Прискорюємо метаболізм і худнемо!
 Як було б здорово, якби наш організм володів миттєвою швидкістю обміну речовин! Можна було б їсти стільки смакоти, скільки хочеться. Між іншим, є такі щасливчики, яких мама і тато нагородили досить високою швидкістю метаболізму. Хоча цей показник залежить не тільки від генетики. Але якщо ви не з тих, хто може похвалитися високою швидкістю обмінних процесів в організмі, то сумувати все одно не варто. Тому що прискорити метаболізм всім під силу.

Спробуємо запобігти перетворенню калорій в жир, прискоривши метаболізм. Допоможуть у цьому 7 нескладних прийомів.

1. Чарівний гормон лептин

Лептин - це гормон, який говорить вам, що ви не голодні. А отримати його дуже просто - якщо у вас хороший здоровий сон (тривалістю від 7 до 9:00 поспіль), то лептин ваш організм виробляє. Проблема в тому, що більшість працюючих і сімейних жінок недоотримує сон, це призводить до уповільнення обміну речовин, збільшення ймовірності захворювання гіпертонією, діабетом, збільшення ваги. Якщо сну достатньо, то організм виробляє більше лептину, який пригнічує апетит. Якщо лептину мало, то вам постійно хочеться їсти, звідси переїдання, млявість, зайву вагу. Але, правда, вчені попереджають і про те, що збільшення кількості сну понад 9:00 в день має зворотний ефект - кількість лептину також знижується, як при недосип.

 Прискорюємо метаболізм і худнемо!


2. Вправи

Фізичне навантаження впливає на обмін речовин краще, ніж будь-яке інше засіб. Однак важливо не просто механистично робити вправи і сподіватися на те, що куплений абонемент у фітнес-клуб подарує вам заповітну стрункість і спалювання калорій. Постійне збільшення навантаження, а також якомога різноманітна навантаження (на різні групи м'язів, з різним темпом і т.д.) ставлять метаболізм в режим підвищеної активності. І ще декілька порад:

- Кардіо-навантаження підвищують метаболізм не тільки на період вправ, але і протягом 24 годин після. Після тренування організм продовжує спалювати калорії ще близько доби.

- Нарощування м'язової маси є вирішальним фактором у швидкості обміну речовин, тому що найбільш метаболічно активно і спалює більше калорій.

- Краще не збільшувати кількість днів на тиждень, коли ви тренуєтеся, а дотримуватися середньої і помірного навантаження, але намагатися збільшувати ритм і темп вправ.

 Прискорюємо метаболізм і худнемо!


3. Детокс

Хімічні речовини, що потрапляють в організм з їжею, косметикою, з навколишнього середовища, - можуть уповільнювати обмін речовин і підвищувати апетит. До цих хімікатів відносяться багато несподівані речі, які оточують нас, наприклад: консерванти, фталати (пластифікатори), триклозан (протигрибкову, антибактеріальний засіб), інші. Тому варто запам'ятати прості правила:

- Їжте по можливості свіжі продукти, що не консервовані;

- Мийте фрукти та овочі, тому що навіть звичайний пластиковий пакет може стати джерелом хімічних речовин, що покривають продукти;

- Мийте руки кілька разів на день, це знизить кількість потенційних токсинів, в контакт з якими ви вступаєте.

 Прискорюємо метаболізм і худнемо!


4. Спеції

Доведено, що спеції прискорюють обмін речовин. Такі приправи як червоний перець чилі, чорний перець, куркума, кориця, часник та імбир, можуть містити капсаїцин або пиперин. Капсаїцин - це з'єднання, яке перетворює калорії в тепло (процес термогенеза), а пиперин - хімічна речовина, яка стимулює мозкові рецептори (які, у свою чергу, також стимулюють обмін речовин).

5. Холод

Незважаючи на те, що метаболізм збільшується, коли ми потіємо, холод «працює» для обмінних процесів приблизно так само. Охолодження тіла змушує його генерувати більше тепла, щоб зігріти тіло, а, отже, спалюється більше калорій і обмін речовин прискорюється. Тому так важливо тримати температуру повітря в кімнатах будинку прохолодною. До того ж, в прохолоді легше заснути.

