Гарбузове насіння - і здоров'я, і ​​краса
 Додавайте гарбузове насіння в улюблені страви (попередньо замочивши на 6:00). Це так просто, але так багато дає нашому харчуванню! І вітаміни, і мінерали, і балансує кисле середовище, тому що гарбузове насіння можна віднести до лужним утворень, інших таких продуктів дуже мало на світі.

Трохи передісторії
Чи знаєте ви, що насіння гарбуза були виявлені археологами в печерах Мексики, які датуються +7000 роком до нашої ери! Гарбуз і насіння гарбуза були важливою складовою харчування американських індіанців, використовувалися ними і як дієтичний продукт, і як лікувальний.

У Мексиці насіння гарбуза називаються Pepitas, цим ім'ям в Мексиці названо дуже багато: від яхт до торгових марок.

Насіння гарбуза були дуже популярні і в Стародавній Греції.

Особлива цінність насіння гарбуза в тому, що з часом вони тільки покращують свою харчову цінність, у той час як більшість продуктів у міру зберігання втрачають свої корисні якості. За даними вчених Массачусетсу, насіння кабачків і гарбуза за п'ять місяців зберігання показують помітне збільшення вмісту білка.

Гарбузове насіння - досить калорійний продукт, в 100 грамах міститься близько 559 калорій.

 Гарбузове насіння - і здоров'я, і ​​краса
 Користь для здоров'я
Гарбузове насіння містять велику кількість мінералів, включаючи фосфор, магній, марганець, залізо і мідь. Є джерелом вітаміну К. У них також знайдені:

- Фітостероли, це сполуки, які знижують рівень холестерину.
- L-триптофан, він допомагає для гарного сну і зниження депресії. Триптофан перетворюється в серотонін і ніацин. Серотонін дуже цінний для нас компонент, і для гарного настрою, і для міцного сну.
- Високий вміст цинку. Це робить насіннячка натуральним захисником від остеопорозу.
- Вітамін Е. В 100г - близько 35, 1 мг торкоферола.
- Вітаміни групи В (тіамін, рибофлавін, ніацин, пантотенова кислота, вітамін B-6 і фолати)
- Білок відмінної якості. В 100г насіння - 30г білка.

За даними досліджень, насіння гарбуза перешкоджають каменеутворення в нирках, за рахунок вмісту оксалату кальцію.

Гарбузове насіння зменшують запалення при артритах без побічних ефектів протизапальних препаратів.

Їх використовують в багатьох культурах як природне лікування глистів та інших паразитів. Гарні для здоров'я передміхурової залози у чоловіків! Масла у гарбузовому насінні полегшують утруднене сечовипускання, що відбувається з збільшеною простатою.

 Гарбузове насіння - і здоров'я, і ​​краса
 Харчуємося насінням гарбуза
Гарбузове насіння були включені до групи так званих енергетичних продуктів, настільки вони цінні для харчування. Так давайте внесемо в свій раціон ці чарівні насіння. Пропоную кілька оригінальних рецептів, як посмажити гарбузове насіння. У багатьох сім'ях подавати до столу смажені гарбузове насіння стало доброю традицією, яка об'єднує всіх приємною розмовою або переглядом кінофільму.

- Підсмажені насіння. Спосіб 1.
Їх можна буде їсти як перекус, а можна додавати в пироги і салати. Розігрійте духовку до 150 градусів. Очищені від м'якоті гарбуза насіння розкладіть на деко в один шар. Полити зверху 1-2 столовими ложками оливкової або соняшникової олії і 2 чайними ложками соєвого соусу. Запікати близько 35 хвилин до хрусткої скоринки.

- Підсмажені насіння. Спосіб 2.
Промийте насіння гарбуза від м'якоті. Розтопіть в каструлі 1 столову ложку вершкового масла. Розтопленим маслом залити насіння на деку. Зверху посолити. Розігрійте духовку до 120 градусів, помістіть деко в духовку. Час від часу помішуйте. Коли утворюється золотава скоринка і приємний аромат - виймайте. Не доводьте до пригорання - гарбузове насіння втратять не тільки смак, але і корисні властивості.

- Підсмажені насіння. Спосіб 3.
Це самий ще один простий спосіб. Саме так смажили насіннячка американські індіанці. Промийте насіння гарбуза ретельно, і помістити їх в миску. Залийте холодною водою і покладіть рівно стільки солі, щоб її покривала вода. Залиште на ніч. Вранці злийте насіння, покладіть їх на деко для випічки, і випікайте в духовці (порядку 120 градусів), поки вони не стануть золотисто-коричневого кольору.
Автор: Василина Кузіна


 Їжте на здоров'я
 Зараз багато пишуть про користь голодування, як про спосіб оздоровлення, омолодження організму і позбавлення від зайвих кілограмів. Заперечувати це думки я не буду, однак у своїй статті я хочу акцентувати увагу на тому, що є потрібно і можна це робити з користю для здоров'я, тим більше що сайт у нас кулінарний. Єдине, що при цьому треба мати на увазі, - це золоте античне правило «нічого занадто». Не голодувати і не переїдати, дотримуватися здорового раціону харчування, але дозволяти іноді собі маленькі витівки в їжі, ну коли вже зовсім хочеться. Тоді наш організм буде працювати, як годинник.

