Активна їжа: вважаємо калорії по-новому
 Головне в дієті - калорії. Так вважають багато худнуть, які мріють розлучитися із зайвою вагою. Американський дієтолог Леслі Бонч уточнює ці дані, пропонуючи нове бачення перевірених часом «прописних істин» дієтології. Активна їжа - що це таке і в чому її користь для організму?

Як просто ми худнули раніше! Озброївшись програмою підрахунку калорій і заручившись допомогою дієтолога і подруг, можна було гори, легко розлучившись з ненависним жирком. Але так було не у всіх і не завжди.

Причин цьому - безліч: індивідуальні особливості організму, тривалий період ефекту плато, брак фізичного навантаження або ігнорування такого факту, як активна їжа. І якщо про перші три проблемах зниження ваги написано вже чимало багатосторінкових трактатів, то інформація про поняття «активна їжа» тільки починає надходити в маси. Але портал краси myCharm.Ru вже вивчив нову тенденцію і підготував для вас детальний огляд!

Що таке активна їжа?

Засвоєння їжі - це природний процес, який немислимий без витрати енергії. На перетравлення різних груп продуктів організм витрачає різне число калорій. Яка при цьому енергетична цінність їжі ролі не грає.

Активна їжа - це ті страви і продукти, засвоєння яких вимагає від організму підвищених енергетичних витрат. Саме на неї Леслі Бонч - дієтолог з Америки пропонує робити ставку, складаючи дієтичне меню. Чим більше активних інгредієнтів у вашому раціоні, тим більше запасів жиру може бути спалене.

Додатковим бонусом активної їжі є досить низька калорійність базових продуктів. При цьому активна їжа відмінно насичує і повільніше засвоюється.

Активний раціон в деталях

Цільнозернові продукти, бобові

Їжа, багата клітковиною, в порівнянні з іншою групою продуктів однаковою калорійності, займає більшу частину обсягу нашого шлунку. Тим самим, вона дозволяє насититися меншою порцією їжі при її природної низькій калорійності! Але і це не все! Така їжа максимально активізує обмін речовин за рахунок чого процес спалювання жиру проходить інтенсивніше.

Корисні жири

Столова ложка в день горіхового, кунжутного, мигдального або оливкової олії є відмінним стимулятором метаболізму. Корисні жири допомагають зменшити рівень холестерину, нормалізувати жировий обсяг і поліпшити травлення. Подібними властивостями володіє також авокадо. Всього 1/8 частина плоду - і ви «на коні».

М'ясо

Дієтологи не рекомендують вживати м'ясо безпосередньо перед сном, оскільки процеси, які відбуватимуться в шлунково-кишковому тракті для його розщеплення, можуть перешкоджати повноцінному відпочинку. Але в будь який інший час порція м'яса, яка повинна бути в межах чверті тарілки, дуже корисна. Вона посилює спалювання жирів і чудово насичує.

Зігріваючі приправи

Імбир, кориця, кардамон, гвоздика і куркума не тільки додадуть гостроти і пікантності вашим стравам, але і прискорять обмін речовин більш ніж на 12%. А улюблена багатьма приправа перець мелений, завдяки вмісту речовини - капсацин подвоїть витрата енергії на травлення.

Енергетики

Кава, какао, гіркий шоколад, зелений і чорний чай збільшують витрату калорійного балансу. Все це можливо лише за однієї вагомому уточненні, якщо ви вживаєте зазначені напої без цукру, вершків і молока. Що стосується шоколаду в твердому вигляді, допустима норма для худне організму - не більше 25 грамів ласощі в день.

Овочі фрукти

Їжа, багата вуглеводами і жирами - не кращий варіант для організму, охочого розлучитися із зайвою вагою. Тим більше що вона не дає належного насичення, чого не можна сказати про овочі та фрукти. Норма фруктово-овочевий порції їжі дорівнює 1/2 тарілки. Зазначений разовий обсяг збільшує активність метаболізму, дозволяючи при цьому спалювати організму більше число калорій.

Зразкове меню на день

На перший погляд може здатися, що вчення Леслі Бонч нічого принципово нового не відкриває потенційним худеющим. Але це не так, правильно склавши свій раціон, ви без зусиль зможете скоротити кількість прийомів їжі до оптимальних чотирьох разів на день. Вас не буде долати болісне відчуття голоду, а отримане число калорій буде витрачатися максимально ефективно. При цьому ви будете бадьорі, енергійні і працездатні. Спробуйте почати новий день з правильного старту!

Сніданок:   1 чашка натурального йогурту з 1/4 чашкою мигдалю, 1/3 чашки вівсяних пластівців, каву або чай.

