Схуднути влітку - просто! Дієти північних і південних широт
 Влітку ми, як правило, скидаємо зайві кілограми набагато легше, ніж в інші сезони. І справа навіть не в тому, що промені жаркого сонця підтоплюють жирок, ненароком відклався на талії, стегнах та інших значущих місцях, а літні пляжні забави змушують його відступити із зайнятих позицій. Важливо те, що влітку змінюється і характер харчування, причому змінюється самим природним шляхом. Достаток фруктів, ягід, овочів - свіжих, прямо з грядок, самим ненав'язливим чином підштовхує нас до скорочення вживання випічки, солодощів, жирних і важких страв.

Ну а якщо ви ще й усвідомлено будете включати в своє щоденне літнє меню страви з кабачків, капусти, моркви, то до кінця сезону точно позбудетеся від трьох-шести зайвих кілограмів.

До речі ці овочі входять в набирає популярність нордичну, або норвезьку дієту . Основні компоненти цієї дієти - кабачки і брюссельська капуста - овочі, багаті клітковиною і антиоксидантами.

Отже, хочете схуднути - їжте кабачки , В тушкованому, запеченому, сирому вигляді! Крім втрати ваги ви ще й оздоровите свій організм .  Кабачки володіють багатьма корисними властивостями: сік кабачка є прекрасним засобом для заспокоєння нервової системи .  Крім того, кабачки містять багато корисних мікроелементів, швидко вгамовують голод .  Кабачки містять небагато цукор, каротин, білок і вітаміни С і В .  Кабачок середнього розміру (близько 100 гр . ) Має калорійність всього близько 27 ккал і тому відмінно підходить для низькокалорійного харчування .  Для приготування численних смачних і корисних страв краще підходять недостиглі кабачки, у яких ніжна смачна м'якоть і нежорсткі насіння .  Краще віддавати перевагу кабачкам з темно-зеленою шкіркою, яку не слід видаляти, тому що в противному випадку ви позбудетеся вісімдесяти відсотків корисних речовин .  Завдяки легкій засвоюваності і низької калорійності кабачок є одним з найпопулярніших овочів у дієтах для схуднення .  До речі, серед шанувальників кабачкової дієти називають Катрін Деньов, Софі Лорен, Алена Делона, Маргарет Тетчер .

 Схуднути влітку - просто! Дієти північних і південних широт
 Другим за значенням компонентом нордичної дієти є брюссельська капуста.   Вважається, що цей овоч почали вирощувати в Бельгії (неподалік від Брюсселя). У пазухах листків цієї своєрідної капусти утворюються округлі кочанчики до 5 см в діаметрі, кількість яких на одній рослині може досягати 50-70 штук. Маса кожного качанчики - до 20 г, ось їх то й потрібно їсти.

Брюссельська капуста багата вітамінами С, А, В6, В9, вільними амінокислотами (метіонін, лізин, лейцин, тирозин, триптофан і ін.), Цукрами, калієм, фосфором, залізом, натрієм, магнієм. Це дуже цінний дієтичний овоч - володіючи низькою калорійністю, брюссельська капуста добре насичує, тому досить тривалий час людина не відчуває голоду.

Наприклад, бульйон, зварений з кочанчиков брюссельської капусти, по своїй живильній цінності не поступається м'ясному, але набагато краще засвоюється організмом.
Доведено її позитивний вплив на роботу серцевого м'яза і підшлункової залози. А також відомо, що вживання в їжу свіжої брюссельської капусти сприяє регенерації різних тканин організму.

Є відомості, що регулярне вживання брюссельської капусти знижує ймовірність виникнення раку.

Взагалі-то, для дієтичного харчування підійде будь-який сорт капусти: брюссельська, білокачанна, цвітна та ін. Всі види капусти мають низькою калорійністю і масою корисних властивостей. Наприклад, традиційна белокачанная капуста - істотне джерело вітаміну С. У 100 її грамах влітку і восени міститься до 30 мг цього вітаміну. Є в цій капусті і вітаміни групи В, а з мінеральних речовин в ній містяться калій, кальцій, фосфор. Вона містить багато клітковини, підвищує відділення шлункового соку. Відмінні смакові якості, набір біологічно активних речовин, у тому числі вітаміну У, дозволяють вважати капусту не тільки корисною, а й цілющою.

