Найголовніша весняна проблема
 Чим одержимо навесні більшість жінок? Правильно - бажанням схуднути. І часто схуднути, у що б то не стало! Подібна рішучість, приведена в дію у вигляді голодування і драконівських дієт, не йде на користь нашому організму.

А як треба худнути?

Практично всі дієтологи в один голос заявляють, що худнути потрібно повільно. Для цього слід переглянути свій спосіб життя і харчові звички.

Основу харчування повинні складати білкові продукти, овочі та фрукти , Які доставляють в організм все необхідне для його здорової життєдіяльності і не відкладаються в жир.

Білки у вигляді нежирного м'яса, риби, сиру, кефіру, молока, яєць визнані найбезпечнішими продуктами для фігури. Денне вміст білка повинне становити не менш 80-100 гр.

Клітковина, яка міститься в овочах і фруктах, запобігає виникненню почуття голоду. А вітаміни і мінерали дозволяють організму залишатися здоровим і енергійним. І чим їх більше, тим людина виглядає молодшою.

У той час як жир, що відкладається в жирових тканинах, з'являється головним чином за рахунок сахаридов.

  Прийом їжі, що складається з вуглеводів, слід обмежувати , Щоб уникнути появи повноти. Найбільш небезпечними для талії є тістечка, борошняні страви, цукерки і сам цукор.

Але надлишок цукру це не тільки зайву вагу, це і ще небезпека захворіти на цукровий діабет, тому що коли ми їмо багато солодощів, відбувається перезбудження острівковогоапарату підшлункової залози, що може призвести до розвитку діабету. Чистий жир у вигляді масла також слід обмежити до 40 гр. в день. Перевагу слід віддавати рослинному маслу, особливо сільському соняшниковій і оливковій.

Про корисність і шкідливість вживання хліба сперечаються вчені всього світу. Але росіянам своє життя без хліба уявити важко, тому дієтологи радять не відмовлятися від хліба, а скоротити його вживання до 120-150 гр. в день. І вибирати хліб з висівками, зерновий, житній.

Про те, що перед сном потрібно утримуватися від їжі, знають усі. Але якщо сильно мучить голод, то можна з'їсти яблуко або випити склянку кефіру.

 Найголовніша весняна проблема
   • Іноді причиною повноти є запори.   У цьому випадку медики називають фрукти і овочі найкращими ліками. Клітковина, яка міститься в них, покращує травлення. Найбільш послаблювальну дію роблять яблука, сливи, ревінь. Для поліпшення травлення корисно також випивати вранці натщесерце півсклянки теплої води з 1чайной ложкою меду.

Схуднути можна за рахунок скорочення вживання солі . 10 грамів солі затримують в організмі 1 літр води. А 1 літр води - це на 1кг ваги більше.

Лікарі попереджають, що сіль псує не тільки фігуру, але і красу. У день слід вживати не більше 2-4 грамів солі. Росіяни, як правило, з'їдають в 10 разів більше.

Якщо важко відразу відвикнути від солі, то можна посипати страви подрібненим часником, цибулею, петрушкою. Це ще й корисно.

• І, звичайно, на жаль, ніяк не вдасться схуднути без рухів . Тому ранок слід починати хоча б з короткою ранкової гімнастики. В обідню перерву зробити хоча б десятихвилинну пішу прогулянку. А під час роботи час від часу відриватися від неї і робити вправи для рук, для очей, нахили з боку в бік, не встаючи зі стільця.

Увечері пройтися пішки, в ідеалі півгодини швидкої ходьби. Вихідні дні, навіть похмурі, вчені радять витратити за заміські прогулянки або хоча б погуляти години дві в міському парку, ботанічному саду, пройтися по набережній річки.

• Але, напевно, найголовніше в питанні схуднення - це оптимізм, терпіння і поступовість . Ті кілограми, що скидаються не поспішаючи, як правило, на колишнє місце не повертаються.
Автор: Наталя Алексєєва


 Вісім речей, які не можна робити під час дієти
 «Все, вирішено - сідаю на дієту! »- Говорите ви собі. «Відмінне рішення» - скажемо ми вам. Багато жінок говорять, що дієти «працюють», а більшість сідає на дієту по кілька разів у житті. Ось ми і вирішили узагальнити досвід і рекомендації медиків, щоб застерегти вас від типових помилок.

