Маслом шкіру не зіпсуєш
 Особливо якщо це масло рослинне, та ще й отримано методом холодного віджимання за сучасною технологією. У такому маслі сконцентровані всі корисні властивості тих рослин, горіхів і плодів, з яких воно виробляються.

Яких тільки рослинних масел не знайти на полицях сучасних супермаркетів - олія оливкова, кукурудзяна, лляна, з кедрових і волоських горіхів, гарбузове, з виноградних кісточок, рапсова і саме звичне - соняшникова. Очі розбігаються від усього цього багатства і різноманітності. На рослинному маслі ми готуємо різні страви, додаємо їх в салати, приймаємо як ліки, використовуємо в домашній косметології, знаходимо рослинні масла у складі косметичних засобів відомих виробників.

Сказати, яке масло є кращим, неможливо. У кожного з них своя ніша, своя основна область застосування. Є масла дуже дорогі, з трудомістким процесом вилучення, і звичайно, обсмажувати на ньому котлетки ніхто не буде, а от випити натщесерце чайну ложечку як природної "щеплення імунітету", або крапнути до складу маски для обличчя - саме те!

Але і звичне для нас масло з насіння соняшнику - незамінний учасник кулінарного процесу, володіє унікальним складом вітамінів, мікроелементів, містить фітогормони і ряд інших корисних компонентів. І кухнею його застосування не обмежується.

Чуть-чуть хімії

Рослинні масла - це ефіри жирних кислот, які відносяться до групи тригліцеридів (так само, як і тваринні жири). В основі кожної молекули цієї речовини - молекула гліцерину, а вже на ній як яблука на яблуні тримаються молекули жирних кислот. Залежно від міцності зв'язків між молекулами масла можуть бути насиченими або ненасиченими. Рослинні масла містять переважно ненасичені жирні кислоти, у яких залишається вільною одна (мононенасичених) або дві (поліненасичена) вуглецеві зв'язки, тому рослинні масла досить рідкі по консистенції (на відміну від щільних і вузьких тваринних жирів).

 Маслом шкіру не зіпсуєш
 Сонце в кожній краплі

Важко уявити, що до 1829 роки ніхто не знав, яке диво таїться в кожній насінні цього дивного рослини. Вирощували соняшник в Європі на клумбах виключно як декоративна рослина, і навіть на його батьківщині в Північній Америці він використовувався в основному не як продукт харчування, а в якості символу божества Сонця. Правда, є свідчення, що деякі індіанських племен насіння перетирали і застосовували в їжу, а виступив маслом змащували волосся. Вперше про виробництво олії з соняшнику в Європі задумалися англійці, існує англійський патент 1716 року, описує цей процес. Але початок широкому застосуванню насіння соняшнику поклав кріпак Данило Бокарьов, який за допомогою звичайного преса отримав перше в Росії соняшникова олія, а вже в 1833 році заробив і перший завод з його виробництва.

У насінні кращих сортів соняшнику міститься до 52% напіввисихає жирного масла, багато вуглеводів, білкових речовин, фітин, хлорогенова кислота, трохи дубильних речовин і органічних кислот. А масло, яке з них отримують, містить олеїнову (до 40%), лінолеву (до 45%), пальмітинову, стеаринову, Арахінова, лігноцериновою кислоти, а також воски. Склад масла залежить від кліматичних умов, в яких росте сировину і технології вирощування. Застосовують соняшникова олія не тільки в якості харчового продукту, але і як косметичний засіб, і навіть в ароматерапії. Для цих цілей годиться нерафінована олія вищих сортів. Воно має колір від світло-жовтого до жовтого, слабкий своєрідний запах і приємний смак.

 Маслом шкіру не зіпсуєш
   Натуральне масло насіння соняшнику має зволожуючим, регенерує, пластифікуючим властивостями, заспокоює подразнення на шкірі, здатне загоювати рани. Воно може тонізувати і живити шкіру голови, відновлювати структуру волосся, надає кондиціонуючу дію, тому виробники косметики люблять додавати масло соняшнику в шампуні і бальзами для волосся.

Але, як кажуть, не соняшниковою олією єдиним можемо ми оздоровити шкіру, волосся і весь організм.

Одним з найбільш цінних і корисних продуктів здатних подарувати нам красу і здоров'я є лляне масло. Це масло дуже часто використовуються в косметиці для догляду за шкірою.

Льон, льон, мій льон, кругом квітучий льон ...

Цінність лляної олії першими оцінили жителі стародавньої Індії близько 9000 років тому і почали вирощувати льон як олійну культуру. Протягом багатьох століть льон одягав і годував людей в Сирії, Єгипті, Палестині і вже в X-XIII ст. почав возделивался повсюдно на Русі - годував, лікував, зігрівав тілесно і душевно.

