Помилки дієт
 Кожен місяць ви вирішуєте, що пора сісти на дієту. Але майже завжди це закінчується провалом. Кілограми і навіть грами йдуть дуже повільно, а раціон стає нестерпним. Все кидаємо і вирішуємо, що «ми подумаємо про це завтра». Можливо, щось не враховуємо або робимо неправильно, що не дозволяє нам відразу бачити результати, відчувати легкість і бажання продовжувати?

1. «Легкий» - не значить не калорійний.   Перейти на продукти з маркуванням «легкий» або «знежирений» - це не вирішення питання. Читайте уважно етикетки. Назви продуктів, що обіцяють дієтичний підхід, часто підводять. Не слід думати, що якщо на продукті написано «без цукру» або «знежирений», то це не зашкодить вашій фігурі. Навіть у низькокалорійної їжі є калорії, які потрібно враховувати.

2. Не всі калорії враховуються.   Іноді ми робимо помилку, коли розраховуємо свій щоденний раціон. Наприклад, не враховуємо напої. Особливо будьте уважні в тому, що на продуктах найчастіше пишуть склад і калорійність на 100 грам продукту. Це часто вводить в оману. Краще при розрахунку калорій користуватися таблицями калорійності різних продуктів і страв. Важливо також завжди пам'ятати, що саме ви їсте. Цілком можливо, що у вас є якийсь загальний раціон, але ви часто забуваєте, що перекушували протягом дня. Щоб уникнути такої помилки, краще записувати все, що ви з'їли за день.

3. завищує кількість спалюваних калорій.   Головний підхід в схудненні - спалювати більше, ніж споживати. І це знає багато хто. Однак часто переоцінюють кількість спалених під час занять спортом калорій. За підрахунками вчених, люди завищують це число в середньому на 25 відсотків. Насправді щоб спалити калорії, набрані після порції морозива з фруктами, вершками і сиропом, потрібно грати в теніс 2:00.

4. Залишати тарілку чистою.   Навіть якщо все розрахували правильно, спробуйте пограти в примхливої ​​дитини і кожного разу хоч щось залишати на тарілці. Часто в підрахунках калорій все одно є похибки, от їх то ми і можемо нівелювати таким ходом. Візьміть за правило не їсти все до кінця. Побачите, що вам вистачає того, що ви з'їдаєте.

5. Коли ви їсте не вдома - ви теж на дієті.   Ми про це іноді забуваємо. Будинки готуємо собі особливе, а, прийшовши в буфет в обідню перерву, знову купуємо сосиски або жирний суп. Навіть у гостях або на прийомі в ресторані можна знайти щось дієтичне.

6. Повністю відмовлятися від м'яса - теж помилка.   У м'ясі - необхідний нам білок, який «рулює» метаболізмом. Уникати потрібно не м'яса, а смаженого м'яса. Запечене на грилі - будь ласка! Як вам такий план харчування: фрукти, каші або мюслі - на сніданок, легкий салат або м'ясо - на обід, і овочі - на вечерю. А іноді замініть м'ясо рибою.

 Помилки дієт
 7. Відмова від вуглеводів.   Як і від білків, від вуглеводів відмовлятися теж не варто. Зараз багато прихильників низьковуглеводних дієт, але проблема в тому, що повністю відмовившись від вуглеводів, ви недоотримуєте необхідні антиоксиданти і клітковину.

8. Перебільшувати значення цукру.   Багато хто думає, що цукор допомагає залишатися бадьорим і підвищує активність, але поки немає вагомих доказів цього. Після чашки кави з цукром ви не хочете спати, як правило, завдяки кофеїну, а не цукру. Заміна цукру медом теж чревата помилкою. Не варто думати, що медом можна спокійно замінювати цукор, не боячись наслідків для своєї фігури. Адже поживна цінність цих двох продуктів практично ідентична, тому медом теж зловживати не варто, незважаючи на те, що в ньому багато вітамінів.