А яка користь від того, що багато пробують на собі без розбору різні дієти, тим самим прирікаючи свій організм на постійний стрес. Так, щоб схуднути, організму потрібна струс - обмеження кількості і зміна якості їжі, але це тільки на першому етапі. А потім потрібно перейти в режим розумного, а саме збалансованого, харчування.

Почну я з того, що організму для нормального функціонування потрібні вітаміни і мікроелементи, тому більшість з них організмом не виробляється. Тому головним джерелом вітамінів і мінералів є їжа.

Я дуже люблю овочі і пряні трави і зазвичай готую різного роду салати на обід або вечерю до м'яса або риби. Заправляю салати рослинним маслом (оливковою або соняшниковою нерафінованою) або сумішшю рослинних масел (оливкова + лляна). Рослинна олія, крім високого вмісту вітаміну Е, володіє хорошим жовчогінним властивістю, а значить попереджає появу каменів у жовчному міхурі і покращує роботу печінки.

Багато було сказано про шкоду майонезу. Але часом так важко буває відучити себе від його вживання, їжа без майонезу здається зовсім позбавленою смаку, особливо салати. У цьому випадку мене виручають різні рецепти малокалорійних і корисних заправок. Наприклад, замість майонезу я використовую нежирний йогурт без смакових добавок. Додаю в нього 2 зубчики часнику (використовувати прес), трохи оливкової олії (для тих, що худнуть можна і не додавати), трохи лимонного соку, будь пряні трави (я люблю кріп), сіль і перець за смаком. Зовсім навіть не «нудна» заправка. Нею, наприклад, можна заправити салат з огірків і редиски.
Або ще одна заправка, яка добре підійде до рецептом салату з макаронних виробів. У блендері збити йогурт, оливкову олію (його має бути вдвічі менше, ніж йогурту), сир фета, сік цілого або половинки лимона. Макарони відварити, змішати з солодким стручковим перцем, зеленим консервованим горошком, цибулею (на мій смак краще зеленим). Полити заправкою і прикрасити сиром фета, оливками або маслинами.

Ще один варіант заправки. Змішайте 2 ч.л. яблучного оцту, додайте трохи не надто солодкого яблучного соку (менше 100 мл), прогрійте цю суміш на повільному вогні, додайте 1 ч.л. готової гірчиці, сіль і перець за смаком. У цю суміш можна додати трохи оливкової олії. Полийте цією сумішшю листя шпинату, салату, червоної цибулі. Додайте консервовані капелюшки грибів. Добре поєднується з картопелькою.

Замість грибів до червоного цибулі, листю шпинату і салату можна додати порізані оливки або маслини і подрібнений сир фета. Заправте цей варіант сумішшю соку лимона або лайма, 1 ст.л. меду, 1 ст.л. готової гірчиці, оливкової олії. Сіль і перець за смаком. Якщо хочете, додайте до цього салату кубики або часточки кавуна. У цьому випадку заправку рівномірно розподіліть як на перераховані інгредієнти, так і на кавун. Коли я перший раз готувала цей салат, не вірила, що може бути так смачно. Так що і без майонезу їжа може бути смачна і корисна.

А коли хочеться чогось солоденького, я віддаю перевагу чашку гарячого какао з молоком або напій зі смішним в російській транслітерації назвою «смусі» (від англ. Smoothie). Смусі - це відмінний фруктово-молочний десерт, легкий у приготуванні, який в жарку погоду може замінити вечерю або полуденок. А ще це додаткова порція кальцію і вітамінів. Додайте в блендер шматочки одного банана, 1 ківі, півсклянки чорниці, упаковку будь-якого йогурту. Добре збийте до пюреобразного стану, але так, щоб можна було пити через соломинку. Якщо напій здасться занадто густим, додайте трохи молока, але так, щоб він не вийшов занадто рідким. Якщо не довіряєте заморському ківі, покладіть в блендер будь-яку ягоду на ваш смак. Так само за смаком можна додати 1 ст.л. меду, трохи екстракту ванілі і т.д. Тільки пити напій потрібно обов'язково свіжим, інакше банан стане коричневим і напій придбає неприємний смак і колір.

Пийте на здоров'я!
Автор: ApplePie
Джерело: Поваренок.ру