Гречка
 Ми всі, звичайно, чули про користь гречки для здоров'я, фігури та гарного настрою.

Існує безліч дієт на основі гречки. Але, на жаль, не всі гречку люблять і багатьом протриматися на одній гречці кілька днів нелегко.

Можу сказати про свій особистий досвід. Я не стала сідати на дієту, а просто стала їсти гречану кашу, зварену на воді, на сніданок. Зізнаюся, що я її солила. Перші дні жахливо тягнуло на який-небудь бутербродик ... Але я рішуче налаштувала своє внутрішнє «Я» і сама собі гаркає: нізя!

Що цікаво, дуже швидко втягнулася, і через пару днів організм почав покірливо поглинати вранці гречану кашу. Найдивовижніше сталося пізніше! Я після Нового року стала на ваги і з подивом виявила, що скинула пару кілограмів. І це притому, що взимку я завжди їх набирала.

А тепер набагато про саму гречці

Гречка - la. Fagopyrum - однорічна трав'яниста рослина з сімейства гречаних - Polygonaceae, круп'яна культура. У гречки пряме, гіллясте вгорі, червонуватий стебло до півметра у висоту. Черешкові листя нагадує комусь сердечка, комусь - трикутники. Квітки гречки білого або рожевого кольору, зібрані в кисть і виділяють приємний медовий аромат. Навколо них завжди паморочиться багато комах, які їх і запилюють.

Зацвітає гречка в червні і може цвісти до вересня. Дозрівають різні сорти в різний час. Найбільш ранні з них у серпні. Плід - тригранний горішок, в дозрілому стані коричневий. Гречка - прекрасний медонос, і гречаний мед високо цінується практично в усьому світі.

Родина гречки - Центральна Азія, зокрема, Гімалайські гори. Велика частина вчених припускає, що культурна гречка сталася від дикого родича - гречки татарської (fagopirum tataricum).

У Середні століття, швидше за все, в XV столітті гречку почали обробляти в Європі по перевазі на бідних піщаних грунтах. У Росії гречка з'явилася раніше, в XIV столітті. Завезена вона була з Греції грецькими купцями, ймовірно, тому й отримала на Русі своє ім'я - «гречка» - «грецький злак». Обробляти гречку древні слов'яни теж, швидше за все, навчилися у греків, що жили на берегах Чорного моря. Досить швидко «чорна каша» полюбилася і знаті, і простолюду.

У наш час гречка посівна обробляється в середній смузі європейської частини Росії, на Україні і в Білорусії. Основне її сьогоднішнє призначення - зерно, рутин і мед. Рутин у фармацевтичній промисловості добувають з листя і квіток гречки посівної.

Гречаний білок успішно замінює м'ясо в раціоні вегетаріанців, він добре розчиняється і засвоюється.

 Гречка


У зерні гречки містяться вітаміни: групи В, РР, Р (рутин), мікроелементи: кальцій, фосфор, залізо, мідь, цинк, бор, йод, нікель, кобальт, органічні кислоти: лимонна, щавлева, малеїнова, яблучна, жир, білок , клітковина ...

Той, хто постійно вживає в їжу гречку, підвищує опірність свого організму до багатьох хвороб. Гречка дає силу і витривалість. Напевно, не дарма гречану кашу їли билинні богатирі.

При сучасних темпах життя і завантаженості і жінкам нічого не залишається робити, як ставати Богатирка.

Гречку корисно вживати людям, що займаються як професійним спортом, так і фітнесом, тому як вона не тільки збільшує м'язову силу, але і допомагає легко переносити значні фізичні навантаження.

Завдяки великому вмісту рутина гречка робить міцними судини, збільшує кровотворення, є хорошим засобом профілактики і лікування атеросклерозу, анемії, лейкемії, ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби.

Гречка знижує рівень «поганого» холестерину

Гречка покращує обмін речовин в організмі і її рекомендують вживати в їжу при ожирінні і цукровому діабеті.

Вона сприяє лікуванню, або полегшенню перебігу таких хвороб, як ревматизм, скарлатина, кір, захворювань підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту, крововиливів у сітківку очей, серця і мозку, при розладах нервової системи, захворюваннях нирок, недокрів'ї, отруєннях миш'яком та іншими шкідливими речовинами.

Гречка є відмінним зміцнює засобом для людей, ослаблених хворобою, і літніх людей, бажаючих довго жити повноцінним життям.

Протипоказань у гречки практично немає, її тільки слід обмежувати людям з підвищеним згортанням крові.

На Русі гречкою колись лікували жовтяницю, натираючи хворого рідкої гречаною кашею і залишаючи лежати в теплі 2-3 години.

При болях в горлі гречку розігрівали на сковороді, насипали в панчоху і обв'язували навколо шиї.

Для позбавлення від наривів сиру гречану крупу розжовувати і прив'язували до чиряків і наривів.

 Гречка
   У народній косметології гречану крупу промивають, заливають чистою водою і залишають на півгодини. Після чого воду зливають в іншу ємність і вмиваються їй. Така процедура корисна для втомленою, в'яне і жирної шкіри.

Гречку перемелюють на борошно і використовують як присипку для дітей і для дорослих. Наприклад, така присипка не дає ногам сильно потіти і пахнути. Раніше жінки використовували присипку з гречки і в спекотні дні для припудривания під грудьми. Така присипка діє дуже делікатно.

