Схуднення в цифрах
 Яке відношення цифри мають до схуднення? З цієї статті ви дізнаєтеся, як правильно ставити перед собою мету схуднення в кілограмах, скільки разів на день необхідно їсти, щоб постройнеть, куди йде «час на фігуру» і як витратити його набагато більш ефективно.

Розсовуємо рамки

На дієт-форумах, та й від знайомих нерідко можна почути «Хочу скинути 10 кг» або «За два місяці треба обов'язково схуднути на 5 кг». Психологи прийшли до висновку, що чітка мета - це не зовсім те, що потрібно в питанні схуднення.

Хоча фахівці з планування та целеполаганию і говорять про те, що цілі повинні бути максимально конкретними, в позбавленні від зайвої ваги слід бути більш гнучкими. Так, експерти рекомендують ставити перед собою цілі в діапазоні, наприклад, скинути 3-5 кг або схуднути на 7-10 кг. Розсовуючи рамки, ви надаєте собі певну свободу в межах між більш простий і більш складним завданням. Така мета чисто психологічно менше вас напружує і дозволяє домогтися більш значущих результатів.

На базі Вашингтонського університету був організований і проведений експеримент, присвячений позбавленню від зайвої ваги. У ньому взяли участь 45 представниць слабкої статі з надмірною вагою. Вік учасниць склав від 24 до 71 року. Піддослідним належало дотримуватися 10-тижневої програми схуднення, щотижня відвідуючи індивідуальну консультацію з дієтологом.

Жінок розділили на дві групи. Учасниці однієї групи поставили перед собою чіткі цілі схуднення (5, 7, 10, 15 і т.д. кг). Друга група вибрала мети в діапазоні. Через 10 тижнів з'ясувалося, що різниця в втрачених кілограмах між учасницями не сильно відрізнялася. Однак ті, хто худнув «в діапазоні», записалися ще на 10 тижнів програми, оскільки вони виявилися задоволені своїми результатами. Що стосується жінок, які поставили перед собою чітку мету, то вони відмовилися продовжувати. Позначилося й нервову напругу, і гіркоту поразки.

Вчені рекомендують взяти до уваги цей досвід і давати собі деяку свободу, ставлячи цілі.

 Схуднення в цифрах


Їмо рідше - думаємо про їжу менше

Протягом досить тривалого часу дробове харчування (5-6 разів на день) позиціонувалося як оптимальний режим для бажаючих схуднути. Однак згодом з'ясувалося, що це далеко не кращий спосіб контролю над вагою. По-перше, ви привчаєте свій організм постійно жувати. По-друге, дуже складно контролювати розмір порції. Час від часу людина неминуче буде переїдати, а це прямий шлях до ожиріння. Нарешті, дуже складно контролювати корисність такої кількості трапез - в меню обов'язково «прокрадутся» шкідливі продукти, а це зайві калорії. Нарешті, чисто психологічно цілий день думати про їжу - це слизька доріжка. Людина не повинна зациклюватися на продуктах і смаках, інакше їжа становитиме все його життя.

Сучасний підхід полягає в тому, щоб харчуватися всього два рази в день. Виходить, як у відомому всім вислові «Сніданок з'їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогові». Сніданок, таким чином, - основа бадьорого дня і основна трапеза. Обід повинен бути легким, переїдати не варто, інакше ви просто не зможете працювати в другій половині дня. Від вечері краще відмовитися, бо на ніч наїдатися ні до чого.

Мудрість даного підходу була доведена в ході нещодавно проведеного дослідження. Учасники дослідження, хворіли на діабет другого типу, розділилися на дві групи. Вони споживали однакову кількість калорій з тією лише різницею, що перша група їла два рази на день, а друга - шість разів на день. Учасникам першої групи вдалося скинути більше ваги, ніж учасникам другої групи.

Додаткові рекомендації тим, хто хоче перейти на дворазове харчування:

- Пийте більше рідини. Адже дуже часто те, що ми приймаємо за голод, - звичайнісінька спрага, особливо актуальна в літній час. Чашка ароматного чаю без цукру не тільки дозволить забути про голод, але і наповнить енергією і поліпшить настрій.

- Їжте здорові продукти - саме вони підтримують ситість протягом тривалого часу. Це яйця, приготоване корисними способами м'ясо, риба, морепродукти, крупи, різноманітні салати з корисними заправками (про майонезі краще забути, як про страшний сон).

