Протеїновий порошок в допомогу худнуть
 Ви напевно неодноразово бачили такі порошки у продажу у великих супермаркетах і крамницях для здоров'я, а також в інтернет-магазинах? Можливо, ви чули і про ефективні протеїнових дієтах, що дозволяють кардинально худнути і зберігати результати. І у вас виникає логічне запитання: «а чи підійде цей продукт мені»?

Що таке протеїновий порошок?

Протеїнові порошки - це харчові добавки, що випускаються в різних формах: сироватка, казеїн, соєвий білок та ін. Знайомий багатьом походников і людям радянського покоління яєчний порошок теж можна віднести до протеиновому порошковому продукту.

Сироватковий протеїн   - Найбільш часто використовуваний продукт, який використовують як справжній білок. Сироватковий протеїн багатий амінокислотами, необхідними для щоденного здорового харчування.

Соєвий білок   - Це білкова добавка, відповідна для вегетаріанців. Недолік у тому, що соєвий білок не розчиняється у воді, а значить, його не можна використовувати як складову для популярних протеїнових коктейлів.

Слід зазначити, що протеїнові порошки - це простий джерело високоякісного білка, але це не означає, що з харчування потрібно повністю виключити інші доступні джерела білка: молочні продукти, рибу, нежирного м'яса і курки.

Чи можна схуднути на протеїновому порошку?

Фахівці в області харчування не гарантують 100-відсоткову ефективність. І не радять пити тільки протеїнові коктейлі. Вони не дадуть зниження ваги. Протеїнові порошки створені для того, щоб допомогти людям поєднувати хорошу фізичну навантаження і дієту. Тому що порошки забезпечують організм необхідною кількістю білка і клітковини, яких може бракувати, якщо ви практикуєте строгі або швидкі дієти.

Крім цього, протеїн допомагає наростити м'язову масу. Але буде й ефект зниження ваги, це можливо, якщо поєднувати протеїнові добавки з фізичним навантаженням.

Кожна протеїнова добавка містить антидепресанти і незамінні амінокислоти, які підтримують організм під час, а також до і після, фізичних вправ. І вам не доведеться турбуватися, що ви набираєте вагу від білка. Тому що, на відміну від органічного протеїну, протеїнові добавки містять тільки 10 калорій на кожну порцію і абсолютно не містять жиру. Середня порція протеїнового порошку - це всього 1 столова ложка. Більшість протеїнових добавок продаються з власної мірної ложечкою, це і буде середня порція добавки.

 Протеїновий порошок в допомогу худнуть


Як приймати протеїнові порошки?

З протеїнового порошку можна починати свій день. Протеїновий коктейль приймають до тренування, щоб наповниться енергією, іноді під час. І основний прийом - це потому 30-60 хвилин після фізичних занять, він допомагає у будівництві м'язів і позбавленні від зайвої ваги і жирових відкладень.

Найпопулярніші рецепти з протеїнових порошком

Протеїнові коктейлі - найбільш зручна форма споживання протеїнового порошку. Пропонуємо вашій увазі кілька рецептів, які доступні більшості. У будь-якій з коктейлів можна додавати кубики льоду, трохи води або насіння льону (1 столову ложку).

Протеїновий коктейль 1. Найпопулярніший

Помістити в блендер інгредієнти: 1 мірна ложка протеїнового порошку, 1 банан, 6 кубиків льоду, 350 мл апельсинового соку, чверть чашки яблук. Змішувати 30 секунд, і можна випивати.

Протеїновий коктейль 2

170 мл води, будь-якого соку або мигдального молока; 1 мірна ложка яєчного порошку або сироваткового протеїну; 6 кубиків льоду. Ретельно перемішати і можна пити.

Протеїновий коктейль 3. спалювати жир

Змішати в блендері: 340 мл води або несолодкого мигдалевого молока; 2 мірні ложки яєчного порошку білого кольору або сироваткового протеїну; 8 ягід полуниці; 1 столову ложку мелених насіння льону або мигдального масла; 6 кубиків льоду. Змішувати протягом 30 секунд.

Протеїновий коктейль 4. Сподобається дітям

Інгредієнти для змішування і подрібнення в блендері: 340 мл свіжого апельсинового соку; 2 мірні ложки протеїнового порошку; 1 банан; 2 столові ложки мигдалевого або арахісового масла; 6 кубиків льоду.

Протеїновий коктейль 5. Після тренування

340 мл води, 2 мірні ложки протеїнового порошку. Перед тренуванням насипте в чисту суху пляшку протеїновий порошок, потім після тренування заповніть водою і енергійно струшуйте протягом 30 секунд. Можна приймати.

Протеїновий коктейль 6. На сніданок

Помістити в блендер: 340-450 мл свіжого апельсинового соку; 2 мірні ложки протеїнового порошку; 1 банан; чверть склянки грецького йогурту; 2 чайні ложки екстракту ванілі; за бажанням: 1 столова ложка насіння льону або 1 столова ложка лецитину. Змішувати в блендері протягом 30 секунд.

Купуємо

Залишається купити цей продукт і спробувати. Зараз на російському ринку пропозицій достатньо. Радимо звернути увагу на протеїнові порошки від відомих марок, щоб розраховувати на хорошу якість. Наприклад, протеїновий коктейль від Herbalife коштує від 1400 рублів, протеїнова добавка NUTRILITE від Amway від 1700 рублів (за 450 г), протеїновий коктейль від Oriflame коштує близько 1000 рублів.

