Як вибрати відповідну дієту
 В останні десятиліття розробляються і вдосконалюються сотні різних дієт. Навіть назви - японська, французька, англійська - говорять про те, що про схуднення думають скрізь. Причому, всі хочуть схуднути легко і швидко, однак чарівництва не буває. Спочатку необхідно морально підготувати себе до схуднення, змінити спосіб життя і поставити мету, потім вибрати схожу саме для Вас дієту, а потім вже приступати до правильного харчування, яке допоможе Вам схуднути і, крім того, буде підтримувати в організмі баланс необхідних мінералів і вітамінів.

Кожна людина індивідуальна, тому загальні рекомендації по дієтах усім давати не можна. У кожного з нас свої особливості і захворювання. Тому не варто дотримуватися програму схуднення, рекомендовану подругою або рекламою. За яким же принципом слід підбирати дієту, щоб досягти мети і не завдати шкоди здоров'ю?

По-перше, по набору продуктів дієта повинна бути різноманітною і збалансованою. До неї мають бути включені овочі, фрукти, м'ясо і риба, молочні продукти, злаки. Монодієти можна використовувати лише в якості розвантажувальних днів. Калорійність продуктів повинна відповідати енергетичним витратам організму, у жінок - не менше 1500 ккал на день, а у чоловіків - не менше 2000 ккал. Добова кількість білка повинно бути не менше 50г в день, жирів - 70г, а вуглеводів - 200г.

По-друге, важливим моментом є принцип зниження ваги - не більше 600г на тиждень, це дає гарантію того, що Ви не наберете зайві кілограми, закінчивши дієту. Якщо ж Ви обмежите свій організм жорсткою дієтою, він включить захисну реакцію, і жир буде відкладатися про запас при першій же можливості.

Дієта бажано повинна бути смачною, так Вам буде легше її витримати. Починати дієту можна, якщо Ви більш-менш здорові. Якщо ж у Вас є хронічні захворювання, харчування повинні рекомендувати лікарі.

По-третє, дуже важливо налаштуватися на дієту морально, Ви повинні вірити в результат і розуміти, що для досягнення мети потрібні зусилля.

У дієту необхідно входити і виходити з неї плавно. Не варто знищувати всі запаси в холодильнику, так як завтра цю їжу їсти буде не можна. За кілька днів до дієти зменшуйте кількість їжі, що з'їдається.

І ні в якому разі не продовжуйте дієту, якщо відчуваєте погіршення самопочуття: слабкість, болі в шлунку, запаморочення.

 Як вибрати відповідну дієту
 Щоб правильно вибрати програму зниження ваги, не варто забивати в пошуковик запит «безкоштовні дієти», достатньо відповісти на чотири питання:

1. Що Ви відчуваєте по відношенню до їжі?
А. Їжа дуже важлива в моєму житті, я насолоджуюся застіллями;
Б. Я їм від нудьги або коли нервую;
В. Приготування їжі з родичами ускладнює процес схуднення;
Г. Я - організована людина і завжди складаю план харчування, і купую продукти за складеним списком;
Д. Для мене важливо мати можливість є те, що я люблю.

2. Що Вам допомагає схуднути?
А. Добре виглядати і відчувати себе здоровою;
Б. Мені дуже допомагає приклад людей, які зі мною заодно;
В. Я пробувала худнути, але не знайшла дієвого способу, який би приніс результат;
Г. Менше їсти і займатися спортом;
Д. Складні системи - суворий відбір продуктів і підрахунок калорій, але це втомлює.

3. Яку відповідь характеризує ваше ставлення до зниження ваги?
А. Дієта повинна підлаштовуватися під моє життя, а не навпаки;
Б. Мені необхідна підтримка однодумців;
В. Якщо я не бачу швидкого результату, у мене опускаються руки;
Г. Я щаслива до тих пір, поки на мені застібається одяг і не потрібно про це думати;
Д. Терпіти не можу дамські суспільства, де всі говорять про те, як схуднути.

