10 актуальних питань косметолога
 1. Як правильно доглядати за чутливою шкірою?

У людей з чутливою шкірою судини розташовані близько до її поверхні. Але шкіра може бути різних типів - сухого, жирного, комбінованого, може бути молодий чи зрілою. У кожному з випадків вона реагує на різні подразники почервонінням. Тому при виборі засобів по догляду потрібно враховувати як цю особливість, так і тип шкіри. Краще всього використовувати багатофункціональні препарати, які одночасно доглядають за шкірою, відповідають її типом, віком, і знижують чутливість. На засобах для демакіяжу теж повинна бути позначка «для чутливої ​​шкіри».


2. Як захистити чутливу шкіру від впливу навколишнього середовища?

Влітку потрібно застосовувати креми з УФ-фільтрами. З настанням перших холодів не бійтеся використовувати тональні креми - вони створюють захисний бар'єр, що захищає шкіру від несприятливих зовнішніх факторів: вітру, холоду і т.п.

3. Які косметичні засоби протипоказані при сухій і чутливій шкірі?

Скраби з грубими отшелушивающими частинками. В даному випадку показані засоби м'якої дії, при чому застосовувати їх потрібно не частіше одного разу на тиждень. При сухій і чутливій шкірі небажано використовувати підсушуючі засоби для проблемної шкіри, кремами з альфагідрокіслоти і спиртовмісними тоніком. Живильні креми щільної текстури слід застосовувати з обережністю: наносити їх ввечері, за дві години до сну. А безпосередньо перед сном видаляти залишки крему серветкою.

4. Як часто можна робити косметологічні чистки власницям сухої шкіри?

Вкрай рідко, оскільки така шкіра практично не потребує механічному очищенні: сальні залози функціоную слабо, і, відповідно, проблема не виникає. Але власницям сухої шкіри знайомі такі «принади» як гіперкератоз (потовщення рогового шару епідермісу), при якому колір обличчя тьмяний і нерівномірний. У такому випадку необхідна така очищаюча процедура, як ультразвуковий пілінг. Вона показана жінкам у віці від 25 років, і проводити її потрібно раз на півтора-два місяці. Для молодої шкіри косметологи застосовують м'які пілінги з натуральними маслами і екстрактами.

 10 актуальних питань косметолога


5. Що може спровокувати зневоднення шкіри?

Неполадки в роботі організму, часте відвідування сауни, використання агресивних засобів для демакіяжу, неправильний підбір доглядають кремів, застосування грубих отшелушивающих коштів, зловживання масками на основі глини, а також тривале перебування на сонці без використання сонцезахисного засобу.

6. Які домашні процедури необхідні збезводненої шкірі?

Удома можна робити зволожуючу маски, дуже важливий правильний догляд: дбайливе очищення, тонізація і використання спеціальних денних кремів. У деяких випадках призначають препарати, що виключають використання води (наприклад, міцелярно вода). Також рекомендується застосовувати комплекс вітамінів і мінералів.

7. Як попередити старіння шкіри, і коли найкраще це робити?

Попередити старіння шкіри можна за допомогою регулярного домашнього догляду, починаючи вже в юному віці. З 18-19 років бажано використовувати легкі креми, підібрані відповідно до типу шкіри. Необхідно взяти за правило щодня вранці і ввечері очищати обличчя. З 23-24 років домашній догляд доповнюється нічним кремом, вирішальним основні проблеми. Для сухої шкіри підійдуть креми з екстрактами трав, масляними витяжками, вітамінними комплексами, зміцнюючими гідроліпідну мантію (захисний бар'єр шкіри) і попереджуючі втрату вологи. Саме втрата вологи є основною причиною раннього старіння шкіри.

8. Коли потрібно починати користуватися антивіковими кремами?

Все залежить від стану шкіри конкретної жінки. Як правило, до 25 років проблема боротьби зі старінням шкіри не актуальна. А ось ближче до 30 років потрібно починати застосовувати спеціальні препарати, але підбирати їх потрібно виключно індивідуально, і краще, якщо це зробити Вам допоможе косметолог.

 10 актуальних питань косметолога


9. Чи можна запобігти появі мімічних зморшок?

На жаль, зробити це дуже складно, але підвищити еластичність тканин - цілком реально. Чим еластичнішою вони будуть. Тим менше шкіра буде травмуватися в процесі скорочення і розслабленні м'язів обличчя і тим більше шансів запобігти появі мімічних морщ. Використовуйте зволожуючі і живильні креми, що попереджають появу зморшок. Для області навколо очей, крім кремів для повік, застосовуйте спеціальні засоби для демакіяжу, і ні в якому разі не тріть і не травмуйте ніжну шкіру

10. Що провокує старіння шкіри?