 Протеїновий порошок в допомогу худнуть

Автор: Юлія Шестакова


 Модні системи живлення: за і проти
 Багатьом худнуть знайома проблема, коли після успішного закінчення дієти загублений вагу повільно, але вірно повертається сторицею. Пов'язано це, переважно, з відновленням звичного укладу життя, який і привів до накопичення зайвих кілограмів. Щоб не ходити по замкнутому колу, краще дотримуватися систем харчування.

Перевага систем харчування полягає в тому, що вони дозволяють людині не тільки знижувати вагу, але і утримувати його придбані параметри фігури протягом тривалого періоду часу. Основна відмінність системи живлення і дієти - в тривалості дотримання нового раціону. Більшість дієт розраховано на один-два тижні, в той час, як система харчування займе від трьох місяців і більше. Ідеальний варіант - якщо ви будете продовжувати слідувати їй максимально довгий час.

Розробниками систем живлення традиційно є дієтологи. Система вибудовується за принципом збалансування основних поживних речовин, необхідних організму вітамінів і мікроелементів, і достатнього споживання кількості калорій. Завдяки увазі до вмісту системи живлення, вона переноситься легко, не доставляє дискомфорту, слабкості, головних болів і болісних нападів голоду.

Але, як і будь-яка дієта, система живлення грунтується на відмові від ряду продуктів, з цієї причини вона може підходити вам і не підходити вашій подрузі. Якщо після початку дотримання системи ваше загальний стан організму не постраждало, психологічний фон не змінився і ви все так само сповнені енергією - значить, ви знайшли, що шукали і дана система вам підходить. В іншому випадку, її необхідно буде змінити.

За і проти модних систем живлення

Низьковуглеводних раціон


Має безліч шанувальників серед зірок Голлівуду. Системи даного типу складаються, враховуючи фізіологічні особливості організму. Якщо різко обмежити споживання вуглеводів, організм почне в інтенсивному темпі спалювати запаси жиру, що і є головним завданням будь-якої дієти. Раціон системи харчування включає в себе м'ясо, рибу, яйця, невелику кількість фруктів і овочів. Споживання солі гранично обмежена, цукру - виключено. Під «табу» потрапляють також хліб, жири та продукти, що містять крохмаль.

За.   Це ідеальний варіант для людини, що бажає в короткі терміни стати струнким. Додатковим плюсом є те, що не доведеться рахувати калорії або сидіти впроголодь.

Проти.   Існує думка, що відмова від вуглеводів призведе до порушень обміну речовин, сприятиме погіршенню загального стану організму. Раціон може стати провокатором загострення хронічних захворювань. Утримати вагу на досягнутому рівні буде непросто.

 Модні системи живлення: за і проти


Система харчування за глікемічним індексом

На думку творця раціону, французького дієтолога Мішеля Монтіньяка, основною причиною відкладення жиру служить не надмірне споживання калорій, а перевищення рівня глюкози в крові. Чим вище піднімається рівень цукру, тим більше сильні напади голоду ми відчуваємо. Здатність продукту впливати на ступінь глюкози в крові називається глікемічним індексом (ГІ).

Якщо вживати продукти снизку ГІ, рівень глюкози буде триматися на нормальному рівні і потреба в додаткових порціях їжі не виникне.

За.   Зважаючи на високий вміст білків система харчування підійде тим худнуть, які при дотриманні класичних дієт випробовували постійне відчуття голоду. Бонусом системи є збереження м'язової маси, яка є запорукою краси тіла. Продукти, які рекомендовані до вживання - овочі, яловичина, курка, йогурти, вироби з борошна грубого помелу мають високу поживну цінність, що є профілактичним заходом занепаду сил.

Проти.   Перш, ніж що-небудь з'їсти вам доведеться вивіряти ГІ продукту за спеціальною таблицею. Необхідно буде враховувати спосіб приготування їжі. Приміром, риба і м'ясо, приготовані на пару мають низький ГІ, а ось запечені в духовці з підсмаженої скоринкою - вже високий. Крім цього, велике число білкових продуктів - непросте випробування для виводить системи. Тому при проблемах з нирками даного раціону дотримуватися не варто.

 Модні системи живлення: за і проти


Система харчування по групі крові

Автор раціону Пітер д'Адамо вважає, що люди з різною групою крові сприймають спожиту їжу по-різному. Так, власникам першої групи - «мисливцям» корисно вживати м'ясні продукти і небажано містять вуглеводи, молочні продукти. Володаря другої групи - «хліборобам» підходять овочі і злаки, в той час, як м'ясо не в пошані. «Кочівники» - люди з третьою групою крові можуть їсти все, але потроху. А представники «нової» четвертої групи - повинні зупинитися на рибі, морепродуктах і зелених овочах.

За.   Даний раціон виключає несумісні з кров'ю речовини, зменшуючи, тим самим, зашлакованості організму. Відбувається інтенсивне схуднення при одночасному поліпшенні роботи внутрішніх органів.

Проти.   Медичні дослідження, які були проведені, так і не змогли встановити зв'язок між групою крові і харчовими звичками. Поділ на 4 групи крові поверхнево, оскільки не враховується резус-фактор.

Перш, ніж послідувати обраної системі живлення, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Успішного схуднення!
Автор: Наталя Бартукова