 Маслом шкіру не зіпсуєш
   Олійний льон-кудряш вирощувався у степовій зоні спеціально на насіння. Завдяки своєму унікальному складу і дієтичним властивостям, лляне масло знайшло застосування не тільки в харчовій промисловості, воно високо цінується в медицині, дієтології та косметології.

Сьогодні вже науково доведено, що вживання в їжу лляної олії, та й інших продуктів з лляного насіння (борошна) благотворно впливає на діяльність головного мозку, покращує пам'ять і швидкість реакції. Обумовлені ці властивості великим вмістом в лляному маслі незамінних поліненасичених жирних кислот: лінолевої (омега-6) і альфа-ліноленової (омега-3) кислот.

Їх називають "незамінними", тому що з них організм утворює всі інші потрібні жири. Крім того, синтезувати самостійно дані жирні кислоти наш організм не може, а отримує їх виключно з їжею. Притому, цінні (омега-3) в достатній кількості знаходяться тільки в північних сортах морської риби і ось, в лляній олії. У нього навіть запах специфічний - рибний. За змістом ненасичених жирних кислот лляне масло перевершує продукти звичайного раціону, і всього 1 столова ложка лляної олії забезпечує їх добову потребу:

- Альфа-ліноленова кислота - 60% (Омега-3),
- Лінолева кислота - 20% (Омега-6),
- Олеїнова кислота - 10% (Омега-9)
- Інші насичені жирні кислоти - 10%.

 Маслом шкіру не зіпсуєш
   До того ж, вживання в їжу лляної олії сприяє схудненню і зниження ваги, тому лляне масло нормалізує жировий обмін і обмін речовин в цілому. Так що можна порадити приймати лляне масло і як засіб, що допомагає позбавитися від зайвої ваги.

Приймати лляне масло краще на ніч, безпосередньо перед сном, протягом дня можна додавати його в салати, заправляти каші, правда через специфічного запаху і присмаку, можливо, не всім воно сподобається. Але, врешті-решт, можна ж і потерпіти - здоров'я, краса і відмінна фігура того варті.

Лляна олія містить достатню кількість вітамінів А, Е та інших біологічно активних речовин, необхідних для здорового харчування і благотворно впливає на стан шкіри і волосся, нервової системи, покращує зір.

Властивості лляної олії широко використовує косметична промисловість, його також можна успішно застосовувати у «домашній» косметології, наприклад, масло льону - прекрасна добавка в маски для шкіри обличчя і декольте, особливо для сухої, в'янучої шкіри.

  Тонізуюча і пом'якшувальна маска для сухої шкіри.   Приготувати настій ромашки: 2 неповні столові ложки сушених суцвіть ромашки на 250 мл окропу, закрити посуд кришкою, дати охолонути, процідити. Всипати в проціджений настій повну столову ложку попередньо стовченого лляного насіння і добре розмішати. Кашку нанести на обличчя. Через 15 хвилин маску зняти ватяним тампоном, обличчя протерти лосьйоном, нанести зволожуючий крем.

Крем-маска для в'янучої шкіри   Столова ложка лляної олії, 3 жовтка курячого яйця, склянка вершків, 2 лимона, столова ложка меду, 0, 75 склянки камфорного спирту і 1, 25 склянки води. Яєчні жовтки розтерти з маслом, додати вершки. З лимонів вичавити сік, кірки нарізати і залити гарячою водою і настоювати 1, 5:00. Після цього рідину відцідити, змішати з лимонним соком і медом. До суміші яєчних жовтків, масла та вершків при помішуванні додати цей настій і повільно влити камфорний спирт. Всі перелити в півлітрову посудину, переміщати. Зберігати в холодильнику, перед вживанням збовтувати.

При подвійному підборідді   ввечері, перед сном добре зробити гарячу припарку з лляного насіння, звареного в молоці. Тримати близько півгодини.

Для догляду за шкірою рук   буде корисна наступна маска: один яєчний жовток змішати з 1 ст. ложкою лляної олії, 1 ст. ложкою меду і соком одного лимона. Вимити руки водою, в якій варилася картопля, витерти, змастити приготовленої маззю і надіти рукавички на 2-3 години.

Відмінний результат дає   «Радикальна» маска для сухої і пошкодженої шкіри рук : Половина чайної ложки лляної олії, вміст однієї капсули вітаміну Е, яєчний жовток. Все змішати і нанести на добре розпарені руки, надіти косметичні рукавички, витримати півгодини.

А такий простий сумішшю, як лляне масло і мелений кави, можна зробити відмінний противоцеллюлитной пілінг   для тіла.

Догляд за шкірою із застосуванням рослинних олій, і тих, про які написано вище, і багатьох інших (оливкова, кунжутне, гарбузове, з кісточок винограду, абрикосове та ін.), Значно покращує її стан, дозволяє позбутися багатьох косметологічних проблем.
Автор: Ольга Травлеева