4. Що зупиняє Вас при спробі скинути вагу?
А. Постійний підрахунок калорій не узгоджується з моїм стилем життя;
Б. Я занадто багато їм, коли потрапляю на вечірку, так як не можу втриматися;
В. Ніколи не скидаю стільки, скільки хочу, щоб у мене був стимул для продовження;
Г. Я не впевнена, що повернувшись до нормального харчування, не наберу знову кілограми;
Д. Не хочу відчувати себе, як ніби я завжди на дієті.

Підрахуйте, яких букв Ви набрали більше. Результат допоможе підібрати Вам найбільш оптимальну стратегію харчової поведінки.

Більше А
Домашні, особисті справи і робота займають головне місце у вашому житті, тому дієта повинна легко вписуватися в ваш графік. Спробуйте почати з зменшення порцій «на око». Середземноморська дієта повинна припасти Вам до душі, і фітнес - теж.

Більше Б
Вам необхідна підтримка, Вам легше худнути з однодумцями. Вибирайте час, коли Ви перебуваєте в стані душевної рівноваги. Будьте готові, що дієта не дасть негайних результатів. Плануйте свій раціон, щоб закріпити досягнуті результати. І навчіться винагороджувати себе за будь-які успіхи, нехай і найскромніші.

Більше В
Потребуєте допомоги близьких людей і не вистачає рішучості. Заручіться підтримкою співчуваючого Вам домочадця. Оскільки Вам важливий швидкий результат, спробуйте експрес- дієти: яблучну, гречану, кефірну або «дієту моделей». Пийте воду без обмеження.

Більше Г
Не слід різко знижувати кількість їжі, а також вносити кардинальні зміни в харчування. Необхідно чітко організувати розклад, скласти план. Головне, щоб він був виконаємо. Спробуйте вести харчовий щоденник. Так, не забудьте включити в графік невеликі відступи від дієти.

Більше Д
У Вас немає ні часу, ні бажання дотримуватися дієт, підраховувати калорії. Ви не збираєтеся відмовлятися від улюблених страв. Вам потрібні довгострокові і поступові зміни способу життя і харчування. Вони дадуть не швидкі, але стійкі результати. Внесіть невеликі корективи в розпорядок дня і в харчування. Поступово ваші смаки будуть змінюватися, більше руху і менше порції - і Ви почнете харчуватися і жити по-іншому.

Факт, найкраща дієта та, якою Ви можете дотримуватися. На жаль, зазвичай більш затребувані дієти, які обіцяють мінімум дискомфорту і швидкий результат, а він дуже нестійкий. Так як вага, який швидко втрачається - це не що інше, як суміш мускульної маси, води і невеликої частки жиру. Тому швидко втративши зайві кілограми, ми також швидко отримуємо їх назад. Через швидкої дієти знижується метаболізм, в результаті людина після дієти набуває навіть більшу вагу, ніж був у нього до дієти.

 Як вибрати відповідну дієту
   За твердженням експертів, здорова дієта зі стійким ефектом   повинна:
- Включати фізичні вправи;
- Включати контроль порцій;
- Допускати різні продукти з різних харчових груп;
- Допускати перекушування;
- Просувати повільну втрату ваги;
- Допускати невеликі порції улюблених страв;
- Рекомендувати достатню кількість води;
- Не покладатися на харчові добавки;
- Бути науково обґрунтованою.

Отже, якщо Ви вже вибрали дієту, то дайте відповідь на наступні питання, і Вам відразу стане ясно - підходить вона Вам чи ні.
Чи відповідає дана дієта моєму стилю харчування - чи можу я підігнати її під свій розклад, чи вимагає вона спеціальної підготовки, чи зможу я дотримуватися певної кількості прийомів їжі?

