Нові властивості звичних продуктів
 Вчені не дрімають - буквально кожен місяць вони виявляють нові властивості звичних для нас з вами продуктів. Ці знання можуть стати в нагоді при вибудовуванні свого раціону. Адже одні можуть допомогти нам стати привабливішими і щасливішим, а інші, на жаль, служать причиною поганого настрою.

Косметика на тарілці
Шотландські дослідники з'ясували, що регулярна заміна батона овочами, а цукерок - фруктами істотно покращує колір обличчя. Щоб побачити результат, досить щодня вживати кілька порцій овочів і фруктів протягом декількох тижнів.

Твердження вчених не голослівні - вони провели експеримент за участю добровольців і довели, наскільки благотворно фрукти і овочі впливають на людину. Зокрема, у випробовуваних покращився колір обличчя, а навколишні стали вважати їх більш привабливими.

На думку експертів, справа в пігментах, які містяться в багатьох овочах і фруктах. Вони покращують тон шкіри, вона виглядає більш здоровим, а людина - більш красивим. Тому, милі дами, звертайте увагу не тільки на вміст косметички, а й на вміст тарілки!

Як безболісно перенести дієту
Складність дієти криється в тому, що продукти і страви, якими пропонується харчуватися протягом якогось часу, не найсмачніші. Мова йде про салатах з рослинним маслом (замість улюбленого майонезу), сирі замість жирного чеддера, вареної курятині замість смажених або копчених крилець. Як бути? Чи можна полегшити тяготи дієти?

Нещодавно вчені відкрили прекрасний спосіб поліпшити смак їжі без підвищення її калорійності. Фахівці експериментально довели, що зображення висококалорійної їжі поліпшують смак їжі. Досить одного погляду на фотографію торта або піци, щоб їжа в тарілці здалася набагато більш смачною. Ось так можна обдурити мозок, пославши сигнал про «Вкусняшка», але в реальності замінити її на більш дієтичне блюдо.

У ході експерименту експерти Дослідницького центру Нестле впливали на смакові рецептори добровольців і при цьому демонстрували зображення з різними продуктами харчування. Паралельно учасникам робили сканування мозку, яке дозволяло з'ясувати, яке задоволення людина отримує від тієї або іншої їжі.

З'ясувалося, що картинки з вуглеводними продуктами підвищували рівень задоволення - навіть нейтральний смак здавався їм дуже приємним.

Виходить, дивитися на десерт не так вже шкідливо. Нагадаємо, що раніше інша група вчених з'ясувала, що перед трапезою корисно протягом деякого часу розглядати їжу. Це дозволяє мозку продовжити задоволення від їжі, навіть якщо людина в результаті з'їдає дуже маленьку порцію.

Чому тістечка не радують?
До цих пір вважалося, що один з найшвидших і простих способів поліпшити настрій - з'їсти що-небудь солодке (начебто тістечка або цукерок). Вчені з Каліфорнії, проте, з'ясували, що трансжири у складі цих продуктів зводять нанівець розслаблюючий вплив вуглеводів.

Вчені довели, що трансжири, які входять до складу багатьох кондитерських виробів, підвищують дратівливість і агресію. У результаті замість прекрасного настрою ви можете озлобитися - навколишні будуть виводити вас із себе.

Раніше вчені попереджали, що ці жири негативно впливають на серце і судини, провокують запалення і порушують обмін речовин. Тепер справа дійшла до емоційної сфери.

Між тим, ці жири роблять жирову масу стійкої до окислення. Тому в харчовій промисловості вони використовуються досить широко - для збільшення термінів зберігання продуктів, а також поліпшення смаку. Учені нагадують, що трансжири містяться в тістечок, тортах, крекерах, вафлях, пончиках, морозиві, а також попкорні і чіпсах.

Бути може, прийшов час знайти більш безпечне джерело позитивних емоцій? .. Очевидно, що солодощі з цією важливою задачею більше не справляються.

Фото Катерини Огородник
Автор: Марина Тумовская


 Що заважає схуднути?
 Схуднення вимагає від нас величезної сили волі, адже заради стрункого тіла ми відмовляємося від улюблених продуктів, міняємо режим харчування і навіть погляди на життя. Відсутність результату дуже розчаровує, адже, здавалося б, ми все робимо правильно. Вчені провели спеціальне дослідження і з'ясували, що заважає нам схуднути, навіть якщо ми сіли на найсуворішу дієту.

