Чи ефективні білкові дієти?
 Білкові дієти стали справжнім порятунком для тих, хто любить поїсти. Багато хто вирішив, що це так здорово - є хороший шматок відбивної і при цьому не поправлятися. Але чи так це? «Працюють» Чи рекомендації худнути за допомогою протеїнових продуктів?

Насправді, поняття «білкова дієта» зовсім не означає, що ви будете їсти тільки котлети, гамбургери, стейки і так далі. Навіть у таких дієтах, як дієта Аткінса, яку часто жартома називають «радістю хижака», з білка споживається тільки чверть всіх вступників в організм калорій. Взагалі ж, білкові продукти в білкових дієтах суворо обмежуються - від 10 до 35%.

Останнім часом на піку популярності так звані хай-протеїнові дієти (High-Protein Diets), з дуже високим вмістом білка. Вони покликані швидко наростити м'язову масу і скоротити вагу. Білок в таких дієтах надходить в організм з м'яса, сої, арахісу, рослинних білків. Прихильники хай-протеїнових дієт вважають, що їх раціон харчування підвищує метаболізм, сприяє ефективній втраті ваги, дає постійне відчуття ситості.

Чи є такі дієти здоровими? Це питання. Адже основні дослідження обмежуються лише коротким часом спостереження. Довгострокові ризики практично не з'ясовувалися. А адже високо-протеїнові дієти обмежують вуглеводи настільки сильно, що може виникнути дефіцит деяких поживних речовин. До того ж, такі дієти рекомендують у великій кількості червоне м'ясо і цільні молочні продукти, які багаті насиченими жирами, що підвищує ризик серцевих захворювань. Тому дієтологи найчастіше радять тим, хто вирішив дотримуватися білкової дієти, споживати як білкових продуктів рибу, курку без шкірки, пісну яловичину, біле м'ясо свинини і молочні продукти з низьким вмістом жиру.

 Чи ефективні білкові дієти?
 Для тих, у кого є проблеми з печінкою і нирками, білкова дієта може нашкодити! Білкова дієта практично не підходить діабетикам.   Зате протеїнові дієти підходять тим, хто займається спортом, хто хоче швидко схуднути, для жінок після пологів. До мінусів можна віднести дорожнечу (все-таки м'ясні продукти коштують дорожче, ніж овочеві і зернові), а також складність (багато потрібно готувати, мати поруч хороший магазин з якісними продуктами).

Найпопулярніші білкові дієти:

Дієта Аткінса

Білки тут становлять 29%. Це - популярна низкоуглеводная дієта, в її основі - важкі білки і жири: курка, м'ясо, яйця. Щоб не провокувати високий холестерин і серцеві ризики, краще дотримуватися такого меню: лосось на сніданок, курка-гриль на обід, шинка - на вечерю, і шматочки індички як перекушування. Під забороною - солодощі і хліб, вуглеводи - під дуже суворим контролем. Зате - швидка втрата ваги: ​​можна схуднути на 7 кілограмів за два тижні і при цьому є багато жирної їжі.

Еко-дієта Аткінса
Це та ж дієта Аткінса, тільки в ній білок отримують з рослинних продуктів. Тут білки складають 31% раціону, а отримують їх з квасолі, грибів, горіхів. Рекомендуються овочі з високим вмістом білка, наприклад, брюссельська капуста, і цільні зерна, наприклад, кускус і перлова крупа. Це одна із самих здорових дієт. У ній багато вітамінів через великої кількості рослинної їжі. А білок, і правда, можна знайти в рослинній їжі: наприклад, 30г мигдалю містить 6 г білка, що становить понад 10% добової потреби людини в білку, а півчашки вареної броколі - це 2 грама білка.

 Чи ефективні білкові дієти?
 Дієта Дукана
Високо-протеїнова дієта! Білка до 46%. У цій дієті ви будете їсти багато пісної яловичини, телятини, свинини і дичина, а також такі внутрішні органи як печінка і мову. Додається до цього риба, молюски, шинка, індичка, курка. Якщо на першій фазі дієти ви будете їсти тільки один білок, то потім в раціон додадуться жири і вуглеводи, поступово до меню додадуться овочі, сир і хліб. І ця дієта - показник того, що тільки на білках неможливо сидіти до нескінченності. Ефект схуднення від білків «працює» не довго, потрібно обов'язково вводити в раціон овочі, і переходити на збалансоване харчування.

Низькокалорійна дієта
Білки - близько 40%. Калорійність в день від 800 до 1000 калорій для дорослих, що компенсується високим вмістом в стравах білка. Але в день дозволена тільки одна порція м'яса і овочів, зате багато каш, дозволена локшина, курячий суп, куряча грудка. Як і у багатьох білкових дієт, тут суворо обмежується кількість вуглеводів - не більше 40% в день. У той час як при збалансованому харчуванні вуглеводів повинно бути від 45 до 65%.
Автор: Юлія Шестакова


 Снідати не можна відмовитися
 Сьогодні будемо розбиратися з розстановкою комою в заголовку цієї статті. Хтось вважає, що ранкову трапезу краще пропустити, тобто «Снідати не можна, відмовитися». Основні докази, в цьому випадку такі: вранці їсти не особливо хочеться, доводиться себе, по суті, змушувати перекусити, а насильство над собою - справа невдячна і недемократичне.

