Йогурт - супер-продукт для здоров'я та схуднення!
 «Не всі йогурти однаково корисні! »- Пам'ятаєте такий рекламний слоган? Можливо, це так. Ми ж поговоримо про якісне йогурті. Він корисний і потрібний кожної з нас, точно! Не вірите? У нас є аргументи, щоб переконати вас.

Йогурт - джерело білка
  Білок важливий для багатьох функцій організму: від контролю за метаболізмом до будівництва м'язової маси. Саме тому йогурт рекомендується дієтологами як прекрасний початок дня, особливо для тих, що худнуть дівчат. Популярність білкових дієт зараз дуже висока.

Отже, якщо для вашої дієти потрібен білок, то при складанні меню майте на увазі такий продукт як звичайний йогурт. У ньому міститься 5-10 грамів білка на порцію. А грецький сорт йогурту містить від 13 до 19 г білка на порцію (за смаком і методам приготування грецький йогурт більше нагадує нашу кисле молоко або знежирений сир, дуже корисний і доступний продукт, можете його готувати самі).

Які страви з грецьким йогуртом ми рекомендуємо:
- По-перше, використовуйте цей йогурт як заправку до овочевих салатів. Це набагато здоровіше, ніж майонез, малокалорійно і не жирно.
 Йогурт - супер-продукт для здоров'я та схуднення!
   - Шоколадна глазур для тістечок виходить легкої і малокалорійною. Для її приготування потрібен тільки грецький йогурт і шоколадна стружка
- Малокалорійність блюдо, яке може замінити картопляне пюре - пюре з цвітної капусти, з грецьким йогуртом, часником і цибулею.
- Відмінний маринад для м'яса: грецький йогурт, часник і лимонний сік.
- Йогурт з фруктами - хороший десерт. Не купуйте готовий йогурт з шматочками фруктів, можна «попасти» на продукт з штучними барвниками та отдушками.
- Йогурт з медом і корицею - смачна десертна паста для печива або хлібців.
- Заморожений ягоди, грецький йогурт і цукор - і виходить корисне морозиво.

Йогурт - продукт для схуднення
Як ви зрозуміли з обраних нами рецептів, основне достоїнство цих страв - їх мала калорійність і натуральність .  Але не тільки за рахунок цього досягається ефект зниження ваги .  Недавні дослідження показали, що ті, хто регулярно споживають молочні продукти, швидше спалюють жир і мають більш тонку талію .  А для того, щоб почати худнути, достатньо починати свій день з порції йогурту .  Природно, корисніше всього натуральний йогурт .  На сайті є покроковий рецепт, як зробити натуральний йогурт в домашніх умовах & gt; & gt; & gt; .  Але якщо немає на це часу, то уважно читайте упаковку .  У йогурті повинно бути мало таких «порожніх» або шкідливих наповнювачів як фруктоза, желатин, аспартам, концентрат сиропу, штучні барвники та смакові добавки, цукор .  Якщо все шкідливості замикають список інгредієнтів, то їх не так багато, і це не завдасть шкоди здоров'ю .  Якщо ж з них список починається, то краще відмовитися від покупки такого продукту .

І, щоб ваш сніданок не став одноманітним, ось кілька ідей для початку дня з йогуртом:
 Йогурт - супер-продукт для здоров'я та схуднення!
 - Зробіть фруктово-йогуртовий мікс. У покупних йогуртах, як правило, ягоди і фрукти 1-2 сортів, а ви зробіть такий коктейль: смородина, малина, персики і чорнослив з грецьким йогуртом.
- Запечені груші (можна яблука) + мюслі + грецький йогурт.
- Мигдаль, банани, грецький йогурт і ягідний йогурт.
- Нелюбимая вівсянка стане смачніше: грецький йогурт з геркулес (4 ст. Л.) - Це всього 37 калорій!

Йогурт - це хороше травлення
А це означає, що в організмі не затримуються токсини, і животик залишається плоским. І все це досягається за рахунок прибутків (корисних бактерій). Але дуже важливо знати при покупці, що тільки органічний продукт має такі чарівні для травлення властивості. Купуйте йогурт з активними культурами, без цукру і без фруктів.

 Йогурт - супер-продукт для здоров'я та схуднення!
 І, до речі, якщо вам сподобалося, як працюють пробіотики, то можете включити в свій раціон і інші продукти, які запобігають здуття живота: Папайя, Спаржа, Ананас.

Йогурт підвищує настрій!
Дослідження показали, що кількість корисних бактерій, присутніх у вашому шлунку, впливає на рівень серотоніну - гормону, що відповідає за настрій. Учені навіть прийшли до висновку, що пробіотичні продукти можуть замінити антидепресанти. Причому, подібна дія йогурт робить на людей у ​​будь-якому віці: і на підлітків, і на літніх.

