Чарівний напій для схуднення
 На які тільки хитрощі не йдемо ми, жінки, в гонитві за стрункою фігурою. Дієти, БАДи, спортзали, послуги косметологів і навіть пластичних хірургів. Витрачаємо гроші, витрачаємо час, жертвуємо своїм здоров'ям, не завжди отримуючи бажаний результат. Тоді як прості і доступні способи скинути вагу практично постійно знаходяться у нас під рукою. Сьогодні я хочу поговорити про одне такому продукті, який володіє купою достоїнств, практично не маючи недоліків.

Він недорогий, смачний, поживний, його не складно дістати, він сприяє схудненню і, найголовніше, він дуже корисний. Мова піде про кефірі .

Цей чудовий кисломолочний напій прийшов до нас з Кавказу. Недарма серед осетинів, які вважаються першими виготовлювачами кефіру, так багато довгожителів.
Є навіть легенда, що осетинські князі довгий час зберігали рецепт виготовлення напою в глибокій таємниці. Поки одного разу один з них не потрапив у російську в'язницю за викрадення дівчини і був відпущений лише в обмін на 10 фунтів закваски для кефіру.

Кефір має безліч корисних властивостей. Насамперед, він поліпшує обмін речовин і швидко виводить з організму всі шлаки. Кефір формує здорову мікрофлору кишечника. Він цілком здатний перемогти дисбактеріоз після прийому антибіотиків, а також запобігти розвитку кишкової інфекції. Дуже цікаво те, що свіжий, одноденний кефір швидко вирішує проблему запору, а ось міцний, триденний, навпаки, здатний заспокоїти бунтують кишечник.

Цей напій має ще й сечогінним засобом, одночасно з рідиною виганяючи з організму і солі, запобігаючи появі набряклості.

Кефір благотворно впливає на серцево-судинну систему, нирки і печінку. Він чудовий антидепресант і імуностимулятор, тому володіє противірусними властивостями. Регулярне його вживання цілком здатне захистити організм від грипу та застуди.

Ось скільки достоїнств у такого буденного напою! Але найголовніше для нас, які мріють схуднути, то, що він допомагає ще й позбутися зайвої ваги. Причому робить це без шкоди для здоров'я і жорстких обмежень в їжі. Досить регулярно випивати щодня склянку кефіру на сніданок і перед сном, доповнивши його зеленим яблуком, і вага поступово почне зменшуватися. Ну, а для тих, хто хоче прискорити процес, існує величезна кількість дієт кефірів. Ось кілька.

Кефірна дієта

 Чарівний напій для схуднення
   Щодня випивається 0, 5 л кефіру. До нього можна додавати за схемою:
1 день.   П'ять відварених у мундирі картоплин.
2 день.   150 г будь-якого відвареного нежирного м'яса.
3 день. 100 г відвареної яловичини.
4 день.   100 г відвареної риби.
5 день.   Два яблука.
6 день.   100 г нежирного сиру.
7 день.   Мінеральна вода.
Ця дієта досить жорстка і вимагає консультації лікаря. Повторювати можна не частіше, ніж один раз на два-три місяці.

Дієта «Розвантажувальна»

Рекомендується після святкового застілля, коли ви багато і щільно їли. Допомагає вивести надлишки з організму, не даючи їм відкластися на фігурі. Плюси її в тому, що вона допомагає відпочити і очиститися після рясних трапез, а також перешкоджає формуванню звички переїдати, яка в багатьох випадках є основною причиною зайвої ваги.

Сніданок: один стакан кефіру. Можна доповнити його скибочкою підсушеного хліба.
2 сніданок : Один стакан кефіру або соку, два яблука.
Обід: на вибір - будь-який овочевий салат (вінегрет, квашена капуста), або 200 г нежирної відвареної риби.
Полудень:   один стакан кефіру або яблука (при бажанні, можна інші фрукти)
Вечеря:   шматочок сиру і два яблука, або морквяна запіканка (до неї можна додати трохи хліба)
Перед сном випивається склянку кефіру або молока.

