Стрункість фігури визначається сніданком
 Недаремно народна мудрість говорить, що сніданок краще з'їдати самому, а обідом і вечерею можна і поділитися. Ряд недавніх досліджень підтверджує, як багато залежить від цього прийому їжі, а саме - ваша вага і фігура.

Сніданок проти вечірнього свята живота

Британські вчені назвали головну причину «вечірнього жора», який не дозволяє людям вести здоровий спосіб життя і підтримувати свою вагу в нормі. Ця причина криється у ранковому оптимізмі, що підтверджує ще одну відому істину: «Благими намірами вимощена дорога в пекло».

Справа в тому, що вранці люди сповнені бажання правильно харчуватися і тут же намагаються сісти на дієту. Для цього вони з'їдають дуже легкий сніданок або взагалі від нього відмовляються. Це і є головною причиною того, що до вечора з'являється не піддається контролю відчуття голоду. Вчені навіть підрахували, якими темпами відбувається його накопичення. Щогодини відчуття голоду збільшується, а з ним рівень корисності їжі падає на 1, 7%.

Результати дослідження показали: чим здоровіше були сніданки учасників експерименту, тим більше шкідливу їжу вони їли ввечері. Ранковий раціон випробовуваних включав себе вівсяну кашу, овочевий салат або цільнозернові хлібці. В обід голод посилювався, і добровольці з'їдали щось на зразок порції макаронів з біфштексом або котлетами. Увечері і зовсім починався «свято живота» - покінчив з домашніми справами, люди розслаблялися і пили каву з пончиками або вафлями.

Винуватцем сформованої ситуації є гормон голоду грелін. Згідно загальній думці «голод можна перебороти». Однак це не так - його можна лише заглушити, але, нагромадившись в організмі, він вимагатиме свою порцію калорій. В результаті під час вечірньої або навіть нічної трапези людини не зупинити - він просто не може наїстися.

Вчені радять не пропускати прийоми їжі і не намагатися обмежити раціон в першій половині дня, харчуючись виключно низькокалорійними продуктами. Ніякого позитивного ефекту це не дасть - скоріше, навпаки.

Щоб контролювати грелін, потрібно харчуватися не тільки правильно, але і збалансовано. Для цього необхідно не забувати включати в раціон білки, жири і вуглеводи. Як мінімум дві трапези повинні бути білковими. Так, на сніданок краще всього їсти яйця, сир або сир. В обід необхідно обов'язково включати в раціон м'ясо або рибу.

Солодощі з ранку: не тільки можна, а й треба!

Дієтологи з Університету Тель-Авіва прийшли до висновку, що гарною підмогою для тих, що худнуть можуть стати ... солодощі на сніданок.

Десерт в першій половині дня дозволяє не тільки отримати казкове задоволення, але і не наїдатися пізніше. Гіпотеза вчених підтвердилася в ході експерименту, в якому взяли участь 200 чоловік, які страждають від зайвої ваги.

Добровольців розділили на дві групи відповідно до пропонованих дієтами. Обидві дієти містили 1 600 ккал на день для чоловіків, і 1400 для представниць слабкої статі. Першій групі дозволялося з'їдати на сніданок пончики (600 ккал), друга група отримувала трохи більше їжі в інший прийом їжі.

Виявилося, що на «солодкої дієті» люди не тільки менше страждали від обмежень. Їм вдалося довше зберегти результат нового ваги (вийшовши з дієти, вони одужали на 30% менше).

Вчені не дуже здивувалися отриманим результатам. Вони стверджують, що завдяки з'їденому десерту рівень греліну падає майже вдвічі. Також наявність у сніданку білків і вуглеводів дозволяло насититися достатньо для того, щоб не перебиватися перекусами.

Як бачимо, сніданок дійсно є важливим чинником у контролі над вагою. Пам'ятайте про це, коли йдете вранці на кухню «заряджатися».

