|
У сучасному світі без солі, як без води, ні «туди і ні суди». З часів Поля Брега з'явилися твердження про те, що сіль - «біла отрута». Прихильники цієї версії посилаються на те, що первісні люди солі не знали і, тим не менш, жили-були. Однак немає достовірних фактів, що сіль все-таки не бралася ними з яких або джерел, та й жили стародавні дуже мало.
Зате відомо, що вже 3000-4000 тисячі років тому до нашої ери видобуток кухонної солі здійснювалася в Лівії.
В давнину сіль коштувала дуже дорого, так в Абіссінії за чотири невеликих шматка солі можна було купити раба. Сіль вважалася ознакою багатства, її берегли, їй хвалилися перед сусідами.
Через родовищ солі відбувалися військові конфлікти, а при її нестачі «соляні бунти».
На Русі дорогого гостя завжди зустрічали хлібом з сіллю на знак особливої поваги і пошани.
Сіль поварена
- NaCl - природний мінерал, кристалічний хлористий натрій, що містить 39, 4% натрію і 60, 6% хлору. Розчиняється в будь-якої рідини.
У нашому організмі близько 50% натрію, який знаходиться в позаклітинній рідині, 40% - в кістках і хрящах, близько 10% - у клітинах.
Натрій
утримується в жіночому молоці, тобто ми вбираємо його з молоком матері, тобто він також в крові, в жовчі, в соку підшлункової залози ...
Без натрію неможливе підтримання кислотно-лужної рівноваги, водно-сольового обміну в організмі, сталості осмотичного тиску. Без нього порушилася б робота всієї нервової системи людини. Кишечник і нирки перестали б засвоювати необхідні їм живильні речовини. Коротше, багато функцій людського організму перестали б здійснюватися. Хоча, варто зауважити, що натрій надходить у наш організм не тільки з солі.
Хлор
міститься в м'язовій тканині людини, в кістках, найбільше його в крові і позаклітинної рідини. За допомогою хлору в організмі відбувається розщеплення жирів, а так само утворюється соляна кислота - основний компонент шлункового соку, який стимулює роботу нервової та статевої систем, сприяє формуванню та зростання кісткової тканини, виводить з організму сечовину.
Так що без солі ні людина, ні тварини не можуть існувати.
Стародавні китайські лікарі радили їсти їжу з солоним смаком для посилення життєвої теплоти. Однак вони ж попереджали, що і зловживання сіллю шкодить організму не менше, ніж її недолік.
Багато солі в їжі шкодить гіпертонікам, людям, що страждають хворобами нирок.
Австралійські лікарі вважають, що надлишок солі в їжі збільшує ризик виникнення катаракти (помутніння кришталика).
У сучасному світі в багатьох розвинених країнах люди вживають в добу до 10-15 грамів солі на людину. Адже сіль потрапляє в організм не тільки при додаванні солі в їжу, але і разом з готовими продуктами, купленими в магазині, будь то сир, ковбаса і багато іншого.
Наші бабусі і прабабусі використовували сіль не тільки в кулінарії і в господарстві, а й в лікуванні деяких хвороб.
Наприклад,
при застуді
. Сіль крупного помелу потрібно прожарити на сковороді без масла, пересипати в полотняний мішечок і прикласти на ніч до ніг, надівши зверху шерстяні шкарпетки.
Соляним розчином полощуть горло і промивають ніс.
При депресії
1ст. ложку солі розводять в 1 літрі води і протираються цим розчином вранці.
Загноїлися палець
замість хірурга може вилікувати сіль. Для цього палець опускають в теплу соляну ванночку на кілька хвилин, через деякий час нарив розкриється і гній вийде.
Сіллю лікують
ревматізми і артрити
, Прикладаючи до хворого місця мішечки з прогрітій сіллю. А деякі екстримали змішують сіль зі снігом і кладуть його на хворе місце на 5 хвилин.