Є навіть дослідження, які порівнювали людей, що живуть у теплих приміщеннях, і тих, хто працює і живе в екстремально холодних температурах. І висновки такі, що теплі температури в приміщеннях можуть бути частково відповідальні за епідемію ожиріння. Загалом, підлоги з підігрівом - це, звичайно, добре, але не завжди корисно для контролю за вагою.

 Прискорюємо метаболізм і худнемо!


6. Не випробовуйте голод

Коли ви голодні - метаболізм сповільнюється. Це природна реакція організму на голод, вона закладена в нашому генетичному коді, це як захисний механізм. Тобто, організм не хоче голодувати, і щоб вижити, уповільнює переробку їжі, залишаючи собі запаси їжі.

А вихід досить несподіваний. Тобто, коли ви не голодні. Так, так, не дивуйтеся. І підтверджено це знову-таки дослідженнями та тестами, про це повідомляється на сайті ScienceDaily.com. «Якщо ви хочете підтримувати здоровий метаболізм , - Йдеться у висновках вчених, - потрібно приймати їжу до того, як ви відчуєте голод. Тобто слід попереджати голод, а не реагувати на голод ».

7. Тільки здорові вуглеводи

Вуглеводи досі залишаються популярним перекусом для багатьох дівчат. Тоді зверніть увагу хоча б на здорові, не оброблені вуглеводи. Тому що оброблені (з пшеничного борошна вищого якості і з цукром) - не здорові. Такі вуглеводи безпосередньо постачають цукор в кров, що може призвести до гормональних змін і підвищеного апетиту.
Автор: Василина Кузіна


 Цукор: шкода чи користь?
 Однозначної відповіді немає. В принципі, наш організм потребує цукрі, і шкода може принести як його повна відсутність, так і надмірне споживання. Слід виробити вірне ставлення до цукру, це допоможе правильно його споживати.

Чи знаєте ви, що найперша згадка про цукор зустрічається в китайських рукописах 8 століття до нашої ери. У них розказано, що цукрова тростина був привнесений в Китай з Індії. З чого можна зробити висновок, що в Індії цукор був відомий набагато раніше.

До 18 століття цукор вважався чимось на зразок розкоші і його споживали дуже мало. Цукрові голови не завжди були на російських столах. У той час як зараз цукор вважається мало не однією з перших життєвих необхідностей. Ось і відповідь на питання: чи так потрібен нам цукор? Сахара організму потрібен, але він здатний одержувати його з фруктів і багатьох овочів. Тому, змінюючи своє харчування, можна прийти і до повного скасування цукру як окремого продукту у своєму раціоні.

 Цукор: шкода чи користь?


Скільки цукру потрібно в день?

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я вважає, що в нашому раціоні цукор повинен становити не більше 10% всіх споживаних калорій. Тобто, якщо вам потрібно 2000 калорій в день, то тільки 200 калорій з них повинні доводитися на цукор. Ви можете визначити, скільки грамів цукру вам потрібно шляхом ділення числа калорій на 4 (бо в одному грамі цукру - 4 калорії). Таким чином, у нашому прикладі, 200 калорій будуть рівні 50 грамам цукру.

Американська Асоціація Серця рекомендує жінкам їсти в день менше 6 чайних ложок цукру, а чоловікам - не більше 9 (кожна чайна ложка цукру містить 16 калорій або 4 грами цукру). Це приблизно 100 і 150 калорій відповідно. Це норми для здорового серця.

І якщо враховувати той факт, що цукор міститься не тільки в тих шматочках рафінаду, які ми додаємо в чай, а є в більшості покупних продуктах (в соусах, випічці, чіпсах, консервах), то стає зрозумілим, чому слід турбуватися тим, щоб скоротити рівень споживання цукру для себе.

 Цукор: шкода чи користь?


Як можна скоротити кількість споживаного цукру?