 Чарівний напій для схуднення
 Цей чарівний напій хороший для розвантажувальних днів . Найпростіший варіант - випивати протягом доби до 1, 5 л кефіру. Добре влаштовувати такі розвантаження раз на 2-3 тижні. Таким чином можна позбутися протягом 3 місяців від трьох кілограм зайвої ваги, не завдаючи шкоди своєму здоров'ю.

У розвантажувальні дні кефір можна пити окремо, або ж доповнювати іншими продуктами. Так виходять кефіру-яблучні, кефіру-сирні, кефіру-овочеві дієти.

Цікава «Смугаста дієта» . Плюс її в тому, що вона легко переноситься досить результативна. Сенс цієї дієти в постійному чергуванні двох днів.

1-й день   - Кефір 1% жирності в будь-якій кількості.
2-й день   - Будь-які продукти (в межах розумного, звичайно).

Хороша дієта "Для краси" . Вона очищає організм, покращує стан шкіри, позбавляє від втоми і піднімає настрій.

Сніданок:   склянка чаю, шматочок сиру, свіжі ягоди.
Обід:   нежирне м'ясо з овочами, овочевий салат з оливковою олією.
Полудень:   одне яйце, салат з овочів, заправлений лимонним соком, склянка кефіру.
Вечеря:   200 г пісної риби, тушкованої з овочами.
Цукор необхідно виключити, замість нього дозволяється мед. Тривалість 5-7 днів.

 Чарівний напій для схуднення
 І, наостанок, хочу поділитися з вами рецептом «Жиросжигающему коктейлю» . У стакан кефіру (0, 1-2, 5%) додається половина столової ложки кориці, стільки ж імбиру і щіпка червоного перцю. Перемішується. Рекомендується випивати з ранку і перед сном. Регулярне вживання протягом місяця допоможе позбутися від 3-4 кг ваги.

У чому полягає дія цього коктейлю? Він прискорює обмін речовин і виводить надлишки продуктів з організму. Особливо рекомендується після рясного застілля.
Кориця чудово очищає організм від токсинів і шлаків, впливає благотворно на роботу ШКТ і нирок. Тому в поєднанні з кефіром виходить чудовий результат.

Ось скільки можливостей для схуднення дає нам такий буденний на перший погляд напій. Пийте кефір, худніть і будьте здорові!
Автор: Наталія Романова


 Солодощі для радості ..., а також краси та здоров'я!
 Чи так вже марні, або навіть шкідливі, солодкі десерти, як часто проголошують автори статей і книг по здоровому харчуванню. І чи так уже розумно позбавляти себе солодких страв або мучитися докорами сумління, піддавшись спокусі і з'ївши шматочок смачного тортика або порцію пломбіру?

Звичайно, є солодощі, в користі яких ми не сумніваємося - мед, чорний шоколад, чорнослив, родзинки, їх здатність благотворно впливати на здоров'я, продовжувати молодість, вивчені давно, і питання: їсти чи не їсти - не варто. Існують тільки деякі розбіжності з питання дози.

Але більшість експертів сходиться в тому, що корисна (і допустима) доза шоколаду - 1/3 частина плитки в день, солодких фруктів - 2 плоду, меду - 3-4 чайні ложки, цукру в стравах і напоях приблизно - 3 чайні ложки. Притому шоколад обов'язково чорний, з вмістом какао 70% і вище. У молочному шоколаді молока і какао дуже мало, а ось цукру цілих 98%. З фруктів бажано вибирати тверді яблука, груші, жорстку хурму. Адже крім достатньої кількості вітамінів і мікроелементів, вони містять ще і клітковину, яка допомагає роботі кишечника, виводить з організму шкідливі продукти обміну. Правда, і такі «м'які» плоди як банани, виноград містять масу корисностей, і відмовлятися від їх вживання жодною мірою не потрібно, просто виконуйте помірність.

