Корисні солодощі
 Хіба можливо, щоб солодощі були корисними для здоров'я? Не шкодили, а навпаки, сприяли красу фігури, шкіри і волосся? Наша відповідь - ТАК!

Всі ми знаємо не з чуток, що є багато солодощів можна, а краще їх взагалі не їсти, тому що від них псуються фігура, зуби і шкіра. Однак, як не дивно, це не зовсім вірно. Повна відмова від смачних задоволень теж не дуже добре позначається на нашому здоров'ї. Отже, пора розібратися, чим шкідливі і чим корисні солодощі на нашому столі.

Біла смерть або солодке життя?

Звичайний для нас цукор давно став наріжним каменем вчених, дієтологів, гастроенерологов. Чи такий страшний чорт, як його малюють?

Цукор - це побутова назва сахарози, тростинний чи буряковий, він є біологічно цінним харчовим продуктом завдяки глюкозі, яка утворюється в процесі розщеплення в ШКТ. Глюкоза здатна забезпечувати більше половини енерговитрат нашого організму. Крім того, цукор сприяє виділенню гормону щастя - серотоніну, який відповідальний за наше гарний настрій.

Важливо!   Крім звичайного цукру в природі існує ще лактоза (молочний цукор), мальтоза (солодовий цукор) і фруктоза (фруктовий цукор), які містяться у відповідних продуктах.

Однак, на думку американських фахівців, надмірне вживання цукру сприяє зниженню імунітету, а, отже, опірності бактеріальних і вірусних інфекцій, збільшує рівень глюкози та інсуліну (що може привести в підсумку до діабету), викликає дефіцит міді, сприяє підвищенню кислотності, прискорює вікові зміни і т.д.

 Корисні солодощі
   Отже, повна відмова від цукру або надмірне його вживання однаково шкідливі для організму , Тому в цьому випадку потрібно використовувати принцип золотої середини. На жаль, скорочення споживання цукру не обмежується відмовою від тістечок, печива та цукерок, так як майже всі виробники продуктів харчування вводять у свої склади той чи інший цукор для поліпшення смаку, тому потрібно уважно читати етикетки і контролювати кількість солодкого продукту (дієтологи рекомендують споживати не більше 60 г на день). А ласунам можна порекомендувати звернути увагу на солодощі без цукру, смачні і корисні.

Сухофрукти

Сухофрукти - це найкорисніший вид солодощів. У сухофруктах міститься велика кількість необхідних мікроелемен¬тов, біологічно активних речовин і вітамінів. Міститься в сухофруктах фруктоза, з причини особливостей свого хімічної будови, не підвищує рівень інсу¬ліна в крові. У сухофруктах міститься кальцій (фортеця наших нігтів і здоров'я волосся), калій (здоров'я нервової системи і серця), залізо (кровоносна система). Клітковина і пектин, що містяться в цих натуральних продуктах, нормалізують роботу нашого ШКТ.

Цікаво!   У сухофруктах міститься калорій удвічі менше, ніж в цукрі.

Обережно!   Надмірне вживання сухофруктів чревато метеоризмом і діаре¬ей. Дієтологи радять, що дорослій людині до¬статочно з'їдати 3-5 сушених плодів кураги або чорносливу.

Натуральний мармелад

Мармелад - ще одна корисна солодкість. На кондитерських фабриках мармелад виробляють на основі па¬токі, пектину і желатину. Згідно з останніми дослідженнями вчених, желатин, як не дивно, корисний для м'язів, шкіри, волосся і кровоносних судин. Пектин сприяє виведенню шла¬ков і токсинів, очищає кишечник, знижує рівень холестерину в крові.

Цікаво!   Іноді в натуральний мармелад додаються водорості агар з метою підвищення його корисних властивостей.

Обережно!   Унаслідок розвитку нових технологій у виробництві мармеладу часто використовуються дешеві желітелі (желатин, крохмаль, штучний пектин) і штучні барвники. Натуральний мармелад, а значить корисний, можна отримати тільки з айви, яблук і абрикосів.

Халва

Халва - популярне східне ласощі. Незважаючи на свою калорійність (до складу халви входить цукор, мед або патока, горіхи і яєчні жовтки або замінники), халва володіє унікальними властивостями: вона омолоджує організм, заспокоює нервову систему, значно покращує кровообіг і процес травлення. Своєю біологічною цінністю це східне ласощі зобов'язане входять до його складу протеїнам, натрію, калію, кальцію, міді, магнію, заліза, цинку, фосфору і органічним кислотам.

