Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
 Побита строчка з анекдоту дуже точно відображає правильну стратегію в боротьбі за потрібну вагу і бажані форми. Ми не можемо відмовитися від їжі, Ніяк! А що робити, якщо раптом починає рости вагу? Іноді непомітно, іноді швидкими темпами ...

Не довіряю я дієтам! Будь-яка дієта, якщо вона обіцяє чарівні результати, складена так, щоб викликати стрес в організмі, струснути роботу обмінних процесів і змусити задіяти наявні накопичення. Але стрес проходить, дієта закінчується, і що тоді? Організм розгорнеться в зворотному напрямку: повернути втрату.

Звичайно, дотримання дієти може допомогти привести себе швидко в норму, скинути два-три кілограми. Тим більше, якщо вибрали ми її продумано і набір рекомендованих продуктів збалансований, - кількість споживаних калорій чи не призведе тіло до дистрофії. Але якщо стрілка вагів загрозливо зашкалює за мітку з цифрою вашої норми, найнадійніший вихід - перебудувати свій стиль харчування. Худнути розумно і стабільно допоможе безжальна ревізія ваших пристрастей.

І ось перед вами лежить листочок з клятвою «не їсти ніколи», де довжелезним списком прописані пиріжки, торти, тістечка, смажена картопля, ковбаса ... Список довгий, але чим утішимо себе «замість»? Спробуємо відшукати продукти, які допоможуть схуднути.

 Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
 Звичайно, в першу чергу включимо в новий раціон овочі

• Капуста. Зробіть її основним продуктом свого харчування. Тушкована, парена, варена, свіжа, тонко настругати в салатики і заквашена за традиційними рецептами - капуста буде працювати на вашу стрункість. Вітамін С, тартронова кислота і клітковина, що містяться в капусті в достатку, робить цей овоч королевою дієтичного столу.

• Морква. Терта морква - справжня мітла для кишечника. Якщо морква настругати великими брусочками і носити з собою в коробочці, то під рукою завжди буде засіб «зажувати» апетит.

• Буряк. Маринований буряк, тушкована, відварна в салатах - їжте її, скільки хочеться. Буряк знижує тиск, підвищує гемоглобін, чистить печінку і нирки. Сміливо включаємо в наше меню.

 Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
 • Цибулю і часник. Так Так. Це два природних сжигателя жиру. Часник можна додавати в салати, в супи, в тушковані блюда, якщо немає проблем з підшлунковою залозою - можна ковтати два-три рази на день по шматочку. Часниковий запах погасить волоський горіх, пару гілочок петрушки, гвоздичка (пряність), розжовані після обіду, яблуко, з'їдене на закуску. Лук допомагає організму справлятися з м'ясом, з важкою їжею. Зараз дуже модно худнути на цибульному супі. Дуже ефективний суп і дає вражаючі результати.

• Гарбуз. Відмінно підходить для приготування десертів для худнуть: запечена з яблуками, парена з ложкою меду, приготована у вигляді пюре, склянку соку. Гарбуз приспить вашу тягу до «солоденького», заодно наситить організм вітамінами і мікроелементами. Гарбуз містить унікальна речовина, що допомагає переварюванню важкої їжі, це наш друг у боротьбі з жировими відкладеннями.

• Картопля. Те, що від картоплі повніють - це міф. Повніють від смаженої картоплі і пюре, з маслом і молоком. Відварену картоплю або помитий і запечений у фользі, прямо в шкірці, анітрохи не зашкодить. За умови, що ви не додасте до нього масла, майонезу і сиру. З салатом, з квашеною капустою, з солоним огірочком. Ось це те, що потрібно, те, що ми шукаємо.

• Селера. Не відмовляйтеся ні від зелені, ні від кореня. Це - прекрасна добавка до супів і салатів, володіє численними цілющими властивостями і не обтяжений калоріями. Селера нормалізує гормональний фон і регулює обмін речовин. Незамінний в дієтичному меню.

Всі овочі, щоб вони дійсно допомагали худнути, потрібно готувати без жирів і масел, без майонезу. Оцет, соєвий соус, кетчуп, щіпка цукру, солі, трохи гірчиці - це все, чим ви повинні покращувати смак овочевих страв. Але, якщо без добавок ніяк, то додайте в салат трохи кефіру або йогурту, тушкуйте, додавши ложку рослинної олії. Якщо оливкова олія вам не по кишені, купите в аптеці лляне. Воно приємно на смак, дуже корисно і недорого.

