|
Зима, як лакмусовий папірець, може показати всі вади нашого тонального засобу, а також виявити наші невміння ним користуватися. Адже влітку нам іноді достатньо було просто денного зволожуючого крему з матуючим ефектом або легкої мінеральної пудри. Все змінюється з приходом холодів, коли шкіра наче вимагає «одягнути» її тепліше. І якщо робити це неправильно, то можна тільки все зіпсувати, виявивши нерівності і проблеми особи.
Спочатку кілька порад, яке тональний засіб вибрати:
Колір
• Найголовніше питання: яким повинен бути колір тону? А відповідь на нього - найпростіший. Підбирайте колір тональної основи, який найбільш близько повторює ваш природний колір шкіри. Ніколи не намагайтеся за допомогою тону змінити свій колір обличчя, для цього існують інші методи: відбілюючі процедури або навпаки, автобронзати або природний загар. І тільки після того, як змінився ваш натуральний колір обличчя - підбирайте новий тон.
• Якщо вам не подобається ваш натуральний колір обличчя, знайдіть хорошу сироватку. Наприклад, після появи сироватки Orlane, нею стали користуватися професійні візажисти на показах (хоча призначалася вона спочатку як антивікове засіб). Вона дає моментальний ефект поліпшення кольору обличчя, оскільки активізує циркуляцію крові і позбавляє від млявого або несвіжого кольору обличчя. Майте подібний продукт під рукою, він може придатися в екстрених випадках: таких, як ранок після вечірки або безсонної ночі над ліжечком маляти.
• Взагалі, звичайній жінці, як правило, досить мати два тональні креми різних відтінків. Один - для літнього часу, коли шкіра стає трохи темніше від впливу ультрафіолету, і другий - для зими, коли шкіра помітно світліше.
• Якщо ваш природний колір обличчя - червонуватий, то уникайте рожевих відтінків тону, краще вибирати більш жовті або навіть зеленуваті відтінки. Зволожуючий засіб також не дуже підходить при червонуватому кольорі особи, ним користуватися днем не треба.
• Одна з помилок при виборі кольору, від якої потрібно позбутися - пробувати колір на руці. Це абсолютна помилка! Так ви ніколи не знайдете правильний відтінок. Кольору шкіри рук і шкіри обличчя - абсолютно різні, як правило, колір рук у людини завжди темніше і жовтіше. Найкраще місце для тестів - лінія підборіддя.
• Багато візажисти радять не викидати тон або консилер, які вам не підійшли за кольором. Звичайно, самим ідеальним було б купувати засіб у таких місцях, де можна отримати консультацію професійного візажиста або спробувати тон, перш ніж купити його. Але якщо все ж сталася помилка? По-перше, маючи зразок неправильного тони - легше прийти з ним в магазин і вибирати щось, відмінне від невдалої покупки. А по-друге, один з відомих візажистів так пропонує надходити з невдалими покупками: змішувати декілька відтінків, з тим, щоб отримати, можливо, правильний. Шанс невеликий, але поекспериментувати цікаво.
Текстура
• Краще вибирайте легкі прозорі і напівпрозорі текстури. Занадто важкі і непрозорі склади підійдуть не всім. Найкращі формули - це тональні креми з зволожуючим ефектом, шукайте їх. Практично всі світові бренди вже перейшли на такі основи.
• Для жирної шкіри вибирайте матові тональні засоби. Для сухої шкіри - більше підходять тональні креми з зволожуючою формулою.
Поради візажистів: як і чим наносити тональний засіб:
Як наносити
• Уникайте покриття тональної основою по всьому обличчю. Дуже небагатьом людям це потрібно. Більшості досить наносити тон тільки там, де є нерівномірний колір обличчя: зазвичай це область навколо носа, підборіддя, іноді щоки. Коли ви наносите тон на все обличчя - ефекту «маски» не уникнути!
• Накладаючи тон, завжди починайте від центру особи до шиї. Тільки так ви уникнете кордону, яка може показувати, де є тон, а де - його немає.
• Якщо ваше тональний засіб здається вам занадто жирним, то скористайтеся промокальним папером. Перед нанесенням пудри, краще спочатку трохи промокнути залишки тону, щоб уникнути ефекту «маски», а тим більше відшаровування тони від обличчя.