Йогурт - це заряд енергії
І не тільки через серотоніну. Хоча, погодьтеся, гарний настрій в цій справі непогана підмога. У йогурті міститься амінокислота «тирозин», яка перетворюється в організмі в адреналін, очищающий розум і дає заряд енергії.

 Йогурт - супер-продукт для здоров'я та схуднення!
 Йогурт - це здоров'я
Складно описати всі переваги цього продукту. Це і кальцій (а це здорові кістки і молодість), і вітамін D (а це захист від рахіту і взагалі, рідкісний для городян вітамін), і живі культури, що допомагають боротися з застоєм всередині кишечника ... А чи знаєте ви, що йогурт - це ще й боротьба з неприємним запахом з рота. Амінокислоти, мінерали, вітаміни ... Йогурт - продукт, важливий для людей різного віку, незамінний для вегетаріанців. Невже ви досі не побігли до холодильника за йогуртом?
Автор: Ваша Тамара Василівна


 Ще один плюс дієти Аткінса
 У дієти Аткінса є багато прихильників, а є і критики. У чому ж ми побачили перевага низкоуглеводной системи харчування?

Зайва вага, найчастіше, супроводжує такому захворюванню як цукровий діабет 2 типу. Ті, хто знайомий з діабетом, у кого є діабетики в сім'ї або серед знайомих, знають, наскільки небезпечний цей недугу. Якщо його не лікувати, а пустити все на самоплив, то наслідки можуть бути найсумніші: від пошкодження нерва, втрати зору до летального результату. І недооцінювати небезпеку діабету можна. Хоча лякати ми теж нікого не хочемо.

Є і хороша новина - дотримуючись певний режим харчування та рухової активності, можна зберегти якість життя і нічим не відрізнятися від тих, хто діабетом не страждає. Тому головне для діабетиків - це, звичайно ж, харчування.

Коли моїй мамі поставили цей діагноз, то тут же попередили, що потрібно терміново змінити режим харчування. Благо, стан її була не запущене, хвороба тільки починалася. Їй запропонували низьковуглеводну дієту. Ми, звичайно, не вірили, що тільки одним харчуванням можна вирішити проблему. Але яке ж було наше здивування, коли через 2 місяці такого харчування мама не тільки втратила кілька зайвих кілограмів, але і рівень цукру в крові у неї став в нормі.

Дивно в цьому випадку те, що мамі порадили дієту, прямо протилежну того, що зазвичай радять діабетикам - найчастіше хворим на цукровий діабет радять дієту з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом жиру. Справедливості заради варто сказати, що останнім часом підхід до цього все-таки змінюється. Але поки мало хто знає, що саме низкоуглеводному харчування - найкраще для діабетиків.

Діабет виникає, коли організм перестає виробляти гормон інсулін, або неправильно його використовує. Інсулін в свою чергу допомагає переробляти цукор з їжі і перетворює його в енергію. У діабетиків інсулін не виконує свою роботу належним чином, і рівень цукру в крові може стати небезпечно високим.

Починаючи з 70-х років минулого сторіччя діабетикам рекомендували харчування з низьким вмістом жиру, через хвороби серця, до яких діабетики більш схильні. А інсулін контролювали ін'єкціями інсуліну. Таким чином, основна вимога до харчування було - низький вміст жиру. Калорії ж, які раніше пацієнт отримував з жиру, замінялися калоріями з вуглеводів. В ідеалі, якщо це були б цільнозернові продукти, овочі, фрукти і горіхи. Але часто калорії беруться і з білого хліба і макаронів.

Новий же підхід у лікарів, які лікують діабет, наступний: така дієта (з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом жиру) може навпаки зашкодити хворим на діабет. Замість цього все більше фахівців радять переходити на низьковуглеводну дієту. Таку, якої дотримувалася моя мама, і яка їй реально допомогла.

А тепер перейдемо до дієті Аткінса . У цього стилю харчування дуже багато послідовників. Але тепер їх може стати ще більше. Тому що харчування за Аткінсом - це не що інше, як низкоуглеводная дієта, яка так добре допомагає діабетикам, а також є непоганою профілактикою діабету.

 Ще один плюс дієти Аткінса
   Звичайно, ми знаємо, що вуглеводи - відмінне паливо для нашого організму, це хороше джерело енергії, тому що вони легко перетворюються в глюкозу. Однак, коли ми споживаємо дуже багато вуглеводів, то інсуліну потрібно більше для його переробки. Але коли його недостатньо, то цукор просто не може більше перероблятися, він проникає в весь організм, а значить і в кров. Надлишковий цукор зберігатися у вигляді жиру, що призводить до збільшення ваги, а якщо сюди додати підвищений рівень цукру в крові, то ми маємо розвивається цукровий діабет 2 типу.

