Лосьйони теплої пори року
 Роль лосьйонів в догляді за шкірою обличчя часто недооцінюють. Багато жінок вважають, що цілком можна обійтися без цього косметично-гігієнічного засобу, обмежуючись умиванням особи з миючими засобами і подальшим нанесенням крему. І це в корені не вірно, особливо для теплої пори року, - літа і ранньої осені!

Щодня умиваючи обличчя з милом (а влітку це доводиться робити іноді й не один раз на день), ми порушуємо ліпідний захисний шар шкіри, що негативно позначається на її стані. Більш м'які миючі засоби (молочко, вершки) не завдають такої шкоди шкірі як мило, але й не завжди можуть впоратися з брудом, пилом, шкірним салом. Так що, застосовуючи лосьйон після вмивання (з милом або без) ми додатково видаляємо ще залишилися забруднення (і залишки миючих засобів) з поверхні шкіри, а через відкрилися пори насичуємо шкіру різними корисними речовинами. Окрім своєї основної функції очищення та дезінфекції шкіри, лосьйони виконують і інші важливі завдання, - зволоження шкіри і утримання вологи, відбілювання, підвищення пружності шкіри.

Влітку, та й на початку осені - сад, город, квіткові клумби на дачі і сонячні галявини в лісі - невичерпні джерела корисної сировини для виготовлення лосьйонів і тоніків для будь-якого типу шкіри обличчя. Настої, відвари, настоянки на спирту: трав, квіткових пелюсток, м'якоті фруктів і овочів, - все це можна покласти в основу ефективних натуральних лосьйонів. Найбільш безпечні та універсальні очисники - водні лосьйони, їх можна застосовувати щодня і навіть по кілька разів на день. Якщо шкіра дуже суха, то настої і відвари можна робити на молоці. Правда, зберігатися довго вони не будуть (максимум 3 дні в холодильнику), тут актуально правило, - зробила, відразу застосовуй!

Лосьйони квітучого саду і квіткового полисадник

* Лосьйон з пелюсток хризантеми

 Лосьйони теплої пори року
   Принцеса осіннього саду, - хризантема. Її пелюстки багаті мінеральними речовинами, необхідними для нормального функціонування організму людини: калієм, магнієм, селеном, цинком, вітамінами С і Е. Шкіра, зволожена настоєм з пелюсток хризантеми, стає гладкою і молодою. Для приготування настою банку з темного скла наполовину заповнюємо пелюстками хризантем, заливаємо медичним спиртом, щоб він покривав пелюстки приблизно на два пальці, посудину закриваємо і ставимо в темне місце на шість тижнів. Для приготування лосьйону потрібно відлити необхідну кількість настою і розбавити кип'яченою водою у співвідношенні 2: 3. Перед вживанням лосьйон потрібно збовтувати, потім протирати обличчя ватним тампоном, Для сухої шкіри в лосьйон необхідно додати гліцерин (1 ч.л. на 100 мл).



* Сливовий тонік для сухої шкіри

Беремо трьох великі солодкі сливи, - очищаємо від шкірки, видаляємо кісточки, розминаємо м'якоть і заливаємо склянкою окропу. Проварюємо 5-10 хвилин, проціджуємо. Коли відвар охолоне, протирайте їм щодня обличчя перед сном і вранці. Замість сливи можна взяти солодкі стиглі груші.

* Лосьйони з білої лілії для втомленою шкіри

 Лосьйони теплої пори року
 Варіант 1.   30 г пелюсток білої лілії залийте склянкою окропу, накрийте, настоюйте протягом доби. Процідіть, додайте 20 г гліцерину. Протирайте обличчя і шию замість умивання вранці і ввечері.

