дині розминають і викладають кашку на обличчя. Після 20 хвилин все змивають. Тим, хто не любить возитися з приготуванням пюре, можна просто нарізати диню тонкими скибочками і розмістити їх на обличчі на 10-15 хвилин.

Слива

Вона відома низьким вмістом калорій і хорошими сечогінними властивостями, що робить її привабливою для бажаючих схуднути. А сливове масло ідеально підходить для харчування найбільш чутливих ділянок тіла (зони навколо очей, губ). Слива непогано справляється з проблемами сухої і чутливої ​​шкіри, часто покривається плямами.

 Косметика для обличчя з осінніх фруктів


Для цього з м'яких, зрілих слив видавлюють дві столові ложки соку і додають до нього кілька крапель мигдалевої олії. Отриману рідину з м'якоттю на 10 хвилин наносять на обличчя, а після змивають водою. Процедуру повторюють два-три рази на тиждень.

Чергуючи зовнішнє застосування осінніх плодів з внутрішнім, можна досягти потрійного ефекту, отримавши і задоволення, і здоров'я і красу!
Автор: Альбіна Рогова


 Тріщини в куточках губ: причини і лікування
 Як приємно, коли губи м'які та ніжні! Щоб вони завжди залишалися такими, про них треба піклуватися, інакше їх здоров'я може похитнутися. Наприклад, можуть з'явитися тріщини в куточках. Це серйозна проблема, яка завдає багато неприємностей. З такою напастю стає боляче говорити і їсти, не кажучи вже про те, щоб посміхатися! Але як же не посміхатися ?! Не можна позбавляти себе такого задоволення, тому терміново шукаємо рішення!

Чому ?!

Це питання завжди мучить нас. Дуже важливо дати правильну відповідь - і півсправи зроблено! Якщо зрозумілі причини, їх можна усунути.
Перші ознаки небезпеки - легкий свербіж, почервоніння, поява кірочок в куточках губ.

Відбувається це через наступних факторів :

• авітамінозу і браку вітаміну В (рибофлавіну) - їжте бурий рис, авокадо, капусту, горіхи, висівки;

• дефіциту цинку - з цим допоможуть впоратися гарбузове насіння, свіжа зелень, проростки пшениці, морепродукти, пивні дріжджі;

• облизування губ;

• переїдання солодкого;

• неправильного дотримання гігієни;

• алергічних реакцій;

• проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Тріщинки і виразки можуть викликатися грибком , Тому важливо звернутися до лікаря, який пропише спеціальні протигрибкові препарати.

 Тріщини в куточках губ: причини і лікування


Що робити?

Уважно вивчіть куточки губ. Якщо порушення шкіри тільки поверхневі, більше схожі на лущення, то причина, швидше за все, в обвітренні або облизуванні губ в холодну перегоджу або мороз. Позбавляйтеся від цієї звички!

Якщо тріщинки не дуже серйозні, з ними можна спробувати впоратися самостійно, але якщо проблема не проходить, а тільки посилюється - звертайтеся до лікаря!

Захворювання може передатися через спільний посуд, рушник або поцілунок.

Якщо ви страждаєте нікотиновою залежністю, доведеться відмовитися від сигарет . Куріння посилює проблему. Вибирайте, що вам дорожче - улюблені сигаретки або красиві губи!

Також не можна їсти дратівливу їжу   - Цитрусові, спеції, кислі соки. Якщо не послухаєте цієї ради, виразки будуть довше гоїтися.

Є багато народних і косметичних засобів   - Вибирайте підходящий для вас варіант!

1. Приведіть у порядок своє харчування - їжте побільше фруктів, ягід, овочів.

2. Простежте за тим, щоб щодня ваш організм отримував достатньо рідини - близько 2 л чистої води.

 Тріщини в куточках губ: причини і лікування


3. Обробляйте губи зволожуючими бальзамами і масляними розчинами вітамінів А і Е.

4. Змащуйте куточки губ маслами. Підійде масло чайного дерева, обліпихи, авокадо. Вони володіють потужними заживляющими і дезинфікуючими властивостями.

5. У пропорції 2: 1 з'єднайте мед зі свинячим жиром. Змащуйте куточки губ після їжі.

6. Зваріть в молоці яблуко, потім розітріть його і накладайте на тріщинки кілька разів на день до повного загоєння куточків губ.

7. Видавіть сік зі свіжого листа алое і змастіть губи.

 Тріщини в куточках губ: причини і лікування


8. Змішайте нежирний сир зі свіжим морквяним соком, суміш нанесіть на 10 хвилин на уражені ділянки. Зніміть ватяним тампоном, змоченим в будь-якому косметичному маслі.

9. У 1 столовій ложці топленого свинячого сала розітріть свіжі пелюстки троянд. Змащуйте на ніч куточки губ.

10. Каллізія запашна (золотий вус) - унікальна рослина з бактерицидними властивостями. Відіжміть з нього сік і змащуйте губи.

 Тріщини в куточках губ: причини і лікування


11. Зробіть суміш з 1 чайної ложки борної кислоти, 1 яєчного жовтка і 2 столових ложок гліцерину.

12. Змащуйте губи соком огірка.

13. Розітріть стрептоцид і припудрюйте тріщинки. Якщо ситуація помітно покращиться, на другий день протріть ранки перекисом водню.

14. Не менш 2-3 разів на день використовуйте тетрациклінової мазь (3%). Також добре допомагає мазь Вишневського, «Левоміколь».

Щоб тріщини більше вас не потурбували, дотримуйтесь правил гігієни   - Стежте за здоров'ям порожнини рота, не користуйтеся брудними рушниками, торкайтеся особі тільки чистими руками. І побільше посміхайтеся!
Автор: Яна Колосовська