Смугастий рейс: користь літніх кавунів
 Солодкі, освіжаючі, соковиті ... Ми з нетерпінням чекаємо літа в тому числі, щоб і вдосталь наїстися улюблених кавунів. Дивно, але корисні властивості цих ягід (не дивуйтеся, кавун - не що інше як гігантська ягода), були відомі з дуже давніх пір, а в Стародавньому Китаї «полосатик» і зовсім удостоївся власного дня в календарі. І хоча до нас ароматні плоди потрапили тільки в XVII столітті, вони відразу ж здобули любов співвітчизників. Часто насолоджуючись кавунової м'якоттю, ми навіть не підозрюємо, як надаємо данину поваги власному організму. Отже, яка ж користь для жіночої краси та здоров'я укладена в гігантських смугастих ягодах?

По-перше, кавун успішно допомагає боротися з надмірною вагою. Він не тільки володіє невисокою енергетичною цінністю (на 100 грам м'якоті - всього 38 калорій), виводить зайву рідину з організму, на «раз» справляється з набряками, але й прекрасно вгамовує почуття голоду, та й насичення приходить дуже швидко. Тому заміна будь рясної трапези парою часточок кавуна протягом декількох днів найкращим чином позначиться на фігурі.

По-друге, немає краще кошти для очищення організму, ніж кавунова дієта, протягом якої дозволені лише солодкі «полосатики». Щоб вирахувати необхідну кількість червоної м'якоті, керуйтеся нехитрої формулою: 1 кг кавуна на 10 кг вашої ваги. 5 днів, проведені на подібному раціоні, буквально відродять організм, адже кавуновий сік в прямому сенсі вимиває всі токсини, шлаки, очищає від піску і дрібного каміння нирки, сечовивідні шляхи, печінку. Як результат - ви відчуваєте себе на пару-трійку років молодше, а шкіра сяє красою і здоров'ям.

 Смугастий рейс: користь літніх кавунів


По-третє, всім любителям кавунів не страшні серцево-судинні захворювання. Справа в тому, що клітковина, що міститься в кавунової м'якоті, діє немов щітка, яка вимітає з організму зайвий холестерин. А адже саме цей «злодій» є основним винуватцем розвитку атеросклерозу. Причому навіть діабетики можуть в розумних кількостях дозволити собі часточку-другу цієї смугастої ягоди. Це пояснюється, вмістом у складі кавуна глюкози і фруктози замість звичайного цукру, які легко засвоюються організмом.

Якими ж ще дивними властивостями володіє ця баштанна культура? Кавун в надлишку містить вітамін С, який є відомим борцем за жіночу красу, тому має антиоксидантні властивості. До слова, в одній часточці м'якоті міститься 1/4 добова норма цієї речовини. Ще однією корисною властивістю, профілактиці розвитку ракових захворювань, ми зобов'язані речовині лікопін, який у надлишку міститься в кавунах, а бета-каротин, що входить до складу ягід, допомагає швидше впоратися зі стресом.

Шанувальниці домашніх засобів по догляду за собою можуть по достоїнству оцінити маски і лосьйони на основі кавунового соку. Під дією цих чудо-еліксирів шкіра обличчя набуває свіжий колір, належну ступінь зволоження і отримує солідну порцію вітамінного коктейлю.

 Смугастий рейс: користь літніх кавунів


Однак було б в корені неправильно не розповісти ще й про «ложку дьогтю» - протипоказання, коли вживання кавуна буде на шкоду. Так, варто бути акуратними у вживанні ароматною м'якоті людям, що страждають хворобами сечостатевої системи, колітами, диареями, патологіями передміхурової та підшлункової залоз, пієлонефритом. На жаль, сьогодні і здорова людина може постраждати від бажаного літніх ласощів, якщо придбає кавун з високим вмістом нітратів. Тому при покупці вимагайте відповідні документи «чистоти» смугастої ягоди, а якщо це неможливо, то не надто захоплюйтеся м'якоттю близько кірки: шкідливі речовини накопичуються в шкірці. Дотримання подібних нехитрих заходів безпеки допоможе гідно оцінити корисні властивості літніх кавунів, що неодмінно виразиться у відмінному самопочутті та сяючому зовнішньому вигляді.
Автор: Яна Колосовська


 Солодка тремтіння: чим корисні десерти з желе
 Що вибрати: смачний, але шкідливий для фігури десерт або мужньо відмовитися від тістечка або цукерочки? Багато пані змушені відмовляти собі в задоволенні насолодитися смакотою через острах зайвих кілограмів, які потім не поспішають покинути наші боки. Проте сьогодні ми можемо не вибирати між «хочу» і «не буду», адже існують десерти однаково приємні як для змученого обмеженнями організму, так і корисні для здоров'я і краси. Наприклад, желе. Ніколи серйозно до нього не ставилися? Даремно! Спеціально для всіх, хто сумнівався - наша стаття.