Існує два типи старіння: хроноіндуцірованное і фотоіндцірованное. Говорячи простою мовою, перше пов'язано з біологічним віком людини, друге викликано оточуючим факторами (наприклад, шкідлива дія сонячних променів). Крім того, до передчасного старіння шкіри призводить нездоровий спосіб життя і неправильний догляд.
Автор: Ірина Петренко


 Тест: визначте свій тип шкіри
 Кожна дівчина повинна назубок знати свій розмір нижньої білизни, розмір взуття, розмір одягу (причому, і за російською шкалою, і по американській, і за французькою). А ще свій тип шкіри. Тоді куплені засоби косметики не будуть розчаруванням.

При всьому тому, що кожна з нас - це неповторна індивідуальність, все-таки в більшості випадків шкіру можна віднести до однієї з п'яти основних категорій:

- Нормальна
- Жирна
- Суха
- Комбінована
- Чутлива


Є варіації, але всі вони, так чи інакше, укладаються в позначену вище градацію. Багато хто з нас вважають, що визначають свій тип шкіри правильно. Але перевірити не завадить. Допоможе простий тест.

Домашній тест: визначаємо свій тип шкіри

Почніть з чистого аркуша, тобто спочатку вмивайтеся і промокніть рушником насухо. Після цього не наносите ніяких уходових засобів та декоративної косметики, вам потрібно почекати з чистою шкірою близько години. Це дасть шкірі можливість відновити баланс і прийти в нормальний стан, нехай навіть це буде супроводжуватися лущенням або жирним блиском.

Розріжте промокальний папір, серветку або тканину на маленькі шматочки. Дерматологи при такому тесті користуються рисовим папером. Один за іншим прикладайте папір до підборіддя, центру лоба, перенісся, вилицях і скронь. Не забувайте, куди який шматочок був прикладений. Для цього найпростіше на столі схематично намалювати обличчя і укладати до схеми квадрати паперу.

 Тест: визначте свій тип шкіри


Ви отримали цінні дані про свою шкіру. Тепер потрібно їх узагальнити. Порівняйте отримані результати з наведеними нижче і визначте свій тип шкіри:

- Якщо кожен шматочок паперу має масляні сліди, то ваша шкіра, швидше за все, - жирна.

- Якщо замість масла на папері дрібні лусочки шкіри, то ваша шкіра, швидше, - суха.

- Якщо тільки деякі шматочки паперу з шкірними маслами, особливо в районі Т-зони, а решта з лусочками, то у вас - комбінована шкіра.

- Якщо листочки паперу залишилися взагалі без слідів (ні масел, ні лусочок), то такий результат можна віднести до нормальній шкірі. Проте останнім часом така ситуація зустрічається досить рідко. Деякі дерматологи взагалі пропонують виключити з типів шкіри нормальний тип, оскільки вважають, що шкіри без проблем не існує.

- Що стосується чутливої ​​шкіри, то вона може проявляти ознаки всіх типів шкіри, і віднести її до чутливої ​​допомагають подальші спостереження і зовнішній огляд.

Зовнішній огляд

Результати тесту - це достовірна інформація, але вона потребує корегування. Для цього потрібно неупереджено оцінити зовнішні ознаки своєї шкіри і свої відчуття.

- Нормальна шкіра

Отже, на папері не залишилося ніяких слідів. Крім цього, шкіра повинна відчувати себе живою, пружною і еластичною. Нормальна шкіра має здоровий колір обличчя, чиста і гладка. Якщо шкіра не доставляє вам ніяких проблем, вимагає мінімального догляду, - вітаємо, ви володарка нормальної шкіри, яка навіть у похилому віці буде виглядати добре.

- Суха шкіра

Власниці сухої шкіри без зволожуючих засобів і після вмивання відчувають відчуття сухості і стягнутості шкіри. Суха шкіра по відтінку близька до жовтуватого, має дрібні зморшки, дуже схильна до старіння і подразнень. При сухій шкірі необхідний особливо ретельний догляд у вигляді постійного зволоження.

- Жирна шкіра

Жирну шкіру легко визначити не тільки по жирному блиску, але і по розширеним порам. Жирна шкіра, як правило, більш товста, іноді схильна до акне. Але представницям жирної шкіри в чомусь пощастило - адже ознаки старіння на жирній шкірі проявляються дуже пізно і не так явно, як на сухій. Основний догляд для жирної шкіри - це ретельне очищення, нежирні креми і лосьйони, низкоуглеводная дієта.

- Комбінована шкіра

Сухі ділянки розташовуються на щоках, навколо очей, а жирні - на Т-зоні: ніс, лоб, підборіддя. Догляд також потрібна комбінований: зволоження на сухих ділянках і в'яжучі засоби на жирних. Тест з шматочками паперу підкаже вам, які ділянки обличчя є сухими, а які - жирним, бо все індивідуально.

- Чутлива шкіра

Чутлива шкіра має висипання і подразнення, прищі, капіляри, розташовані близько до поверхні шкіри, не ясний колір обличчя. Як правило, чутлива шкіра суха, по відчуттях - стягнута. Бувають відчуття свербежу, поколювання. Це найпроблематичніший тип шкіри, який потребує найретельнішій допомоги, а часто і в лікуванні та уваги дерматолога.
Автор: Василина Кузіна