Як харчуються американці: Чи не повторимо помилок!
 Ожиріння - одна з основних проблем Америки, починаючи з 1980-х років кількість людей з надмірною вагою і ожирінням різко зросла. До цього додалися такі, різко прогресуючі захворювання як цукровий діабет другого типу та імунні розлади. Здоров'я цілого покоління сильно похитнулося. Що ж привело до таких різких змін, і чи можемо ми уникнути помилок американців, щоб не стати самої ситому нацією?

Не будемо звертатися до таких складних питань як національний характер, менталітет, психологія, економічні особливості та інше. Вони, безумовно, впливають на проблему. Ми розглянемо помилки в харчуванні, які допустили американці.

Помилка 1. Оброблені продукти.
Щоденний раціон більшості американців, особливо працюючих, останнім часом наповнений різними стравами з пакетів, коробок, банок, пляшок ... Це стало популярним, оскільки дійсно зручно: купив готову страву і ти ситий! Ніякої готування, складання меню, болісного пошуку потрібних інгредієнтів. Проте зараз ми розуміємо, що такі продукти здебільшого абсолютно марні в живильному плані, а разом з цим містять цілий спектр шкідливих речовин, таких як штучні барвники, ароматизатори, хімікати. У них дуже багато солі, цукру, а також як правило, вони містять тільки оброблені зерна. Організм просто не в змозі впоратися з такою кількістю штучних продуктів і хімічних речовин.
Що робити нам:   Давайте їсти більше справжньої їжі. Що це таке? Це рослинна їжа, яку люди їли протягом багатьох поколінь, до того, як з'явилися промислово приготовані продукти. Звернемо увагу на фрукти, овочі, горіхи, цільне зерно, насіння, бобові.

 Як харчуються американці: Чи не повторимо помилок!
 Помилка 2. Високий вміст цукру.
Американців дуже пристрасть до солодкого. Цукор і підсолоджувачі містяться практично у всіх готових продуктах. Широко поширені і штучні підсолоджувачі. Все це згубно впливає на печінку, збільшує ризики захворіти на цукровий діабет другого типу, веде до ожиріння. Штучні солодкі тільки збільшують тягу до солодкого, а довгострокове їх дія і зовсім не вивчено належним чином. Останнім часом замість цукру в деякі американські продукти додають агаву, але це також не кращий варіант, оскільки агава містить багато фруктози.
Що робити нам:   Прибираємо повністю зі свого раціону будь підсолоджувачі. Якщо хочеться солодкого, краще з'їсти десерт, але з низьким вмістом цукру. Якщо додати корицю або ваніль, то малий вміст цукру ви навіть не помітите.

Помилка 3. Боязнь жирів.
Все, не тільки американці, перебувають в омані, що до ожиріння ведуть жири. Це не зовсім так, тільки нездорові жири ведуть до збільшення ваги. І є дуже багато здорових джерел жирів. Наш організм потребує здорових жирах, це і сяюча шкіра, і сильні клітини, і відчуття ситості. Переконання, що всі жири шкідливі, призвело американців до того, що вони дуже обмежили ці корисні інгредієнти для здоров'я. А вже про сумнівну користь знежирених продуктів написали, мабуть, всі видання. Знежирені продукти, як виявилося, містять багато цукру, і взагалі тільки сприяють ожирінню.
Що робити нам:   У помірній кількості здорові жири корисні, вони містяться в кокосовій олії, авокадо, горіхах, насінні.

 Як харчуються американці: Чи не повторимо помилок!
 Помилка 4. Багато молочних продуктів.
Потужна молочна промисловість США постійно переконує американців, що вони потребують в молоці, сирі, йогуртах, як джерелі кальцію і пробіотиків. Але не враховуються такі аспекти, пов'язані з молочними продуктами: по-перше, непереносимість лактози спостерігаються у все більшої кількості людей; по-друге, казеїн, що міститься в молоці, складний для ефективної переробки; по-третє, молочні продукти уповільнюють травлення і створюють багато слизу в організмі. Тобто, по суті, молочні продукти, якщо споживати їх неправильно, можуть призвести до ряду проблем зі здоров'ям і до зайвої ваги.
Що робити нам:   Кальцій, звичайно, потрібен. Але для того, щоб мати великий його запас, потрібно споживати дійсно багато молочних продуктів. Однак, адже молоко - не єдино відомий джерело кальцію, хоча реклама йогуртів та сирків і наполягає на цьому. Давайте пошукаємо і рослинні постачальники кальцію, а це, приміром, темна зелень, насіння кунжуту. Для балансу кишкової флори нам потрібні ферменти і пробіоткі, а зовсім не Активія і Актімель, хоча в них вони є. Але ті ж пробіотики містяться і в інших культурах. Наприклад, всього одна порція квашеної капусти в день (розміром приблизно із стакан) надає добову норму прибутків. Запаси кальцію в організмі не будуть вичерпуватися, якщо ви збережете середовище всередині кишечника мінерально-лужний, в той час як молочні продукти і солодкі газовані напої є кислото-утворюючими.