- Помирає від голоду ввечері? Повільно, смакуючи, з'їжте яблуко або випийте склянку кефіру. Чашка трав'яного чаю для гарного сну теж не зашкодить (ромашка, м'ята і т.д.).

 Схуднення в цифрах


Досить рахувати - треба качати

Британські вчені, відомі своєю допитливістю, прийшли до висновку, що середньостатистична представниця слабкої статі витрачає рік свого життя на підрахунок калорійності страв.

Вчені шоковані - щодня жінка витрачає більше 20 хвилин на те, що підрахувати, скільки ккал вона спожила. У тиждень виходить 120 хвилин, в рік 127 годин. А якщо припустити, що тривалість життя становить 67 років, то виходить, що на це сумнівне заняття йде цілий рік нашого життя!

Та що там жінки ... Чоловіки займаються тим же. Вони можуть і не рахувати калорії, але обмірковують і міркують на цю тему 18 хвилин на день, які щорічно виливаються в 109 годин, а за ті ж 67 років - в 304 дня.

Чи є користь від порожніх підрахунків і міркувань? Можливо. Але є набагато кращий спосіб провести цей час, спосіб, який гарантує результат і користь для здоров'я. Напевно, ви здогадалися, що це зарядка. 20 хвилин в день, витрачені на класичну гімнастику або базові вправи (прес, присідання і т.д.) - це не тільки зміцнення організму, профілактика недуг через малорухливого способу життя, але і відмінне самопочуття і гарна фігура! Досить рахувати, треба качати м'язи!
Автор: Марина Тумовская


 Висівки: корисні вони насправді?
 Багато людей свято вірять на користь вживання висівок, які сьогодні з'явилися на прилавках багатьох магазинів. Різні види, з різним складом і навіть яскравими смаками - вони рекламуються, як дуже потрібний засіб для здоров'я та краси. Але чи так це? Чи насправді висівки можуть приносити користь?

Користь висівок

Лікарі настійно рекомендують вживати висівки людям з підвищеним холестерином, зайвою вагою, а так само хворим на цукровий діабет.

Висівки відмінно допомагають у боротьбі з гіповітамінозом. Вони містять у собі вітаміни групи А, В і Е, а також сприяють нормальному перебігу процесів життєдіяльності в організмі. Крім того, висівки незамінні в боротьбі із запорами. Волокна покращують роботу кишечника за рахунок адсорбції води.

Клітковина, яка міститься у висівках, сприяє зниженню холестерину, що покращує роботу серця. Завдяки повільній засвоюваності, вони борються з надлишком інсуліну в крові. Також, при регулярному і правильному вживанні висівок, підвищується імунітет.

Багато дієтологів виділяють висівки як один з провідних компонентів здорового харчування, що веде в схудненню. Висівки, за рахунок своєї структури, добре позбавляють від почуття голоду, а також мають дуже низьку харчову цінність.

 Висівки: корисні вони насправді?


Шкода висівок

Лікарі не радять вживати висівки при захворюваннях шлунка в купе з діареєю, при гастриті, виразці шлунка і кишок, а також черевної порожнини, оскільки прийом висівок може посилити неприємні симптоми. У таких випадках краще проконсультуватися з лікарем.

Шкідливим є надлишок висівок, так як, в цьому випадку, відбувається занадто швидке виведення їжі, і ми залишаємося без корисних речовин, оскільки вони не встигають засвоїтися. Висівки перешкоджають засвоєнню кальцію в організмі.

Велика кількість висівок веде до порушення роботи кишечника. Можуть виникнути запори, саме тому варто дотримуватися дозування, зазначеної на упаковці.

Висівки можуть стати причиною зневоднення організму. Якщо вживати їх регулярно, але, при цьому, не випивати потрібної кількості рідини (не менше 2-х літрів на добу), може виникнути проблема з роботою шлунка і кишечника.

 Висівки: корисні вони насправді?


Різновиди висівок

Дійсно, а чи знаємо ми з чого вони складаються? Висівки - це шкірка зерна, що залишилася після перемолу зерна. Зазвичай вважається відходом виробництва і йде на корм для тварин. Але сьогодні досить часто цю шкірку додають у харчові добавки.

