Робіть самі: Масаж обличчя для зменшення зморшок
 Які способи зменшення зморшок ви розглядаєте? Клітинну косметику, хірургічна підтяжка, лазерний ліфтинг? Масаж обличчя - є безболісною і ефективною альтернативою цьому. До того ж, його можна робити, не виходячи з дому.

Як масаж зменшує зморшки?

Що робить масаж для обличчя, щоб мінімізувати зморшки:
- Стимулює кровообіг, покращуючи обмін поживних речовин і звільнення від токсинів;
- Стимулює оновлення клітин шкіри (видалення старих і розвиток нових, молодих);
- Підтягує і піднімає лицьові м'язи;
- Допомагає позбутися набряклості;
- Вивільняє ендорфіни;
- Знімає стрес, напругу, втому - хороший спосіб релаксації. Розслаблення м'язів сприяє профілактиці зморшок.

Коли робити масаж для обличчя?

Найбільш вдалий час - ранок. Робіть масаж відразу після пробудження. Це допоможе зменшити звичну ранкову набряклість, темні кола під очима, стимулює кровообіг, підбадьорить і зменшить зморшки. Регулярність - хоч кожен день, хоча можна і 2-3 рази на тиждень.

 Робіть самі: Масаж обличчя для зменшення зморшок


Головний принцип

При будь-якому масажі обличчя варто дотримуватися основне правило - це ніжність і делікатність. Шкіра обличчя дуже тонка (набагато тонше, ніж шкіра тіла). Особливо тонкими ділянками шкіри є області навколо очей - їх зовсім слід уникати при масажі. І ще одна вимога - завжди використовуйте зволожуючий лосьйон або крем при масажі, що не масажуйте особа без зволожуючого засобу, це зашкодить шкірі, призведе до травм і передчасного старіння.

Які методи масажу для особи можна назвати результативними для зменшення зморшок?

1 метод. Круговий масаж

Ефективний масаж від зморшок, який можна зробити в домашніх умовах. Перед початком очистіть обличчя і руки, щоб не було ніяких бактерій. Для масажу можна використовувати звичайний зволожуючий лосьйон в якості масажного масла. Але не використовуйте засоби, що містять масла, якщо у вас акне. Масаж виконується ніжними, круговими рухами, переважно на тих ділянках обличчя, які найбільш ймовірні для утворення зморшок, це лоб, щоки, рот. Тривалість кругового масажу - приблизно 20 хвилин.

2 метод. Пріхлопиваніем

Ще один швидкий і легкий вид масажу від зморшок. Він стимулює приплив крові і оживляє шкіру. Робити його слід, слега нахилившись вперед. Використовуйте подушечки пальців (по всій довжині пальців). Поплескуйте особа, краще заздалегідь нанести на руки і обличчя зволожуючий крем або сироватку. Тривалість такого масажу - не більше 15-20 секунд. Кращий вибір для зайнятих жінок!

 Робіть самі: Масаж обличчя для зменшення зморшок


3 метод. Масаж і зволоження

Легкий масаж, його можна робити самостійно і вдома. Головна особливість масажу - використання великої кількості зволожуючих масел (можна зволожуючого лосьйону). Самі підходящі масла - жожоба або абрикосове. Природно, мова йде про натуральних маслах. Як тільки масло всмоктується, оновлюйте його, знову беріть кілька крапель в долоні. Процедура виглядає наступним чином:

- Налийте масло в долоні рук і злегка розподіліть по руках, масло повинне зігрітися.

- Повільними рухами погладжуйте шкіру уздовж скул по напряму вгору. У масажних погладжуваннях беруть участь і пальці рук і долоні. Продовжуйте протягом 1-2 хвилин.

- По черзі долоні рук кладіть на центр чола, і прибирайте, розгладжуючи шкіру в різних напрямках (від центру - вниз, в сторони, вгору). Робіть це протягом 1 хвилини.

- Завершіть зволожуючий масаж на підборідді. Ніжно масажуйте шкіру підборіддя вгору і вниз, спробуйте також погладити по напряму вгору лінію овалу обличчя.