Помилка 5. Дієтична кола.
Добре, що нас поки ця проблема не так торкнулася. Все-таки ми завжди віддамо перевагу сік або квас Кока-колі. Але для американців ситуація з дієтичною колою склалася дуже неприємно. Більшість повірило, що дієтична кола - це здоровий вибір, оскільки не має калорій. Однак користі від такого напою мало. По суті, це хімічна вариво без харчової цінності, яке сприяє демінералізації кісток і зубів, а також створює кислоту в організмі.
Що робити нам:   П'ємо просто воду, краще з додаванням лимона або лайма, і тільки між прийомами їжі, а не під час їжі.

 Як харчуються американці: Чи не повторимо помилок!
 Помилка 6. Рясний сніданок.
Наша приказка «Сніданок з'їж сам, ...» більш щадна, ніж американська «Сніданок - найважливіший прийом їжі в день». Якщо говорити свою думку, то мені здається, що наша приказка відноситься зовсім навіть не до їжі, а до життєвого розкладом і взаємодії зі світом. Але зараз не про це, звичайно. Так ось. Американське судження про сніданок як про найголовніше прийомі їжі в день призвело до того, що мільйони американців надто вже буквально її сприйняли і перевершили всі очікування. Іншими словами, багато стали просто банально наїдатися з ранку. А щільний сніданок, особливо якщо він містить білки тваринного походження та інші важкі інгредієнти, переробляється дуже повільно, робить людей втомленими. А це в свою чергу провокує більше споживати напоїв з кофеїном, щоб компенсувати стан «ну ось, поїли, тепер можна і поспати».
Що робити нам:   Не будемо перевантажувати себе сніданком. Є відмінні легкі варіанти сніданку, які можуть зарядити енергією, але не дадуть відчуття тяжкості в животі. З ранку з'їдаємо фрукт або фруктовий коктейль. Це легке початок дня, фрукти переробляються дуже швидко, надаючи вітаміни, мінерали, ферменти, енергію. Для того, щоб відчути наповненість і не відчувати почуття голоду, з'їдаємо тарілку каші. Тільки не миттєвого приготування, а з цілісних зерен.

 Як харчуються американці: Чи не повторимо помилок!
 Помилка 7. Пестициди й генномодифіковані продукти.
Є рослинну їжу іноді виявляється не таким корисним, як хотілося б. Дійсно, більшість городян купує овочі та фрукти, які вирощуються в промислових масштабах. Звідси - нові техніки обробки та вирощування, адже виробництво живе тільки тоді, коли нарощує обсяги, а без технологій це зробити складно. У результаті населення отримує різноманітність і велику кількість на продуктових полицях в супермаркетах. Тільки це «багатство» сумнівне. Тому що насіння, з яких вирощуються сільськогосподарська продукція, були генетично змінені, щоб продукт володів певними властивостями і краще сприймав пестициди. Крім того, продукти обробляються хімікатами від шкідників. В результаті, ГМО продуті мають менше поживних речовин і більше хімічних.
Що робити нам:   Напевно, один із шляхів, коли ви самі можете простежити походження овочів і фруктів, - це вирощувати їх самим. Ну, або хоча б шукати перевірених постачальників, фермерів, приватників, які будуть вам продавати більш менш чисті продукти. Хоча перевірити це все одно дуже складно.

Помилка 8. Рафіновані вуглеводи.
Борошно вищого сорту, білий рис, очищені зерна - всім цим занадто захопилася сучасна харчова промисловість. А адже ці продукти перетравлюються організмом швидше, мають мало клітковини і поживної цінності, а крім того, провокують скачки рівня цукру в крові, призводять до збільшення ваги. Однак саме такі продукти складають більшу частину харчування американців.
Що робити нам:   Купуйте необроблені зерна, борошно з висівками, хліб грубого помелу. Чим менше продукт піддавався обробці до того, як потрапив в магазин, тим краще.

Помилка 9. Відсутність різноманітності.
Американцям не вистачає різноманітності. Багато їдять одні й ті ж продукти з року в рік. Це призводить до серйозного дефіциту поживних речовин, збільшення ваги, відсутності енергії.
Що робити нам:   Один з дуже простих порад - намагайтеся, щоб ваші продукти були найрізноманітніших кольорів. Наприклад, у багатьох з нас колірна палітра продуктів дуже мізерна: білий плюс коричневий. Але доведено, що чим більш барвистими будуть ваші страви, тим більше вітамінів ви будете отримувати.

 Як харчуються американці: Чи не повторимо помилок!
 Помилка 10. Соєві продукти.
Американці помилялися, коли вважали, що соя - це дуже здоровий білок. Тому багато продукти там містять сою. Однак зараз доведено, що соя сповільнює функції щитовидної залози і може блокувати засвоєння білків. І ще соя часто генетично змінена, а також є кислотообразующим продуктом, що змінює лужне середовище всередині кишечника.
Що робити нам:   Не включати в свій раціон тофу, соєве молоко, соєве масло та інші продукти з сої. Рослинний білок можна знайти в інших бобових, в насінні. Різні соєві приправи і соуси - ферментовані соєві продукти, це зменшує їх шкідливі властивості, тому час від часу вони гарні для раціону.
Автор: Ольга Ларсен