Але повернемося до нордичної дієті! Крім кабачків і капусти норвезька дієта має на увазі підвищене споживання риби і нежирного м'яса і молочних продуктів, виготовлених з овечого молока.

Нежирні молочні продукти і дієтичне м'ясо дозволяють забезпечувати організм потрібною кількістю білків, а риба поставляє так необхідні нам поліненасичені жирні кислоти омега-3.

Спектр позитивних впливів омега-3 жирних кислот на організм досить широкий - від протизапальної дії до нормалізації роботи серцево-судинної системи і омолодження.

Входять в північну дієту і такі північні ягоди, як лохина, брусниця і морошка . За змістом біологічно активних речовин і мінеральних солей ці ягоди одні з найбільш корисних дикорослих ягід. Вони можуть захищати від головних недуг сучасності - серцево-судинних захворювань і злоякісних пухлин. Їх біофлавоноїди, тритерпенові кислоти, фітонциди та інші активні компоненти сприяють зниженню проникності судин, покращують постачання мозку і періфіріческой тканин киснем і глюкозою, знижують холестерин.

До складу ягід входять: калій, натрій, кальцій, фосфор, залізо, марганець, молібден, мідь і безліч інших мікроелементів.

Ягоди мають антиоксидантну, вегетостабілізірующім, загальнозміцнюючу дію.

Північні ягоди - хороші вітаміноносітелі. У них містяться вітаміни A, С, К, P, РР, В1, В2, B5, B6 і ін. Завдяки своєму натуральному походженням ці вітаміни мають значно більш високою активністю в порівнянні з їх синтетичними формами.

Завдяки пектинам, у великій кількості міститься в ягодах, ягоди виводять шлаки з організму. Вони регулюють ліпідний обмін, перешкоджають утворенню і накопиченню жиру, збільшують спалювання накопиченого в організмі жиру. Антиоксиданти ягід допомагають захищати організм від руйнівної дії вільних радикалів і хронічних хвороб, пов'язаних з процесом старіння. Вони підвищують опірність організму. Беруть участь в обмінних процесах клітин шкіри, захищають внутрішньоклітинні структури від ушкоджуючої дії вільних радикалів, збільшують тривалість життя клітин організму.

Ну а якщо північна нордична дієта здається вам надто бідною, то ж і користь популярної південній середземноморської   ніхто не заперечував!

 Схуднути влітку - просто! Дієти північних і південних широт
 Для середземноморського раціону нормою на людини вважається кілограм овочів   в день. Характерна особливість південній дієти - використання в якості основи одних і тих же продуктів: помідорів, болгарського перцю, цукіні і баклажанів, оливкової олії і оливок, риби і пасти, часнику, цибулі.

Дієтологи стверджують, що оливки (і зелені, і чорні) багаті вітамінами А, С, Е і містять дуже корисні рослинні жири, цукор, білки і пектини. Не забудьте додавати в страви часник і зелень : Майоран, естрагон, базилік, селера, петрушку, кріп, кінзу і т.д.

Обов'язкові в дієті південних широт фрукти і ягоди : Персики, абрикоси, виноград. Якщо ви побоюєтеся, що вживання таких солодких фруктів, як персик, негативно позначиться на фігурі - не хвилюйтеся. Песик містить мало калорій (около35 калорій) і багато клітковини. Якщо ви хочете мати красиву оксамитову шкіру і зберегти ефект надовго, то регулярне вживання персиків допоможе вам досягти цього результату, так як персик покращують живлення шкіри, утримують вологу в її клітинах, оберігаючи шкіру від зморшок. Крім того, аромат персика - прекрасний антидепресант, він виводить зі стану байдужості і апатії, стимулює розумові здібності, покращує пам'ять і концентрацію уваги. Багато корисних властивостей мають і інші південні фрукти.

Невід'ємною частиною середземноморського меню є сухе виноградне вино . Дійсно, виноградні вина містять величезну кількість вітамінів і мінералів, фруктових цукрів і дубильних речовин. Ці природні сполуки мають такий біологічну активність, що дозволяють обходитися без всяких штучних харчових добавок.