На друге місце в нашому новому харчуванні розмістимо джерела білка

 Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
 • Молочні продукти з низьким відсотком жиру в складі. Кефір і сир - це не просто допінг для нашого шлунку і кишечника. Кисломолочні продукти - неоціненне джерело вітамінів, мікроелементів, цінних білків і бактерій, цілющих для мікрофлори організму. Головне їх корисну властивість - здатність покращувати мікрофлору кишечника. Кефірів розвантажувальні дні, кефір як проміжний прийом їжі, стакан кефіру на ніч - в будь-якому випадку ви відчуєте ефект від його вживання.

 Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
   • Відварене м'ясо. Так, від м'яса відмовлятися не будемо. Шматок вареного або запеченого у фользі м'яса з овочами - прекрасний вибір для ситного, але дієтичного обіду. Вибирайте нежирні сорти м'яса, м'ясо птиці, кролика. Доповніть шматочок м'яса хорошою порцією овочевого салату, і ви надовго приспите свій жадібний шлунок.

 Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
 • Риба і морепродукти. Якщо у вас є можливість додати в раціон дари моря, ви - щасливиця. Риба і морепродукти - найцінніше джерело білка, риб'ячого жиру, йоду. Вони малокалорійні і дуже корисні. Не тільки для фігури, але і для шкіри, волосся. Тільки, знову-таки, відварюємо, готуємо на пару або запікають. Присмачуємо соєвим соусом і лимонним соком. Можна балувати себе в обід і на вечерю.

 Що б з'їсти, щоб схуднути? Частина 1
 • Яйця. Всупереч тому, що яйця вважаються джерелом холестерину, вони підходять для нового стилю харчування. Вони містять мало калорій, але біла частина - джерело білка, а жовток багатий активними речовинами, вітамінами, амінокислотами, мікроелементами. Для дієти підходять яйця, зварені круто, як доповнення до овочів, і в «мішечок», як додаток до сніданку.

• Бобові. Якщо ви замочіть горох або квасоля напередодні в холодній воді і промиєте перед варінням кілька разів, то зменшите «музичні» здатності цих корисних продуктів. Але є ще сочевиця, яка не приводить до вираженого метеоризму. В цілому - боби, квасоля, горох, сочевиця -дуже корисні для травлення. Вони насичують організм легкозасвоюваними білками та цінними амінокислотами.

Бобові калорійні, але умова те ж: як можна менше жирів, більше овочів. Відваріть відразу кілограм гороху або квасолі, остудіть у відварі, потім відкиньте на друшляк і дайте стекти. Складіть в поліетиленовий пакет і заморозьте, надавши плоску форму. Тепер ви в будь-яку хвилину можете відламати заморожені бобові і додати в тушковані овочі, в супи або салати. Дуже зручно.

Зелені бобові, навпаки, малокалорійні, тому їх можна брати як гарнір до м'яса. Але вони теж багаті білками, значить, наші м'язи будуть вдячні.
Автор: Тамара Розинська


 Недолік поживних речовин, мінералів, вітамінів і стан шкіри
 Кожна жінка хоче виглядати добре. Всі стежать за станом шкіри. Використовують креми, маски. Але часом варто лише внести деякі зміни в раціон, і зі шкірою відбуваються зміни. Яке ж вплив їжі на стан нашої шкіри?

Найчастіше ми стикаємося з проблемами шкіри, які викликані браком в харчуванні певних нутрієнтів (жирів, вуглеводів, білків, мінералів, вітамінів). А так само загальної виснаженістю організму. Які ж ці проблеми, і через що вони виникають?

Вплив на шкіру нестачі харчування

Популярні безжирову і безбілкові дієти полягають в тому, що в їжу вживаються тільки сирі або варені овочі, соки і зрідка фрукти. Звичайно, скинути кілька кілограмів виходить, але через нестачу поживних речовин страждає шкіра. Втрачається еластичність, виникають шорсткості. Шкіра набуває сірувато-блідий відтінок. Може зовсім змінитися пігментація, особливо біля куточків рота.