4 метод. Акупресура, або точковий масаж

Точковий масаж вважається однією з кращих технік у боротьбі зі зморшками. Акупресура полягає в натисканні на певні точки на обличчі, що призводить до стимуляції кровотоку, наповненні киснем і концентрації потоків енергії. Основними точками, що впливають на зменшення зморшок на обличчі, є наступні: на внутрішніх куточках очей, на внутрішніх кінцях брів, на скронях, поруч з ніздрями, і під носом. Натискайте з деяким зусиллям, щоб відчути потепління, це буде говорити про приплив крові та енергії.

 Робіть самі: Масаж обличчя для зменшення зморшок


5 метод. Масаж від зморшок навколо рота

Для зморшок навколо рота використовуються особливі руху, тому кожен з вище перерахованих методів потрібно доповнювати цим методом масажу, щоб впливати на всі зморшки особи. Для зменшення зморшок навколо рота існує два основних руху:
- Зигзаг. Помістіть руки на щоки (одна рука - на одну щоку, інша - на іншу). Масажуйте шкіру навколо рота зигзагоподібними рухами.
- Швидкий ліфтинг. Помістіть руки навколо підборіддя, різким рухом перемістіть руки вгору по щоках.

6 метод. Масаж від зморшок на шиї

- Круговий масаж. Це масаж легкими круговими рухами за допомогою подушечок пальців. Основна увага області декольте (верхня частина грудей), плечей і шиї.
- Заміс. Ця техніка передбачає розминку шкіри, яку затискають між великим пальцем і іншими пальцями руки, і двома руками як би перебирають шкіру, просуваючи її вгору. Нагадує все це заміс тіста. Такий технікою масажують плечі і шию.

 Робіть самі: Масаж обличчя для зменшення зморшок


7 метод. Йога для обличчя

Про йогу для обличчя знає багато хто. Основні асани для цієї йоги - наслідування гримас тварин. Одна з найпопулярніших і дієвих асан для лицьової йоги називається «рикаючий лев». Сядьте прямо, покладіть долоні на коліна. Повільно відкривайте рот і висовує мову, імітуючи те, як відкриває свою пащу лев. Повністю витягніть язик, як можна далі, на видиху. Затримайте дихання, зафіксуйте цю позу, при цьому відкрийте очі. Тримайте цю позу стільки довго, скільки зможете. Далі - повторіть кілька разів.

 Робіть самі: Масаж обличчя для зменшення зморшок


Після будь-якого виду масажу рекомендується лягти на спину і полежати кілька хвилин, насолодившись релаксом і новими відчуттями. Це краще закріпить результати.
Автор: Василина Кузіна


 Як ужитися з жирною шкірою
 Жирна шкіра доставляє її власницям чимало неприємних моментів і переживань, особливо в юності. Виглядає вона, прямо скажемо, не дуже привабливо - жирний блиск, розширені пори, досить часто на крилах носа і щоках виникають комедони (чорні крапки), це шкірне сало, з'єднуючись з пилом і відпадають роговими клітками, утворює пробки, які закупорюють вивідні протоки сальних залоз. Нерідко жирність шкіри супроводжується вугрові висипання. У місцях посиленого салоотделения, а це лоб, ніс і підборіддя, тобто, якраз найбільш помітні частини на нашому обличчі, з'являються негарні прищі.

У більшості випадків, жирна шкіра - це просто властивість нашого організму, особливість будови шкіри, наслідок посиленої діяльності сальних залоз. Грає тут свою роль і спадкова схильність, так що просто змінити свій тип шкіри, раз і назавжди, з жирною на нормальну не вдасться. Правда, жирність шкіри може викликатися також і деякими ендокринними захворюваннями, гормональними порушеннями, нераціональним харчуванням, неправильним доглядом і невдалим вибором косметичних засобів. У цих випадках, звичайно, потрібно і можна впливати на першопричину зайвої жирності шкіри.

Відхід, відхід і ще раз догляд ...

Щоб мати презентабельний зовнішній вигляд над жирною шкірою доводиться не мало потрудитися. Але зневірятися не варто, - спеціальний догляд і спеціальна косметика, регулярні процедури очищення, лікувальне меню, ретельний індивідуальний підбір декоративної косметики, всі ці заходи в комплексі, дають в більшості випадків хороший результат.

Ну і звичайно слід не втрачати надію, що в кінцевому підсумку ваші страждання окупляться в зрілому віці. Не секрет, - жирна шкіра набагато довше зберігає молодість, і коли ваші ровесниці, в юності пишалися своєю ніжною, тонкою матовою шкірою, почнуть екстрено вживати заходів проти зморшок і в'ялості, вас ці проблеми не торкнуться ще довго. Ще один плюс, жирна шкіра менше піддана деяким дерматологічних захворювань, наприклад таким, як вітіліго.

