Продукти, які захищають від сонячних променів
 Сонцезахисний крем залишається найбільш ефективним методом профілактики раку шкіри, їм слід користуватися навіть у молодому віці. Однак, використання сонцезахисного крему - не єдиний спосіб захистити себе від потенційних небезпек. Виявилося, що є продукти харчування, що мають сонцезахисні властивості. Дізнайтеся, які це продукти, щоб включити в свій раціон, додатково захистивши себе від ультрафіолету.

Багато хто з нас поки ще не з'їздили відпочити до моря, а багато хто взагалі люблять брати відпустку в оксамитовий сезон. Але це не означає, що в кінці літа і початку осені сонячні промені не небезпечні (хоча справедливо, що вони менш агресивні). Тому варто нагадати всім про захист від сонця.

Основні правила профілактики раку шкіри досить прості: використовувати сонцезахисні креми, наносити їх повторно кожні 2:00, уникати перебування на сонці між 10 ранку і 4 вечора, носити головні убори, окуляри, вибирати декоративну косметику з SPF фільтрами.

Але не менш приємно вам буде дізнатися, що є ще один спосіб надати собі додатковий захист від сонця. Тим більше, що цей спосіб має і відмінний ефект для фігури.

Дорогі дівчата! Якщо ви намагаєтеся схуднути або поліпшити свої харчові звички, то ці зусилля нагородять вас не тільки стрункою фігурою, але і допоможуть запобігти сонячним опікам, завдяки вмісту в деяких продуктах великої різноманітності захисних з'єднань. Ось кілька продуктів, які ви можете включити в свій раціон для допомоги своїм сонцезахисним кремам:

 Продукти, які захищають від сонячних променів
 Хрестоцвіті овочі
Брокколі і цвітна капуста - відмінний вибір, якщо ви хочете збільшити дозу вітамінів і антиоксидантів. Ці овочі ефективні в профілактиці різних форм раку. Брокколі, наприклад, містить сульфорафан - це речовина, яка дозволяє підвищити здатність шкіри до захисту від раку.

 Продукти, які захищають від сонячних променів
 Мускусна диня
Диня має в складі значну кількість бета-каротину, це антиоксидант, який довів свою ефективність у боротьбі в пошкодженнями шкіри, викликаними ультрафіолетовими променями. Завдяки бета-каротину у шкіри збільшується здатність відновлювати себе. Інші сорти дині мають подібні властивості, але тільки в мускусних концентрації бета-каротину дуже високі. Крім цього, в мускусних динях міститься в достатній кількості вітамін С, ще одне важлива поживна речовина, що сприяє здоровій шкірі.

 Продукти, які захищають від сонячних променів
 Темний шоколад
Какао-боби допомагають знизити чутливість шкіри до сонячних променів. І це може бути дуже корисним на практіве, наприклад, якщо ви вживаєте ліки, одним з побічних ефектів яких є збільшення чутливості до ультрафіолету. А також, якщо ви тільки що після глибоких косметичних процедур, або використовуєте крем з ретиноїдами. Все це також сприяє збільшенню чутливості шкіри до сонячних променів. Для того, щоб відчути все чарівництво шоколаду, шукайте для споживання темний шоколад з високим вмістом какао.

 Продукти, які захищають від сонячних променів
 Риба
Переваги, які надають нашому організму омега-3 жирні кислоти, дійсно вражають. Крім здоров'я серця і молодості шкіри, ці сполуки допомагають боротися із запаленнями і запобігають сонячні опіки. Білок, що міститься в рибі, також допомагає відновлювати пошкоджені клітини шкіри. Для підвищення ефективності від риби, потрібно включати її в раціон не менше три порції на тиждень. Хороший вибір - тунець і лосось. Проте варто відмовитися від наступних сортів: риба-меч, акула, королівська макрель, оскільки вони відзначаються високим вміст ртуті.

