Як я перемогла акне
 Я чітко пам'ятаю, як у четвертому класі відмовилася йти в школу, бо якийсь противний однокласник завжди дражнив мене через прищів. Я виростала, але насмішок не зменшилося, шкіра теж не ставала краще.

Щоранку в школі й інституті перетворилося в один страшний ритуал: я підбігала до дзеркала в надії, що їх більше немає, але майже кожен раз бачила, що вони ростуть і ростуть, зникають одні, але з'являються нові.

Акне - проблема у жінок нашої родини не в одному поколінні. Страждала мама, мучилася бабуся. Єдина порада, яку вони мені давали: не чіпати обличчя руками і не видавлювати прищі. Треба сказати, порада, яку ігнорується 100% підлітків. А ще вони говорили, що з віком шкіра буде краще, але хто ж змириться з тим, що справжнє життя почнеться тільки «з віком».

Треба сказати, що дівчата, які страждають від акне, - кращі клієнтки косметичних компаній. Тому що ми скуповуємо все новинки з маркуванням «від акне» або «для шкіри, схильної до акне». Мої шафи були забиті очисними пінками, гелями і кремами від Neutrogena, Clearasil, Vichy, Clean & Clear , Але нічого толком не допомагало. Після візиту до дерматолога у мене з'явилися Retin-A і антибіотики , Але і від них результат був дуже-дуже маленьким і майже не відчутним.

Були спроби і впоратися з прищами за допомогою макіяжу. Це вже, коли я вчилася в інституті. Але і цю боротьбу я програла, тому що неможливо підібрати настільки покривні засіб, та й з відтінками якась біда.

Як бачите, історія про перемогу над акне все ніяк не починається. Тобто років до 20-и муки тривали і тривали. І тільки зараз я можу вас порадувати своїми результатами.

 Як я перемогла акне


І все-таки засіб було знайдено!

Один з лікарів платного Центру змінив моє життя, запропонувавши щось нове на шляху моєї боротьби. Я відразу попереджаю, що знайдений шлях має бути обговорено з професійним лікарем, щоб не нашкодити своїй і без того багатостраждальної шкірі.

Отже, мені прописали препарат Роаккутан , Або изотретиноин   ( Isotretinoin   - Міжнародна назва). Таблетки, які потрібно було приймати під час їжі. Насамперед, перед початком використання, за наполяганням лікаря я повинна була зробити ... тест на вагітність. Несподівано, правда? Справа в тому, що препарат викликає важкі вроджені дефекти, і лікар не хотіла брати на себе відповідальність за такі наслідки його застосування. До слова, смужку з тестом мені видавали три рази (раз на місяць), поки я три місяці проходила перший раунд прийняття ліків.

Крім тесту на вагітність, лікарі перевіряли рівень холестерину в крові. Це робили майже кожен раз, бо Роаккутан може викликати побічні реакції у вигляді зміни рівня холестерину в крові. Перші три місяці лікарі прописали невисокі дози ліків і проводили ці тести (на холестерин і вагітність), і тільки, коли впевнилися, що небезпечною реакції організму на препарат немає, виписали мені черговий період прийняття таблеток. Ще шість місяців.

Побічні явища , Треба сказати, все-таки були. Препарат досить сильний. Одне з таких явищ - суха шкіра. Причому, скрізь. Суха шкіра - це теж мука, але з нею можна справлятися, це не прищі. Тим більше, мені сподобалося, що голову вже не треба було мити так часто, як раніше, шкіра голови теж стала суші.

З хороших новин - прищі зникли повністю, і пори затяглися. Оце так! Стільки років мук позаду!

 Як я перемогла акне

Фото автора

Можу сказати, що вже кілька років я живу без прищів. Були окремі спалахи під час вагітності, напевно, через гормонів. Але в решту часу я позбавлена ​​від думок про прищі. Зараз моїй єдиною проблемою з шкірою, як і у багатьох, є захист від сонця. Стреси і проблеми зникли, залишилися тільки думки про дітей, сім'ю, хороша робота і улюблена сім'я.

Коментар фахівця

Б'юті-блогер журналу Glamour запитав про препарат дерматолога, косметолога Світлану Ковальову. Ось коротко її рекомендації:

«На сьогоднішній день найуспішнішим в лікуванні акне вважається препарат ізотретиноїн. У нас в країні він зареєстрований під назвою Роаккутан. Изотретиноин - це ретиноид, тобто один з різновидів ретинолу (вітаміну А). Препарат діє на всі патогенетичні механізми формування акне: вирівнює рельєф шкіри, зменшує розміри і пригнічує активність сальних залоз, знімає запалення і має антибактеріальну дію. На даний момент ізотретиноїн є практично єдиним протівоугревие засобом, що володіє майже 100% клінічною ефективністю при будь-яких формах акне.

