Яскрава палітра чаїв
 Чорний, зелений, червоний, жовтий і білий - грають кольорами та відтінками різні сорти чаю. Чай, як емоції, яскравий і легкий, хвилюючий і збудливий, заспокійливий і розслабляючий. І з кожним новим ковтком дарує незабутні смакові враження.

Чай - «гра з настроєм», заряд бадьорості і зняття стресу, зародження бажання і порив втілювати мрії в реальність. Він і імператорський напій, і надбання англійського двору, і засіб для осягнення філософської мудрості буддистськими ченцями. Еліксир молодості та довголіття.

Але чи тільки ці відчуття може подарувати ковток чудового напою? У Стародавні час чай, насамперед, вважався саме цілющим напоєм, надають лікувальну дію на організм людини. Лише багатьом пізніше люди навчилися «розкривати» його смакові якості.

До складу чаю входить велика кількість різноманітних хімічних речовин: кофеїн (танін), вітаміни (провітамін А, Р, РР, С, вітаміни групи В та інші), амінокислоти, ефірні масла, вуглеводи, пектинові речовини та інші елементи (мідь, фтор, йод, кальцій, калій, магній, натрій, марганець тощо.).

Це цікаво:   У чаї вміст кофеїну вище, ніж у каві (чашка чаю - 30-60 мг, кава - 80-120 мг кофеїну). Саме кофеїн тонізує, заряджає енергією і підвищує працездатність. Сам по собі, він - безбарвна речовина, гірке на смак і не має запаху. Тільки чайний кофеїн діє на людину м'якше порівняно з кавовим, тому, коли ми хочемо «прокинутися», частіше варимо саме кава.

 Яскрава палітра чаїв
 Чорний чай
Чорний чай багато хто постійно плутають з червоним. У Китаї чорний чай називається червоним, в Європі ж і Росії - червоний чай - це оолонг. Чорні чаї, в порівнянні з іншими видами, проходять найдовшу обробку і піддаються повній ферментації. Вони тонізують, зменшують і знімають головний біль, піднімають настрій і покращують самопочуття, є регулятором обміну речовин.

Надмірне споживання може викликати безсоння і прискорене серцебиття, тому будьте уважні і випивайте не більше 4-5 чашок на день. І пам'ятайте ще одну важливу деталь: ніколи не пийте заварений холодний чорний чай, приготований ще вчора.

Це цікаво:   Вчені з Арізони провели дослідження і оголосили всьому світу, що чорний чай + лимон / лайм = зниження ризику виникнення раку шкіри на 70%.

 Яскрава палітра чаїв
 Зелений чай
Зелений чай найпопулярніший на світовому ринку - до 70% продажів. Особливу цінність мають чаї весняного збору (початок квітня). Серед усього розмаїття справжні цінителі виділяють групу «імператорських чаїв», які найяскравіше відрізняються своїм смаком і впливом. Він бадьорить, нормалізує травлення і вміст цукру в крові, знижує підвищений кров'яний тиск, уповільнює процеси старіння, вимиває солі. При покупці зеленого чаю звертайте увагу на його зовнішній вигляд: самими хорошими вважаються сорти, менш схильні різанні, скручені в кульки-бутони. Процес заварювання також вимагає уваги: ​​заливаємо чай водою в 60-90 градусів, можна повторити процедуру з цією ж заваркою до 5 разів.

Зелений чай знижує апетит, тому рекомендується людям, які дотримуються якихось дієт для схуднення. Також він сприяє зменшенню целюліту шляхом звичайних обгортань. Купуйте без всяких домішок зелений чай, подрібніть його в порошок, 5 ст. ложок потертій маси залийте окропом, в отриману кашку додайте 2 ст. ложки меду і трохи (½ ч. ложки) кориці і ретельно перемішайте. Перед процедурою прийміть душ і обробіть проблемні ділянки антицелюлітною скрабом. На 30 хвилин нанесіть теплу масу на оброблені місця і оберніть плівкою, потім змийте теплою водою і проведіть сеанс антицелюлітного масажу.

Це цікаво:   Світові дослідження доводять, що зелений чай здатний відновлювати клітини організму, постраждалі від куріння, а також зменшувати вплив куріння на виникнення раку легенів, бореться з виникненням раку простати у чоловіків і раку яєчників у жінок. Дослідження китайських вчених показало, що зелений чай нейтралізує вплив випромінювання від екрану кольорового телевізора.

 Яскрава палітра чаїв
 Червоний чай
Червоний чай (оолонг та каркаде). Під час обробки чайне листя розкладаються тонким шаром на циновках і під прямими сонячними променями в'януть і вялятся. До червоних чаїв ми відносимо і чай каркаде, хоча таким він не є. Його готують з квіток гібіскуса, є уродженцем Індії. З квіток гибискуса також варять варення, використовують у приготуванні кондитерських виробів і желе. Цей яскравий напій легко відновлює сили після тривалого захворювання, омолоджує клітини, розчиняє накопичився в організмі жир і сприяє виведенню з кишечника важких металів і токсинів, має сечогінні властивості, нормалізує тиск і охолоджує в спеку. При цьому каркаде не рекомендується людям з виразковою, жовчнокам'яної і сечокам'яної хворобами.