Що входить до складу желе?

Класичне желе складається з наступних компонентів: фруктовий сік або компот, цукор, желатин. Всі компоненти, крім другого, корисні для нашого організму, тому використання цукру при приготуванні найкраще обмежити або зовсім обійтися без нього.

 Солодка тремтіння: чим корисні десерти з желе


Основним елементом, відповідальним за фірмовий тремтячий ефект десерту, є желатин. Ця речовина виробляють шляхом витяжки з кісток, сухожиль і суглобів представників фауни: тварин і риб. У результаті складного процесу отримують клейку субстанцію, яку згодом кристалізують. Здоровою альтернативою желатину часто виступають інші речовини - агар-агар та пектин, які мають рослинне походження. Так, перший добувають з «дна морського» з певних видів водоростей, а другий в надлишку міститься в яблуках, грушах і сливах. В обох випадках «псевдожелатін» також перетворює десерти на основі желе в легкозасвоювані, живильні і низькокалорійні ласощі.

Але чи тільки в цьому користь?

Звичайно ж ні. Смачні страви з «дрожалки» володіють рядом незаперечних властивостей, що працюють на благо жіночої краси та здоров'я. Все ще сумніваєтеся? Давайте рахувати разом:

1) регулярне вживання желе в їжу сприяє профілактиці артриту і зменшенню вже наявних проблем із суглобами, а це прямий шлях до відмінному самопочуттю і легкості рухів;

2) колаген, що входить до складу ласощів, оздоровлює і зміцнює неодмінні атрибути жіночої краси - волосся і нігті, а користь для шкіри і зовсім важко переоцінити. Ця речовина допомагає їй залишатися пружною і еластичною;

3) склад желе багатий на вітаміни групи В і вуглеводи, тому десерт з легкістю допомагає відновити енергетичні втрати після тренувань, а в разі стресу і починаючої депресії мобілізує захисні сили організму;

 Солодка тремтіння: чим корисні десерти з желе


4) наявні у складі ласощів на основі желе нікотинова кислота і інозитол допомагають зменшити прояв шкірних захворювань. Тому якщо ви страждаєте від акне, включайте частіше ці страви в свій раціон;

5) Желе має властивості оздоровлювати тканини, виводячи з організму токсини і знижуючи рівень «поганого» холестерину. Це означає здорове серце, судини і хороше самопочуття за умови частого вживання десертов- «дрожалок»;

6) низький вміст цукру автоматично переводить желе в розряд низькокалорійних продуктів. Ви можете без шкоди для фігури влаштувати свято живота, дозволивши собі порцію корисного ласощі.

 Солодка тремтіння: чим корисні десерти з желе


Чи означають настільки чудові властивості те, що вживати желе можна без обмежень? На жаль немає. Непомірне споживання страв з додаванням желатину підвищує згортання крові, а це вже загрожує утворенням тромбів. Крім того, магазинні желе «з пакета» часто мають у своєму складі інгредієнти, далекі від поняття здорового способу життя. Тому кращий вихід - 2-3 рази на тиждень балувати себе корисним десертом власного приготування. Благо, сьогодні основна трудність в готуванні їжі складається лише у виборі відповідного рецепта з величезної маси пропонованих.
Автор: Анна Ходченкова


 Позбавляємося від затримки рідини і пари зайвих кілограмів
 Одна з причин набряків - затримка рідини в організмі. Позбутися від цього допоможуть сечогінні засоби. Але не радимо бігти в аптеку за таблетками. Краще спробувати збільшити виділення сечі природним шляхом, за допомогою натуральних продуктів харчування і напоїв.

Борючись із затримкою рідини, ви зможете не тільки зменшити набряки, але і трохи постройнеть. Цим прийомом користуються моделі і знаменитості перед дефіле і червоною килимовою доріжкою.

Алкогольні напої мають сильний сечогінний ефект, але не варто на них сподіватися. Оскільки побічним ефектом буде дуже сильне зневоднення і вимивання поживних речовин. Зловживати алкоголем як діуретиком не варто.

Перед вами 10 кращих діуретиків натурального походження , Які допоможуть прибрати вагу води і боротися із затримкою рідини, в той же час не позбавляючи себе зволоження.

1. Напої з кофеїном

Краще не використовувати колу та інші солодкі газованої води, але чай і каву можна назвати одними з кращих природних сечогінних напоїв. Правда, зловживати ними теж не варто, бо надто багато кофеїну кожен день позначається на організмі не кращим чином. Більше 300 міліграмів кофеїну в день призводять до порушення сну і до ризику серцево-судинних захворювань.

Оптимальна доза в день:   5 чашок чаю або 230 мл кави.