При запорі
приймають сольовий розчин всередину. 1 чайна ложка солі на склянку кип'яченої води. Розчин випивають вранці.
Для виведення з організму шлаків і токсинів
, Вранці натщесерце умочують вологий палець в сільничку і злизують пристали до нього крупинки солі.
При пародонтозі
зуби чистять дрібною сіллю, насипавши її на вологу зубну щітку.
При грибку на ногах та нігтях
ноги щовечора миють у розчині солі (1 ст. ложка на 1 склянку води кімнатної температури). Після чого ноги споліскують чистою водою і насухо витирають. Або ватку, намочену в сольовому розчині, прикладають до ураженого місця і залишають до повного її висихання.
Ванни зі звичайної кухонної солі допомагають
скинути зайву вагу
. Для цього 1, 5 кг солі крупного помолу розчиняють в теплій ванні і приймають такі ванни щодня протягом 15 днів. Потім перерва 1-2 місяці і повторення курсу.
Сіль популярна і
в косметиці
з давніх часів.
- Так, до нас дійшов рецепт процедури, яку практикувала ще чарівна Клеопатра. 200 гр. солі перемішати зі склянкою вершків і круговими рухами нанести на шкіру, починаючи з кінчиків пальців ніг і до шиї.
- Для особи, щоб зміцнити шкіру, зробити її м'якше і еластичною, корисні соляні вмивання. Для цього в кип'яченій воді розчиняють 1 чайну ложку кристалічної солі. Щоденні соляні умовно очищають шкіру і стягують пори.
- Для позбавлення від вугрової висипки обличчя кілька разів в день протирають солоним льодом.
- Жирну або сильно забруднену шкіру з чорними точками чистять за допомогою дрібної солі. Ватний тампон змочують у мильній воді, вмочають у сіль і обережно втирають її в місця скупчення чорних крапок. Процедуру проводять 2-3 рази на тиждень через 2-3 дні.
- Корисні для шкіри і маски з додаванням солі. Наприклад, сирна. 2 ст. ложки жирного сиру розтирають з 1 ст. ложкою вершків і 1 ст. ложкою оливкової олії, додають сіль на кінчику ножа, ретельно перемішують і наносять на обличчя, шию і декольте на 15-20 хвилин. Змивають тампоном, змоченим в підсоленій воді.
- Добре відновлюють втрачену красу і свіжість в'ялою, в'янучої або втомленою шкіри гарячі сольові компреси. Обличчя і шию змащують жирним кремом. Розчиняють 2 ст. л. кухонної солі в 1 літрі окропу. Змочують у розчині середину махрового рушника, злегка віджимають і прикладають до підборіддя і шиї.
- Ванни з кухонної солі допомагають зміцнити нігті і додати їм гладкість.
- Щоб волосся не випадало і краще росли, роблять втирання з повареної солі. Голову спочатку миють теплою водою без мила, а потім, обережно масажуючи шкіру голови, втирають в неї сіль протягом 10-15 хвилин. Ця процедура допомагає позбутися й від лупи. Проводять її 1 раз на тиждень протягом 1-2 місяців.
|
Всім відомо, що вітаміни необхідні для розвитку організму і підтримки його здоровим. Якщо ми недоотримуємо якісь вітаміни, то організм не буде функціонувати як слід, підвищиться схильність до захворювань, ослабне імунітет, і як наслідок, ми можемо отримати незворотні наслідки у вигляді хронічних захворювань, передчасної старіння та інше. Організм жінки особливо потребує правильного догляду та харчування.
Адже материнство вимагає від жінки граничної уваги до здоров'я. І вітаміни тут, як уже було сказано вище, відіграють далеко не останню роль. Чи знаєте ви, які саме вітаміни потрібні кожній з нас? Ось наш список восьми найнеобхідніших:
1. Вітамін А.