Нестача жирів в їжі може призвести до дефіциту нічим не замінних жирних кислот. Причому, особливо важливі рослинні жири. За стан шкіри відповідає лінолева кислота. Якщо її не вистачає в організмі, то порушується ріст і структура придатків шкіри. Якщо дефіцит жирів триває більше 3-х місяців, шкіра починає лущитися.

Недолік харчування негативно позначається не лише на стані шкіри, але і на стані волосся і нігтів.

Вплив на шкіру нестачі вітамінів

 Недолік поживних речовин, мінералів, вітамінів і стан шкіри
   Дефіцит водорозчинних вітамінів, таких як С, В, В2, В7, Н та ін., Не може позитивно позначитися на загальному стані організму і шкіри зокрема. Через брак цих вітамінів змінюється пігментація, шкіра лущиться, набуває сіруватого відтінку, втрачає свою свіжість і еластичність.

Дефіцит вітаміну С і стан шкіри

Гіповітаміноз С призводить до надмірної сухості шкіри. Колір обличчя відрізняється блідістю, утворюються темні кола навколо очей. Шкіра стає сприйнятливою до шкідливих впливів середовища. Крім того, постійно з'являються синці навіть при несильних ударах. Наслідком нестачі вітаміну С є петіхіальние крововиливи.

Стан шкіри залежить від утворюється в організмі колагену і формування його волокон. А повноцінний колаген може утворюватися тільки при достатній кількості вітаміну С в організмі. Брак ж аскорбінової кислоти призводить до формування атопічного колагену. А це веде до поганого загоєнню ран, зниження тонусу шкіри і передчасного її старінню. Після проведення операцій, особливо пластичних, рекомендується їсти більше продуктів, що містять вітамін С. Ці ж рекомендації підходять при лікуванні рубців, стрий, виразок слизових оболонок і шкіри, деяких форм вугрів. А вчені зробили висновок, що вітамін С у поєднанні з Е захищає шкіру від шкідливого впливу сонячних променів.

Вплив гіповітамінозу В3 (ніацину) на шкіру

А при нестачі цього вітаміну шкіра починає свербіти, розвивається дерматит, з'являються тріщини. Шкіра втрачає свою привабливість, стає сприйнятлива до сонячних променів. Розвивається пелагра - «шорстка шкіра».
 Недолік поживних речовин, мінералів, вітамінів і стан шкіри


Недолік жиророзчинних вітамінів і стан шкіри

До жиророзчинних вітамінів ставляться вітаміни А, Е, D і К. Дуже часто зустрічається полигиповитаминоз - одночасний дефіцит декількох вітамінів. Це відбувається найчастіше через незбалансованого харчування. Але причиною полигиповитаминоза можуть стати і підвищені навантаження на організм, вплив дуже низьких або дуже високих температур, нервово-психічні переживання, кисневе голодування або годування груддю.
 Недолік поживних речовин, мінералів, вітамінів і стан шкіри


Дефіцит вітаміну А і стан шкіри

Саме вітамін А має велике значення для стану шкіри. При його недостачі утворюється «гусяча шкіра» - фолікулярний кератоз. Спочатку він з'являється на шкірі рук і ніг, а потім поширюється на живіт, спину, сідниці.

Вплив нестачі вітаміну К на стан шкіри

Вітамін К допомагає згортанню крові. Сприяє зменшенню шрамів і темних кіл навколо очей. А його нестача призводить до утворення на шкірі крововиливів різного розміру.

Мінерали, які необхідні нашій шкірі

Селен . Цей мінерал захищає нашу шкіру від шкідливих впливів сонячних променів. Крім того, вчені схиляються до думки, що селен здатний запобігти раку шкіри.

Мідь . Без цього елемента неможливо утворення еластину. Ця тканина організму підтримує структуру шкіри. Без міді шкіра втрачає свою гладкість, пружність, еластичність.

Цинк . Цей елемент бере участь в очищенні шкіри, його функція - контроль виділення жиру. Цинк - найкращий засіб, який зменшує сліди від акне.

Не забувайте, шкіра - дзеркало стану здоров'я. Щоб вона завжди виглядала привабливо, молодо і свіжо, в першу чергу, піклуйтеся про правильне харчування і очищенні організму. Без цього ніякі новомодні креми, лосьйони, тоніки і чарівні маски не допоможуть.

Будьте красиві і привабливі!
Автор: Ольга Столярова