 Продукти, які захищають від сонячних променів
 Рожевий грейпфрут
Рожевий грейпфрут - прекрасне джерело лікопену, антиоксиданту, який підсилює природний захист шкіри від вільних радикалів на цілих 33%! Але не один рожевий грейпфрут містить лікопен. У менших кількостях, але він міститься в кавунах, абрикосах, папайе.

Включайте ці продукти в свій раціон, особливо коли знаходитесь на відпочинку. До речі, вам нічого не нагадує набір, який ми перерахували? Це адже складові так званої середземноморської дієти! Не дарма жителі Середземномор'я не бояться сонячних опіків, їм допомагають у цьому і продукти, які вони споживають в їжу щодня.
Автор: Василина Кузіна


 Чиста шкіра завдяки безглютенової дієті від доктора Ліпмана
 Доктор Франк Ліпман вважає, що чистота і здоров'я шкіри залежить не тільки від уходових продуктів. Харчування і спосіб життя прямим чином впливають на стан шкіри. Поняття безглютеновая дієта - це його винахід. Хочете подробиць?

Серед послідовників дієти доктора Ліпмана: Гвінет Пелтроу (Gwyneth Paltrow), Донна Каран (Donna Karan), Меггі Джилленхол (Maggie Gyllenhaal).

Що таке глютен, і як він може шкодити?

Доктор Франк Ліпман (Frank Lipman) вважає, що глютен   приносить нашій шкірі навіть більшої шкоди, ніж цукор і оброблені продукти. Глютен, або попросту клейковина , На думку доктора, викликає на шкірі подразнення, виснажує сили організму. Деякі люди вважають, що на них глютен не діє в поганому ключі. Але дізнатися, так це чи ні, можна лише, виключивши з раціону глютен.

Так що ж таке глютен? Це суміш гліадин   і глютенина , Білків, що містяться в пшениці, житі, ячмені . Вплив глютену може бути досить драматичним: це ослаблення імунної системи і загострення хронічних захворювань.

Доктор каже, що його досвід у цій галузі показовий, оскільки Ліпман займається проблемою більше двох десятиліть. Видалити клейковину з організму вдається практично всім, на кілька тижнів. Чому це слід робити? Цей білок важко переварювати, на його переробку організм витрачає дуже багато сил і енергії. Якщо виключити глютен на час з раціону, то печінки, травній системі і імунній системі дається час, щоб відпочити і відновитися, в результаті - оздоровлення організму і позбавлення від багатьох нездужань.

 Чиста шкіра завдяки безглютенової дієті від доктора Ліпмана


Спочатку буде не дуже легко, особливо тим, хто звик до великої кількості хліба в своєму харчуванні. Відчуття дискомфорту, порожнього шлунку, триває кілька днів.

Де міститься клейковина?   У зернових, таких як пшениця, ячмінь, жито, кускус, крохмаль, манка, вівсянка, а також у їх похідних, таких як солод. Від усього цього на час дієти доведеться відмовитися.

Чим замінити?   Коричневий рис, гречка, просо, лобода, органічні кукурудза або картопля. Під час дієти не забувайте уважно читати етикетки продуктів, тому що глютен може міститися не тільки в чисто зернових продуктах. Наприклад, в борошні, висівках, крекерах, продуктах, що містять проростки пшениці, панірувальних сухарях, печиво, макаронах, тортах, ковбасі, навіть в котлетах. Клейковина також буває в соусах (де є борошно), в соєвому соусі, в пивних дріжджах, в пиві і горілці.

Порада від доктора Ліпмана:   спробуйте безглютенової дієту протягом декількох тижнів, і простежте за своїм самопочуттям. Думаю, ви будете приємно здивовані, що до вас повернулося багато життєвих сил і енергії.

 Чиста шкіра завдяки безглютенової дієті від доктора Ліпмана


Безглютеновая дієта

Отже, ви вирішили спробувати послухатися поради доктора Ліпмана. Не бійтеся, що ваше харчування стане мізерним. Наприклад, є зернові, в яких немає клейковини, а значить, не доведеться себе позбавляти каш. Ось зерна без глютену: гречка, кіноа, рис, просо. Досить доступні продукти, правда?