Побічні дії препарату проявляються у вигляді сухості і лущення шкіри (ретіноідной дерматит), фотосенсибілізації (підвищеної чутливості до сонця), іноді супроводжує випадання волосся, сухість губ (хейліт) і порушення функції печінки і нирок. Побічних ефектів можна уникнути, якщо щомісяця здавати біохімічні аналізи крові для визначення збереженості функцій печінки та нирок.

 Як я перемогла акне


Зовнішньо необхідно постійно (1-2 рази на день) користуватися пом'якшуючими зволожуючими кремами для жирної шкіри. У процесі лікування Роаккутаном необхідно уникати активного сонця, а при необхідності застосовувати спеціальну лікувальну фотопротекцію.

Але найголовніше, що всім жінкам до і після терапії роблять тест на вагітність і беруть розписку про їх обов'язок використовувати протягом усього курсу терапії і через 1 місяць надійні засоби контрацепції (гормональні та бар'єрні).

Лікування жінок Роаккутаном починають з 3-5-го дня найближчого менструального циклу при негативному результаті тесту на вагітність. Изотретиноин застосовують для терапії акне в добовому дозуванні, підібраною лікуючим лікарем (виходячи з тяжкості захворювання і ваги пацієнта) в два прийоми з їжею, що містить рослинні олії.

Таким чином, різноманітні аналізи, тести і ліки, прописані лікарем, є необхідною умовою при лікуванні вугрових висипань (акне) за допомогою ретиноїдів. Виконуйте всі інструкції свого лікуючого лікаря і будьте здорові! »

Автор: Тамара Василівна


 Що заважає шкірі бути ідеальною?
 Є дуже багато факторів, що впливають на стан шкіри. Якщо їх знати, можна нівелювати проблеми зі шкірою, позбутися від сухості, акне, жирності, лущення, подразнення. Нижче - 10 причин, що заважають вашій шкірі бути ідеальною. Знайдіть свою.

1. Харчові алергії

Ви коли-небудь замислювалися про те, що деякі страви і навіть здорова їжа можуть стати причиною шкірних захворювань? Харчова алергія зараз зустрічається не так рідко, а її наслідком можуть стати такі шкірні прояви як екзема і дерматит. Але і легкі шкірні реакції - такі як почервоніння і прищі - також можуть бути від певних харчових продуктів. Як дізнатися, чи пов'язано ваше шкірне розлад з алергією на певні продукти? Цей процес досить довгий. Слід поступово виключати з раціону один-два продукту, і дивитися на реакцію шкіри. Для цього важливо вести харчовий щоденник.

2. Стрес

Бич нашого часу, стрес, може вплинути на появу таких важких шкірних захворювань як псоріаз, вугрі, екзема, кропив'янка. В принципі, всі відомі на сьогоднішній день поширені шкірні захворювання пов'язані зі стресом. Чи це не аргумент на користь зміни способу життя? Почніть з правильного сну, регулярних фізичних вправ. Іноді для того, щоб управляти стресом, жінкам доводиться змінити роботу на більш спокійну. І як результат - зміни шкіри в кращу сторону.

 Що заважає шкірі бути ідеальною?


3. Гормональний дисбаланс

Гормони винні в зміні кольору шкіри (що є симптомом меланодермії), вони можуть викликати акне, жирну шкіру, псоріаз. Це не всі симптоми. Гормональний дисбаланс виражається у змінах менструального періоду, частих головних болях, збільшенні ваги. Сучасна медицина може легко відповісти на питання, чи є у вас проблеми з гормонами, досить здати тести не менше трьох разів протягом менструального періоду, і ви будете знати відповідь. Якщо причиною ваших шкірних проблем є гормональний дисбаланс, то це легко усунути, іноді достатньо кілька місяців пропити курс протизаплідних таблеток.

