|
Здавалося б, яке відношення пам'ять має схудненню? Виявляється, деякі види пам'яті надають в справі схуднення істотну допомогу. Інші, навпаки, тільки заважають в цьому.
Кому щастить?
Вчені з Абердинського університету виявили, що володарі виконавчої пам'яті в цьому питанні - справжні щасливчики. Їм легше дотримувати обмеження в харчування, і навіть сама сувора дієта їм по плечу. У чому полягають особливості виконавчої пам'яті?
Виявилося, що власники цього виду пам'яті краще за інших пам'ятають про свій намір дотримуватися дієти і схуднути
. Іншими словами, де б вони не знаходилися - за столом або на пікніку, що не дегустації сиру або в супермаркеті - вони ніде не забувають про те, що дотримуються дієти
. Для них невластиво з'їсти двісті грамів цукерок, а потім схаменутися про дієту
. З такими людьми не може відбутися неприємної ситуації, що домашній пиріг вже в духовці, і тут згадалася дана собі напередодні клятва відмовитися від вживання випічки
. Так що поведінка таких людей протягом проходження обраної дієті відрізняється високою вибірковістю, ретельним плануванням, звичаєм оцінювати найкращі варіанти для реалізації наміченого, умінням ставити перед собою цілі і досягати їх
. Крім того, таким людям, в силу їх цілеспрямованості, легше дотримуватися задуманого
. Вони рідко відступають від своїх цілей, стійко переносять гастрономічні позбавлення заради нової фігури
.

Що робити іншим?
Якщо ви не можете похвалитися такою пам'яттю, доведеться придумати щось інше, щоб не забувати про бажання добитися результату.
По-перше, вчені рекомендують робити для себе надихаючі нагадувалки. Це якраз той випадок, коли варто повісити на холодильник фото повної леді, якій ви не хочете стати, або знімок стрункою красуні для натхнення. Всякий раз, коли ви захочете «несанкціоновано» залізти в холодильник, фото нагадає вам про те, в кого ви хочете або не хочете перетворитися.
По-друге, кращий засіб від незапланованих шкідливих перекусів і харчових зривів - це харчування за графіком. Ви повинні скласти меню на кожен день і дотримуватися його. Необхідно в тому числі продумати, чим ви будете заїдати голод, якщо він прийде несподівано. Пара яблук в сумці - це те, що потрібно, щоб уникнути «набігу» на чіпси і печиво в офісі.
По-третє, потрібно зробити схуднення частиною свого життя. Наприклад, вести харчовий щоденник, який, як відомо, відмінно дисциплінує. Також добре допомагають зважування.
Між іншим, користь зважування під час схуднення була нещодавно в черговий раз доведена вченими. Фахівці з Великобританії провели експеримент на базі Бірмінгемського університету і довели, що регулярні зважування дозволяють не тільки схуднути, але і зберегти результат схуднення надовго.
Випробовуваних розділили на дві групи. Одні після дієти зважувалися, інші себе цим не утрудняли. Виявилося, що регулярні зважування допомогли випробуваним набрати приблизно на 8 кілограмів менше в порівнянні з тими, хто відмовився від цієї рутини. Автор дослідження Клер Медіган назвала ваги відмінним засобом самоконтролю, яке допомагає зберегти досягнутий результат.
|
«Солодко жити не заборониш! »- Говорила дівчинка Маша, головна героїня мультфільму« Маша і Ведмідь ». Ми - жінки, безумовно, їй віримо. Адже так приємно відзначити закінчення трудового дня чашкою кави з плиткою шоколаду або влаштувати побачення для двох з цукерками і червоним вином. Приводів вкусити бажане ласощі більш ніж достатньо, ось тільки задоволення «солодко жити» дорого обходиться фігурі. Як бути? Що зробити?
Деякі істини краще пізнавати теоретично або, на худий кінець, на чужому досвіді. Повної мірою я відчула справедливість цих слів, коли за три зимові місяці поправилась на цілих 6 кілограмів. Просто я не знала, що всього одна «невідпрацьована» цукерка в день (наприклад, з'їдена перед сном) повторювана регулярно - веде до набору ваги двох кілограмів за рік! Так, абсолютно неусвідомлено, не рахуючи цукерки за вечірньою чашкою чаю, я почала множити.
І хоча із зайвими кілограмами мені вдалося впоратися досить швидко, осад все ж залишився, а з ним і головне питання на порядку денному - яка норма цукру в день сумісна зі стрункістю фігури? І чи можна жити солодко без гірких наслідків?
У пошуках істини
Американські дієтологи рекомендують жіночому населенню планети вживати не більше 100 кілокалорій на день, що походять від цукру. Для сильної статі ця цифра трохи збільшена - 150 кілокалорій. Якщо перевести ці заходи в чайні ложки - отримаємо відповідно 6 і 8 ложок цукру на день.
Ви впевнені, що вкладаєтеся в норму? - Дозвольте вас засмутити! - Крім цукру, усвідомлено додається нами в гарячі напої та десерти, ми вживаємо також той, який виробники від нас «приховують». У різній кількості цукор знаходиться в кока-колі і кетчуп, майонез і йогурті, хлібі та консервах, ковбасі та макаронах. І навіть, якщо ви звикли ретельно вивчати етикетки продуктів перед покупкою, це все одно не вирівняє ситуацію. Існує більше 56 варіантів назв цукру, які виробники можуть використовувати у маркуванні складу свого товару.
Невже зробити нічого не можна?