Професор Університету Лойоли, визнаний експерт в області схуднення Джессіка Бартфілд з'ясувала, чому вдається схуднути лише 20% з тих, хто сидить на дієтах. Дієтолог назвала головні причини того, що заважає позбутися зайвої ваги і вкидає нас у відчай.

Першою і головною причиною   є неправильний підрахунок калорій. Припустимо, якась дієта передбачає щоденне вживання 1200 ккал. Представниці слабкої статі акуратно підраховують калораж вмісту тарілок і, здавалося б, дотримуються рекомендацію. Насправді дуже часто вони забувають включити в підрахунок кілька перекусів і цукор у чаї або каву. У результаті виявляється, що вони вживають на 500-700 ккал більше, що зводить нанівець всі зусилля по схудненню. Джессіка Бартфілд закликає найретельнішим чином фіксувати всю їжу, яка присутні у вашому меню.

Друга проблема   полягає в значної переоцінки власної фізичної активності. Багато жінок вважають, що витрачають калорій більше, ніж насправді. З цієї ж причини вони часто дозволяють собі додаткову порцію їжі, адже наївно вірять у те, що рухом (фітнесом або прогулянкою) вже «відпрацювали» цей перекус.

 Що заважає схуднути?
 Третя причина   - Відсутність режиму харчування. Пропускаючи сніданок, представниці слабкої статі, як правило, радіють тому, що «не доїли» певну кількість калорій. Однак насправді приводу для радості тут немає. По-перше, нерегулярне харчування порушує метаболізм. По-друге, все, що ви не з'їли на сніданок, ви обов'язково «доберете» протягом дня. А це, скажемо прямо, і зовсім привід для сліз. У другій половині дня обмін речовин протікає повільніше, значить, ви навряд чи зможете спалити витрачені калорії. Переїдання, яке неминуче через пропуску трапези, тільки розбиває шлунок, вимагаючи все більше і більше їжі. Джессіка Бартфілд рекомендує суворо дотримуватися режиму харчування і перенести споживання більше калорійної їжі на першу половину дня. Крім того, професор вважає, що корисні перекушування - це ефективний спосіб вирішити проблему зайвої ваги.

Недолік сну - четверта причина , Яка псує ваше враження від споглядання власного відображення в дзеркалі. Раніше вченими було доведено, що брак повноцінного нічного відпочинку є однією з причин надмірної ваги. Крім того, якщо ви не спите, то напевно їсте. Це просто як двічі два.

Проаналізувавши вишукування професора Бартфілд, очевидно наступне. Режим дня і харчування - це кращий спосіб вирішення проблеми зайвої ваги. Регулярний відхід до сну і щоденний прийом їжі в один і той же час заспокоїть ваш організм. Відсутність стресу і регулярне харчування - це прекрасна профілактика переїдання і ожиріння.  Що заважає схуднути?
 Дві інші проблеми - неправильний облік калорій і фізичної активності - теж розв'язувані. Для фіксації з'їденого носите з собою маленький блокнот. Якщо ви не хочете обмежувати себе в чашках кави або чаю (особливо це стосується тих, хто займається інтелектуальною діяльністю), забудьте про цукор або скоротіть його кількість до 0, 5 чайної ложки. Фізичну активність можна вимірювати за допомогою такого прекрасного приладу, як крокомір. Також не забувайте про інших простих рекомендаціях з підтримці нормальної ваги :

- Відмовтеся від однозначно шкідливих продуктів - ковбаси, тортів, чіпсів, алкоголю. Пам'ятайте, що їм можна знайти корисну заміну: замість ковбаси і м'яса вживайте птицю і рибу, торти замініть зефіром і мармеладом, алкоголь - чаєм або кавою.

- Зменшіть розмір порції - хоча б на чверть. Це реальний крок на шляху до схуднення, який не принесе вам ніякого дискомфорту.

- Більше рухайтеся. Якщо вам не до душі виснажливий фітнес, просто гуляйте.

- Створіть фільмотеку з улюблених художніх картин, купіть кілька цікавих книг. Вбивайте стрес і покращуйте настрій за допомогою світових шедеврів, а не бельгійського шоколаду.

- Спілкуйтеся! Краще перемити кісточки злий шефині, ніж з'їсти відерце морозива. Плітки не тільки відволікають від власних проблем, а й знімають стрес. Доведено. Перевірте на собі!
Автор: Марина Тумовская


 Навіщо організму сирі продукти
 Те, що сирі продукти (такі як фрукти і сухофрукти, свіжі овочі, горіхи, мед тощо) корисні для організму, ми засвоїли як двічі два. Всі в курсі, що для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту, та й у цілому для нормальної життєдіяльності будь-якій людині потрібно їсти свіжі салати і фрукти по сезону. А хто-небудь задавався питанням, чому це корисно? Як все це працює?

