Картоплю і шоколад: шкідливі продукти стали дієтичними
 Як відомо, більшість дієт засновані на серйозних обмеженнях. Одні припускають зниження загального обсягу споживаних калорій, інші наполягають на відмові від ряду продуктів. Так вже вийшло, що в число ворогів дієт потрапили такі гаряче улюблені багатьма продукти, як картопля і шоколад. Саме з причини пристрасної любові до цих чудес кулінарії багато хто не може дотримуватися дієт і в один далеко не прекрасний день поступаються харчового зриву. Вчені не один рік ламали голову над тим, як перетворити картоплю і шоколад в друзів здорового способу життя. Нарешті, їм це вдалося.

Дієтичний картопля без крохмалю

Свердловским вченим належить дивовижне відкриття. Їм вдалося вивести картопля з дуже низьким вмістом крохмалю і фіолетовою м'якоттю.

Новий сорт картоплі, отриманий фахівцями з Уральського науково-дослідного інституту сільського господарства, більше нагадує буряк. Людям незнаючим легко помилитися, але завідуюча відділом селекції картоплі Олена Шаніна знає, що це зовсім не буряк, а справжня чудо-картопля.

Завдяки дивовижним властивостям новий сорт охрестили «чудесник». Про його появу написали всі вітчизняні та деякі зарубіжні засоби масової інформації. І не дивно - тепер картопля стала корисним.

 Картоплю і шоколад: шкідливі продукти стали дієтичними


«Загальний вміст антиоксидантів в виведеному нами картоплі в кілька разів більше, ніж у звичайному. Вітаміну С в «чудесник» більше майже в п'ять разів. А ось крохмалю майже немає », - розповіла журналістам Шаніна. До речі, над створенням новинки працювали всього двоє фахівців - сама Олена і її колега - провідний науковий співробітник Єлизавета Клюкина.

Співробітники Уральського НДІ передали свої розробки в крупну тюменську агрофірму. Саме вона і займеться вирощуванням революційного сорту в промислових масштабах. Очікується, що рядові споживачі зможуть оцінити новинку вже через рік-два. Бажаючі самостійно виростити корисний картопля можуть придбати насіння «чудесник» в самому НДІ.

Калорійність шоколаду вдалося знизити вдвічі!

Рекомендації вчених скоротити споживання солодощів не дають плодів. Воно й зрозуміло - при нинішній різноманітності і щирої любові до шоколаду відмовитися від кращого з ласощів просто неможливо. Нарешті, фахівці зрозуміли, що йти треба по іншому шляху - не "відрадити» від шоколаду, а зробити десерт   менш калорійним. Тим більше що користі в кожній плитці теж чимало - варто лише згадати високий рівень флавоноїдів, що захищають серце!

Як відомо, середня стограмова плитка десерту містить приблизно 600 ккал. Хімікам вдалося знизити калорійність продукту в два рази. Винахід належить вченим з Уорікського університету. Після довгих експериментів вони створили емульсію Пікерінга, яку можна використовувати при виробництві всіх видів шоколаду - гіркого, молочного, білого. Просто кажучи - традиційний жир замінили фруктовим соком.

 Картоплю і шоколад: шкідливі продукти стали дієтичними


Втім, не потрібно лякатися - не весь корисний шоколад   придбає фруктовий смак. Замість соку можна використовувати воду з додаванням вітаміну С. Слід зазначити, що через зазначених змін ні структура, ні зовнішній вигляд шоколаду не постраждають - «на око» від «прабатька» не відрізниш.

Вчені впевнені, що це лише перший крок на шляху до корисного і низькокалорійному шоколаду. Попереду ще безліч відкриттів, які дозволять насолоджуватися чудовим смаком і шоколаду і при цьому не відчувати ні почуття провини, ні страху втратити струнку фігуру. Чекаємо нових відкриттів з нетерпінням!
Автор: Марина Тумовская


 Щи да каша - їжа наша
 Зараз дуже модно говорити про здорове харчування, як про харчування тими продуктами, які вирощені в регіоні, де людина проживає. Що ж, це, на мій погляд, виправдано. Тільки от багато хто, бажаючи харчуватися правильно, все частіше звертаються до екзотичних продуктів з інших країн і іноземному способу харчування. У підсумку замість бажаного оздоровлення отримують нетравлення шлунка від занадто гострої або просто незвичної їжі. У своїй статті я хочу нагадати про старовинної російської мудрості «щі та каша - їжа наша» як про здоровий спосіб харчування. Я, звичайно, теж дуже люблю пробувати незнайомі блюда, але основою свого здорового харчування зробила саме цей принцип.

Досить часто чула від дієтологів, що ранкові години - найбільш сприятливий час для засвоєння складних вуглеводів, тому я взяла за правило своє «здорове» ранок починати звичайно з каші .  Крупи є збалансованим джерелом рослинного білка, вітамінів групи В, мікроелементів і, звичайно ж, тих самих складних вуглеводів, які заряджають нас енергією з самого ранку і дозволяють нам «дожити» до обіду .  Наприклад, овес за рахунок міститься в ньому цинку - це прямий шлях до красивої і здорової шкірі, а гречану крупу за рахунок високого вмісту білка рекомендують готувати тим, хто хоче наростити м'язову масу і при цьому дотримується вегетаріанства або дотримується посту .  Особливо важливий повноцінний сніданок для тих, хто працює .  Часто я спостерігала, як ті, хто не звик снідати, зголоднівши вже на роботі, вгамовують голод печивом та іншими солодощами, що до здорового харчування вже, як ви розумієте, не відноситься .  Тому сніданок я практично ніколи не пропускаю .