 Солодощі для радості ..., а також краси та здоров'я!
   Трохи осібно стоїть у цьому списку корисних солодощів халва . Саме слово «халва» в перекладі з арабської означає «солодощі», і на сході це, мабуть, найпопулярніше і улюблені ласощі з давніх часів. Зарахувати халву до дієтичних продуктів ми не можемо, аж надто вона калорійна - в 100 грамах халви близько 500 калорій; вона в 2, 5 рази калорийнее хліба і в 2 рази калорийнее варення. А ось цукру в ній не так вже й багато - всього 30% різних цукрів (в цукерках, тістечках до 80%). Зате в халве дуже багатий вітамінний склад, який залежить від того, з насіння якої олійної культури (соняшник, арахіс, кунжут, мигдаль і т.д.) вона приготовлена.

У соняшникової халви   багато вітамінів B1, F1, Е, які роблять благотворний вплив на діяльність серця і нервової системи, підвищують імунітет, позитивно впливають на стан шкіри і волосся. Кунжутна халва особливо цінна своїм багатим мінеральним складом - цинк, марганець, мідь, кальцій, магній, залізо, фосфор. Ці мінерали плюс вітаміни B1, C, F, E обумовлюють її позитивний вплив на серцево-судинну, дихальну системи, опорно-руховий апарат, є дані, що вживання цієї халви допомагає запобігти остеопороз, мігрень, деякі онкологічні захворювання.

Арахисовая халва   у великій кількості містить вітаміни PP, B2, B6, D. До її складу входять магній, фосфор, залізо - мінерали, необхідні для захисту клітин організму від пошкодження вільними радикалами.

Таким чином, крім чудових смакових і живильних якостей, халва має унікальну біологічною цінністю, омолоджує і оздоровлює організм, позитивно впливає на стан нервової системи, покращує кровообіг і травлення. Крім того, вітамін Е, що містить в халву, дуже позитивно впливає на репродуктивну функцію, збільшуючи ймовірність обзавестися потомством.

Ну, з халвою все зрозуміло! Можна і потрібно вживати, але обережно, беручи до уваги високу калорійність.

 Солодощі для радості ..., а також краси та здоров'я!
   А як бути з морозивом   - Улюбленими ласощами нашого дитинства? Вивченням впливу морозива на здоров'я та емоційний стан людей займалися британські вчені. І з'ясували, що морозиво буквально робить нас щасливими. Інгредієнти, що входять в морозиво, впливають на зміст серотоніну (гормону щастя), який знаходиться в мозку і відповідає за отримання задоволень, споживання морозива призводить до зменшення впливу стресу на людину (втім, як і бананів, і шоколаду). Крім того, молоко та вершки, з яких роблять справжнє морозиво, містять триптофан, який заспокоює нервову систему і допомагає справитися з безсонням. Таким чином, улюблені ласощі дітей і жінок знімає стреси, має заспокійливу, седативну дію, лікує синдром хронічної втоми.

До того ж морозиво (натуральне вершкове) є одним з найбільш збалансованих продуктів, активізує обмін речовин, легко засвоюється і чудово втамовує тягу до солодкого. Поволі перетравлюється і надовго залишає відчуття ситості. Калорійність його не так вже й велика - від 150 до 250 ккал, а вміст жиру - 6-10%.

А от різноманітні шербети і фруктовий лід корисними властивостями вершкового морозива не володіють і часто являють собою підфарбовану заморожену водичку з ароматизаторами та смаковими добавками, правда і калорій в них не багато, і жири відсутні, але користь дуже сумнівна, хіба що освіжаючий ефект в жарку погоду .

Умовно корисними, в невеликих кількостях, можна вважати - зефір, пастилу і мармелад .