Можна їсти і вівсянку, якщо ви впевнені, що вона органічна, натуральна. Справа в тому, що у вівсі є клейковина, проте немає одній з її складової - білка Гліадин. Цей білок особливо важко переварювати, але овес вільний від Гліадин, на відміну від всіх інших зернових, що містять глютен.

Увагу варто проявити навіть не стільки до зернових, скільки до інших продуктів. Наприклад, деякі ліки, трав'яні добавки, вітамінні комплекси можуть містити глютен в якості сполучного елемента. Є й курйозні поради від доктора: він вважає, що глютен міститься в деяких сортах губної помади, не радить також лизати марки і конверти, клейкий склад яких містить глютен.

Імунна система реагує на глютен як на чужорідне тіло. Більшість людей мають проблеми при перетравленні клейковини зерен. В результаті - повільне погіршення імунної системи. Це виражається в запаленні у всьому організмі, хронічне нездужання і нездоров'я.

Для всіх, хто має будь-які хронічні захворювання, доктор Ліпман радить насамперед позбутися клейковини. Часто це стає першим етапом на шляху повного одужання. На думку доктора, до 99% людей, які погано переварюють глютен, про це просто не знають.

Основний постачальник клейковини в організм - це все-таки пшениця.   Саме від неї слід відмовлятися на час безглютенової дієти. Резонне питання: Люди століттями їли пшеницю, хліб був основою раціону, і не відчували шкоди від пшениці. Це тому, що сучасна пшениця сильно відрізняється від тієї, що їли наші предки. Ті сорти, що вирощуються зараз, мають більш високий вміст клейковини, клейковина необхідна, щоб робити більш легкий, об'ємний і білий хліб. Додайте сюди те, що 200 і 100 років тому зерна пшениці змішувалися з бобами, горіхами, іншими зерновими, чиста біла мука з'явилася тільки 200 років тому.

 Чиста шкіра завдяки безглютенової дієті від доктора Ліпмана


Які можна очікувати результати від безглютенової дієти?

Доктор Ліпман каже, що ефект схуднення буде видно майже відразу. Приблизно такий же, коли ви цілком відмовляєтеся від цукру. Інша перевага - поліпшення травлення. Третє - більший рівень енергії. Один з видимих ​​результатів - покращення стану шкіри. Прищі і вугри підуть відразу, як і інші подразнення.

Основні продукти, які показані доктором Ліпманом для молодості шкіри, і які не можна пропустити при дієті: авокадо, капуста, волоські горіхи, лосось, чорниця.   Шкіра, на думку Ліпмана, потребує риб'ячому жирі, в інших хороших жирах.

Під сумнів доктор ставить наявність в раціоні великої кількості молочних продуктів. Вони, а також алкоголь, провокують появу прищів і вугрів, їх краще на час дієти не приймати.

Чому варто спробувати

Доктор Ліпман наводить на своєму сайті значний перелік захворювань, до яких призводить чутливість до клейковини. Це ряд аутоімунних захворювань (від захворювань щитовидної залози та печінки до цукрового діабету), шлунково-кишкові захворювання (наприклад, синдром подразненої товстої кишки), неврологічні захворювання (мігрень, депресія).

Доктор Ліпман пише, що ви самі можете діагностувати, чи є у вас чутливість до клейковини. Є ряд симптомів, які повинні вам це підказати. Серед них:
- Втома, болі
- Втрата ваги або набір ваги
- Нудота, гази, здуття живота, розлад травлення, діарея, запор і болі в животі
- Оніміння в кінцівках, депресії
- Висип, свербіж, пухирі
- Безпліддя, ранній клімакс.


Але найпростіший спосіб упевнитися в чутливості до глютену - це безглютеновая дієта. Видаліть повністю клейковину зі свого раціону на 2-4 тижні і подивіться на своє самопочуття. Потім знову введіть клейковину в раціон, і подивіться, чи повернулися хвилюючі вас симптоми. Досвід доктора Ліпмана показує, що три чверті всіх пацієнтів страждали чутливістю до клейковини.
Автор: Василина Кузіна