 Як ужитися з жирною шкірою


Чистота - запорука здоров'я жирної шкіри

При догляді за жирною шкірою обличчя необхідно, насамперед, очистити її від скупчився сала і бруду. Очищення шкіри має бути регулярним, ретельним і щоденним. Ранкові та вечірні гігієнічні процедури обов'язкові.

Для ранкового очищення підійде гель для вмивання або антибактеріальний лосьйон. Потім обов'язково протріть обличчя тонізуючим тоніком, щоб усунути залишки гелю, зволожити і забезпечити додаткове живлення шкіри.

Можна вранці жирну шкіру мити водою з гліцериновим милом. М'якою щіточкою або мочалкою потрібно очистити обличчя, сполоснути і акуратно промокнути насухо. Потім нанести на чисту суху шкіру нежирний зволожуючий крем.

Для вечірнього очищення шкіри фахівці радять застосовувати очищає молочко для зняття макіяжу, потім очистити обличчя гелем, пінкою або, при наявності запалення, антибактеріальним засобом - наприклад, із серії косметики для догляду за жирною шкірою обличчя Garnier , Або Vichy Normaderm   для проблемної шкіри.

 Як ужитися з жирною шкірою
  Як ужитися з жирною шкірою


Після вечірніх гігієнічних процедур очищення шкіри корисно протирати шкіру відварами лікувальних трав (наприклад, аїру, берези, лавра, мирта, листя чорної смородини польового хвоща, ромашки, шавлії). Вони сприяють додатковому очищенню пор, їх стягиванию, знищують хвороботворні мікроорганізми, що потрапляють на шкіру протягом дня, і усувають запалення шкіри. Для жирної шкіри, характерна лужна середу на поверхні шкіри, сприятлива для розмноження і життєдіяльності патогенних мікроорганізмів.

Тому для очищення жирної шкіри обличчя доцільно застосовувати підкислені розчини, - просто додавайте сік лимона або яблучний оцет в відвари трав і у воду, якою обполіскуєте обличчя. Достатньо кілька крапель лимонного соку на 200 гр. води або відвару трав, або половину ч. л. оцту.

Пару раз в тиждень, увечері, можна застосовувати очищаючі маски на основі блакитної глини, або раз на тиждень - маску-сауну для жирної шкіри. Ефективним буде так само застосування маски - плівки, яка ретельно очищає шкіру, не травмуючи її.

Чи корисний пілінг за допомогою скрабів для жирної шкіри? Дивлячись, в яких випадках! Найдрібніші гранули скрабів, звичайно, допомагають очищати шкіру від відмерлих клітин епітелію, роблять її більш гладкою, молодий і обновдённой. Але застосовувати скраби і механічні пілінги для очищення, при наявності запалення або вугрової висипки категорично не можна, щоб не допустити поширення інфекції.

 Як ужитися з жирною шкірою


Чорні крапки (комедони) утворюються тоді, коли пори закупорюються шкірним салом і мертвими клітинами. Як же з ними боротися? Смужки для видалення чорних крапок можуть стати непоганим тимчасовим вирішенням проблеми. Вони допомагають видалити бруд з пір, однак, мають ряд недоліків. Смужки тільки видаляють бруд, але не перешкоджають новому утворенню чорних крапок. Клей на смужках може викликати таку небажану реакцію, як роздратування.

Альфагідроксидні кислоти, а простіше кажучи, фруктові кислоти, також добре борються з чорними крапками .  Засоби містять ці кислоти м'яко відлущують шкіру, перешкоджаючи забрудненню пір відмерлими клітинами шкіри .  Крім того, вони надають на шкіру зволожуючу, протизапальну та антиоксидантну дію, а також стимулює синтез колагену і глікозаміногліканів .  При наполегливих комедонах використовують специфічні анти-акне засоби, які містять речовини, які нормалізують стан шкіри і володіють кератолитическим дією (изотретиноин, азелаїнова кислота) .  У разі активного запального процесу рекомендується антибактеріальна терапія (бензілпероксід та ін . ) .  Але призначати такі препарати повинен лікар-дерматолог .  Допоможе і щоденний догляд за жирною шкірою засобами, що містять саліцилову кислоту, яка, будучи жиророзчинною, легко проникає в пори навіть крізь шар шкірного сала, ефективно відлущує клітини, скупчилися всередині сальних залоз і закупорюють пори . 