Губка, пензлик або пальці?
• Насправді, універсального ради тут немає. Багато що залежить від ваших особистих переваг і відчуттів. Деякі професійні гримери воліють кисті з пружною щетиною, тому що вони можуть заповнити тональним засобом усі куточки, тріщинки і пори на обличчі. Якщо і ви хочете спробувати користуватися пензлем, то робіть це так: покладіть трохи засобу на тильну сторону долоні, макайте в засіб кисть і розподіляйте тон легкими рухами. Треба сказати, що натуральні білячі кисті можуть бути досить м'якими для такого призначення, вам знадобляться пружні колонкові або сучасна синтетика.
• Інші візажисти вважають, що самим універсальним інструментом були і залишаються пальці. Тут теж є своя правда. По-перше, засіб у руках візажиста розігрівається, що допомагає йому краще розчинитися на шкірі. А другий аргумент - це те, з чим згодні, наприклад, багато скульптори, свідомо відмовляються від стеків при роботі. Людські пальці - дійсно неперевершений інструмент, тільки вони здатні вловити найменші перепади рельєфу, вологості і т.д.
• Губка - теж підходяща річ для створення ідеального тону. Її переваги в тому, що вона може ідеально розтушувати, а також охопити разом найбільшу площу.
Бронзери і консілери:
•
Бронзери
. Не бійтеся тональних продуктів з ефектом засмаги. Просто візьміть широку кисть і пройдіться по всіх місцях на обличчі, куди могли б впасти сонячні промені: лоб, щоки, ніс. Бронзірующей пудру теж краще не класти на все обличчя. Користуйтеся нею, як засобом для освіження кольору обличчя, а не як засобом для «зафарбовування» вашого природного кольору.
•
Консилери
(коректори) - це кошти не для всього обличчя, головна область для їх застосування - під очима, а ніс і підборіддя - це місце для «роботи» тональної основи. Якщо у вас суха шкіра, то перед нанесенням консілера потрібно обов'язково нанести зволожуючий засіб. Тільки використовуйте спеціально призначене для цього ділянки шкіри обличчя, інші зволожувачі дуже важкі для цієї делікатної шкіри.
Приховуємо недоліки і нерівності:
• Часто потрібно вирівняти шкіру перед нанесенням тонального крему. Для цього потрібно мати спеціальні вирівнюючі кошти, які відмінно підходять для використання перед основним мейкап. Особливо вони корисні при жирній шкірі, такі грунти не містять масла і просто матируют шкіру. Це дуже допомагає при подальшому нанесенні тону. До того ж, ці кошти як би заповнюють зморшки і пори.
• На темній шкірі іноді тон стає попелястого кольору. Щоб з цим боротися - користуйтеся денними кремами, що додають сяйво шкірі. А також скористайтеся маскирующими засобами для шкіри над верхньою губою, де шкіра у смуглянок, як правило, ще темніше.
• Візуально освітлити шкіру допоможуть засоби з ефектом світіння. Золоті частинки і відбитий через них світло додадуть мерехтіння і зроблять шкіру помітно світліше.
• Якщо ви купуєте консилер для того, щоб впоратися з темними колами під очима, то орієнтуйтеся на кольори жовтуватого (краще лимонного) або персикового відтінку.
Жирна шкіра
• Професійні візажисти радять не боятися деякого блиску, який має жирна шкіра. Вважається, що це виглядає цілком натурально, багатьом навіть подобається деякий блиск на обличчі, і вони його домагаються додатковими засобами, що додають глянець і сяйво. До того ж, на жирній шкірі буває менше зморшок і тріщин!
• Але якщо ви все ж вважаєте це проблемою, то вибирайте засоби на безмасляної основі, матуючі підготовчі тоніки, тримайте промокальними серветки постійно в своїй косметичці. Пудрою при цьому користуйтеся помірно, тільки на ніс і підборіддя.
|
Багато засобів декоративної косметики водою не видаляються. Виходить такий ось замкнуте коло: хочеш зробити макіяж, подбай про те, щоб потім добре очистити обличчя від нього.