Літо проходить швидко, не пропустіть шанс схуднути і оздоровитися без надмірних зусиль!
Автор: Ольга Травлеева


 Як скласти дієту?
 Дієта - невід'ємна частина будь-якого процесу схуднення. Одні сидять на тих дієтах, які вже були розроблені, і комусь вони допомагають. Інші складають свій власний план, враховуючи власні смакові переваги, спосіб життя і т.п. Не варто думати, що дієту може скласти дієтолог. Адже хто краще, ніж ви самі, знає, як реагує ваш організм на той чи інший продукт.

Перед тим як скласти план харчування, необхідно врахувати наступні моменти:

1. Як часто ви будете їсти: 3, 5 або 8 разів на день?   Ви можете зробити 3 основних прийому їжі і 2 перекусу, або їсти маленькими порціями кожні 2:00. Все залежить від того, який у вас спосіб життя.

2. Скільки часу ви можете витрачати на готування?   Якщо ви зайнята людина чи не любите готувати, або, навпаки, любите, то необхідно складати меню з урахуванням цього чинника. Так як на якийсь час доведеться скоротити кількість відвідувань кафе і ресторанів.

3. Чи любите ви балувати себе чимось смачненьким щодня?   Якщо ви не мислите себе без чогось смачного, резервуйте в меню 100 - 200 калорій в день. І ви зможете собі дозволити 1 цукерку, морозиво або що-небудь в цьому дусі.

4. Скільки ви припускаєте тренуватися?   Якщо ви націлені на результат, то обов'язково приділяйте 30 хвилин в день фізичному навантаженні. Залежно від кількості та інтенсивності, ви визначите максимальну кількість калорій. Вважається, що оптимальною кількістю калорій для бажаючих схуднути є цифра 1000, а для підтримки ваги в нормі досить 1500 калорій.

 Як скласти дієту?


Складаємо план харчування . Отже, збалансоване харчування спирається на наступні принципи:

- Людина повинна споживати менше енергії, ніж витрачає.   У даному випадку мається на увазі жир. Створюючи дефіцит калорій, ми змушуємо наш організм спалювати зайвий жир.

 Як скласти дієту?
 - Правильне співвідношення води і їжі допоможе швидше насититися і не допустити переїдання.

- Принцип «25 - 50 - 25»
. За 25% денних калорій на сніданок і вечерю, і 50% - на обід. Хоча, враховуючи свій спосіб життя, ви можете поміняти місцями сніданок і обід.

- Чи не виснажуйте організм занадто малою кількістю калорій.   Здоровий страх перед повнотою - це нормально. Але перегинати палицю не варто. Інакше почнеться: ломка нігтів, випадіння волосся та інші неприємні зміни в організмі.

- Їжте, щонайменше, три рази на день.   Бажано робити це приблизно в один і той же час.

- Їжте більше клітковини.   Так ви зможете довше зберегти відчуття ситості. Це може бути клітковина у вигляді добавок, а можуть бути цільнозернові хлібці і каші.

- Вибирайте продукти з низьким вмістом калорій серед однакових товарів . Для прикладу, між 3% і 1% молоком вибирайте останнє. Зовсім знежиреного купувати не варто.

- Слідкуйте за порціями.   Їжте на маленькій тарілці. З'їсти миску моркви не соромно, а от сиру або піци вже погано. Контроль порцій - швидше психологічний прийом для вашої свідомості.

- Не прагніть з'їсти все з тарілки.   Як тільки відчули ситість, переставайте є. Чи не передайте. З'їдаючи більше, ніж належить, ви розтягує свій шлунок, і наступного разу ви з'їсте більше.

- Спостерігайте за собою.   Спостереження - ключ до успіху. Кожен організм по-своєму реагує на їжу. Хтось худне на рисі, а хтось розповзається від нього. Тому спостерігайте за собою.

 Як скласти дієту?
 - Вивчайте літературу.   Багато дієти містять вельми корисні поради по схудненню. Наприклад, етапи зганяння ваги, або поради щодо вибору продуктів. Читайте, вивчайте і зіставляйте.

- Заохочуйте себе . Постійні обмеження можуть призвести до зриву. Тому балуйте себе. А як це зробити, вирішуйте самі.

Так, це трудомісткий процес. Але якщо ви рішуче налаштовані на те, щоб скинути парочку кілограмів, ви будете з цікавістю рахувати калорії і експериментувати. Тим більше що така арифметика послужить хорошу службу вам. Адже ми часом втрачаємо контроль над собою, і повертаючись до перевіреної дієті ви швидко повернете собі форму.
Автор: Віра Карабутове