 Яскрава палітра чаїв
 Жовтий чай
Жовтий чай вважається елітним і рідкісним видом чаю, виготовляється в Китаї. Його збирають ще розкрилися нирками, а при обробці протягом 72 годин проводять процедуру томління, при якій чайні листя жовтіє. Такий чай добре бадьорить, покращує настрій, зменшує головний біль, зміцнює захисні властивості організму і знімає спазми. Заварюється жовтий чай, як і зелений, але наполягати його можна трохи довше. Спробуйте його і ви відчуєте особливі копчені (печені) нотки, які притаманні тільки жовтому чаю.

Це цікаво:   У Єгипті жовтим чаєм називається «хельба» (складається з насіння). Вона популярна і в Європі, особливо серед жінок, тому має болезаспокійливу впливом при болісних менструаціях і протизапальну - при кишкових розладах. Спосіб приготування: промити насіння Хельба і варити з розрахунком 1 ч. Ложка на склянку води протягом 5-10 хвилин. В отриманий чай можна додавати лимон, мед, молоко. Відвар буде незамінним помічником при простудних захворюваннях, запаленні легенів і бронхітах.

 Яскрава палітра чаїв
 Білий чай
Білий чай, як інші різновиди чаю, родом з Китаю, хоча зараз вирощується і в інших країнах. Молоді пагони для обробки збирають двічі на рік. Протягом хвилини обробляють парою, після чого піддають сушінню. Щоб відчути чарівний
аромат і вишуканість смаку білого чаю, необхідно заварювати його в заздалегідь відфільтрованої воді, температурою не вище 60-80 градусів, наполягаємо не більше 5 хвилин в скляному або фарфоровому посуді. Не додавайте в чашку з білим чаєм цукор, лимон, вершки та інші продукти, інакше загубиться вся його витонченість.

Завдяки величезному лікувальним потенціалом, ціновий діапазон справжнього білого чаю багатьом вище інших видів, до 200-250 доларів за 1 кілограм. Уникайте покупки білого чаю, розфасованого в картонні коробки, шукайте спеціальні клубочки або листя, що продаються наразвес. Вживання білого чаю сприяє зміцненню захисних сил організму від впливу більшості хвороботворних вірусів, перешкоджає розвитку пухлин, підвищує згортання крові, стимулює роботу серця, позитивно впливає на шкіру і зубну емаль, запобігаючи карієс. Саме білий чай рекламується як засіб для схуднення і навіть як «еліксир довголіття».

Таким чином, користь чаю очевидна:

- Нормалізує травну систему і серцеву діяльність
- Додає бадьорість, позбавляючи від втоми
- Профілактично впливає на появу злоякісних пухлин
- Уповільнює старіння клітин організму, продовжуючи життя, і покращує стан шкіри
- Бореться з вірусними інфекціями в організмі
- Уповільнює утворення жирових відкладень і допомагає знизити вагу
- Що містяться в чаях антиоксиданти допомагають клітинам організму відновлюватися після стресу, тривалого перебування на сонці і роботи з хімічними речовинами

Це цікаво: Саме завдяки наявності в чайних листах ефірних масел, ми вловлюємо різні нотки в ароматі напою. При переробці зелене листя чаю втрачають до 80% ефірних масел, але виникають нові, які і розкривають весь «букет чаю».

Приємного чаювання!
Автор: Alesya Marchenko


 Правильне харчування: Думка фахівців
 Чому правильному харчуванню як елементу здорового способу життя сьогодні приділяється так багато уваги? Все просто - більше 30% всіх захворювань системи травлення, так чи інакше, пов'язані з харчуванням. Але це ще не все. За даними інституту харчування РАМН, порушення харчування на 7-8 років знижують тривалість життя. Є, над чим замислитися, чи не так?

Сьогодні чи не кожен висловлюється на тему, що є корисно, а що шкідливо. Щоб не сіяти міфів, звернемося до експертів, які обговорили проблеми харчування у ході телемосту Москва - Санкт-Петербург - Єкатеринбург - Новосибірськ - Самара «Неправильне харчування як основний фактор ризику розвитку захворювань органів травлення», організованого Загальноросійської громадської організацією Ліга здоров'я нації.

Принципи правильного харчування

Що ж таке правильне, здорове харчування? За словами провідних медиків нашої країни, воно грунтується на трьох «китах» - різноманітність і якість харчування, помірність і регулярність (ритм).

1. Чим різноманітніше харчування, тим більша ймовірність того, що організм отримує все необхідне, починаючи від вітамінів і мікроелементів, і закінчуючи макронутріент, харчовими волокнами, збалансованою кількістю білків, жирів і вуглеводів.

