Їжа, яка провокує прищі і інші шкірні проблеми
 Якщо ваша шкіра схильна до запалень і будь-яким шкірних реакцій, то вам доведеться стежити за своїм раціоном. Адже є продукти, що провокують прищі і запалення. Дізнайтеся, які це продукти, і стежте за тим, що їсте. Є і приємний бонус: всі ці продукти шкодять не лише шкірі, а й нашої талії. Так що, виключивши їх, ви відчуєте подвійну користь.

Не тільки харчування викликає прищі. Не варто скидати з рахунків такі фактори як недолік сну, забруднень повітря, стрес.

Що стосується харчування, то багато продуктів посилюють шкірні проблеми, що призводить не тільки до сухості і подразнень, а й важких проявів, таким як прищі і навіть хронічне акне.

Цукор в крові - причина хронічного запалення і окисного процесу. Рівень цукру в крові підвищують не тільки солодощі. Окислювальний процес викликається багатьма продуктами. І найшкідливіші їх них - в цій статті.

 Їжа, яка провокує прищі і інші шкірні проблеми


Жирне

Велика кількість жирної їжі - мабуть, найголовніша причина різких перепадів рівня цукру в крові. Жирна їжа піднімає цей рівень дуже різко, і так само різко відбувається його падіння. В результаті, ці перепади викликають каскадну гормональну реакцію, що призводить до збільшення виробництва шкірного сала і закупорці пір.

Жир має й інший неприємний ефект для шкіри. Занадто велика його кількість уповільнює транспортування до клітин кисню і поживних речовин. І це може викликати прищі.

Молочні продукти

Молочні продукти містять жири. А про шкоду жирів ви вже прочитали вище. Основну небезпеку несуть такі молочні продукти як сир і морозиво. Якщо при споживанні молока та йогуртів, ви хоч якось можете контролювати жирність і перейти на знежирені варіанти, то в сирі і вершковому морозиві жирність необхідна, і скоротити її вдається рідко. Повністю позбавитися від молока складно, але стежте хоча б за жирністю молочних продуктів, які споживаєте. Є підтвердження, що жирність менше 2% несе менший ризик акне та інших шкірних реакцій.

 Їжа, яка провокує прищі і інші шкірні проблеми


Є й інша причина, чому молочка шкідлива для шкіри, схильної до акне. Коров'яче молоко містить гормони. Шкірні залози перетворять ці гормони в дигідротестостерон, що підвищує вироблення шкірного сала. Таким чином, гормони в молоці побічно збільшують вироблення шкірного сала, що і призводить до прищів.

Нарешті, є певна кількість людей, які не переносять молоко. Зовні ця алергія провокує акне, а на практиці означає, що людині не вистачає ферментів, щоб належним чином перетравлювати молоко тваринного походження, що призводить до запалень і окислювальному процесу - причин шкірних проблем.

Рафіновані вуглеводи

Це білий цукор і білий хліб. Ці продукти впливають на збільшення цукру в крові, для шкіри це шкідливо. Друга причина, чому очищені вуглеводи шкідливі: вони практично не містять поживних речовин. Організм, переварюючи їх, потребує вітамінів, ферментах і мінералах. Їх дефіцит може провокувати акне. Ось чому цільне зерно набагато краще подрібненого і вибіленого.

І, по-третє, не варто забувати, що є люди із зерновою непереносимістю. У них немає ферментів, які допомагали б переробляти зерновий продукт. Будь-яке споживання борошняної і злакової їжі призводить до алергічної реакції, що й позначається на шкірі.

Кофеїн

Основні джерела кофеїну: кава, чорний і зелений чай, шоколад, газовані напої, енергетичні напої і деякі болезаспокійливі ліки.

Кофеїн збільшує виділення спочатку адреналіну, а слідом і гормону стресу. Кормі цього, кофеїн порушує сон, не дозволяє організму увійти у фазу глибокого сну. У результаті ми позбавляємося відновлення, детоксикації, піддаємося стресу. А ці фактори впливають на шкірі не менше, ніж деякі харчові продукти.