Макіяж - для багатьох жінок процес творчості, дія по створенню власного образу. На сторінках кожного жіночого журналу ви зустрінете багато порад по макіяжу. І при цьому не так вже багато пишуть про його зворотній стороні - демакіяж. Хоча саме цей невдячний процес готує «полотно» для картини нашого обличчя.
А в техніці демакіяжу багато своїх тонкощів, особливо якщо говорити про ДЕМАКИЯЖ для чутливої шкіри. Можна уявити собі тільки, що ніжну і примхливу шкіру цю потрібно щодня терти «чистять» засобами.
Наша чутлива шкіра «вередує» при настанні холодів, при літній спеці, коли дме вітер або занадто сиро ... Точно так само вона вередує по відношенню до косметики або засобам гігієни, якими ми її пичкаем.
Щоб уникнути подразнень, сухості і інших неприємних відчуттів на шкірі ніжної і чутливої, потрібно дуже уважно підійти до питання вибору засобів для зняття макіяжу. Адже ці продукти ми наносимо на своє обличчя, шию, очі щодня.
Вибирайте продукти для демакіяжу без агресивних компонентів, які можуть пошкодити захисний гідроліпідний шар вашої шкіри.
Віддайте перевагу засобам, насиченими активними гідратанти і пом'якшуючими компонентами, щоб уникнути сухого роздратування і лущення шкіри.
Питання, які найбільш часто задають косметологам:
Чи потрібно робити демакіяж щодня перед сном?
Обов'язково, для того щоб очистити шкіру не тільки від слідів макіяжу, але і від пилу, від шкірних виділень.
Не забудьте також про шию і декольте!
При відсутності макіяжу на шкірі, чи потрібно очищати шкіру вранці і ввечері?
Рекомендується хвилинна чистка вранці і дуже ретельна чистка ввечері, щоб видалити пил, бруд, шкірні секреції. Це хороший гігієнічний жест.
Чи потрібно висушувати шкіру після чистки?
Завжди, тільки дуже ніжно, промокаючи її рушником, паперовою серветкою або ваткою для зняття макіяжу, яка не залишає слідів. Але ніколи не можна терти шкіру.
Чи можна використовувати лосьйони, що містять алкоголь?
Потрібно уникати продуктів, які можу подразнювати шкіру або руйнувати її гідроліпідну плівку.
Можна використовувати продукти для глибокого очищення шкіри?
Це не рекомендується для чутливої шкіри. (Виняток для жирної шкіри.) Існує вибір очищувальних засобів з м'яким гоммаж.
Якщо ви не любите воду:
Існують засоби для зняття макіяжу, після яких шкіру не потрібно обполіскувати.
Ці кошти поєднують ефективність чищення і м'якість догляду.
Як потрібно знімати макіяж з очей?
Шкіра в зоні контуру очей дуже делікатна. Потрібні кошти, які поєднують м'якість, ефективність і нешкідливість. Просочіть косметичну ватку (без фіброві) і покладіть її на нижню повіку, а другий ваткою дуже обережно, ні в якому разі не розтягуючи шкіру навколо очей, протріть верхню повіку у напрямку від зовнішнього кута ока до внутрішнього.
Який засіб потрібно застосовувати для демакіяжу губ?
Те ж саме, яким ви очищаєте особа.
Отже, чутлива шкіра потребує коштів зволожуючих і живлячих одночасно. Потрібно вибирати текстури багатші корисними елементами і максимально м'які.
Засоби для демакіяжу чутливої шкіри:
М'яке косметичне молочко, доповнене пом'якшувальною лосьйоном: такий дует незамінний для дуже сухої шкіри.
Гель для демакіяжу м'який: застосовується для демакіяжу нормальної шкіри, після застосування особа потрібно обполіскувати водою.
Лосьон очищающий: застосовується для демакіяжу шкіри, схильної до подразнення і почервоніння.
Молочко для очей: засіб для демакіяжу очей, у тому числі для тих, хто носить лінзи.
При виборі засобів для демакіяжу слід дуже уважно читати етикетки очищувальних продуктів!
Автор: Доктор Тереза Носера, дерматолог, лабораторія АVENE
|
|
|
|
|
|
|