Фото: Ninzonka, кулінарний портал Povarenok.ru
Автор: Марина Тумовская


 Корисні поради тим, хто хоче схуднути
 Боротьба із зайвою вагою - річ творча, погодьтеся. Скільки доводиться придумувати здорових замін шкідливим десертів або занадто солодким перекушування. Якщо ви з тих, хто складає собі дієту сам, пробуючи й експериментуючи, то наші поради повинні допомогти.

Соєві боби
Відкрийте для себе ефект спалювання жиру, який дарують соєві боби. Їх можна додавати в супи і гарніри. Боби - по суті, це рослинний білок, який дасть відчуття ситості протягом тривалого періоду часу, а значить, не тільки наситить, але і зменшить апетит. Хочете не їсти після 18-00? Включайте у вечерю білкові продукти, такі як соєві боби, тоді не встигнете зголодніти, і не будете накидатися на їжу перед сном.

Замість бутербродів - здорова паста
Експериментуйте з таким простим стравою як спагеті. Якщо обмежитися твердими сортами вермішелі, а також рецептами пасти з томатним соусом, сушеними травами і низькокалорійними добавками, то проблема швидкого голоду розв'язано. Ви надовго насититеся і, як говориться в рекламі, «справжні макарони не товста».

Білок важливий!
Особливо для тих, хто любить перекушування і не може собі відмовити в чаюванні з печивом. Білок прискорює метаболізм, тому забезпечте організм білком, особливо ввечері, коли обмінні процеси вже не так швидкі. Крім того, білок забезпечує почуття ситості, що також позбавляє від безглуздої звички постійно мати в сумці якісь перекушування у вигляді крекерів, цукерочок і бутербродів.

Смажене під заборону
Чи вірите ви чи ні, але готовка на грилі значно скорочує калорійність будь-якої страви, якщо порівнювати з жаренням. Печені овочі без додавання олії, а також м'ясо і риба на грилі - ось шлях до схуднення!

 Корисні поради тим, хто хоче схуднути
 Водянисті продукти в кінці їжі
Багато хто з нас набирають зайві калорії не під час їжі, а після неї. Нам вдається, як правило, дотримати рецептуру основних страв, а от після прийому їжі починається найцікавіше - апетит вимагає «продовження банкету». І в хід йдуть печенюшки, хліб і т.д. Іноді ми заїдає обід фруктами. Це хоч і здоровий продукт, але краще віддавати фруктам самий початок дня - ранок, до сніданку. Фрукти ведуть до здуття живота, яке тут схуднення! Але з'їсти після ситної вечері продукти на водній основі - це гарна ідея, такі речі наповнюють шлунок, надають почуття насичення, приборкують розгулялийся апетит. Такі продукти як ягоди, насіння граната або кавун - приборкають тягу до солодкого на десерт.

Гостре - спалювач жиру
Споживання гострих страв допомагає організму спалювати жир більш ефективно. Але багато хто не може звикнути до екзотичних ароматам прянощів і гострих приправ. Тоді зробіть вибір у бік перцю чилі, він не такий інтенсивний і дозволяє насолоджуватися запахом самого блюда, а не приправи. Чилі, як і інші спеції, прискорює обмін речовин, додавайте його в основні страви і навіть у легкі перекуски.

Їжте частіше
4-6 разів протягом дня. Це допомагає зберегти метаболізм на постійно високому рівні. Якщо перерва в прийомах їжі складає більше 4-5 годин, то метаболізм сповільнюється, і нову порцію їжі організм переробляє меншу кількість калорій на годину.

 Корисні поради тим, хто хоче схуднути
 Овочі без обмежень
Їж і худни - цей девіз можна віднести до овочів. Дійсно, їх можна їсти скільки завгодно. Чим більше тим краще. А ви побоювалися, що доведеться себе у всьому обмежувати! В овочах не треба!