 Помилки дієт
 9. Якщо овочі - то щойно з грядки.   Часто ми відмовляємося від овочів, тому що не можемо купити свіжі. І «доводиться» їх замінювати не надто ефективними для схуднення солодкими фруктами або картоплею. А між тим, заморожені овочі нічим не поступаються свіжим. Якщо овочі були правильно упаковані і заморожені незабаром після збору, в них збережуться всі вітаміни і мінерали, тому говорити, що вони гірше свіжих овочів, - не зовсім коректно. Варені, приготовані на пару, на грилі - відмінне рішення для вечері або обіду, і в них зберігаються практично всі корисні елементи!

10. Пропуск прийому їжі.   Багато хто вважає, що потерпіти і не пообідати - це простий спосіб скоротити кількість калорій. Однак, залишившись голодним, ви тільки більше з'їсте наступного разу. Організм буде давати помилкові сигнали, що треба б запастися їжею побільше, на майбутнє. Тому робити перекушування потрібно кожні 4:00. При цьому жувати постійно щось - це теж помилка. Їжа не буде встигати засвоюватися, і буде відкладатися у вигляді жирових запасів.

 Помилки дієт
 11. Орієнтуватися на перші результати.   Багато чекають підтвердження правильності обраного шляху на показниках вагів. І якщо, на їхню думку, нічого суттєвого не сталося, то «закидають» заняття спортом і дієту подалі. Це одна з головних помилок. Варто пам'ятати, що схуднення - процес не одного тижня і навіть не одного місяця. Не турбуйтеся завчасно, якщо не бачите результатів відразу. Спочатку організму треба звикнути до нового стилю життя, потім тільки він почне позбавлятися від непотрібних накопичень. Будьте більш наполегливими, не чекайте легких результатів, і тоді старання окупляться!

Ще зовсім небагато, і ви будете виглядати фантастично!
Автор: Ольга Ларсен


 Поділися яблуком з одним, або про користь яблук
 Ось в якому продукті в магазинах немає сьогодні дефіциту, так це в яблуках. Російські, українські, польські, німецькі, турецькі, голландські і т.д. На сьогоднішній день відомо більше 5000 сортів.

У дитинстві перед обідом завжди хотілося з'їсти яблуко, але мама строго говорила, що все смачне отримаю тільки після тарілки супу і котлети з кашею. Виявляється, батьки помиляються, коли вважають, що яблуко перед обідом переб'є апетит дитини. Багатьма роками пізніше, на консультації по здоровому харчуванню, я прислухалася до слів одного з дієтологів, який сказав, що з'їдене яблуко хоча б за півгодини до основного прийому їжі тільки сприяє поліпшенню апетиту. Тому, якщо дитина просить перед обідом яблуко, то потрібно дати йому цей фрукт.

Яблука - джерело вітамінів і мінералів
Ні для кого не секрет, що яблука, як і всі інші фрукти, є джерелом великої кількості вітамінів, ніж зміцнюють імунітет і сприяють здоровому вигляду волосся, нігтів і шкіри. Вітамін РР, А, деякі вітаміни групи В (у тому числі і фолієва кислота), С, Е, Н, К, бета-каротин. У розрахунку на 100 грам їстівної частини яблука серед всіх вітамінів лідирує С (10 мг, рівний 11, 1% від добової норми).

 Поділися яблуком з одним, або про користь яблук
   Вважається, що фізіологічна потреба дорослої людини - 90 мг вітаміну С на добу, тому 7-8 великих яблук на день без проблем можуть покрити цю норму. Але якщо врахувати, що крім яблук вітамін С міститься і в інших продуктах харчування, то 2-3 яблука ніколи не будуть зайвими у вашому раціоні. Насправді, яблука можна їсти в необмеженій кількості, але за умови, що людина не схильний до печії.