Але давайте подивимося, що відбувається з нашим організмом, якщо сніданок пропущений. У цьому випадку рівень цукру в крові стає нижче норми, обмін речовин сповільнюється, знижується уважність і працездатність, погіршується пам'ять. Падіння рівня цукру в крові викликає виражену потребу терміново перекусити. Як правило, в хід для цього йдуть прості вуглеводи - бутерброди, круасани, мюслі і т.п. Така їжа дійсно підвищує рівень цукру в крові, що викликає викид великої кількості інсуліну. Далі інсулін видаляє цукор і перетворює його надлишок в жир. Протягом дня такий цикл може повторюватися кілька разів. І, якщо таке харчування - норма, то його наслідком не забариться бути підвищений тиску, надмірна вага і навіть розвиток діабету. Не дуже приємна картина, правда?

До речі, не так давно був проведений цікавий експеримент щодо ролі сніданку в боротьбі з надлишковою вагою. Жінки, яка погодилася взяти участь у дослідженнях, були поділені на дві частини. Перша група стала дотримуватися суворої дієти, що виключає сніданок. Друга - також була залучена до дієти, але при цьому сніданок залишався повноцінним. У перші тижні експерименту перша група в втрачених кілограмах значно стала обганяти тих учасниць, які рясно снідали. Але до кінця 32 тижні снідають втратили у вазі в 4.5 рази більше, ніж ті, хто сидів на виснажливої ​​дієті!

 Снідати не можна відмовитися
   Але навіть якщо абстрагуватися від дієтними схем, давно доведено, що ті, хто не снідає, більше з'їдає за обідом і вечерею. Особливо порадує людей, жорстко стежать за своїми формами, зелене світло, які дають дієтологи з приводу об'їдання за сніданком. На фігурі це не відбитися за умови, що обід з вечерею будуть помірними.

А ще, якщо ви вирішили схуднути у що б то не стало, але від солоденького відмовитися не в силах, то й не треба. За сніданком ви з легким серцем можете дозволити собі шоколад або навіть невелику порцію випічки. Адже попереду насичений енерговитратами день, і ваш «солодкий гріх» залишиться не відміченим на вашій фігурі.

Але якщо сніданку бути, яким же він повинен бути, щоб принести максимальну кількість користі нашому організму? Адже, якщо ваша ранкова трапеза правильна, то це стане запорукою відмінного настрою, енергетичного підйому і відсутності дратівливості.

По перше , Правильний сніданок по завіреннях медиків повинен проходити на тимчасовому відрізку з 7.00. до 9.00.

По-друге , Неодмінними складовими ранкового прийому їжі повинні бути білки, (яйця, сир, м'ясо, риба, квасоля, боби, гриби, молочні продукти). Адже саме білок дає відчуття ситості на цілий день, а, значить, вас не буде тягнути до згубних вуглеводним перекушування.

 Снідати не можна відмовитися
 По-третє , «Правильне» м'ясо для сніданку повинно бути цілісним, а не у вигляді ковбаси чи інших похідних.

По-четверте , В якості хліба для тостів вибирайте ті його сорти, які багаті вітаміном В, тобто містять зерна або горіхи. Якщо такий сорт хліба не завозять в вашу хлібну крамницю, то компенсуйте недолік вітаміну В склянкою апельсинового соку за сніданком.

По-п'яте , Що не снідайте виключно фруктами. Звичайно, вони містять масу корисних речовин для організму, але все ж їх недостатньо для повноцінної енергозаправкі організму.

По-шосте , В сніданок краще включати ненасичені жири (соняшникова олія, арахіс, мигдаль, авокадо), ніж насичені. Перші вважаються більш корисними.

По-сьоме , В ранкову трапезу резоннее включати так звані «швидкі» вуглеводи (крупи, молочні продукти, овочі, фрукти), ніж «повільні» (солодка випічка).

По-восьме , Використання за сніданком клетчаткосодержащіх продуктів (вівсяної каші, хліба з борошна грубого помелу) також дасть тривале відчуття ситості і стабілізацію обмінних процесів.

По-дев'яте , Ідеальна заправка для ранкового салату - НЕ майонез і навіть не сметана, а нежирний йогурт. А найбільш «правильним» салатом для сніданку вважається класичний «Цезар».

І наостанок, по-десяте , Вибирайте нежирний сир для ранкового харчування, а не солодкий сирок або сиркову масу. Критерієм «правильного» сніданку цілком відповідають і сирники.

 Снідати не можна відмовитися
 Останні тенденції модного сніданку - це винесення його за межі свого будинку. Нині ранковий прийом їжі у вихідний день можна дозволити собі перенести на лісову галявину. Для цього достатньо захопити з собою легку розкладні меблі, плед, термос з улюбленою кавою або чаєм. Основна страва сніданку можна приготувати вдома і помістити в термоизолирующие судночкі, щоб доставити їх на місце трапези ще теплими. А можна приготувати сніданок вже в лісі за допомогою мангалу.

Досить популярні нині й сніданки в кафе. Вельми зручно, що подібні заклади пропонують спеціальні знижки для ранкових відвідувачів. Крім того, снідаючи в бістро, ви економите багато часу, настільки дефіцитного в будні, на приготуванні страви, подальшої прибирання зі столу і миття посуду. Крім того, кафе для сніданку можна вибрати біля місця роботи, що зробить ранкову трапезу спокійною. Адже до офісу два кроки, і ви максимально керуєте своїм часом. Можна навіть дозволити собі зустрітися за сніданком з приятелькою і перекинутися останніми новинами.

Так що відповідь, з приводу горезвісної коми однозначний: «Снідати, не можна відмовитися! ».
Автор: Наталя Гришко