Варіант 2.   5-6 свіжих квіток з тичинками помістіть в темну скляний посуд, залийте 1-2 склянками горілки і настоюйте в темному прохолодному місці 30 - 40 днів. Процідіть отриману настоянку. Тепер, розбавляючи настоянку водою в потрібній концентрації, можна приготувати на її основі прекрасний лосьйон. Для протирання нормальної шкіри обличчя настоянку розводять у пропорції 1: 1, для сухої - змішують 1: 2, а при жирній шкірі можна застосовувати нерозбавлену настоянку.

Варіант 3.   Для догляду за сухою і легко раздражаемой шкірою готують настій на мигдалевому маслі, можна взяти й більш поширене оливкове масло.
У прозору підлогу літрову ємність з маслом додаємо 150 г молодого листя і стільки ж кольорів садової білої лілії. Наполягаємо на світлі протягом місяця, щодня збовтуючи вміст. Через 30 днів лосьйоном можна користуватися.


*   Рожевий лосьйон для жирної шкіри

Пол склянки свіжих пелюсток троянди заливаємо такою ж кількістю натурального яблучного оцту, закриваємо посудину з сумішшю, і настоюйте протягом 2-х тижнів у прохолодному місці. Проціджуємо, розбавляємо склянкою холодної мінеральної або кип'яченої води.

*   Квітковий лосьйон

Взяти по 2 чайні ложки пелюсток троянди, шавлії, квіток ромашки, 1 склянку окропу. Наполягати 10-15 хвилин, процідити.

*   М'ятний лосьйон

Столову ложку подрібненого сухого листя м'яти залийте 1 склянкою окропу, щільно накрийте, і дайте настою повністю охолонути. Після вмивання обполіскуйте таким лосьйоном обличчя вранці і ввечері.

*   Ромашковий лосьйон

Лосьйон з ромашки має протиалергічну, болезаспокійливу та загоює дією завдяки біологічно активної речовини азуленом.

Варіант 1.   Столову ложку свіжих (або сухих) квіток ромашки залийте склянкою окропу, кип'ятіть 5 хвилин і настоюйте протягом години, охолодіть, процідіть, додайте третину склянки спирту і 1 столову ложку гліцерину.

Варіант 2 (для сухої шкіри).   Склянка молока налийте в емальований посуд і поставте на повільний вогонь, додайте столову ложку квіток ромашки (свіжої або сухої). Нагрівайте молоко не доводячи до кипіння протягом 15 хвилин. Зніміть з вогню, остудіть, процідіть. Протирайте шкіру обличчя.

Варіант 3 (для жирної шкіри).   Візьміть по столовій ложці квіток ромашки та календули, залийте склянкою окропу і настоюйте 20-30 хвилин, потім процідіть, остудіть і додайте столову ложку камфорного спирту.


Лосьйони щедрого городу

*   Огіркові лосьйони

 Лосьйони теплої пори року
   Огірок надзвичайно популярний овоч для домашніх лосьйонів. Рецептів лосьйонів, так чи інакше використовують огірковий сік, що володіє відбілюючим, освіжаючим, зволожуючим і підтягуючим властивостями, безліч:

  Найпростіший варіант (універсальний):   дрібно подрібніть або натріть на тертці огірок, залийте окропом, на 3 столові ложки огіркової маси 1 склянку окропу. Накрийте кришкою, залиште до повного охолодження, процідіть. Тепер використовуйте настій для протирання обличчя. Можна застосовувати для всіх типів шкіри.

Варіант для жирної шкіри обличчя:   натріть на дрібній тертці свіжий огірок, залийте отриману масу рівним об'ємом горілки або розведеним удвічі медичним спиртом. Настоюйте протягом двох тижнів, процідіть.

Варіант огіркового лосьйону для сухої шкіри обличчя:   поріжте огірок середньої величини невеликими кубиками. Закип'ятіть молоко і залийте ним нарізаний огірок, на 3 столові ложки огіркових кубиків 1 склянка молока, проваріть огірок в молоці ще 5-7 хвилин. Зніміть з вогню, остудіть, процідіть.