4. Цвіль

Мова про цвілі, яка спостерігається в основному в закритих приміщеннях, вона розвивається в теплих і вологих середовищах, приміром, таких як ванна, душова, а також підвали та горища. Шкіра деяких людей гостро реагує на цвіль, і як наслідок можуть розвинутися такі стани як стригучий лишай, сухість шкіри, свербіж. Потріскана шкіра - це теж результат контакту з цвіллю. Який тут може бути рада? Звичайно, припинити перебування в таких приміщеннях. Але якщо це поки неможливо, то допоможе постійне зволоження шкіри, а також по можливості скоротіть контакт з предметами в приміщеннях з цвіллю.

 Що заважає шкірі бути ідеальною?


5. Тривога

Тривожні стани і хвилювання також поширені в нашому житті як стрес. І це ще одна причина шкірних захворювань. Тривога поїсть посіяти не тільки хаос в голові, але і в організмі, викликавши акне, відчуття печіння шкіри, підвищення чутливості шкіри. Тривога не так нешкідлива, як здається, вона проявляється не тільки у вигляді шкірних змін, але і захворювань внутрішніх органів, тому, якщо ви підозрюєте, що відчуваєте тривогу і напругу, зверніться до лікаря, проведіть обстеження організму, походіть до психолога, намагайтеся вийти з замкнутого кола переживань.

6. Погана гігієна

Ми не маємо на увазі прописні істини про те, що потрібно регулярно приймати душ. Це роблять все, зараз питання особистої гігієни вирішені практично у кожної жінки. Але не варто забувати про обережність у громадських місцях. Наприклад, не ходити босоніж в саунах, басейнах, фітнес-залах. А також мити руки кілька разів протягом дня, особливо, якщо відвідуєте громадські місця. Ризик підхопити грибкову інфекцію і бактеріальну інфекцію досить високий. Візьміть за правило завжди носити з собою антибактеріальні серветки, щоб протирати руки, коли немає можливості їх помити.

 Що заважає шкірі бути ідеальною?


7. Високо вуглеводне харчування

В принципі, причиною шкірних захворювань може стати як низьке, так і високий вміст вуглеводів в харчуванні. Велика кількість вуглеводів призводить до коливань рівня цукру в крові, які викликають велике виділення шкірного сала, прищі і передчасне старіння шкіри. Щоб знизити споживання вуглеводів, перейдіть на цільнозернові продукти і виключіть солодощі і торти.

8. Недолік сну

Недосипання можна назвати такий же шкідливою звичкою як куріння і алкоголь. Шкоди від нестачі сну не менше. Іноді ми навіть недооцінюємо шкоду, яка завдає організму недолік сну. Поряд з психічними та фізичними побічними ефектами, поганий сон безпосередньо відбивається на шкірі. Адже недоодержуючи потрібний час для сну, ми грабуємо нашу шкіру, тому що саме в нічні години вона оновлюється. Всього кілька місяців з поганим сном можуть призвести до темної шкірі, набряків, зморшок, тьмяному кольору шкіри, відсутності пружності.

9. Неправильне косметика

Іноді недостатньо прочитати склад косметики на етикетці і підібрати засіб для свого типу шкіри. Важливим чинником є ​​рівень кислотності продукту. Але, на жаль, немає способу передбачити рівень рН, дивлячись на перелік інгредієнтів. Єдиний спосіб - виміряти його самостійно. Пам'ятайте уроки хімії? На допомогу прийде лакмусовий папірець. Але до шкільній вчительці бігти не поспішайте. Для перевірки косметики існують спеціальні набори лакмусових папірців. Продаються вони в інтернет-магазинах, деяких аптеках і великих супермаркетах косметики. Ці смужки дають результат від 1 до 14, де 1 - сама кисле середовище, а 14 - сама лужна. Показник 7 - це нейтральний pH. Що дають відомості про рівень pH косметики?

 Що заважає шкірі бути ідеальною?
  Що заважає шкірі бути ідеальною?


Занадто висока кислотність продукту буквально «розчиняє» шкіру або волосся, діє як опік. Але і дуже маленькі показники рН в деяких випадках небезпечні. Наприклад, засоби, що містять вітамін С, не повинні мати цей показник нижчий 2, інакше починається утворення небезпечних канцерогенних агентів, а також вільних радикалів. Ідеальний рівень кислотності косметики - 4, 5-5. У середньому наша шкіра має рівень рН - близько 5, 5.

На стан шкіри впливає і генетика, і вік, і місце проживання. Якщо бути об'єктивними, то всі аспекти життя, так чи інакше, відбиваються на нашій шкірі. Ми торкнулися лише деякі з них, які призводять до дійсно важким шкірних захворювань.
Автор: Василина Кузіна