Готуємося до свят - втрачаємо по кілограму в тиждень
 Це не дієта, і не голодування, це цілий стиль життя, який допоможе вам втрачати по кілограму щотижня. Почнемо прямо зараз, щоб до новорічних канікул бути у відмінній формі! Втрачати один кілограм на тиждень - найрозумніший спосіб схуднення, так вважають всі гуру дієтології. Це безпечно, вага не повертається назад, цим планом схуднення легко дотримуватися. Значить - за справу!

Перше. Вважаємо калорії

Доведеться потрудитися і прикинути, скільки калорій ви з'їдаєте в день. Потрібно вважати все, що їсте, включаючи перекушування. Доросла жінка не потребує більш ніж 2000 калорій в день. За умови, що вона активна, багато працює. Якщо ви з'їдаєте більше - це вже привід замислитися і скоротити кількість споживаного. Але для того, щоб втрачати по кілограму на тиждень, потрібно, щоб денний раціон складає приблизно 1400 калорій.

 Готуємося до свят - втрачаємо по кілограму в тиждень


І неважливо, що саме ви скоротите, кількість жирів або вуглеводів. Поки це не так важливо. Потрібно просто постаратися не перевищувати своє зобов'язання тобто не більше 1 400 калорій в день. Багато хвилюються, що це дуже мало, і вони будуть голодні. Насправді, калорійність основних страв (овочеві або курячі супи, гарніри, м'ясо, риба) Не такі калорійні в порівнянні з десертами і перекусами. Тому є сенс урізати себе саме в калорійних перекушуваннях (шоколадках, печивах, чіпсах), а основні прийоми їжі залишаться такими, як завжди.

Ось, наприклад, 1 чашка солодкого чаю - 80 кал, 100 г арахісу (солоного або будь-якого очищеного і переробленого) - цілих 450 кал, 1 пінта пива - 153 кал. Якщо приберемо хоча б ці речі з раціону, вже отримаємо економію в більш ніж 600-700 кал. Замість чорного солодкого чаю пийте зелений без цукру, він володіє антиоксидантною дією, допомагає схуднути. Якщо складно пити зелений чай постійно, то хоча б візьміть за правило випивати чашку зеленого чаю на сніданок.

 Готуємося до свят - втрачаємо по кілограму в тиждень


Друге. Відмова від напівфабрикатів

Ми вже так звикли до зручності, яке нам дарують оброблені продукти. Але наповнені консервантами, рафіновані продукти не тільки не корисні, але навіть шкідливі. Вони призводять до утворення токсинів, пошкоджують внутрішні органи. Не кажучи про те, що в них, як правило, дуже багато цукру і солі.

Відмова від обробленої їжі - це і відмова від домашніх консервованих делікатесів, наприклад, від консервованих овочів, фруктів і лечо, за винятком, мабуть, лимонів, законсервованих в лимонному соці, маслин і засоленої зелені.

Третє. Обмежуємо себе в цукрі

Краще спробувати споживати в день не більше 3 чайних ложок цукру. І дотримуйтеся правила не є цукор перед сном, тому що вам складно буде заснути протягом декількох годин після прийняття цукру.

 Готуємося до свят - втрачаємо по кілограму в тиждень


Четверте. Їж, спи і пий

Сон необхідний і для здоров'я і для схуднення. 7-8 годин сну на день допомагає організму відновитися і відпочити, і обмінні процеси працюють після сну більш посилено. Якщо хочете втрачати по кілограму на тиждень, пийте 2-3 літри води щодня. Вода вимиває з організму токсини, а також жирові відкладення в клітинах. Один стакан води обов'язково випивайте вранці натщесерце. Перестаньте пити соки, в яких є цукор. Як правило, у всіх покупних соків є цукор, тому доведеться відмовитися від цих нехай смачних, але шкідливих напоїв. Не пийте також холодної. Вранці їжте протягом першої години після пробудження, ввечері - за 2-3 години до сну. Сніданок і обід можуть бути рясними, вечеря «віддаємо ворогові», тобто робимо легким.

П'яте. Головне для схуднення - білок і клітковина

Білки - будівельний матеріал для організму, і важливо споживати їх кожен день. Білки - це м'ясо, бобові, риба, соєві продукти, молочні продукти. Але будьте обережні з молоком і сиром, так як вони мають багато жирів. Це ж стосується деяких видів горіхів, наприклад, кешью, вони дуже жирні. Можливо, краще від цього виду білка відмовитися, принаймні, на час схуднення. Інший помічник в схудненні - клітковина. Її джерело - овочі і фрукти. Клітковина міститься і в зернових (наприклад, у вівсянці). Запам'ятаємо продукти, які обов'язково повинні бути на столі щодня: 2 виду білка, 3 види клітковини.

І ще підказка, на які продукти звернути увагу: білий рис замініть на коричневий, білий хліб - на чорний, скільки завгодно можна їсти продукти з так званою негативною калорійністю (це ті, на переробку яких організм витрачає дуже багато енергії, більше, ніж власна калорійність продуктів) - капусту, яблука, салат, огірки.

 Готуємося до свят - втрачаємо по кілограму в тиждень


Шосте. Тренувань - так!

Для стрункості доведеться потрудитися. І не випускати з виду фізичне навантаження. Інтенсивні заняття проводите 3-4 рази на тиждень. Але тільки вправи не повинні бути рутинними. Тому одним типом навантаження не обійтися. Краще робити в тиждень 4 різних види фізичних тренувань, наприклад: танці, плавання, тренажери, біг (ходьба). У цьому випадку після кожного тренування буде спалюватися дуже багато калорій.
Автор: Тамара Василівна


 Міфи і правда про кофеїн
 Новини про кофеїн, засновані на нових дослідженнях, з'являються з регулярною періодичністю. Кофеїн оповитий таємницями, іноді домислами, часто - міфами. Що ж це за компонент нашого харчування? Де правда про кофеїн, а чому вірити не варто?