Бета-каротин, який переробляється в вітамін А, допомагає підтримувати здоров'я кісток і м'яких тканин. Він також зберігає здоров'я шкіри, зубів і очей. Вітамін А зміцнює імунну систему і захищає зір. Багаті вітаміном А продукти: молоко, яєчний жовток, листові овочі, морква, кавун, диня, апельсин і гуава.
2. Вітамін B6
. Цей вітамін також відомий як піридоксин. Вітамін В6 відіграє важливу роль у зміцненні імунної системи організму. Він також допомагає регулювати гормони. Вітамін B6 використовується для обміну речовин і функціонування мозку. Ось деякі продукти, які багаті вітаміном В6: м'ясо птиці, м'ясо, овес, хлібні злаки і фрукти, такі як авокадо і банани.
3. Вітамін B9
. Вітамін B9 більш відомий як фолієва кислота. Фолієва кислота використовується у розвитку центральної нервової системи. Крім того, є ключовим живильною речовиною в нашій ДНК і РНК. Фолієва кислота особливо важлива для жінок, оскільки сприяє народженню здорових дітей. І це важливо не тільки під час вагітності, але і під час планування і зачаття. Дефіцит фолієвої кислоти може привести до вроджених дефектів і змінам ДНК (у тому числі тих, які збільшують ризики захворіти на рак). Фолієву кислоту можна знайти в таких продуктах: зелені листові овочі, цитрусові, боби, яйця і печінку.
4. Вітамін B12
. Він грає важливу роль у збереженні пам'яті і належному функціонуванні нервової системи. Це важливо для правильного поділу клітин, синтезу білка і обміну речовин. Вітамін В12 в достатку можна знайти в молочних продуктах, яйцях, рибі та м'ясі.
5. Вітамін С
. Вітамін С добре відомий своєю здатністю підвищувати можливості нашого імунітету. Вітамін С також задіюється в різних клітинних функціях організму. Він допомагає у виробництві червоних кров'яних тіл, а також допомагає в будь-яких відновних процесах в організмі. Цей вітамін допомагає зберігати рівень концентрації за рахунок підвищення рівня адреналіну в головному мозку. Вітамін С міститься в різних фруктах, таких як грейпфрут, ківі, апельсин, в ягодах (полуниця і смородина). Їм також рясніють деякі овочі: наприклад, картопля, брокколі.
6. Вітамін D
. Багато хто знає, що з віком часта проблема - втрата щільності кісток і як наслідок - остеопороз. Вітамін D запобігає це, допомагаючи у формуванні кісток і зубів. Для молодих жінок, які відчувають серйозні симптоми ПМС, вітамін D також показаний, оскільки значно полегшує ці симптоми. Вітамін D може також запобігти рак товстої кишки, ревматізми, артрити. Добрими джерелами цього вітаміну є молоко, яйця, риба, і перебування на сонці.
7. Вітамін Е
. Вітамін Е є важливим антиоксидантом, дуже корисним для жінок, так як його наявність допомагає у зростанні волосся і шкіри, у відновленні тканин. Тому він здатний сповільнювати процеси старіння організму. Вітамін Е також дає нам здорові нігті, волосся і шкіру. А, крім того, захищає очі і печінку. Вітамін Е можна знайти майже у всіх фруктах і овочах.
8. Вітамін К
. По суті, це калій. Вітамін К допомагає хорошому кровообігу, а також необхідний для згортання крові. Вітамін К потрібен для міцності кісток. Крім цього, він здатний запобігти багатьом хворобам серця. Ви можете отримати цей необхідний вітамін з зелених листових овочів, соєвого масла, риб'ячого жиру.
Якщо ви сумніваєтеся в тому, чи потрібні вам перераховані вітаміни, а також хочете дізнатися, в яких кількостях вони необхідні саме вам, проконсультуйтеся у лікаря. Дози для всіх індивідуальні і залежать від способу життя, віку, інших індивідуальних показників.
|
|
|
|
|
|