Важливо для жіночої краси і те, що гречка у великій кількості містить флавоноїди, речовини, які активно борються з вільними радикалами, помітно сповільнюючи процеси старіння.
Автор: Наталя Алексєєва


 Їжа від застуди і нежиті
 Март ... Перші капелі, калюжі, промені сонця і ... черговий сезон грипу та застуд. Після довгої зими організм ослаблений, і вірусам дуже легко проникнути в наш організм. Але скоротимо їх шанси.

Захист від вірусів може бути прямо перед вами. Це їжа, багата поживними речовинами, яка зміцнює імунітет. Ми відібрали для вас десять найкращих прикладів. Їжте ці страви в якості профілактики застуд, а також під час хвороби, щоб швидше піти на поправку.

Адже коли ми їмо, ми годуємо не тільки свій шлунок, але й клітини всього організму, ось чому так важливо харчування для здоров'я. І якщо клітини не отримують вітамінів і мінералів, їм стає важче функціонувати, організм «працює» зі збоями, захисні сили зменшуються.

Перед вами найпростіші способи нагодувати і забезпечити захисними силами клітини організму.

Старий добрий курячий суп з локшиною
 Їжа від застуди і нежиті
   Наші бабусі були праві - ніщо не зрівняється з курячим супом, якщо у вас нежить. Він не тільки забезпечує необхідної рідиною, що допомагає боротися з вірусами, але і виганяє слиз, рятуючи від закладеності носа. Курячий суп полегшує симптоми застуди, оскільки володіє м'яким протизапальним ефектом. Тільки одна умова - супчик повинен бути натуральним, домашнім, з живих продуктів, без смакових добавок і консервантів!

Лучок і часничок
Це наші рятівники та цілителі, всі знають. Їх антисептичним властивостям пора скласти гімн, тому імунітет підвищується майже миттєво. А додатковий бонус - цибуля і часник допомагають відкрити забиті пазухи. Як вживати? Додавайте в "бабусин" курячий супчик!

 Їжа від застуди і нежиті
 Грибочки
У будь-якому вегетаріанському меню повинні бути гриби. Вони збільшують вироблення цитокінів, це клітини, які допомагають боротися з інфекцією. Вони також містять полісахариди, сполуки, що підтримують імунну систему. Найпотужнішими борцями із застудою і вірусами вважаються гриби шиітаке.

Не забувайте про цитрусові
Новорічне час з чарівними запахами мандаринів і апельсинів хоч і минуло, але ці ігристі плоди забувати не варто. Є дослідження, які доводять, що антиоксиданти, що містяться в цитрусових, зменшують симптоми застуди на 23%! Якщо у вас на цитрусові алергія, то вітамін С не меншому кількості міститься в папайе, гарбузовому насінні, помідорах, брокколі, брюссельській капусті і червоному перці.

А йогурт ще краще!
Чашка в день нежирного натурального йогурту знижує сприйнятливість до простуди на 25%. Знайдені в йогурті корисні бактерії Lactobacillus reuteri блокують розвиток вірусів в організмі, коли ми хворіємо. Однак не всі виробники пропонують йогурти з даної бактерією в складі, тільки чисто органічний продукт має в складі потрібні лактобактерії.

 Їжа від застуди і нежиті
 Поп'ємо чайку
Гарячий чай - заспокійливу домашнє засіб, що допомагає забезпечити належне зволоження, а також розмивання слизу. Для більшої користі радимо зелений і чорний чай, в них більше флавоноїдів, відомих як потужні антиоксиданти.

Імбир і імбирні напої
Імбир приходить на допомогу при кашлі, болях і першіння в горлі. У ньому містяться хімічні речовини, звані сесквітерпени, які пригнічують риновіруси - найпоширеніші віруси застуди. Імбир також є природним засобом проти болю і лихоманки, володіє помірною седативною дією, тому приймаючи імбир в напої та їжу, ви будете почувати себе більш комфортно і зможете легше заснути. Краще всього зробити імбирний чай, додавши в звичайний чай (зелений або чорний) подрібнений корінь імбиру.

 Їжа від застуди і нежиті
 Мед, медок
Мед володіє численними цілющими якостями, і це природний спосіб заспокоїти біль у горлі. Він також має антиоксидантні і антимікробними властивостями, що допомагає боротися з інфекціями від вірусів, бактерій і грибків. У сезон застуд краще вибрати гречаний мед, він має найвищий рівень антиоксидантів, а ось мед конюшиновий найменш корисний при застуді. Ніколи не давайте мед дітям до одного року!

Чорний перець
Про вітамін С в червоному перці, напевно, знають усі. І тому, коли мова йде про захист імунітету найчастіше згадують про червоний перчик, але забувають про чорному. А адже чорний перець запобігає нежить. Пам'ятаєте, як від нього чхають? Він здорово прочищає пазухи, позбавляє від слизу. Чорний перець має в складі великі концентрації пиперина, з'єднання, відомого знеболюючими властивостями та жарознижувальними.

І трохи спецій
У період застуд не шкодуйте спецій і прянощів. Додавайте в супи і салати часник, чебрець, розмарин, шавлія або орегано - ці травички не тільки додадуть пікантності стравам, але і здійснять додатковий удар по руйнівникам нашої імунної системи.

Весна на порозі - Не будемо хворіти!
Автор: Василина Кузіна