Солодке без цукру
На жаль, єдиний вихід із замкнутого кола - обмежити споживання «видимого» цукру. Тобто менше їсти булочок і тостів, тістечок і кексів, забути про солодкій газованій воді. А якщо любов до всього перерахованого занадто сильна - більше займатися в спортзалі, фітнес-центрі, активно спалюючи калорії.
На перший погляд може здатися, що наслідувати цих порад дуже важко, але це не так. У Росії в якості солодощів завжди використовували мед, сухофрукти, солодкі фруктові плоди. Ніщо не заважає нам відродити ці традиції солодкого застілля. Відкрити для себе смак ароматного кленового сиропу або нудотного березового соку. Це не тільки смачно, але і корисно!
Наодинці з «ворогом»
Що ж відбувається, коли цукор надходить в організм у великих кількостях? - Завищені обсяги солодкого, які міському жителю давно вже стали звичними, змушують організм жити в напруженому ритмі. Виробляти все більше інсуліну, необхідного для переробки глюкози, що є «прямою дорогою» до інсулінорезистентності, і як наслідок, цукрового діабету.
Крім цього, цукор сприяє вимиванню магнію і кальцію з організму, що не кращим чином відбивається на щільності кісток. Звідси - часті травми, переломи в зрілому віці.
«Білий порошок» має негативний вплив навіть на зір! Саме зараз проходять всебічні дослідження цієї медичної проблеми. Шкідливий вплив рафінованого цукру на зубну емаль - ще один незаперечний факт.
А про те, що цукор - одна з причин широкого розповсюдження такого захворювання як ожиріння - відомо навіть школяреві. У будь-якому дієтичному керівництві перша порада по зниженню ваги - обмежити або зовсім виключити вживання чистої глюкози.
А що ж можна сказати про користь солодкого? - Невже її немає? - Користь від цукру незначна і вельми спірна. Щоб помітити сприятливі зміни в організмі від вживання рафінаду, потрібно строго дотримувати міру, а це не завжди представляється можливим із зазначених вище причин.
Солодка залежність
Багато жінок відзначають поліпшення самопочуття, працездатності і настрою після прийому солодощів. Особливо це помітно під час серйозної розумового навантаження або у випадку найсильнішого емоційного напруження. Але ефект припливу енергії і радості настільки нетривалий, що розглядати його як позитивний навіть не доводиться. Хоча саме ця ейфорія формує стійку залежність від солодкого, позбутися якої без допомоги психотерапевта буває непросто.
Єдиний можливий варіант солодкого життя без наслідків - перейти на корисні солодощі: солодкі плоди, сухофрукти, мед, патоку, кленовий сироп і березовий сік.
Будьте стрункими і здоровими!
|
Донедавна лікарі повсюдно рекомендували віддавати перевагу знежиреним молочним продуктам. Однак недавнє дослідження шведських учених довело безперечну користь продуктів повної жирності і їх нешкідливість для фігури.
Молочні продукти - профілактика діабету
У ході дослідження, проведеного фахівцями з міста Лунд, було доведено, що молоко, вершкове масло, сметана непоніженной жирності є ефективним профілактичним засобом проти цукрового діабету. Експерти переконані, що молочні продукти повної жирності мають бути в щоденному раціоні, щоб допомогти захиститися від поширеного в наші дні захворювання. Молочна дієта - це те, що потрібно.
В рамках дослідження фахівці вели спостереження за 27 тисячами добровольців протягом 14 років. Випробовувані описували своє харчування, раціон і регулярно обстежувалися у лікаря. За час дослідження було виявлено майже 2, 9000 випадків хвороби. Ретельний аналіз статистичних даних показав, що у людей, які щодня споживали молочні продукти повної жирності, ризик діабету був знижений.
8 порцій - це багато чи мало?
Цікаво, що найкраще були захищені люди, які споживали 8 порцій молочних продуктів в день. Кожна така порція становить наступне кількість молочних продуктів:
- 25 грамів сметани
- 20 грамів твердого сиру
- 200 грамів молока
- 7 грамів вершкового масла.
Всі ці продукти повинні бути повною жирності. При споживанні знежиреної продукції профілактичний ефект не спостерігається.

А як же вагу?
Чи можуть молочні продукти, споживані в таких кількостях, стати причиною появи зайвої ваги? Перш за все, хотілося б нагадати результати більш раннього дослідження, в ході якого було доведено, що саме нестача в раціоні білка призводить до того, що насичення не настає і людина переїдає. Тобто якщо ви їсте мало птиці, риби, молочних продуктів, вас буде постійно переслідувати голод, і ви будете споживати зайві калорії.
Втім, дотримання всім відомих простих правил для профілактики зайвої ваги буде тільки на користь.
По-перше, незважаючи на численні кондитерські спокуси, потрібно скоротити кількість цукру в харчуванні. Всі ці «пару цукерочок до чаю» за день складають пристойну частину калоража.
По-друге, потрібно дотримуватися режиму харчування. Тоді не вийде так, що ви півдня бігали голодні, а на ніч наїлися.
По-третє, бігати, не забуваючи про режим, якраз потрібно. Намагайтеся забезпечити хоча б середній рівень рухової активності. Слідкуйте, щоб кожен день у вас був якийсь фітнес - спортзал або прогулянка, зарядка або піша дорога на роботу. Словом, знаходите можливості, щоб витрачати більше калорій, і проблеми з вагою не будуть вашими.
|
|
|
|
|
|