Цікаво!   Вручну халву досі роблять лише в Ірані, і вона вважається кращою халвою в світі.

Обережно!   У російському промисловому виробництві застосовуються цукор і патока замість меду, який використовується в даний час тільки в домашніх рецептах.

Отже, якщо солодощі на вашому столі зроблені з натуральних продуктів (фруктів, горіхів, меду), то при розумному вживанні вони принесуть тільки користь здоро¬вью, оскільки є природним стимулятором життєвої активності.
Автор: Інна Сєдих


 Такий корисний селера: для стрункості
 Матінка-природа дарує нам величезну кількість рослин, за допомогою яких ми можемо стежити за своїм здоров'ям і фігурою. Часто дієти на основі таких натуральних інгредієнтів допомагають скинути зайву вагу, не заподіюючи ніякої шкоди організму. У природі зустрічаються рослини, як би спеціально задумані для збереження гарної фігури. Один з них - селеру.

Чим гарний селера для схуднення
Справа в тому, що в ньому міститься величезна кількість корисних речовин, вітамінів масел і мінералів. Ще один дуже важливий плюс селери в тому, що можна використовувати його повністю, від корінців до вершкове. Але найцікавіша характеристика цієї рослини полягає в його «негативної калорійності», адже на переробку продуктів із селери організм людини витрачає більше калорій, ніж отримує. Саме тому цю рослину можна назвати ідеальним для схуднення і підтримки оптимальної ваги. У ньому всього 18 ккал.

Ще в давні часи грецькі красуні використовували селеру для позбавлення від зайвих кілограмів. Одночасно за допомогою цієї рослини вони очищали організм від токсинів і шлаків, насичували шкіру красою і вологою, виводили з організму зайву рідину, а також позбавлялися від безлічі недуг.

У сучасній дієтології існує велика кількість дієт, що включають в свій склад селеру. Давайте розглянемо деякі з них.

«Боннський супчик»
Напевно, це найпопулярніша і відома з усіх дієт. Вона полягає в тому, що для схуднення потрібно щодня їсти овочевий суп. До його складу входять селера, морква, капуста, болгарський перець, цибуля, спаржа, помідори, зелень, спеції за смаком і томатний сік. Одразу зауважу, що овочі з цього списку можна виключати або замінювати на інші, які вам подобаються (за винятком картоплі і бобових).

Варіанти приготування:
- Перший спосіб: овочі шаткуємо, складаємо в каструлю, заливаємо водою і варимо протягом 15 хвилин.
- Другий спосіб: дрібно порізані овочі заливаємо томатним соком, кип'ятимо протягом 10 хвилин. Потім накриваємо кришкою і залишаємо нудитися на невеликому вогні ще на 10 хвилин.

 Такий корисний селера: для стрункості
   А тепер сама дієта. Протягом дня їмо наш супчик. Чим більше ви його з'їсте, тим швидше схуднете! За схемою можна додавати інші продукти.

1-й день:   будь-які фрукти, окрім бананів.
2-й день:   сирі овочі
Третій день:   сирі овочі, можна дозволити собі кілька картоплин в мундирі (відварних або запечених)
4-й день:   три банани і 1 літр кефіру
5-й день:   200 г пісного м'яса або риби, 1 кг помідорів і багато води
6-й день:   овочі і 300-400 г пісного м'яса
7-й день:   овочі і відварний коричневий рис.
Під час дієти можна пити каву і чай без цукру, мінеральну негазовану воду. Рідини необхідно якомога більше, особливо в 5-й і 6-й дні. Дієта допомагає втратити до 8 кг ваги.

Селерова очисна дієта
Розрахована на сім днів. За цей час не тільки йдуть зайві кілограми, але і відбувається очищення організму від шлаків і токсинів. Напередодні першого дня необхідно їсти тільки сирі продукти.

1-й день:   протягом дня п'ємо натуральний фруктовий сік, розведений дистильованою водою. Їмо овочевий суп з селери, його в складі має бути 50%, інші овочі за смаком. Три чашки порізаних кубиками овочів заливаємо 2 л води і варимо, поки вода не зменшиться вдвічі. Бажано в цей день їсти кожні 2:00.
2-й день:   те ж, що і в 1-й день.
Третій день:   будь-які фрукти в необмеженій кількості, окрім бананів.
4-й день:   те ж, що і в 3-й день. Додається селеровий сік (із зелені і коренеплодів), рекомендується випивати після кожного прийому їжі.
5-й день:   На сніданок - фрукти і біойогурт. Обід - салат із селери, моркви, родзинок, крес-салату і чорносливу. Вечеря - морква, капуста, приготовані на пару, і селеровий сік.
6-й день:   Сніданок - каша з пластівців, фрукти та біойогурт. Обід - салат, як і в 5-й день, можна додати 3 скибочки підсмаженого на олії хліба. Вечеря - парова капуста, відварну картоплю, печені яблука.
7-й день:   кожне меню, що включає в себе крупи, хліб, мед, свіжі овочі і фрукти. Протягом усього дня пити сік із селери.