 Їжа, яка провокує прищі і інші шкірні проблеми


Перероблені продукти

Для схильної до акне і прищів шкіри слід дотримуватися правила «одного дотику». Це означає, що до продукту не повинно бути застосоване ніякого впливу, крім миття та сушіння. Грубо кажучи, до них не повинні торкатися до того, як ви будете з них щось готувати.

У сучасному світі це правило дотримати найскладніше. Особливо, якщо ви не ходите на фермерські ринки або не вирощують продукти самі. Але прагнути до нього варто. Скоротіть до мінімуму будь-які оброблені продукти. При їх очищенню, відбілюванні, збереженні та приготуванні використовується занадто багато шкідливих барвників, ароматизаторів, добавок та інших хімікатів. Ці хімічні речовини призводять до шкірної алергічної реакції.

Крім цього, оброблені продукти містять багато жиру і рафінованого цукру.

Цукор

Солодощі швидко піднімають рівень цукру в крові, і це негативно впливає на стан шкіри. Чим більш солодкий продукт - тим вищі шанси отримати запалення і прищі. Найбільшої шкоди при цьому приносять солодкі газовані напої. Спробуйте: якщо обмежити споживання цукру, то ви помітите позитивний ефект на своїй шкірі.

 Їжа, яка провокує прищі і інші шкірні проблеми


Транс-жири

Гідрогенізовані і частково гідрогенізовані жири - важче переварити, ніж натуральні, а наслідком є ​​проблеми зі шкірою і запалення. Уникайте кулінарних масел і жирів з високим вмістом транс-жирів, до таких належить, насамперед, маргарин.

Алкоголь

Алкогольні напої шкідливі не тільки для здоров'я внутрішніх органів. Його споживання згубно позначається і на шкірі. Адже алкогольні напої засвоюються організмом і перетворюються на цукор. Алкоголь корисний лише в малих кількостях, але якщо ви не можете вчасно зупинитися, то краще не починати, оскільки результат неправильного споживання спиртних напоїв позначиться на обличчі вже на ранок.

Найкориснішим напоєм для шкіри є овочевий коктейль, він очищає організм і шкіру від токсинів, прояснює шкіру, робить її більш пружною і світиться.

Омега- 6 жирні кислоти

Ви, звичайно, чули про користь омега жирів. Але варто знати, що полузни для шкіри тільки Омега-3 жирні кислоти. А ось, жири Омега-6 приводять до проблем шкіри. Омега-6 містяться в таких рослинних оліях як кукурудзяна олія, масло каноли, а також в соєвих бобах. Нейтралізувати дію омега-6 допомагає споживання великої кількості омега-3. Тому сміливо включайте в свій раціон жирну рибу.

Підсилювачі смаку

Глутамат натрію - один з популярних інгредієнтів у фаст-фуді. Не для всіх він шкідливий. Але якщо ви відчуваєте проблеми шкіри, то спробуйте на деякий час виключити цей підсилювач смаку зі своєї їжі. Якщо шкіра покращиться, значить, ви один з тих людей, хто реагує на глутамат натрію, і найправильніше рішення - максимально скоротити його присутність в своїй їжі.

 Їжа, яка провокує прищі і інші шкірні проблеми


Смажене

Жарка продуктів піддає їх дуже високих температур. І це призводить до розпаду корисних речовин, а також до розпаду масел. Особливо небезпечні для шкіри смажені у фритюрі страви. Менш шкідливі приготовані на грилі. Відмова від смаженого здатний не тільки поліпшити колір обличчя, але і запобігти появі прищів.

Щоб зрозуміти, яка група продуктів заважає вашій шкірі бути гладкою і свіжою, відмовляйтеся від цих продуктів почергово. І спостерігайте за реакцією шкіри. Однією тижні відмови від якогось продукту достатньо, щоб зрозуміти, чи впливає його споживання на ваш організм.
Автор: Юлія Шестакова


 Жирна шкіра навесні
 Жирна шкіра - добре це чи погано? З одного боку, це гарантія того, що років до 40 зморшок не буде і старіти шкіра буде повільніше. З іншого боку, в юності жирна шкіра заподіює масу незручностей. Мало того, що вона блищить, так ще й, через розширених пор, швидше забруднюється, частіше з'являються вугри і прищики. Тому жирній шкірі, як втім і будь-який інший, потрібно приділяти достатньо уваги з самого юного віку.

