Ідеальне меню на день
 Бути красивою, здоровою і стрункою - природне бажання кожної жінки. Щоб воно виповнилося потрібно не так багато - вести здоровий спосіб життя і дотримуватися правильний раціон. Ідеальне меню на день, яке воно? - Ви дізнаєтеся прямо зараз!

Про користь збалансованого раціону сьогодні відомо навіть школяреві. Ми знаємо, що є сирі овочі і фрукти добре, а напівфабрикати і консерви - погано. Але отримані нами знання рідко використовуються на практиці. У кращому випадку обмежується споживання калорійної їжі після шостої вечора і бутерброду з ковбасою предпочитается моркву. Причина цьому - невміння вибудувати в єдиний ланцюжок всі аспекти здорового харчування.

От якби дієтологи створили меню, яке одночасно було б смачним, корисним і ситним! Щоб його дотримання було простим, а результат дієти був помітний кожному. Вам здається це нереальним? - Аж ніяк! Таке меню давно вже існує!

Основні положення

Харчуватися необхідно часто, але невеликими порціями. Перерви між прийомами їжі не повинні перевищувати 2-3 години. Ідеальне меню на день складається з трьох основних прийомів їжі і двох перекусів.

Ідеальний сніданок

Перше правило хорошого сніданку - він повинен бути. Його не можна пропускати, мотивувавши відсутністю часу або апетиту. Ранковий прийом їжі справедливо називають головним прийомом за день, оскільки він запускає метаболізм. Від інтенсивності останнього залежить, чи буде енергія, отримана з їжі, перероблена негайно, або відкладена «про запас» у вигляді жирових валиків навколо живота. Якщо ви не можете себе змусити проковтнути хоча б шматочок їжі, менше їжте на вечерю і ситуація зміниться.

Збалансований сніданок складається з двох страв:

Цільнозернові каша

Якщо у вас є можливість поснідати вдома, залийте з вечора 5 столових ложок вівсяних пластівців киплячою водою так, щоб вона повністю покривала крупу. Вранці в вийшла суміш можна додати молоко, нежирний йогурт, скибочки свіжих фруктів (яблуко, банан, персик). Протягом години після пробудження розігрійте кашу і з'їжте її. Альтернативою вівсянці може виступити гречана, пшенична або перлова каша, приготована за таким же сценарієм.

Зверніть увагу, не варто купувати каші швидкого приготування і мюслі. Як правило, в них у великій кількості містяться підсилювачі смаку, харчові добавки, цукор. Якщо ними харчуватися щодня, вони можуть викликати поступову прибавку ваги і накопичення жиру.

Варене яйце

Даний продукт не тільки ситний, але і корисний, оскільки в ньому містяться і жири, і вуглеводи. Посипте яйце невеликою кількістю солі і приємного вам апетиту!

 Ідеальне меню на день


Напій

Чай з пакетиків і розчинна кава - не найкращі напої для початку дня. Раз вже ми почали дотримуватися правильний раціон, то і питво у нас повинно бути натуральним. Мелена кава або зварений в турці або кавоварці, а також крупнолистовий зелений або чорний чай - те, що вам потрібно! На додаток до напою можна з'їсти шматок хліба з борошна грубого помелу з невеликою кількістю бринзи або шматочком сиру.

Результат:   завдяки щільному сніданку ви впродовж першої половини дня аж до наступного прийому їжі будете бадьорі, веселі, працездатні. Цільнозернові каші в перспективі нормалізують обмін речовин, який є запорукою вашої стрункості. У вареному яйці в хорошому співвідношенні містяться жири і вуглеводи, порція яких оптимальна для початку дні. Даний сніданок буде працювати на здоров'я вашого організму і красу зовнішнього вигляду.


Ідеальний другий сніданок

Через 2-3 години після основного прийому їжі настає час перекусу. Відповідно до своїх вподобань ви можете випити склянку кефіру 1, 5-2, 5% жирності (кефір меншої жирності не ситить, а підсилює голод) або чай, кава з улюбленим фруктом.

Результат:   регулярне споживання кисломолочних продуктів нормалізує травлення, одночасно будучи багатим джерелом кальцію. Вітаміни та поживні речовини, що містяться в свіжих фруктах, зміцнюють імунітет, а клітковина сприяє красі шкіри.

 Ідеальне меню на день


Ідеальний обід

Овочевий суп або салат

Збіднюючи пора - найкращий час для рідкого гарячого. Приготуйте овочевий суп на м'ясному або рибному бульйоні або з'їжте порцію овочевого салату, заправленого дієтичним йогуртом або рослинним маслом (оливковою, кукурудзяним, соняшниковою).

Фруктове асорті або горіхи

Залежно від того, яке ви вибрали перше блюдо, ви можете з'їсти жменя волоських горіхів або фруктове асорті. Зверніть увагу, волоські горіхи дуже бажані працівникам розумової праці!

Напій

Якщо ви прагнете схуднути приготуйте жиросжигающий коктейль. У склянку окропу додайте чайну ложку меду і кружечок лимона, дайте напою настоятися. Ще варіанти напою для обідньої пори - трав'яний чай, компот із сухофруктів, настій шипшини.

Результат:   перше на обід - відмінний спосіб тримати тіло в тонусі, не залишаючи йому можливості збирати зайві кілограми. Харчування, побудоване на овочах і фруктах, є основою лужної дієти, яка є профілактикою вікових проблем організму, сприяє довголіттю.


Ідеальний полуденок

Сік

Свіжовичавлений сік - джерело вітамінів і джерело антиоксидантів. Найкраще готувати соки самостійно. Через брак такої можливості звертайте увагу на склад фабричного соку, не купуйте нектари. Ви можете зупинити свій вибір на яблучному, томатному, апельсиновому соках. А від мультивитаминного краще відмовитися, віддавайте перевагу однокомпонентні напої.