Доктор Едвард Хоуелл - один з тих людей, які стояли біля витоків системи природного оздоровлення організму. Його доводи щодо користі сирої їжі прості і переконливі. І сьогодні вони згодяться для нас, щоб здобути більшу мотивацію для включення доступних сирих продуктів в наш організм. Ми відкинемо радикальні переконання сироїдів, і під сирою їжею будемо мати на увазі виключно ті продукти, які без теплової обробки не представляють небезпеки для організму, а здатні принести йому тільки користь, т.е все ті ж фрукти, овочі, горіхи, мед.

Отже, основа всієї теорії доктора Хоуелла - це ферменти (ензими) .  Без ферментів не обійтися в жодній хімічної реакції в нашому організмі .  І, якщо улюблені нами живильні речовини, мікроелементи, вітаміни умовно можна назвати будівельним матеріалом для людського тіла, то ферменти зі згаданих будівельних матеріалів зводять будинок .  Без ферментів вітаміни та інші корисності в нашому організмі - лише даремний склад .  Тільки за допомогою ферментів можливо нерухому купу будівельного матеріалу перетворити в щось конструктивне, працююче, що приносить дивіденди організму .  Крім того, що вони є каталізаторами, які прискорюють хімічні реакції всередині нас, доведено, що під час свого активного дії ферменти випромінюють енергію .  Т . е .  для організму ферменти представляють щось схоже з електричної батарейкою .  Саме за це доктор Хоуелл називає ферменти «одиницею виміру життєвої енергії» .  З усього цього, я думаю, Ви вже встигли зробити висновок про те, що ферменти для нас, безумовно, важливі і потрібні . 

 Навіщо організму сирі продукти


Запаси ферментів містяться у всьому живому. У тому числі, певний склад ензимів нам дістається при народженні. Але біда в тому, що ферменти гинуть при температурі вище 50 ° С. А це означає, що вся їжа, подвергающаяся тепловій обробці, не несе в наш організм додаткових ферментів. І, навіть навпаки, на переробку такої їжі наш організм змушений використовувати свій власний, обмежений спадковістю запас ензимів.

Якщо повернутися все до тієї ж алегорії з будівництвом, то виходить, що у випадку з приготовленої за допомогою теплової обробки їжею в наш організм завозяться лише будівельні матеріали. Замість робочих всю будівництво зобов'язані виробляти ми самі, відволікаючи на переварювання і засвоєння їжі власні ресурси у вигляді ферментів, що дісталися нам при народженні. Якщо ж ми їмо сиру їжу, то разом з будівельним матеріалом в наш організм заїжджають і робітники, які всю роботу з переробки і засвоєнню їжі виробляють самі, не відволікаючи на це наші особисті запаси ензимів.

Що ж виходить? Якщо ми будемо їсти виключно приготовлену на вогні їжу, то з часом наш особистий склад ферментів виявиться порожній, наша життєва батарейка сідає, і життя закінчується. І станеться це, як ви розумієте, набагато раніше, ніж, якби в нашому раціоні переважала сира їжа. Вживаючи останню, ми регулярно підживлюємо твоє тіло ферментами, а значить, продовжуємо собі життя. Ми тим самим даємо своїм власним ензимам займатися організмом в цілому, очищати і відновлювати живі тканини, не допускати їх запустіння, а не відволікатися на переробку надійшов неякісного палива у вигляді приготовленої на вогні їжі.

 Навіщо організму сирі продукти
   Таким чином, якщо ми постійно їмо тільки їжу, що піддалася термічній обробці, то ми бездумно витрачаємо наш стартовий капітал ензимів. Включає ж в щоденний раціон харчування хоча б такі сирі продукти як овочі та фрукти, ми поповнюємо наш склад запасів ферментів і заповнюємо свої життєві сили.

Ослаблення життєвих сил знаходить свій вияв у учащающихся хвороби, нездужання, поганому настрої, дратівливості, передчасному старінні. Всі ці симптоми повинні просигналізувати вам про брак ферментів у вашому тілі і змусити переглянути свій звичний раціон харчування, доповнити його «живий» їжею, що не піддавалася тепловій обробці.

Думаю, тепер все стало на свої місця, і ми впевнено скажемо «ні» відсутності овочів і фруктів в нашій продуктовому кошику, що в свою чергу буде позначати «так» довголіттю, енергетичного підйому, здоров'ю та відмінного настрою!
Автор: Наталя Гришко