Зефір і пастила   готуються з фруктового пюре, цукру, білка і агару (агар-агар). Агар, що проводиться з червоних морських водоростей, має на організм позитивний вплив - нормалізує травлення, полегшує роботу печінки, корисний для щитовидної залози через вміст в ньому йоду. Агар містить кальцій, залізо, мідь, вітаміни Е, К і В5, цинк.

Особливо корисний мармелад , В ньому міститься багато пектину - речовини, виключно благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту. Пектин знижує вміст холестерину в організмі, сприяє нормалізації обмінних процесів в організмі, покращує периферичний кровообіг, а також перистальтику кишечника, діє як природний «чистильник», очищаючи організм від токсинів і шкідливих речовин, і при цьому не порушуючи бактеріологічного балансу внутрішнього середовища.

Калорійність цих продуктів за рахунок цукру досить висока - близько 300 ккал, а от жиру немає зовсім.

Ще один клас десертів, викликають сумнів - випічка: хлібці, булочки, бісквіти, вироби з листкового і пісочного тіста.

 Солодощі для радості ..., а також краси та здоров'я!
   Для фігури найбільш безпечні десерти з прісного (пісного) тіста , Основа якого - борошно, вода і рослинна олія. Це штруделі і прісні пиріжки, особливо з фруктовою начинкою. У них невелика калорійність, до 200 ккал, і дуже малий вміст жиру 1-2%.

Легким, добре засвоюваним і не занадто калорійним десертом з тіста є бісквіт , Для приготування якого потрібні тільки борошно, цукор і яйця. Калорійність приблизно 280 ккал, вміст жиру -10-15%.

Англійські вчені пропонують шоколадні бісквітні тістечка в ролі иммуностимулятора, доповнюючи ними традиційний чай з лимоном. Таке чаювання поповнить вміст вітаміну С в організмі і знизить викид гормонів стресу, що руйнують імунну систему. Гарні для підвищення імунітету і легкі булочки з ваніллю і корицею. Виявляється, аромати шоколаду, ванілі, кориці сприяють виробленню імуноглобуліну А.

Правда, тут виникає питання: якщо справа тільки в ароматі, то, може, досить обмежиться вдиханням, а з'їдати булочку і необов'язково? Але не будемо позбавляти себе подвійного задоволення - з'їмо булочку, вдихнемо аромат, підвищимо рівень серотоніну, адже імунітет залежить також і від гарного настрою.

Наступним по нешкідливості йде листкове тісто , Але з ним потрібно обережніше - у ньому досить велика кількість вершкового масла, а так як коржі з листкового тіста зазвичай густо промащують заварним кремом, то такі десерти досить важкі для організму і калорійні - калорійність 400 ккал, при вмісті жиру - 25 - 30% .

Найважчим є Пісочне тісто . Настільки калорійні інгредієнти як борошно, цукор, яйця, багато масла або маргарину, роблять десерти з пісочного тіста найнебезпечнішими для фігури і не корисними для здоров'я.
Калорійність понад 430 ккал, а вміст жиру - близько 45%.

До умовно шкідливим десертів, можна віднести також печиво   і вафлі   фабричного виробництва. Справа в тому, що будь-які кулінарні вироби довгого зберігання містять ударну дозу цукру і жиру, крім того, вони включають в себе так звані трансжири - особливий вид ненасичених жирів, шкідливих для клітин організму.

До «хорошим» десертів можна віднести натуральні йогурти , Які не піддавалися термічній обробці. Їх жива мікрофлора благотворно впливає травлення і додає сили всьому організму. Відрізнити корисні йогурти від інших просто - вони не володіють довгим терміном зберігання.

Як бачимо, з безлічі десертів ми завжди можемо підібрати собі «правильні», тобто ті, які при розумному вживанні не тільки не завдадуть шкоди фігурі, здоров'ю і зовнішньому вигляду, але й принесуть користь, дадуть сили та енергію для активного способу життя.
Автор: Ольга Травлеева