Результат:   сік не вгамує ваш голод, але дасть необхідний заряд енергії, який дозволить в здоров'ї і настрої дочекатися вечері.

 Ідеальне меню на день


Ідеальна вечеря

Згідно з рекомендаціями дієтологів, він повинен бути достатньо ситним, але в той же час не перевантажувати організм, якому після восьмої години вечора необхідно відпочивати.

Гарнір

Це може бути невелика порція макаронів (чверть тарілки), варену картоплю або зернова каша. Дотримуємося помірність порцій, залиште місце на тарілці для нежирного шматочка яловичини, курки, м'яса індички або печінки.

Овочевий салат, ікра

Про користь овочів ми вже говорили вище. Вибирайте такі види салатів, які поєднуються з м'ясом. Відмінне рішення салат з квашеної капусти, моркви з яблуком або кабачкова, бурякова ікра.

Напій

Незважаючи на те, що багато людей вважають, що келих вина за вечерею - найкращий напій, його користь дещо перебільшена. Краще алкоголь залишити для святкових застіль (пам'ятаєте про міру!) А за вечерею пити чай, компот, наполягатиме трав.

Результат:   легка вечеря вгамує голод і подарує вам хороший сон. На ранок ви прокинетеся у відмінному настрої і будете готові до вживання сніданку.

Харчуйтеся правильно і будьте здорові!
Автор: Наталя Бартукова


 Як зменшити кількість нітратів в овочах?
 Нітрати - це не що інше як солі азотної кислоти, які майже всі рослини вбирають із землі в якості необхідного біологічного елемента. Овочів, що не містять нітратів взагалі, ви не знайдете, інше питання - в тому, яка кількість нітратів у них міститься. Якщо овочі були вирощені за допомогою великої кількості добрив, зокрема селітри, то такий продукт містить дуже великий кількість нітратів. Однак головна причина отруєння - зовсім не самі нітрати, а нітрити, в які вони перетворюються, потрапляючи в організм людини.

Саме нітрити, потрапляючи в кров, викликають кисневе голодування, порушують роботу ШКТ і навіть помітно підвищують ризик появи онкології.

Щоб уникнути вживання овочів, насичених нітратами, необхідно знати деякі особливості. Наприклад, найбільше нітратів міститься в ранньому редисці - унаслідок того, що саме цей овоч витягує із землі разом з водою і самі нітрати. Часом рівень нітратів в редисці досягає 80%! Це в принципі стосується не тільки редиски, а й інших кореневих овочів.

 Як зменшити кількість нітратів в овочах?


Уникнути отруєння нітратами можна, якщо правильно вибирати і обробляти овочі:

1)   Вибирайте стиглі овочі - в них нітратів набагато менше. Однак не варто кидатися на великі плоди, адже якщо овоч має незвичні розміри, то це означає лише те, що для його вирощування були застосовані різного роду добрива.

2)   Перед приготуванням помістіть овочі в ємність з холодною водою на півгодини так, щоб вода повністю їх покривала. Це допоможе знизити вміст нітратів приблизно на 15%.

3)   Якщо ви збираєтеся вживати овочі в сирому вигляді, то їх потрібно правильно очистити. У моркви, буряка, редиски і томатів слід зрізати верхівку і низ, а у капусти вирізати качан і зняти перші 2-3 аркуша.

4)   Зелень має саме найменшу кількість нітратів, але все ж варто уникати вживання стебел, віддаючи перевагу тільки листю.

5)   Відварюючи овочі, вибирайте будь-який посуд, крім алюмінієвої, тому як алюміній сприяє перетворенню нітратів у небезпечні для здоров'я нітрити.

6)   При варінні частина нітратів руйнується, а інша переходить у відвар. Тому, відварюючи картопля, краще зливати бульйон, в якому міститься приблизно 30-40% нітратів. Бажано зливати відвар від моркви, картоплі і буряка відразу ж, так як у міру охолодження нітрати вбираються назад. Варто уникати вживання овочевих бульйонів або варити їх з попередньо обсмажених або погашених на маленькому вогні овочів.

 Як зменшити кількість нітратів в овочах?


Основні способи прибрати нітрати:

• З картоплі зріжте товстим шаром шкірку, потім замочіть на кілька годин в 1% розчині аскорбінової кислоти і солі. Приблизно 1: 100. Злийте першу воду після варіння, так ви значно зменшите кількість нітратів.

• Редиску, як і картоплю, очистіть від шкірки і замочіть в розчині.

• Перш, ніж використовувати в їжу сирий буряк, обдайте її окропом.

• Будь-яку зелень (кріп, шпинат, петрушка, салат і ін.) Замочіть на годину в холодній воді.

• У дині і кавуна зрізайте шкірку, як можна товщі.

• Помідори найважче позбавити від нітратів, тому намагайтеся вибирати стиглі плоди середніх розмірів.

• Зберігайте овочі тільки в холодильнику: при кімнатній температурі кількість нітратів істотно збільшується.

• Також не варто зберігати довгий час нарізання овочеві салати. У подрібнених овочах утворення нітратів прискорюється за рахунок діяльності мікроорганізмів.

• При варінні овочів не накривайте каструлю кришкою. Частина нітратів піде разом з парою.

 Як зменшити кількість нітратів в овочах?


Безсумнівно, термічна обробка овочів скорочує не тільки число нітратів, але й кількість вітамінів, але якщо вже і вибирати з двох зол, то, звичайно, менше.
Автор: Яна Колосовська