Цукор, що надходить в організм, - це енергія. І ніби як вона нам потрібна. Але якщо є надлишки цієї енергії, то організм її нікуди не використовує, а зберігає у вигляді жиру. А надлишки жиру, як відомо, - річ небезпечна для здоров'я. І мова не тільки про зайву вагу і ожирінні, страждають усі внутрішні органи і процеси, яким заважає жир. Значить - позбавляємося від великої кількості цукру у своєму житті.

1. Відмова від покупних напоїв

Сучасна людина, дійсно, споживає досить багато цукру. І причина не тільки в бажанні поїсти чогось солоденького. Дуже багато продуктів промислового виробництва, незалежно від нашого бажання, містять цукор. Велику небезпеку несуть напої, що продаються в магазинах. Подивіться на наочний посібник, в якому робиться аналіз того, скільки насправді цукру міститься в деяких напоях.

 Цукор: шкода чи користь?


Як бачите, практично всі покупні напої в різній мірі містять цукор. Наприклад, в літрі напоїв типу кока-кола міститься до 7 чайних ложок цукру!

2. Читаємо етикетки

Про зміст цукру в тому чи іншому продукті розповість етикетка, і це добре, якщо ви постійно звертаєте увагу на вміст цукру в продуктах. Але варто вас попередити, що не варто обмежуватися моніторингом найменування «цукор». Тому що додавання цукру в продукт може ховатися за такими інгредієнтами як «фруктоза», «патока», «сиропи», «глюкоза», «фруктоза». Це нерозуміння може звести нанівець всі ваші зусилля по виключенню цукру з свого раціону. Більш того, слід враховувати той факт, що цукор додається і в багато несподівані продукти, які ми звикли вважати прісними, наприклад, в хліб.

3. Вибираємо нерафінований цукор

Коричневий цукор в 1900-х роках незаслужено придбав нехорошу репутацію. Говорили, що в ньому живуть комахи і мікроби. Хоча зараз жодне дослідження цього не підтверджує, і це було не більш ніж оманою. Але люди стали віддавати перевагу білий очищений цукор. Зараз і споживачі, і виробники приймають той факт, що коричневий цукор більш корисний. По-перше, він менш калорійний, хай не набагато, але все ж, це правда. А по-друге, завдяки наявності патоки, він має більш приємний смак, і взагалі, є більш натуральним продуктом.

 Цукор: шкода чи користь?


4. Переходимо на мед і натуральні підсолоджувачі

Замініть цукор на мед. Він додає стравам і напоям смак і аромат. Але разом з тим є здоровою заміною цукру. З медом можна готувати випічку, його можна додавати в чаї. До речі, ви знаєте, що надмірне споживання цукру може привести до придушення імунної системи. Споживання солодкого призводить до зниження здатності білих кров'яних тілець боротися з бактеріями протягом декількох годин після споживання цукру. А мед - натуральний антибактеріальний продукт, тому від нього імунітет не знизиться.

Що стосується інших підсолоджувачів, то краще звернути увагу на натуральні. Оскільки досі дослідження про штучні замінниках цукру не вселяють ніякої визначеності (якісь говорять про їх повної безпеки, якісь тести не стверджують цього). Серед натуральних солодких добавок в страви варто згадати про стевії, солодких фруктах і фруктових соках, і солодких овочевих соках.

 Цукор: шкода чи користь?


5. Уникаємо покупних продуктів з цукром

Купуйте свіжі або заморожені фрукти і овочі (але не консервовані!), Хліб з цілісного зерна, вівсяні пластівці, пісне м'ясо, птицю, рибу, молочні продукти (крім солодких йогуртів і сирних мас). Йогурт краще купувати натуральний, без додавання цукру, і підсолоджувати будинку медом або ягодами. Замість морозива робіть десерт з морожених або свіжих ягід. Замість цукерок і печива їжте сухофрукти та горіхи. Напої типу коли замініть на воду з скибочкою лимона.

Більшість фруктових коктейлів, які подаються в кафе і ресторанах, на жаль, містять цукор. Це стосується і покупних молочних коктейлів. Тож радимо все ж робити свої напої, будинки. Наприклад, банан + ягоди + знежирене молоко.
Автор: Тамара Василівна