Яблука багаті і мінералами: калієм (278 мг на 100 грам їстівної частини), натрієм (26 мг), кальцієм (16 мг), фосфором (11 мг) і в більш меншій кількості магнієм, залізом, бором, цинком, йодом та іншими макро - і мікроелементами. Наприклад, заліза в 100 грамах їстівної частини яблука міститься 2, 2 мг - в середньому 12, 2% від добової потреби людини. При цьому у жінок потреба в залозі багатьом вище, ніж у чоловіків. Нестача заліза, а також вітаміну В12 і фолієвої кислоти в організмі можуть призвести до анемії (недокрів'я). Також залізо бере участь в процесі збагачення органів, клітин і тканин киснем. Введення в раціон продуктів харчування, збагачених залізом, сприяє запобіганню ламкості нігтів і волосся, а також зменшенню сухості шкіри.

З давніх часів більшість фруктів піддають обробці і сушці, тим самим отримуючи ласощі - сухофрукти. Сушені яблука вживають не тільки у компотах і в мюслі на сніданок, але і просто так для перекусів. Навіть після сушіння яблука зберігають свої корисні властивості.

Яблучні дієти
Вважається, що яблучна дієта вельми ефективна, і за технологією проведення дуже проста. Всього за 7 днів у середньому можна втратити 6-7 кілограм зайвої ваги, при цьому нормализовав в організмі природний обмін речовин. До дієти всього дві вимоги: запастися силою волі і майже 11 кілограмами свіжих яблук (будь-якого кольору). У необмежених кількостях можна пити воду (негазовану) і зелений чай.

 Поділися яблуком з одним, або про користь яблук
   У 100 грамах їстівної частини яблука міститься 47 кКал. Суть яблучної дієти в наступному: перше день - 1 кг, друге - 1, 5 кг, третє - 2 кг, четвертий - 2 кг, далі на зниження норми, п'ятий день - 1, 5 кг, другий - 1, 5 кг і сьомий день - 1 кг яблук.

Але завжди потрібно пам'ятати, що при початку будь-якої дієти, особливо якщо у вас є які-небудь захворювання, необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб дієта принесла тільки користь.

Навіть цілком здорові люди, не страждають зайвою вагою або проблемами з кишечником, можуть з легкістю влаштовувати собі розвантажувальні дні на основі яблук.

Суть розвантажувального дня на основі яблук: кожні 3:00 - 300 грам тертих яблук (1, 5 кг за день) і будь-яку кількість рідини.

«Яблучні дні» ефективно посприяють виведенню шлаків, які утворюються в організмі людини постійно в незалежності від харчування. Частота таких розвантажувальних днів може бути визначена самостійно. Якщо є необхідність у поступовому зниженні ваги без істотних дієт, то можна влаштовувати «яблучні дні» один-два рази на тиждень. Для загальної профілактики та очищення організму - один-два рази на місяць. Але навіть прості розвантажувальні дні людям з деякими захворюваннями можуть бути протипоказані.

Яблучні маски
 Поділися яблуком з одним, або про користь яблук
   Для яблучної маски для обличчя знадобляться: 1 яєчний жовток, 1 ч. Ложка меду, 2 ч. Ложки рослинної олії і 1 ч. Ложка свіжовичавленого соку з солодкого яблука. Всі інгредієнти ретельно перемішати. Маску рекомендується наносити на чисту шкіру обличчя і шиї приблизно на 10-15 хвилин, після чого змити теплою водою. При курсі в місяць застосовувати 2-3 рази на тиждень. Така маска дуже добре живить шкіру.

Для яблучної маски для волосся знадобляться: 1 велике яблуко, 2 ст. ложки яблучного оцту і 2 ст. ложки соку лимона. Яблуко натерти на дрібній тертці і змішати з оцтом і лимонним соком. Суміш нанести на волосся, а через 30 хвилин змити теплою водою і шампунем. Маска надає блиск тьмяним і неживим волоссю.
Автор: Alesya Marchenko