Як же я знаходжу час, щоб приготувати сніданок і не запізнитися на роботу? Я знайшла для себе відмінний спосіб приготування їжі методом «антракту» .  Так що готую ранкову кашку (і не тільки) як би мимохідь .  Суть цього методу така, що спочатку їжу доводжу до кипіння, а потім відключаю, і їжа як би пропарюється, «доходить» під кришкою .  І так повторюю кілька разів до готовності .  Цей метод дуже схожий на той, яким готували їжу в російській печі наші предки .  При цьому їжа готується щадним способом, відповідно, в ній зберігається більше корисних властивостей, а також економиться електроенергія (піч у мене електрична) .  Таким способом я готую вже кілька років, тому на приготування каші мені потрібно всього один «підхід»: довести до кипіння, відключити і допаріть кашу .  Єдине, що потрібно враховувати при цьому методі - це точні пропорції рідини і крупи, тоді крупа не розвариться (наприклад, у випадку з розсипчастим рисом для гарніру) . 

Багато хто, особливо чоловіки, кажуть, що каша - це нудно і не смачно, і ніякими умовляннями про користь круп їх не переконаєш. А насправді існує безліч способів поліпшити не тільки смакові якості каш, а й наповнити їх корисними добавками. Наприклад, найпростіший спосіб - це змішати кілька видів круп. Гречка + рис = відмінний гарнір; пшоно + кукурудзяна крупа + гарбуз + щіпка мускатного горіха = надзвичайно корисна каша. До речі, гарбуз для такої каші я не ріжу, а тру на крупній тертці, так що при варінні виходить пюре. Ось така проста арифметика.

Або спробуйте рецепт геркулесівським каші з ваніллю і спеціями. Додайте до геркулесових пластівців і рідини (вода або суміш води і молока) за смаком родзинки, волоські горіхи, 1/4 ч.л. ваніліну, 1/8 ч.л. кориці, дрібку мускатного горіха, а замість білого цукру додайте коричневого. Таку кашу можна їсти навіть без масла.

А якщо все-таки ну зовсім не хочеться каші, замініть її бутербродами, але не з ковбасою, а сиром і грушами. Злегка підсушіть хліб у тостері або духовці, намажте його сирною масою (я зазвичай змішую сир з кефіром, а для наслідках бутербродів додаю зелень петрушки, кінзи, кропу), а зверху покладіть скибочки груші (для несолодких бутербродів це можуть бути томати, солодкий перець) .

Ранок я зазвичай починаю зі склянки теплої, трохи підкисленою лимоном, води і ложки меду натщесерце. Але іноді не можу собі відмовити в чашечці чорної кави. Та й не варто відмовляти, тому зараз відкривають все нові і нові корисні властивості кави. Доповніть його цінні властивості ложечкою меду замість цукру і дрібкою кориці. Смачно і корисно. До речі, кориця сприяє нормалізації обміну речовин і сприяє розумовій діяльності.

На обід я обов'язково готую суп. До речі, чула, що деякі знаменитості їдять суп три рази в день, щоб схуднути, тому це низькокалорійна, легкоусвояемая і разом з тим поживна їжа. Волію овочеві супи і супи з бобових. Звичайно, овочі краще вживати у свіжому вигляді, щоб отримати максимум корисних речовин, однак і в приготованому вигляді багато овочі зберігають свої корисні властивості. Наприклад, каротиноїди, що містяться в томатах, не руйнуються і при термічній обробці. Тому я часто готую томатний суп.

Розтопити ложечку вершкового масла в каструлі, додати 1 цибулину, одну паличку селери, 1 зубок часнику, обсмажити до прозорості цибулі. Додати банку томат-пюре, або свіжих томатів і половину томат-пюре, півсклянки води, нежирні вершки, їх можна замінити молоком, прогріти цю суміш. Змішати в блендері. Замість селери можна додати базилік. Замість вершків або молока, можна додати сметану, але вже після варіння, в блендер, інакше вона згорнеться. І не бійтеся невеликої кількості жиру в цьому супі - каратиноїди засвоюються тільки в поєднанні з жиром.

Або спробуйте крем-суп з кабачків цукіні. Обсмажити цибулю, зубок часнику і порізані кільцями кабачки, додати базилік і трохи орегано. Залити курячим бульйоном або просто водою так, щоб рідина лише злегка покривала овочі, проварити кілька хвилин. Злегка остудити, додати 2-3 столові ложки сметани, трохи кайенского перцю (можна обійтися і без нього), змішати в блендері. При подачі на стіл посипати твердим сиром. Дуже поживно і корисно, особливо для тих, хто бореться із зайвою вагою, тому кабачки нормалізують травлення.

А іноді я готую курячий бульйон, особливо, якщо відчуваю перші ознаки застуди або якщо просто не хочеться їсти нічого ситного. Але бульйон цей не простий, а зі спеціями. Крім цілої моркви, цибулини і корінця селери або петрушки, в бульйон я додаю чорний перець горошком і 2-3 гвоздички. Тут головне не перестаратися, тому гвоздика володіє сильним запахом і смаком. Але, а якщо все в міру, смак у бульйону просто приголомшливий. Моя відповідь глінтвейну.
Автор: ApplePie
Джерело: Поваренок.ру