Перекус:   1 яблуко або будь-який інший фрукт.

Обід:   100 грамів відвареної курки, салат з 2 чашок шпинату, 1/2 манго.

Вечеря:   1 чашка консервованої (відвареної) червоної квасолі, 1 чашка листя салату, 1/4 чашки сиру.

Будьте здорові!
Автор: Наталя Бартукова


 Бобові для схуднення
 Одна з головних проблем зайвої ваги пов'язана, звичайно ж, з переїданням. Що робити, щоб їсти менше? Як досягати ситості меншою кількістю продуктів? Всі ці питання мучать тих, хто хотів би схуднути і більше подобатися собі в дзеркалі.

Бобові - важка артилерія проти голоду

Канадські дієтологи розповіли, що вихід із ситуації є. Потрібно просто є більш ситні продукти, наприклад, бобові. Приміром, цю хитрість активно використовують на Сході під час місяця Рамадану, коли віруючі мусульмани не їдять і не п'ють від світанку до заходу. До світанку вони їдять боби (варені, а потім тушковані в соку свіжих томатів), щоб надовго (порядку 16 годин) зберегти почуття ситості. Так що бобові в цьому плані справжня палочка-виручалочка для людей, яких постійно мучить почуття голоду.

І в будні, і в свята

Не можна сказати, щоб бобові були зовсім непопулярні в російській кухні. Новорічні рецепти 2015 - це не тільки улюблені всіма холодні і гарячі закуски, а й різноманітні новорічні салати. Серед «самих новорічних» присутні не тільки оселедець під шубою і «Мімоза», а й м'ясні та рибні салати з квасолею і горошком, у тому числі улюблений усіма нами салат Олів'є. Однак у повсякденному житті бобові готують рідше з тієї простої причини, що їх треба замочувати, а багато бобові досить довго готуються. Правда, серед супів впевнено виділяється суп з сочевицею як дуже корисне і ситне блюдо. Зростає популярність теплих салатів як повноцінних страв, що не потребують доповненнях - наприклад, теплий картопляний салат з нутом - це ситне страв, яке надовго прожене почуття голоду.

Підсумки дослідження

А чи є докази, що бобові надовго відбивають почуття голоду? У 2014 році канадські дослідники провели експеримент, в якому взяли участь 126 добровольців, що мають різну вагу. Всі вони були різного віку. Експеримент показав, що всього одна порція бобових надовго знижувала апетит, що дозволяло випробуваним безболісно (тобто без дієт-страждань) втрачати вагу.

Для довідки: одна порція - це всього 160 грамів бобових. Калорійність такої страви (а це може бути і салат, і запечені овочі, і суп, і бобова паста з хлібцями) невисока, але дозволяє уникнути перекусів між основними прийомами їжі. А перекушування ці, як ми знаємо, часто-густо складаються з неправильних продуктів - чіпсів, печива, цукерок, круасанів «з пачок» і т.д.


А чи є протипоказання?

На жаль, у бобових є протипоказання. На них не рекомендується налягати тим, хто страждає захворюваннями шлунка та кишечника, серцевими недугами, жовчного міхура та підшлункової залози. Бобові потрібно виключити при сечокам'яній хворобі і подагрі. З обережністю страви з гороху і квасолі потрібно давати літнім і дітям.

 Бобові для схуднення


Цікаві факти

- За значущістю в раціоні людини бобові займають гідну другу сходинку, поступаючись тільки злаковим культурам.

- Основним продуктом у раціоні давньоримських воїнів була саме сочевиця. Властивості цієї культури надовго вгамовувати голод було відомо ще в ті далекі часи.

- Бобові вважаються одним з основних складових японської кухні. А адже саме в Японії живе найбільша кількість довгожителів у світі. І причина даного феномена - харчування.

- На відміну від багатьох овочів і фруктів бобові мають властивість надовго зберігати свої цінні якості. Так, при правильному зберіганні свої корисні властивості бобові зберігаються протягом півроку.

- За рівнем білка бобові обганяють навіть м'ясо, тому вегетаріанці активно харчуються стравами з квасолі, бобів, сочевиці і т.д.

- Бобові чудово чистять кров, дають рішучу відсіч інфекціям, знижують рівень цукру і поганого холестерину в крові, зміцнюють імунітет і допомагають нервовій системі справлятися зі значними навантаженнями. Вони знижують запалення і володіють виражену сечогінну дію. Бобові рекомендується вживати в періоди авітамінозу, а також для профілактики ряду захворювань.

Худніть і будьте здорові!


Фото: Oleg Doroshenko / Rusmediabank.ru
Автор: Марина Тумовская