Нова дієта
 Щороку в області фітнеса і догляду за собою з'являється щось нове. І ми з задоволенням пробуємо все нове. Адже більшості з нас все-таки властиве прагнення пробувати і дізнаватися щось нове. Ось і цей рік не став винятком. З'явився новий напрямок у фітнесі - пілоксінг, і нова дієта - дієта Дукана. Про останню ми розповімо докладніше.

Передісторія
Винайшов дієту шведський лікар П'єр Дукан (Pierre Dukan), який понад 30 років займається питаннями харчування. Як стверджує першоджерело, дієта стала вінцем цього самого тридцятирічного дослідження. Доктор Дукан написав 19 книжок, які перекладено вже на 9 мов. Насправді, це навіть не дієта, а скоріше, система харчування.

Суть дієти
Як у більшості дієт і систем харчування, у дієти Дукана також є міцна опора.

1. Дієта легко підганяється під смаки і потреби людини. Весь процес схуднення починається з тестування, яке допомагає проаналізувати ваші потреби і ваш вагу. На даний момент, не існує сайту російською мовою, але ті, хто дружить з іноземними мовами, можуть спробувати пройти тест на закордонних сайтах.

2. Дана система харчування позиціонується як дієта, яка допомагає скинути вагу природним шляхом, без виснаження себе голодуваннями.

3. Дієта передбачає проходження 4 фаз. Від першої, де ви активно скидаєте вагу, до четвертої, коли ви можете дозволити собі вільності, і це період стабілізації ваги. Кожній фазі відповідає свій набір продуктів, які допомагають домогтися поставленої мети на тому чи іншому етапі.

• Отже, перша фаза називається «Атака» , Як уже говорилося, ви інтенсивно скидаєте вагу. Дозволено їсти 78 продуктів зі спеціального списку. В основному, це їжа, яка багата білками. Перші дні можуть виявитися найважчими. Принципи цієї фази: є стільки, скільки хочеться, головне, щоб їжа вся була зі списку. Важливо їсти не рідше, ніж 3 рази на день.

Також необхідно випивати 1, 5 літра чистої води в день. Іншою важливою складовою є вівсяні висівки. За день ви повинні з'їдати 1, 5 столових ложки цього «делікатесу».

І на цьому ж етапі починаємо поступово займатися спортом, хоча б 20 хвилин на день.

• Далі - фаза, звана «Круїз» . На цьому етапі досягається бажаний вагу. Тут чергуються дні, коли ви їсте тільки білки, і дні, коли ви їсте овочі (28 найменувань). Можна чергувати: 5 днів білкових, 5 днів змішаних; 1 день білковий і 1 день змішаний; 2 дня білкових і 2 дні змішаних.

Третя фаза   носить назву «Консолідація» . Тут ви за кожні 10 днів втрачаєте приблизно по 1 кг. Фаза поступово готує організм до виходу з дієти.

Фаза четверта «Стабілізація» . Тут відбувається плавний вихід з дієти. Проте варто бути уважними та обережними, так як легко можна знову набрати вагу.

 Нова дієта


Список дозволених продуктів . Отже, ми згадали, що є якийсь список дозволених продуктів. Ось він:

1. Пісне м'ясо. Бажано яловичина або кролик.
2. Курка і індичка.
3. Шинка з низьким вмістом жиру.
4. Печінка.
5. Будь риба і морепродукти.
6. Яйця.
7. Молочні продукти з низьким вмістом жиру.
8. Спеції, гірчиця, трави, цибуля, часник, лимонний сік.
9. Артишок, аспарагус, брокколі, капуста, селера, огірки, помідори, перець, гриби, фенхель, салатні листя, цибуля, гарбуз і т.п.

Така дієта дає добрі результати, навіть якщо у вас занадто багато зайвої ваги, крім того, багатий білком раціон допомагає надовго зберігати відчуття насичення.

Проте варто пам'ятати і про те, що будь-яка дієта має протипоказання. Тому, перш ніж почати, проконсультуйтеся з лікарем, або слухайте свій організм.
Автор: Віра Карабутове


 Деякі міфи про дієти
 Помилки з приводу дієт і харчування з'являються майже постійно. Не проходить і тижня без оголошення нових досліджень, які свідчать, що одне з наших улюблених страв раптом записують в черговий «чорний» список. Ми теж вирішили поповнити скарбничку «відкриттів», розкривши деякі міфи з приводу дієт і правильного харчування.