Маски, маски ...

У комплекс заходів щодо догляду за жирною шкірою неодмінно входять маски, - покупні й домашні.

  За допомогою масок відбувається не тільки живлення шкіри, але і її очищення. Якщо маски робити системно, комплексно і регулярно, то вже через пару тижнів буде помітний ефект істотного поліпшення стану шкіри обличчя, звуження і очищення пір.
Нескладні правила нанесення масок дотримуватися неважко.

Перед нанесенням маски попередньо очистіть шкіру обличчя тоніком або лосьйоном. Маску на обличчі в середньому потрібно витримувати десь 15-20, після чого змити прохолодною водою або настоєм трав. Звичайно, не слід під час цієї процедури напружувати м'язи обличчя і розмовляти. Робити маски для жирної шкіри обличчя рекомендується регулярно, 2-3 рази на тиждень.

 Як ужитися з жирною шкірою


Які ж це маски ...

• При жирній шкірі буде надзвичайно корисна маска з мигдальних висівок

Одну чайну ложку липового чаю заварюють на півсклянки окропу і заливають ним мигдальні висівки. Маску через день накладають на 15-20 хвилин; курс лікування складається з 15 масок.

Дріжджова маска

Чайну ложку подрібнених дріжджів розвести з 1 ч.л. лимонного соку. Потім у цю суміш додати 1 яєчний жовток. Все перемішати і нанести на обличчя. Витримати хвилин 15, а потім змити.

Білкова маска з лимонним соком   сприяє звуженню пор і відбілюванню шкіри, а також очистить шкіру і додасть їй свіжого вигляду.

Беремо 1 яйце, ½ чайної ложки лимонного соку. 1 яйце збити з ½ чайної ложки лимонного соку. Нанести на обличчя і протримати хвилин 10-15, а потім змити прохолодною водою.

Кефірна маска   сприяє очищенню шкіри обличчя і їй підсушуванню.

Нам знадобитися кефір і ватний тампон. За допомогою тампона наносимо на шкіру обличчя невелику кількість кефіру. Через 15 хвилин змиваємо маску прохолодною водою.

Щоб отримати додатковий ліфтинг-ефект, наносимо кефір пошарово 10 разів. Тобто, коли шар кефіру на шкірі підсихає, зверху наносимо наступну порцію кефіру ... і так 10 разів!

• Добре звужує і очищає пори томатна маска .

Один помідор нарізати часточками, накласти ці часточки на обличчя і витримати 15 хвилин. Другий варіант: просочити марлю, складену в два шари, свіжим томатним соком і накласти на обличчя на 15-20 хвилин.

Журавлинна маска   чудово підсушує жирну шкіру.

  Тонкий шар марлі слід змочити в соку, видавленому з журавлини, і накласти на обличчя на 20 хвилин. Після процедури необхідно протерти шкіру вологим, а потім сухим тампоном. Для більшої ефективності слід проводити таку процедуру не рідше ніж 2-3 рази на тиждень. У середньому курс повинен складатися з 15 масок.

 Як ужитися з жирною шкірою


Декоративна косметика   - Особливе питання. Підбирайте її дуже уважно, звертаючи увагу на комедогенной, адже декоративна косметика (особливо рум'яна і помада) може містити речовини, здатні викликати закупорку сальних залоз і утворення комедонов. Ну і звичайно, ні за яких обставин не слід залишати макіяж на ніч.

Зверніть особливу увагу на те, що ви їсте і п'єте. Менше жирного, солодкого, алкогольних напоїв! Тримати жирність шкіри під контролем допоможе меню, основу якого складають продукти, що містять клітковину, кисломолочні продукти, фрукти та овочі, багаті вітамінами і мінералами необхідними для здоров'я шкіри.

Не впадайте у відчай! При регулярному правильному очищенні жирної шкіри обличчя, застосуванні масок і спеціальних косметичних засобів, звузяться пори, стане менше комедонов, які з часом зникнуть, так як буде відбуватися регулярне очищення пір. Поступово більш-менш нормалізується робота сальних залоз, стане менш помітним жирний блиск, і життя з жирною шкірою вже не здаватиметься таким вже важким випробуванням.
Автор: Ольга Травлеева