Помилка 1. Пропускати прийоми їжі.   Ви думаєте, що це допомагає скидати вагу, а насправді наносити дуже великої шкоди організму в цілому. Пропускаючи один або два прийоми їжі, ви приводите до того, що в залишилися прийоми з'їдаєте великі за розміром порції. А велика порція їжі за раз - це завжди шкода для організму. Так що, пропуск обіду або вечері - неправильна стратегія. Вона не призводить до того, що ви менше споживаєте. Все-таки оптимально не три грунтовних прийому їжі в день, а чотири-п'ять потроху.

Помилка 2. Повністю уникати вуглеводів.   Ви думаєте, що позбавляючи себе вуглеводів, ви швидше схуднете. Дійсно, багато дієти грунтуються на відсутності вуглеводів в раціоні. Але при цьому ви забуваєте, що у вуглеводах потребує, наприклад, ваш мозок. Клітковина і вуглеводи - це якраз те, чого ви потребуєте щодня, і особливо коли худнете. Що говорити про здоров'я! Для правильної роботи життєво важливих органів вуглеводи і клітковина необхідні.

 Вісім речей, які не можна робити під час дієти


Помилка 3. Голодування . Повністю позбавляти себе їжі не можна. Голодування - не такий нешкідливий процес. І найчастіше, коли говорять про голодуванні, все-таки мають на увазі розвантажувальні дні, а це не одне і те ж. Крім того, що голодування позбавляє вас здорового сну, привабливості і робить дратівливими і буркотливими, голодування може бути дуже небезпечно для здоров'я, можна отримати смертельний серцевий напад.

Помилка 4. Тренуватися більше години на день . Вам здається, що чим більше ви спалите калорій в спортивному залі, тим буде краще, і тим швидше ви позбудетеся ненависних кілограмів? Але це невірно. Вам не потрібно виснажувати організм багатогодинними тренуваннями. Досить години або 45 хвилин плюс перерви. Тренуючись годину, ви дійсно спалюєте зайве, а далі організм почне просто втомлюватися і вимотуватися. Після він стане запасати зайве, як би «згадуючи», що йому належить тривала тренування і енергії може не вистачити.

 Вісім речей, які не можна робити під час дієти


Помилка 5. Очікувати, що можна схуднути тільки за допомогою дієти . Не можна вести нездоровий спосіб життя і сподіватися на те, що тільки за допомогою овочів і фруктів ви оздоровитесь і схуднете. Будь-яку дієту варто супроводжувати іншими змінами в способі життя. Побільше ходити пішки, записатися на йогу, відмовитися від шкідливих звичок - все це повинно супроводжувати ваше бажання змінити раціон харчування.

Помилка 6. Ставити нереальні цілі . Потрібно бути вкрай обережними у своїх очікуваннях. Встановлювати той ритм втрати ваги, який прийнятний. Не дивіться на рекламні гасла: «схуднути на 25 кг за місяць! ». Не спокушайтеся. Краще налаштуйтеся на те, що боротьба із зайвою вагою у вас займе достатню кількість часу, може, роки. Іноді люди розчаровуються в дієтах і можливі зміни завчасно. Ви набирали вагу роками, він буде йти, на жаль, теж роками.

 Вісім речей, які не можна робити під час дієти


Помилка 7. Зважуватися щодня . Якщо ви будете щоранку бігти на ваги, це вам не додасть ентузіазму. Потрібно обов'язково мати на увазі, що у жінок вага часто коливається, особливо у зв'язку з менструальним циклом, і в другій половині циклу можливий деякий набір ваги. Крім того, природні коливання у вазі також можливі і це не повинно ставати приводом для зайвих розладів. Ви і так зараз в не великій стресі перебуваєте, коли намагаєтеся навчитися дотримуватися нових правил харчування. Найкращий ритм зважувань - один раз на два-три тижні.

Помилка 8. Користуватися вітамінами подружки.   Якщо раптом вам подруга або колега радить спробувати її вітаміни або таблетки, або БАДи, говорячи про те, що їй допомогло, не піддавайтеся. По-перше, різні препарати на різних людей діють по-різному. По-друге, ви повинні спочатку вичерпати власну стратегію схуднення, не відволікаючись від неї і нічого не змінюючи. Тоді при не дуже задовільному результаті медики зможуть мати інформацію і обов'язково запропонують вам ваш індивідуальний раціон. І взагалі, стійкість - це те, що потрібно, коли сідаєш на дієту. У вас і так багато спокус.

 Вісім речей, які не можна робити під час дієти


А ви зараз сидите на дієті?
Автор: Ольга Ларсен