2. Лимон

Лимон, сік лимона, а також цедра лимона володіють натуральним сечогінним ефектом. У багатьох сучасних дієтах лимонний сік є їх невід'ємною частиною. Починати день з лимонною води - відмінна ідея. Вона допомагає збалансувати pH, виводить токсини. Радимо також не викидати шкірку лимона. Подрібнену цедру корисно додавати у випічку, салати, інші страви.

Оптимальна доза в день:   Верхня межа споживання вітаміну С в день - 2000 мг (перевищення може призвести до діареї, каменях у нирках, підняти рівень в крові у діабетиків). В 1 склянці лимонної води міститься 60, 5 мг вітаміну С. Оптимальним можна назвати 1-2 лимона на день (враховуючи, що вітамін С ми отримуємо ще й з інших овочів і фруктів).

 Позбавляємося від затримки рідини і пари зайвих кілограмів


3. Журавлинний сік

Ті, хто хоч раз відчував ознаки циститу, дуже вдячні журавлинному соку, оскільки він чарівним чином зцілює від неприємних відчуттів і симптомів. І все завдяки гарному сечогінному ефекту, саме тому він здатен вилікувати від інфекцій сечовивідних шляхів. Цей продукт (якщо він натуральний) ще й від токсинів позбавить. Але занадто вживати журавлинним соком не варто, його надлишок призводить до утворення каменів у нирках.

Оптимальна кількість на день:   Запобігти інфекції сечовивідних шляхів допомагає від 8 до 10 унцій на день (це від 220 до 280 мл). Верхня межа в день - більше 4 чашок.

4. Вівсянка

Натуральними сечогінними засобами, в основному, є овочі або фрукти з високим вмістом води. Вівсянка в цьому ряду виняток. Це сухий продукт, але він також має сечогінний ефект. Найкраще робити вівсянку на воді і без цукру, і споживати за сніданком.

Оптимальна кількість на день:   3/4 склянки - це кількість сухої вівсянки, а в приготованому вигляді 1, 5 склянки вівсяної каші.

5. Імбир

Корінь імбиру відмінно допомагає позбутися від затримки рідини і «скинути» вагу води. Саме тому імбирні напої або сам імбир часто включається в детокс-дієти. Максимально корисним може бути свіжий імбир, а не сушений. Його слід подрібнити в кавомолці і додавати в страви та напої. Аромат більш насичений - також у свіжого імбиру.

Оптимальна кількість на день:   не більше 4 м

 Позбавляємося від затримки рідини і пари зайвих кілограмів


6. Баклажан

Баклажани зберігають свої сечогінні властивості і після приготування і термічної обробки. Якщо хочете прокинутися вранці без набряків, приготуйте на вечерю блюдо, в якому жирне м'ясо замініть на баклажани. Або скористайтеся цими овочами як гарніром. Кухні багатьох країн світу пропонують дуже велика різноманітність страв з баклажанами: від салатів до рагу. Вивчайте їх, пробуйте. Від баклажанів тільки користь!

Оптимальна кількість на день:   обмежень немає.

7. Селера

Ці «палички для схуднення», як їх іноді називають худнуть дівчини, - чудові діуретики рослинного походження. Вони допоможуть тримати нирки в кращій формі, а також тримати вагу під контролем.

Оптимальна кількість на день:   обмежень немає.

8. Яблучний оцет

Натуральний яблучний оцет має гарне сечогінну дію, тому сміливо додавайте його в різні страви. А можете пити розведений у воді яблучний оцет - це хороший напій для Детокс, активізування травлення, в цілому, для здоров'я. Хочете дуже швидку реакцію? Змішайте в склянці води кілька чайних ложок яблучного оцту і додайте трохи лимонного соку (або часточки лимона) - випийте відразу і краще на голодний шлунок.

Оптимальна кількість на день:   від 2 ч.л. до 6 ч.л.

9. Кавун

Сезон баштанних не за горами, а вони не тільки допомагають втамувати спрагу (через високий вмісту води в цих плодах), але і сприяють виведенню зайвої рідини з організму. При цьому, наповнюючи антиоксидантами. Правда, діабетикам варто ставитися до кавунів з обережністю, бо надто солодкі сорти дають раптовий стрибок рівня цукру в крові, а слідом за цим - різке відчуття голоду.

Оптимальна кількість на день:   від 1, 5 до 2 чашок кавуна, порізаного кубиками.

10. Петрушка

Багата антиоксидантами, ця приправа - один з кращих сечогінних продуктів. Додавайте сиру петрушку в салати, інші страви - тоді будь-яку страву буде допомагати позбуватися від затримки води і набряків.

Оптимальна кількість на день:   не більше 1 чашки в день, оскільки дуже великі дози вітаміну А, К і С небажані (а всі ці вітаміни містяться в петрушці в дуже великій концентрації).

 Позбавляємося від затримки рідини і пари зайвих кілограмів

Автор: Юлія Шестакова