Від кави - безсоння

Багато хто впевнений, що безсоння може викликати чашка кави вранці.

Насправді.   Кофеїн може впливати на організм людини протягом п'яти годин, тому пов'язувати безпосередньо свою безсоння з ранковою чашкою еспрессо не вірно. На нічний сон може вплинути тільки кофеїн, що надійшов в організм за 5:00 до сну і пізніше. І найбільше це справедливо для людей, особливо чутливих до кофеїну. Вірне і те, що кофеїн може лише сповільнити процес засинання, але не скасувати його.

Як же діє кофеїн? Багато хто думає, що кава заряджає енергією. Але сам кофеїн не дає ніякої енергії. Він працює подібно до того, як діє викид адреналіну, який у свою чергу каталізує цукор у крові, від чого створюється враження надходження нової енергії. Тому ми п'ємо каву, коли потребуємо підтримки.

Є й інші цікаві дослідження, які говорять про те, що кофеїн цілком може бути сумісний із засипанням. Справа в тому, що він починає діяти через 15 хвилин після вживання. І якщо ви швидко засинаєте, то випита чашка міцного чаю не перешкодить вам заснути. І про це говорить не тільки логіка, але і дослідження.

 Міфи і правда про кофеїн


Кофеїн допомагає схуднути

Дівчата, спантеличені проблемою зайвої ваги, думають, що кофеїн може їм допомогти в схудненні.

Насправді.   Факти цього не підтверджують. Відомо лише, що кофеїн пригнічує апетит, але для хорошого ефекту схуднення одного кофеїну мало, необхідно ще збалансувати харчування і регулярні заняття спортом. Сам по собі кофеїн не зробить вас стрункіше.

Правда, кофеїн є хорошим антицелюлітним інгредієнтом коштів від апельсинової кірки. Але ефект від цих коштів діє лише в період використання. І позбавлення від целюліту ще не означає схуднення.

Кофеїн корисний при застуді

Є й таке судження.

Насправді.   Це можна віднести до факту. Хоча і маловідомому. Кофеїн допомагає в абсорбції організмом ліків від застуди. І це означає, що кофеїн працює на прискорення роботи ліки, а також може допомогти знизити дозу деяких ліків. Непогана новина. Адже, чим менше ліків, тим менше побічних ефектів.

 Міфи і правда про кофеїн


Кофеїн - це наркотик

Повторюють щораз ті, хто боїться кофеїну.

Насправді.   Так, це наркотик, правда, легальний. Але все ж наркотик, і не варто про це забувати. Але вірно і те, що цей наркотик приносить чимало користі для здоров'я, яка повністю підтверджена масою досліджень. Це та протизапальні властивості кофеїну, і зниження ризиків хвороби Паркінсона, і профілактика діабету 2 типу, зниження ризиків захворювання печінки, а також раку товстої кишки. І всю цю користь можна отримати всього лише з однієї (легальної!) Чашки чаю або кави, а не від ліків!

Кофеїн - це антидепресант

Вважається, що кофеїн може запобігати депресію. Чи так це?

Насправді.   Це правда. Дослідження показали, що ті, хто випиває більше двох чашок кави в день, рідше страждають від депресії. А останні дослідження на цей рахунок показали, що кофеїн може мати тривалий ефект і щодо попередження депресивних станів.

 Міфи і правда про кофеїн


Кофеїн рятує від похмілля

Деякі думають, що кофеїн ранок після вечірки допоможе швидко протверезіти.

Насправді.   Це, скоріше міф, ніж правильне судження. Кофеїн діє як сплеск адреналіну в кров, тобто на психосоматическом рівні. А алкоголь впливає на сенсорні і фізіологічні функції. Тому полегшення від похмілля після чашки кави ви не відчуєте, і ваші реакції будуть такими ж, як у п'яної людини.

Кофеїн корисний для шкіри

На ринку є омолоджує косметика з кофеїном, значить - кофеїн омолоджує шкіру?

Насправді.   Дійсно, кофеїн використовується в багатьох засобах для шкіри. Доведено згладжує дія кофеїну на шкіру, в результаті чого зморшки вирівнюються. Про антицелюлітний ефект ми вже написали, але є ще й охолоджуючий ефект, який успішно використовується в роликах від набряків під очима. Тому варто звернути свою увагу на кофеїн як інгредієнт для молодості шкіри.

 Міфи і правда про кофеїн


Кофеїн зневоднює

Кава позбавляє нас рідини, - вважають деякі.

Насправді.   Це не вірно. Кофеїн є сечогінним засобом. Але він виводить з нас рівно стільки рідини, скільки ми спожили. Тобто, в туалет ви будете бігати частіше, але зневоднення не відбудеться, з вас вийде (в сечу або в піт) рівно стільки рідини, скільки кави та чаю ви випили.

Від кофеїну піднімається тиск

Страждаючі підвищеним тиском не дозволяють собі пити каву і чаї (крім трав'яних), вважаючи, що від них «скаче» тиск.

Насправді.   Це правда. Кофеїн може підняти показник кров'яного тиску. І це вірно по відношенню до людей, чутливим до кофеїну, а також до тих, хто вживає кофеїн у великих дозах. Довгостроковий ефект підвищеного тиску від вживання кофеїну спостерігається у тих, хто без міри багато споживає кофеїн. При помірному споживанні довгострокового ефекту не відбувається.
Автор: Василина Кузіна