Деякі прості рецепти домашньої косметології.

Умивати жирну шкіру фахівці радять вранці і ввечері дитячим милом, вранці прохолодною водою, ввечері робити контрастне вмивання, чергуючи теплу і прохолодну воду, завершуючи процес прохолодною водою.

Чорні точки добре протирати м'якою намиленої губкою. Прищі не дратувати, ледь їх, торкаючись намиленої рукою. Після вмивання протерти шкіру лосьйоном.

Скраб очищающий

2 ст. ложки вівсяних пластівців залити теплою водою, перемішати з 1 ст. ложкою картопляного крохмалю і 1 чайною ложкою оливкової олії, нанести на обличчя м'якими круговими масажними рухами, змити через 10-15 хвилин водою кімнатної температури.

Трав'яний лосьйон для жирної шкіри

Подрібнити трохи кропу і трави деревію. Взяти по 1 чайній ложці, залити склянкою окропу, накрити кришкою і настоювати 2, 5:00, процідити.

Додати 1 чайну ложку горілки і використовувати, як звичайний лосьйон.

Зберігати краще в холодильнику.

Огірковий лосьйон

Нарізати 2 середніх огірка, залити 1 склянкою горілки, настоювати 14 днів на сонячному вікні, процідити. Протирати обличчя вранці і ввечері, розбавляючи використовувану частину кип'яченою водою кімнатної температури в пропорції 1: 1.

Лосьйон для очищення жирної шкіри

2 чайні ложки подрібнених квіток календули змішати з 2 чайними ложками подрібненої трави хвоща польового, залити 1/2 склянки горілки, настоювати 2 тижні в темному місці, процідити.

Протирати ватним тампоном місця скупчення чорних крапок. Іншу шкіру протирати, розбавляючи рідина кип'яченою водою кімнатної температури 1: 1.

Настій для умивання і ополіскування жирної шкіри

1 ст. ложку свіжих квіток бузку промити і залити 1/2 склянки окропу, настоювати під кришкою 3:00, процідити. Використовувати для вмивання і як очищаючий лосьйон.

Цей настій звужує пори.

Для посилення ефекту, просочити рідиною складену на кілька шарів марлю і накласти на обличчя на 25 хвилин. У міру висихання компресу, марлю знову змочувати.

Вмиватися прохолодною водою або протерти обличчя кубиком льоду.

 Жирна шкіра навесні


Маска для жирної шкіри

Стовкти 10 ягід журавлини, додати 1 чайну ложку меду і трохи кип'яченої води до консистенції сметани, накласти на обличчя на 10-15 хвилин, змити водою кімнатної температури. Курс 21 маска через 1- 2 дні.

Маска для жирної шкіри лимонно-білкова маска

1 яєчний білок змішати з 1 чайною ложкою лимонного соку, добре розмішати нанести на обличчя за допомогою пензлика у кілька шарів. Другий шар наноситься, коли висохне 1 шар і так далі.

Змити через 15 хвилин теплою водою.

Протерти обличчя кубиком льоду, в ідеалі з відвару петрушки.

Індійська маска

Змішати до утворення кашки 1 чайну ложку картопляного крохмалю, меду, морської солі і молока, добре перемішати і обережно нанести на обличчя на 20 хвилин.

Змити теплою водою, вмитися прохолодною.

Маска, що забирає зайвий жир

Перетворити шматочок м'якоті лимона в кашку, взяти 1 ст. ложку рисової муки, додати трохи лимонного соку і прохолодної кип'яченої води до консистенції сметани. Нанести на обличчя на 10 хвилин.

Змити через 10-15 хвилин водою кімнатної температури.

Цю маску роблять ввечері, після заходу сонця, так як після неї можна виходити на сонце до ранку.

Маска для жирної шкіри, що знімає блиск

1 ст. ложку ложки білої глини змішати з 1 чайною ложкою меду і додати стільки молока, щоб вийшла маса у вигляді крему, нанести на обличчя на 25-30 хвилин, змити теплою водою, вмитися прохолодною.
Автор: Наталя Алексєєва