Diet-етикет: як правильно сидіти на дієті
 Розмова про схуднення зазвичай починається з обговорення дієт і систем харчування. У першу чергу нас цікавить питання, що ми можемо зробити для того, щоб скинути вагу і не набирати його більше. І рідко коли приділяється увага такого важливого аспекту життя худнуть, як Diet-етикет. А саме від його дотримання залежить, як довго ми протримаємося на дієті і чи отримаємо підтримку в очах оточуючих.

Diet-етикет - це збірка негласних правил і норм поведінки, складених профілюючими фахівцями спеціально для людей, які дотримуються особливого раціону. Він допоможе не збитися з «істинного шляху» і досягти бажаної позначки на вагах і стрічці сантиметри. Ознайомимося з його «постулатами»!

Корпоративний Diet-етикет

Кожен раз, коли вам прийде в голову думка поділитися з колегами «нової суперефективністю дієтою» зупиніть себе - чужий раціон нікого не цікавлять! ». Навіть у тому випадку, якщо ваш робочий день починається з скарги головного бухгалтера «я знову їла після шести». Не варто розповідати їй наскільки це погано для фігури, вона знає про це і сама. А якщо ні, значить не прийшло ще її час готовності змінити своє життя. А поки людина не вирішить самостійно дотримуватися здорового раціону, будь-які рекомендації будуть зайвими.

Якщо до моменту проходження дієті ви були завсідником робітничій їдальні невеликого установи, є сенс попередити кухаря про важливі зміни у вашому житті. Це на той випадок, щоб відсутність «постійного клієнта», не змусило його вишукувати недоліки у власній роботі або, що ще гірше, думати про те, що ви серйозно хворі і місяць вже не з'являєтеся на роботі.

Будьте уважні і до своєї поведінки. Позбавте колег від щоденних звітів про втрачені сантиметрах і кілограмах, не діліться рецептами низькокалорійних страв і таблицями спалювання калорій різними видами спорту. Необхідність реагувати на ваші коментарі захопленнями і компліментами заважає робочому процесу і, відверто кажучи, наводить тугу.

 Diet-етикет: як правильно сидіти на дієті


Сімейний Diet-етикет

Ваше рішення схуднути не повинно відображатися на житті близьких вам людей. Син не зобов'язаний харчуватися брокколі тільки тому, що так вирішила його мама. Зростаючому організму потрібен більш збалансований раціон. Не варто тиснути і на чоловіка. Він має повне право дегустувати м'ясо в будь-яких його видах і кількостях, адже саме в цьому закладена вся чоловіча суть. Пам'ятайте, відомий вислів? - «Головне завдання чоловіка - вбити мамонта і принести його жінці». Робіть висновки!

Зустрічаючи гостей, не варто пригощати їх сирими фруктами, овочами на пару і вареної індичкою. Навіть з кращих спонукань! Вони ваш ентузіазм все одно не оцінять, а ось «дивацтва в поведінці» помітять практично відразу. Тому або продумайте заздалегідь низькокалорійне і смачне меню, або частину страв приготуйте спеціально для гостей.

Дружній Diet-етикет

Плануючи романтичне побачення з чоловіком, визначитеся заздалегідь, що ви дозволите собі з'їсти і випити (алкоголь і солодка газована містять величезне число калорій!). Якщо єдине замовлення, яка спала вам на думку - це чашка зеленого чаю без цукру, від ідеї відпочинку в кафе краще відмовитися. Адже, незважаючи на те, що багатьом чоловікам подобаються саме стрункі дівчата, одночасно сильна стать бажає, щоб вони ж володіли хорошим апетитом. Напевно, перестраховуються на той випадок, якщо раптом доведеться поєднуватися з вами узами шлюбу.

Та й погодьтеся, кавалер, який їсть відбивну за одним столиком з дівчиною, яка замовила собі чай виглядає, як мінімум, дивно. Не будемо бентежити майбутнього супутника життя своїми «заморочками» в перші дні знайомства!