Наука - за!
Звичайно, не варто занадто вірити приватним випадків, один з яких (історія моєї мами) я описала. Потрібно обов'язково зважити все «за» і «проти». Давайте зважимо.

Тоні Лідс, фахівець з ожиріння лікарні Уїттінгтон, Лондон:
Давнє думку про те, що дієти з високим вмістом вуглеводів підходять людям з діабетом, не зовсім вірні. Часто вони призводять навіть до погіршення симптомів хвороби. Нові дослідження показують, що краще себе показала дієта, де кількість вуглеводів знижується, а кількість білків дещо підвищується. І це правило харчування краще взяти на озброєння не тільки хворим на діабет, але і всім людям, оскільки воно гарантує зниження глюкози в крові і, отже, потреба в інсуліні .

Ще в 2004 році видання Diabetes провело дослідження, яке також показало, що низкоуглеводная дієта хороша для пацієнтів з діабетом 2 типу. За результатами дослідження, пацієнти знизили рівень цукру в крові після 5 тижнів низкоуглеводного раціону. Якщо споживати в день менше 30 грам вуглеводів протягом року, то це призводить до зниження не тільки цукру в крові, але і жирів (тригліцеридів), а також виростає хороший холестерин.

Американська Діабетична Асоціація у 2008 році змінила свої рекомендації для пацієнтів і тепер вважає низьковуглеводну дієту - ефективним засобом лікування цукрового діабету 2 типу, особливо у огрядних людей.

Том Сандерс, професор в Королівському коледжі Лондона:
Для хворих на діабет вирішальне значення має нормальну вагу. Тому варто стежити за харчуванням і за фізичними навантаженнями регулярно. Що стосується низьковуглеводних дієт - то я не можу радити це для всіх. Але таке харчування може принести користь тим, хто хоче тримати вагу під контролем. Для діабетиків 1 типу низкоуглеводному харчування і зовсім не показано.

Дипа Харті, клінічний консультант:
Вуглеводи є найважливішим паливом, особливо для мозку, і вони також містять волокно, яке має важливе значення для здорового кишечника. Якщо вирішили спробувати низьковуглеводну дієту, проконсультуйтеся спочатку з дієтологом. Один з побічних ефектів від низкоуглеводной дієти - гіпоглікемія, коли рівень цукру в крові падає дуже низько, що призводить до головного болю, відсутності концентрації і запорів.

 Ще один плюс дієти Аткінса
 Скільки вішати в грамах
Отже, зрозуміло, що не варто бездумно кидатися в харчування за Аткінсом. Це, в принципі, ні для якої дієти не корисно. Але є й чимало підтверджень тому, що низкоуглеводному харчування має хороший ефект для діабетиків 2 типу. Наприклад, Тоні Лідс (слова якого ми вже наводили) і зовсім вважає, що років через 5 дієта Аткінса буде офіційної дієтою для діабетиків 2 типу.

Залишається з'ясувати, мало вуглеводів - це скільки? Знайти якісь рекомендації в грамах майже не вдалося. Бо одні медики радять тільки 30 грамів на день, а інші - 300. Але найбільше зустрічається наступна рецептура: 120 грамів на день, це включає в себе чорний хліб, зелені овочі, бобові.

Швидше за все, все дуже індивідуально, і вважати вуглеводи грамами не варто, потрібно лише слідувати наступним нескладним радам:

- Діабетикам потрібно контролювати рівень вуглеводів, але не надмірно. Повністю позбавляти себе вуглеводів можна.
- Їжте вуглеводи меншими порціями, обмежте споживання солодких напоїв, включаючи фруктові соки (можна тільки 1 стакан в день).
- Якщо м'ясо - то нежирне, вершкове масло виключаємо. Дозволена риба.
- Думаю не про кількість вуглеводів і жирів, а про те, щоб їжа була здоровою: необроблені продукти, органічні овочі та фрукти, ніяких напівфабрикатів.

І на закінчення хотілося б усім побажати здоров'я і радості. А моя мама все-таки настійно радить наслідувати її приклад. Вона каже, що низкоуглеводному харчування допомогло їй зупинити розвиток діабету без побічних ефектів. «Якби я стала слідувати обесжіренного дієті, я чомусь впевнена, що рівень цукру в крові зараз у мене все одно був би високим. Тому я можу порекомендувати тільки низьковуглеводну дієту »- це слова моєї мами.
Автор: Юлія Шестакова