Страви з селери можна використовувати в якості розвантажувальних днів. Ось кілька таких рецептів.

Розвантажувальний селеровий день
Протягом дня необхідно з'їсти 1, 5-1, 8 кг овочів (крім картоплі і бобових). Серед них не менше 300 г селери. Овочі можна готувати за смаком у вигляді вінегрету, салату, відварювати, гасити. Можна додати морквяно-селеровий сік (моркву і селеру 2: 1), не більше 500 мл, пити невеликими ковтками.

Морський салат із селери
Стебла селери (200 г), морський коктейль (200 г), 1 ст. л низькокалорійного майонезу.
Селера нарізаємо соломкою, морський коктейль відварюємо протягом 5 хвилин. Перемішуємо і заправляємо майонезом. За смаком додати спеції.

 Такий корисний селера: для стрункості
 Салат «Стрункість»
З'їдаючи щодня на вечерю такий салатик, можна за тиждень втратити 2 кг зайвої ваги. Нам знадобляться стебла або корінь селери, ріпа і моркву. Натираємо, перемішуємо, заправляємо рослинною олією і лимонним соком. Можна трохи посолити.

Салат «Стрункість» (денний варіант)
Цей салатик потрібно їсти вдень. У нього входять: стебла селери, свіжий огірок, відварна морква і варене яйце. Натираємо, перемішуємо. Можна заправити сметаною або натуральним йогуртом.

Салат з селери і капусти
4 стебла селери, 3 свіжих огірка, 450 гр капусти, 2 цибулинки. Капусту нашінкуем, посолимо, помнемо руками. Селера наріжемо соломкою, огірки кружечками, а цибулю півкільцями, за смаком кладемо петрушку. Перемішуємо і додаємо лимонний сік. Заправимо оливковою олією.

Салат із селери з яблуком
300 г селери, 100 г моркви, 200 г яблук, 100 г сметани, 50 г подрібнених горіхів, апельсин за смаком, цукор і сіль. Відваримо, остудити і дрібно наріжемо селеру. Моркву і яблука натремо на середній тертці, з'єднаємо їх з селерою. За смаком додамо волоські горіхи, цукор і сіль. Перемішаємо, заправимо сметаною, шматочки апельсина покладемо зверху для прикраси.

Свекольнік з селерою
Відмінно очищає кишечник. Варений буряк натремо на тертці, 2 стебла селери дрібно поріжемо. Буряк та селера береться з розрахунку 1: 1. Селера обсмажуємо з дрібно порізаним ріпчастою цибулею. Можна додати 1-2 картоплини і зелень петрушки. Овочі покладемо у воду (можна використовувати м'ясний бульйон), відварити до готовності. Подавати зі сметаною.

 Такий корисний селера: для стрункості
 Дуже корисний селеровий сік . Його рекомендують при ожирінні. Він видаляє з організму зайву рідину, лікує нирки і сечовий міхур.

Найефективніший варіант для приготування соку з селери - скористатися соковижималкою. Можна використовувати терку і віджимати сік через марлю. Пити сік потрібно відразу після приготування.

Якщо пити щодня перед їжею по 2-3 ч. Ложки соку селери, можна без зусиль скинути кілька кілограмів за пару тижнів. Цей сік полегшує травлення і має сечогінні властивості.

Настій селеровий при ожирінні
20 г трави селери прокип'ятимо в 1 склянці води 15 хвилин. Корінь кип'ятимо 30 хвилин. Потім процідити, доведемо до 2 склянок, додавши кип'ячену воду. Приймати слід по ½ склянки 3-4 рази на день.

Сік селери протипоказаний після шостого місяця вагітності. Не рекомендується в літньому віці і ослабленим людям. Також в протипоказання входять хвороби ШКТ та сечостатевої системи.

Читайте також:
- Такий корисний селера для краси
- Такий корисний селера для любові
Автор: Наталія Романова