Не бійтеся здорових жирів
Не всі жири шкідливі, варто себе захистити від шкідливих жирів тваринного походження. А замінити їх потрібно на здорові, переважно рослинні жири. Вони містяться в оливковій олії, кокосовій олії, лляному насіння, плодах авокадо, горіхах, насінні, рибі і органічному пісному м'ясі. Організм потребує цих жирах, він, можна сказати, на ньому працює. Мозкові процеси і обмінні неможливі без жирів. Ваші калорії можуть на 20-30% складатися з здорових жирів.
Автор: Василина Кузіна


 Що допоможе зменшити апетит?
 Сучасні дієтологи одностайні в думці: краще зменшити порції і не переїдати, ніж час від часу сідати на суворі дієти. У першому випадку ви позбавите себе від стресу і ризику харчового зриву, а також ймовірності повернутися до колишніх показників ваги. Що можна зробити, щоб вирішити цю проблему? Вашій увазі - два цікаві відкриття вчених, зроблених в поточному місяці.

Аромату більше - апетит менше
До недавнього часу вважалося, що саме аромати розпалюють апетит і змушують нас поглинати більше їжі, ніж хотілося б, щоб «вийти з-за столу з легким відчуттям голоду». Однак нещодавно вчені прийшли до іншої думки. Виявляється, аромати здатні вирішити проблему переїдання.

Фахівці з Нідерландів з'ясували, що божественні запахи змушують людину їсти повільніше і маленькими шматочками. Завдяки цьому відчуття насичення приходить ще до того, як ви переїли.

Крім того, приємний запах сприяє швидкій виробленню шлункового соку і стимулює процес травлення.

Здогадки вчених підтвердилися в ході експерименту. Обом групам добровольців запропонували торти. Калорійність десерту була однакова - відрізнявся лише аромат. В одній групі торти були з яскраво вираженим запахом, у другій практично без запаху. З'ясувалося, що учасники, поглощавшие торти без запаху, з'їли більше, ніж добровольці з «ароматною» групи.

 Що допоможе зменшити апетит?
   Справедливості заради слід зазначити, що результати дослідження не особливо здивували вчених. І раніше було відомо, що запахи «заважають» людині відчути смак їжі - щоб розпізнати його, доводиться жувати повільно. А повільне поглинання їжі є основним способом вчасно зупинитися і не переїсти.

Дієтологи рекомендують активно користуватися натуральними спеціями і приправами. На їхню думку, це допоможе вирішити проблему переїдання.

Мигдаль - чудесне рішення проблеми апетиту
Усім нам відомо відчуття голоду, що виникає протягом робочого дня. До кінця роботи воно загострюється настільки, що вдома ми готові «з'їсти слона». На жаль, нічого хорошого в цьому немає. Наїдатися на ніч шкідливо і для фігури, і для повноцінного відпочинку. Як же вирішити проблему голоду протягом дня? ..

 Що допоможе зменшити апетит?
 Дієтологи пропонують звернути увагу на мигдаль. За їхніми словами, жмені цих горіхів достатньо для того, щоб позбутися від почуття голоду на весь день.

Секрет мигдалю полягає в тому, що цей горіх має низький глікемічний індекс. Це означає, що після вживання продукту рівень цукру в крові підвищується поступово, але і падає теж не відразу. Це дозволяє домогтися почуття насичення на тривалий час.

Вчені вважають, що завдяки цій властивості мигдаль може врятувати від переїдання. Ви спокійно відпрацюєте день, а за вечерею вас не буде терзати «звіряче почуття голоду». Тому, швидше за все, ви віддасте перевагу якійсь низькокалорійний варіант, який не зіпсує вашу фігуру і замучить згодом вашу совість.

Заяви вчених не голослівні - властивості мигдалю підтвердилися в ході експерименту. В учасників, їдали на сніданок мигдаль, почуття ситості зберігалося набагато довше. Таким чином, мигдаль допомагає обхитрити організм і безболісно знизити розмір і калорійність порції.

Фото Катерини Огородник
Автор: Марина Тумовская