Існує кілька видів висівок, які класифікуються залежно від виду зерна, переробленого в висівки. В даний час, висівки виробляють з жита, ячменю, рису, гречки, кукурудзи і пшениці. Крім складу вони можуть відрізнятися за ступенем подрібнення: великого чи дрібного помелу.

Перше почесне місце за популярністю в Росії займають пшеничні висівки. Друге місце - житні. Третє - рисові.

 Висівки: корисні вони насправді?
  Висівки: корисні вони насправді?


 Висівки: корисні вони насправді?
  Висівки: корисні вони насправді?


Правильний вибір висівок та їх зберігання

Є лише три критерії при виборі висівок. Перше, що ви повинні зробити - це перевірити висівки на наявність цвілі, тобто понюхати. Друге - спробувати на смак - так ви визначите прогірклі вони чи ж придатні у вживання. Самим останнім, третім, пунктом є колір. Незіпсовані висівки повинні мати сіро-коричневий колір.

Не завжди можливо скористатися цими порадами, якщо висівки запечатані. У цьому випадку, зверніть увагу на дату придатності даного продукту, на умови зберігання. Продукт не повинен знаходиться у вологому приміщенні, поруч з водою. І, звичайно ж, не бажано вплив прямих сонячних променів на упаковку.

Щоб зберегти висівки в прекрасній якості, їх необхідно зберігати в міцно закритій скляній банці. Якщо виконувати цю маленька умова зберігання, то пролежать у вас висівки в цілості й схоронності довгий проміжок часу.

Правила вживання висівок

Правила вживання дуже прості. Потрібно залити висівки рідиною на 15-20 хвилин, після чого висівки готові до вживання. В якості рідини можна використовувати кисіль, кефір, чай або просто воду. Головне, не забувати, що денна доза не повинна перевищувати 40 м

Можна додавати висівки в будь-які страви, заливаючи окропом. На 3-4 столові ложки знадобиться 0, 5 склянки рідини. Потім цю кашку використовують у випічці, других стравах, крупах, гарнірах і м'ясних тушкованих блюдах.

 Висівки: корисні вони насправді?


Використовуючи висівки в покладеної дозуванні, є можливість швидко налагодити постійну діяльність кишечника. Подібного ефекту не дасть жоден медичний препарат. Необхідно вживати висівки час прийому їжі. У період лікування висівками необхідно пити якомога більше води (не менше 5-6 склянок на день).

Висівки у виробництві

Все частіше, перебуваючи в магазині, ми натикаємося поглядом на написи, що містять заповітне слово - «висівки». Причому, це можуть бути йогурти, хліб, печива або каші. Налагоджується виробництво висівок у формі кульок. Практикують виробництво та виготовлення висівок з різними натуральними добавками (морква, буряк з журавлиною, морська капуста та ін.), Різними вітамінами і мінеральними речовинами.

Продаж здійснюється як в аптеках, так і в спеціалізованих магазинах дієтичного харчування. Висівки можуть можуть мати у своєму складі штучні консерванти та барвники. Намагайтеся зупиняти свій вибір на натуральних продуктах, які містять більше поживних речовин. Звичайно, у чистого продукту термін придатності трохи менше, але й користь від нього помітніше.

 Висівки: корисні вони насправді?


Висівки в косметології

  Косметологи роблять акцент на включення в раціон висівок для поліпшення шкіри, особливо чутливої, схильної до запалення і лущення. Популярні маски із заварених висівок - вони надають шкірі м'якість і живлять її. Також вони мають властивості м'якого пілінгу.

Крем і маски з висівками можна купити і в магазині. Але дуже просто створити подібні суміші будинку, змішуючи з кефіром, маслами або спеціальної косметичної глиною.

 Висівки: корисні вони насправді?


Діти і висівки

Більшість матусь, які вживають висівки, задаються питанням, а чи можна їх давати в їжу чаду. Дієтологи кажуть, що можна, але є деякі правила. Вводити висівки в раціон слід лише з трьох років, за умови, що їх заварюють і додають як інгредієнт до основної страви.

Початковою кількістю є одна чайна ложка, пізніше рекомендована доза збільшується до двох чайних ложечок. Знову-таки, висівки необхідно попередньо запарити окропом, і лише потім додавати в страви. Також з трьох років дітям можна давати відвар з висівок для очищення горлових зв'язок.
Автор: Марина Сонячна