 Diet-етикет: як правильно сидіти на дієті


Що стосується дружніх вечірок, це не найкраще місце для дотримання дієти. Набір частувань дуже різноманітний, але далекий від дієтичного. У цьому немає нічого поганого, адже організатор урочистості не зобов'язаний враховувати пріоритети в їжі всіх присутніх. Якщо ви не бажаєте образити господиню «вимушеним голодом» або створити враження людини, який засуджує спосіб життя присутніх, від участі у вечірці краще відмовитися. Або як варіант, триматися подалі від столу, Коротя час в приємному оточенні гостей вечірки.

І звичайно, не варто піднімати в колі друзів «дієтичну» тему. Фрази «солодкий десерт негайно ж відкладається у мене на стегнах» або «я вживаю їжу виключно з низьким глікемічним індексом» під забороною! Не варто псувати апетит хорошій компанії.

Дієта - це ваш особистий вибір і відповідальність за її дотримання лежить тільки на вас. Не перекладайте її на плечі чоловіка, друзів або колег. Постарайтеся філософськи ставитися до обмежень в їжі, щоб якось прокинутися похудевшей і гордою собою! Будьте красиві і здорові!
Автор: Наталя Бартукова


 Як дієти впливають на шкіру?
 Ви ніколи не замислювалися, який слід на вашій шкірі залишає харчування? Подивіться на цю складову свого способу життя з нової точки зору. Вибираючи дієту, не забувайте компенсувати її негативний вплив на шкіру.

Дієти з дуже низьким вмістом жирів

Всі знають, що краш-дієти небезпечні для здоров'я. Але навіть більш здорові варіанти харчування можуть бути недостатньо гарні для вас. Це дієти, які роблять обличчя старше, позбавляючи шкіру необхідних речовин і вологи. До таких дієт можна віднести дієти з дуже низьким вмістом жирів.

Наш організм потребує ліпідах (жирах) для кожної зі своїх функцій. Якщо в організмі ліпідів недостатньо, це означає, що клітини не можуть виконувати свою роботу. Коли ви прямуєте дієті з урізанням калорій, то недоотримуєте «хорошого» холестерину та інших жирів. І це може вплинути на здатність вашої шкіри утримувати вологу. Клітинні мембрани і захисний бар'єр навколо клітин потребують жирних кислотах (які містяться в ліпідах), щоб волога не випаровувалася з поверхні шкіри або не переміщує з клітин шкіри. Результат усім відомий: коли волога випаровується, шкіра стає збезводненої, а зморшки поглиблюються.

Розв'язання.   Якщо ви прямуєте низькокалорійним дієтам і харчуванню з низьким вмістом жирів, то ви обов'язково повинні підживлювати свою шкіру. Для цього використовуйте зволожуючий крем з керамідами, жирними кислотами і холестерином, які допоможуть їй зберігати вологу.

 Як дієти впливають на шкіру?


Дієти, які виключають окремі групи продуктів

Шкоди шкірі завдають дієти, в яких відсутні якісь групи продуктів. Наприклад, строгі вегетаріанські або веганські.

Білки тваринного походження багаті поживними речовинами, яких потребує шкіра. Наприклад, такими, як омега-3 жирні кислоти. Омега-3 запобігають запаленню в шкірі, а запальні процеси відіграють провідну роль у процесі старіння. Омега-3 багато в жирній рибі, і якщо ви не маєте в раціоні цієї групи продуктів, то слід шукати адекватну заміну, інакше шкірі доведеться нелегко протистояти зовнішньому впливу і руйнації.

Розв'язання.   Доповніть свій раціон лляним насінням, це вегетаріанський джерело омега-3. Корисно також купувати косметику зі змістом оливкової олії або соняшникової олії. Якщо раптом з якоїсь причини ви обмежуєте кількість фруктів і овочів, то шкіра недоотримує антиоксидантів, і ці речовини повинні бути присутніми в засобах догляду і макіяжу.