*   Лосьйон з петрушки

 Лосьйони теплої пори року
   Має омолоджуючий, освіжаючим ефектом, підходить для шкіри будь-якого типу. Простий у приготуванні: залийте столову ложку дрібно нарізаної зелені петрушки склянкою гарячої води, настоюйте 1:00, процідіть і охолодіть. Протирати обличчя таким настоєм можна кілька разів на день в будь-який час.



*   Освіжаючий лосьйон для жирної шкіри

Змішайте в рівних частинах морквяний і огірковий соки, додайте трохи лимонного соку або яблучного оцту. Такий лосьйон освіжає жирну шкіру, звужує розширені пори, лікує акне. Сумішшю з рівної кількості соків свіжої капусти і огірків також можна протирати жирну шкіру щовечора.

*   Рецепт лосьйону з дині для зволоження сухої шкіри обличчя

 Лосьйони теплої пори року
   З стиглої м'якоті дині відіжміть сік, розбавте молоком у пропорції 1: 1, і використовуйте цю суміш для протирання шкіри. Для нормальної та комбінованої шкіри рекомендується розбавити лосьйон мінеральною водою.



*   Лосьйон з помідорів

 Лосьйони теплої пори року
   Цей лосьйон підходить сильно потіє, жирній шкірі. Відіжміть сік з м'якоті помідора, додайте на 30 гр. соку, 70 гр. очищеної води, 2 гр. квасцов, 5 гр. гліцерину
Застосовуйте лосьйон щодня, і потовиділення зменшиться, пори скоротяться, жирний блиск зникне. Крім того, лосьйон захищає шкіру від сонячного випромінювання, яке для південних районів, і на початку осені ще досить агресивно.




Час збирати трави

 Лосьйони теплої пори року
   Настої і відвари з таких трав, як деревій, кропива, календула, кульбаба, алтей лікарський, ромашка, чебрець, живокіст, лаванда, мати-й-мачуха, подорожник, володіють відмінними очисними, заживляющими, антисептичну і властивостями. Багато з цих трав і квітів використовуються в сухому вигляді, і зараз ще є час збирати і сушити трави. Але лосьйони можна робити і з свіжої сировини.

*   Лосьйон з кропиви

Пропустіть листя кропиви через м'ясорубку, відіжміть сік. Цей сік і є прекрасним тонізуючим лосьйоном, відповідним для будь-якого типу шкіри.

*   Лосьйон з подорожника

Лосьйон з соку подорожника або настою його сухого листя має загоюючим, кровоспинну та протизапальну дію. Ефект обумовлений багатим хімічним складом подорожника, - наявність лимонної та аскорбінової кислот, мінеральних солей, фітонцидів, дубильних речовин, глікозидів, вітаміну К.

Сік подорожника витягується з його листя також як і з кропиви, а настій приготувати і зовсім не складно, - пару столових ложок листя подорожника заливають склянкою окропу, настоюють протягом двох годин і проціджують.

*   Трав'яний лосьйон для чутливої ​​шкіри

Візьміть по 20 г листя малини, суниці, ожини, квіток калини та липи, трави мати-й-мачухи і залийте суміш 0, 5 л окропу. Наполягати до охолодження, процідити і використовувати для протирання шкіри обличчя і шиї.


*   Лосьйон із звіробою

Взяти 1 столову ложку листя і квіток звіробою, 1 склянку окропу. Наполягати 30 хвилин, процідити.

Продовжувати список рецептів можна нескінченно. Виберіть той, який найбільше вам підходить, або придумайте свій, особливий. Адже літній та осінній періоди так багаті дарами природи, з яких можна приготувати чудові зволожуючі, очищаючі, тонізуючі і живлять шкіру засоби. Притому, зверніть увагу, - ця справжня «жива косметика» без консервантів та ароматизаторів, не тільки практично анітрохи не обтяжить ваш бюджет, вона м'яко очистить особа, напоїть вологою шкіру і збереже її надовго свіжою і молодою.
Автор: Ольга Травлеева