Міф 1. Кава зневоднює організм.
Насправді.
  Було доведено, що кава не має сечогінного ефекту для людей, які п'ють його регулярно. А користь є. Зокрема, кава підвищує рівень антиоксидантів.

 Деякі міфи про дієти


Міф 2. Маргарин шкодить серцю.
Насправді.
  Це було дійсно так, до недавнього часу, коли склад маргаринових продуктів був насичений транс-жирами, які, безумовно, шкідливі для серця. Тільки зараз це твердження вже можна віднести до помилок. Оскільки компанії, що виробляють маргарини, змінили склад виробів. Тепер все, навіть бюджетні марки, представляють на ринку маргарини, наповнені корисними жирами. Перевірте етикетку і переконаєтеся в цьому, коли купуєте продукт. (Але все-таки поки варто довіряти тільки перевіреним маркам!)

 Деякі міфи про дієти


Міф 3. Особливо шкідливо їсти після шостої вечора.
Насправді.
  Це один з найпоширеніших міфів у худнуть. Принаймні, це точно не шкідливо, якщо ви вгамовуєте голод. Це може призводити до надмірної ваги, якщо ви безконтрольно поглинаєте калорії, але це шкідливо в будь-який час доби. Ще як аргумент часто наводиться наступне дослідження. Проводили досліди на мавпах. Одній групі давали 94% норми калорій після дев'яти годин вечора, іншій групі давали тільки 6% калорій після 9 вечора. У результаті досліджувані в обох групах важили однаково.

 Деякі міфи про дієти


Міф 4. Яйця підвищують рівень холестерину.
Насправді.
Цей міф був спростований багатьма дослідженнями ще давно, але чомусь деякі досі продовжують в це вірити. Насправді, яйця можуть стати відмінним початком дня. Вони заряджають енергією, яка повільно витрачається, і таким чином, ви довго відчуваєте насичення. А на рівень холестерину це ніяк не впливає.

 Деякі міфи про дієти


Міф 5. Корисно додавати оцет у салати.
Насправді.
  Незважаючи на те, що оцет не містить жирів і малокалорійний, останні дослідження показують, що це - не найкраща заправка для салатів. Масло і сир - ось продукти, що допомагають травленню і засвоєнню ключових інгредієнтів салатів. Тому заправляйте салати сміливо рослинним маслом, це анітрохи не зашкодить фігурі, тільки допоможе переробити і засвоїти салат.

 Деякі міфи про дієти


Міф 6. Ви повинні випивати вісім склянок води на день
Насправді.
  Дослідження показали, що вісім склянок води в день не призводять до кращої детоксикації організму. Також не помічено будь-яких поліпшень для здоров'я. Тому що все дуже індивідуально. А як зрозуміти, скільки насправді потрібно випивати води в день, щоб значно зволожувати і шкіру, і організм в цілому? Є така порада. Спостерігайте за своєю сечею. Якщо вона блідо-жовтого кольору, то рідини вам цілком вистачає. Прагніть до більш блідому кольором сечі (а цього можна добиватися, збільшуючи кількість випивається води), тоді і тіло ваше буде себе почувати добре.

 Деякі міфи про дієти


Міф 7. Якщо їсти часто і потроху, то можна знизити вагу.
Насправді.
  Це теж не у всіх «працює». Більшість експертів не згодне з думкою авторів глянцевих журналів, що є треба частіше і помалу. Все ж краще - стежити за рівнем калорійності їжі, а також знижувати розмір порцій. До того ж, є думка, що ті, хто їдять потроху і часто, після деякої зупинки зростання ваги приходять до набору ваги. Це відбувається тому, що вони часто поступово збільшують розмір порцій.

 Деякі міфи про дієти


Міф 8. Чорний хліб краще білого
Насправді.
  Якщо чорний хліб не містить висівок, то в усьому іншому він нічим не відрізняється від білого. Тобто, це такий само не дуже корисний борошняної продукт, як і білий хліб. Хліб потрібно вибирати не за кольором, а по наявності в ньому цільного зерна, такий продукт - найбільш здоровий.

 Деякі міфи про дієти


Міф 9. Овочі краще їсти сирими
Насправді
. Дарма вважається, що в процесі приготування овочі втрачають багато поживних елементів, вітамінів і ферментів. Якщо готувати правильно, то більшість корисностей можна зберегти. Готуйте овочі на пару або варіть не більше 6-7 хвилин, і це значно поліпшить їх смак, а поживність буде збережена майже повністю.

 Деякі міфи про дієти

Автор: Ольга Ларсен