 Як дієти впливають на шкіру?


Середземноморська дієта

Це одна із самих популярних дієт. І не даремно. Її можна віднести до здорових не тільки по відношенню до роботи внутрішніх органів, але і по відношенню до стану шкіри. Основу раціону складають риба, зелень, оливкова олія, фрукти. Таке харчування може захистити від меланоми, найнебезпечнішої форми раку шкіри. І це доведено італійськими дослідженнями. Наявність в раціоні великої кількості риби (а значить, і омега-3 жирних кислот) допомагає зберегти пружність і міцність клітинних мембран шкіри.

Є й ще одна перевага середземноморської дієти. Це велика кількість антиоксидантів, вони містяться в помідорах, оливковій олії, червоному вині. Антиоксиданти допомагають блокувати хімічні реакції від пошкодження сонячними променями.

Розв'язання.   Середземноморська дієта не зажадає особливого захисту для шкіри, і корисно переходити на неї особливо влітку, щоб додатково захистити шкіру від сонця.

 Як дієти впливають на шкіру?


Дієти з високим вмістом білка

Це такі системи живлення як дієта Аткінса або Сауф-бич. Вони урізають з раціону білий хліб, макаронні вироби, білий цукор. Для шкіри така маніпуляція корисна. Тому що відсутність вуглеводів призводить до зниження гормону стресу кортизолу, а це мінімізує прищі і роздратування.

Правда, у білкових дієт є недоліки. Занадто велика кількість м'яса (з великою кількістю тваринних жирів) призводить до збільшення виробництва вільних радикалів, які заважають нормальному клітинному обміну речовин.

Розв'язання.   Слід переходити на більш пісні варіанти м'яса (риба, біле м'ясо птиці). Антиоксиданти повинні бути присутнім і в харчуванні, і в косметиці, тоді вільним радикалам буде поставлено заслін. І слід не забувати про хороше зволоження шкіри: пити багато води і не забувати про зволожуючий крем 2 рази на добу.

Сироїдіння

Сироїди, в основному, їдять мало оброблену або необроблену їжу. Вважається, що ні приготовлена ​​їжа зберігає свої природні ферменти, що допомагають травленню, підвищенню рівня енергії і схудненню. Дієтологи не завжди в захваті від сироїдіння, а косметологи навпаки, вважають, що помірне сироїдіння допомагає зберегти шкіру молодою та яскравою. Сироїди їдять багато горіхів, стручкової квасолі, авокадо, оливкової олії холодного віджиму. І ці продукти є одними з найкращих для збереження молодості обличчя. Горіхи і масла зберігають мембрани клітин шкіри сильними.

Недоліком є ​​те, що тваринного білка сироїди отримують дуже мало, або зовсім не отримують. А адже це будівельний матеріал для колагену.

Розв'язання.   Кардинально змінити ситуацію допоможуть колагенові ін'єкції, але є й креми, які допомагають активізувати власне виробництво колагену і еластину. Сяйва шкіри у Сироїд не позичати, а ось про пружність доведеться подбати додатково: робити масажі, маски, компреси.

 Як дієти впливають на шкіру?


Детокс-дієти

Це найулюбленіші косметологами дієти. Але лікарі вимагають ставитися до них уважно. Вихід - слідувати коротким детокс. Детокс-дієти гарні тим, що не дозволяють організму і шкірі зневоднюється, виводять токсини. Це призводить до сяючою шкірі, позбавляє від прищів і почервонінь. Недолік у тому, що шкіра може недоотримувати білка.

Розв'язання.   Проводити короткі детокс, не більше 1-2 дні. Поповнювати свій раціон протеїном, хоча б у вигляді протеїнових коктейлів. Використовувати на ніч багаті жирні креми для відновлення шкіри.
Автор: Василина Кузіна