Наприклад, Ви встигаєте поїсти лише два рази на день, а згідно дієті потрібно їсти шість разів. У такому випадку, Ви навряд чи зможете дотримуватися такої дієти. Шукайте таку програму харчування, яка не надто суперечить вашим харчовим перевагам.

Чи відповідає дієта моєму фізичному рівню?
Адже одні програми схуднення просто пропонують більше рухатися, а інші - вимагають проводити в спортзалі кілька годин п'ять разів на тиждень. Якщо Ви ведете не надто активний спосіб життя, то годинник в спортзалі - це не для Вас. Шукайте таку дієту, яка передбачає фізичну активність, відповідну Вам.

Чи зможу я жити з цією програмою весь час?
Перш ніж приступати до будь-якій дієті, подумайте, чи готові Ви слідувати їй щодня впродовж всього життя? Якщо ні, то краще не мучте себе, адже як тільки Ви повернетеся до колишнього способу життя, ваша вага теж повернеться.

Чи включає дана дієта їжу, яка мені подобається, яка мені доступна? Перевірте, чи немає в дієті компонентів, які нереально вживати тривало. Дієта обов'язково повинна містити їжу, яку Ви любите, інакше Ви не зможете довго її дотримуватися і зірветеся. Однак для деяких людей навіть маленька кількість улюбленої страви може включити невгамовну спрагу. Тому будьте обережні.

Наскільки швидко я буду втрачати вагу?
Швидка втрата ваги - зазвичай втрата води в більшою мірою, ніж жиру. І хоча швидко втрачати зайві кілограми вельми привабливо, але експерти настійно рекомендують обмежитися втратою ваги в 0, 4 - 1 кг на тиждень. Або спалювати близько 500 ккал щодня.

Закріпить вона шкідливі звички?
Краща програма не дасть відчути, що Ви на дієті. Якщо ж Ви постійно це відчуваєте, Вас переслідує відчуття голоду, тоді можете кинути її. Шукайте таку систему, яка допоможе зрозуміти звички, що викликають підвищення ваги: ​​може Ви їсте перед телевізором, доїдаєте за дітьми.

Чи потребує програма поступових змін? Деякі системи вимагають поступових зрушень, а деякі - істотних змін в житті. Звичайно, міняти що-небудь у житті складно, тим більше, якщо зробити це треба різко і кардинально. Тому вибирайте дієти, що допускають поступові зміни.

Чи потребує дієта харчових добавок?
Здорова програма зниження ваги не потребує добавках, крім вітамінно-мінеральних комплексів. Експерти застерігають від дієт, які вимагають додаткових витрат на спеціальні пігулки і таблетки.

Яку систему я волію - гнучку або жорстку?
Деякі люди вибирають строгі системи, іншим більше подобається можливість самостійного вибору. Обидва варіанти працюють добре, якщо дієта включає в себе різноманітні продукти.

Пам'ятайте, що монотонне повторення обідів, сніданків і вечерь буде важко витримати. Краще зверніть увагу на дієти, які пропонують різноманітність страв. І вибирайте дієту, в основі якої звичні для Вас продукти, так організму буде легше.

Почуття голоду повинно з'являтися час від часу і задовольнятися невеликою кількістю їжі, а постійне відчуття голоду свідчить про те, що це не ваша дієта. Якщо вона підходить, то вага досить швидко знижується, особливо в перші тижні, потім він буде знижуватися повільніше або зупиниться.

 Як вибрати відповідну дієту


Якщо дієта обрана вірно, то у Вас підвищиться працездатність, Ви станете енергійніше, покращиться настрій, а роздратування і слабкість говорять про те, що слід відмовитися від цієї системи харчування. Ваша дієта повинна стати вашим новим способом життя - тільки в цьому випадку успіх гарантований.

Фото: pashapixel, Deklofenak, Margaret M Stewart, Ersler Dmitry, shutterstock.com
Автор: Тетяна Будзіровская
Джерело: Diets.ru