2. Другий принцип правильного харчування - помірність, яка формулюється у відомому правилі «завжди виходите з-за столу з відчуттям легкого голоду».

3. Третій фактор - це регулярність, або ритм харчування, який за значимістю можна поставити на перше місце. Фахівці звертають увагу на те, що регулярне харчування - це далеко не завжди дробове харчування (тобто 4-5 прийомів їжі в день). Регулярність - це дотримання ритму, графіка прийому їжі. Наприклад, великий філософ Кант все життя їв два рази на день. Вранці він снідав, потім здійснював тривалу прогулянку, потім працював. А в 5:00 у нього в будинку регулярно, день у день, протягом десятиліть, збиралася велика компанія. Гості пригощалися рясним смачним обідом і вели багатогодинні бесіди на найрізноманітніші хвилюючі теми. Це теж ритм харчування, правильний ритм, незважаючи на всього два прийоми їжі.

Йогурти нам допоможуть

 Правильне харчування: Думка фахівців
   Сучасний ритм життя не дозволяє більшості з нас регулярно харчуватися. У цій ситуації, щоб уникнути тривалої перерви в їжі і сильного почуття голоду ввечері (що неминуче приводить до переїдання), протягом дня рекомендується споживати йогурти та інші кисломолочні продукти, а не жувати бутерброди (вітчизняний варіант фаст-фуду). Адже те, що ми називаємо «ковбаса - натуральний продукт» - це в більшості випадків заміщення якісної сировини дешевими аналогами, натуральних компонентів - значною кількістю харчових ароматизаторів. Робота з вивчення і виробленні рішень проблеми низької якості продуктів харчування активно ведеться в рамках руху Ліги здоров'я нації, системи програми «Здорове харчування - здоров'я нації», системи центрів з оздоровчого харчування.

Саме йогурти з пробіотиками відносяться до функціональних продуктів харчування, якщо, звичайно, кількість пробіотичних бактерій в продукті достатня і даний йогурт збагачений пробіотиком володіє науково доведеним властивістю позитивно впливати на ту чи іншу функцію нашого організму. З іншого боку, є йогурти, в яких дуже багато крохмалю, харчових добавок, барвників, консервантів. Ми повинні читати етикетки і вибирати ті продукти, які дійсно функціональні.

Наприклад, пробіотичні штами біфідобактерій ActiRegularis і Lactobacillus casei Immunitas, здатні вирішити конкретні проблеми в організмі. Виходячи з цих проблем слід рекомендувати йогурт з тією чи іншою пробіотичної бактерією. Наприклад йогурт збагачений біфідобактеріями ActiRegularis при щоденному споживанні регулює час проходження їжі по шлунково-кишковому тракту, особливо у осіб схильних до запору.

Говорячи про функціональне харчування, важливо відзначити, що їжа - все ж не ліки. Тому для досягнення стійкого ефекту недостатньо пройти курс лікування, як це відбувається з медичними препаратами. Рекомендуючи дотримуватися основи правильного харчування, потрібно підкреслювати, що так слід робити постійно. Це повинно стати звичкою на все життя.

«Щи і каша - їжа наша» - блискуча формула правильного харчування

 Правильне харчування: Думка фахівців
   Середземноморська дієта - це добре, але коли ми говоримо про харчування, слід брати до уваги і географічні чинники. В умовах російського клімату слід споживати більше зернових, а саме - каші. Гречана каша, яка є нашим національним продуктом, багата залізом і харчовими волокнами. Якщо ж додати до теплої каші рослинне масло, а ще краще пробіотичний кисло-молочний продукт, то з точки зору дієтологів це буде оптимальний сніданок. Він ідеально збалансований і функціональний - як для дорослого, так і для дитини. В обід потрібно обов'язково є перше - це овочевий суп, борщ або щі, друге і десерт. У щоденний раціон обов'язково повинна бути включена риба або натуральне м'ясо (в ідеалі їх потрібно чергувати).

З іншого боку, важливо уберегти себе і своїх близьких від такого жахливого злочину проти свого здоров'я, як цукровмісних і енергетичні напої, породженням яких в західних країнах і стала епідемія ожиріння. Промовистою сам по собі є наступний факт. Одна порція цукровмісної напою містить 8-10 ложок цукру. Блювотний рефлекс, який в природній ситуації виникав б після такої кількості потрапляння цукру в організм, блокується ортофосфорної кислотою - основним компонентом всіх цукровмісних напоїв. Стає очевидним, кого слід звинувачувати в проблемі надмірної ваги ...

 Правильне харчування: Думка фахівців
   Часто ми забуваємо про те, що все більше і більше втягуємося в потік глобалізації. З часом цей процес стає все більш некерованим. Він змітає чудові стереотипи нашого національного харчування, яке визначається простий, але блискучою формулою «Щи і каша - їжа наша». Міняти цю формулу в умовах Росії, країни з тривалою зимою і холодним кліматом, просто немає сенсу. Все геніальне, як ми знаємо, просто ...
Автор: Марина Тумовская