Дієта проти прищів
 Ця стаття може допомогти тим, хто починає сумніватися, що зможе перемогти акне. Якщо ви розчарувалися в косметичних засобах, кремах, а також в народних відварах і настоях проти вугрового висипу, то варто звернути увагу на своє харчування. І ви здивуєтеся, наскільки простим може стати позбавлення від цих ненависних вугрів.

Чомусь багато дерматологи не приймають до уваги фактор харчування, коли приймаються за лікування акне. Один з лікарів центру медицини Манхеттена Френк Ліпман пояснює це тим, що в медичних інститутах раніше цього не вчили, тому доктора минулої формації з недовірою ставляться до зв'язку між харчуванням і акне.

Однак цей зв'язок є! Принаймні, так вважають кілька авторитетних фахівців. І лікують своїх пацієнтів саме дієтою, харчуванням. До числа цих лікарів, на роботи яких я спираюся в цій статті, належать і Френк Ліпман, і д-р Сьюзен Блум з центру Рай-Брук в Нью-Йорку, і дієтолог знаменитостей Кімберлі Шнайдер.

Ці фахівці наполягають, що є продукти харчування, які повинні бути строго виключені з раціону страждають акне :

1. По-перше, це сири. Будь і в будь-якому вигляді. Навіть з'їдений шматок піци може нашкодити. Тому строго контролюйте відсутність сирів у вашому раціоні.

2. Харчування має бути безмолочного! Якщо про сири іноді лікарі говорять, то про зв'язок молока і акнеБ згадується вкрай рідко. Пацієнти, які дотримуються безмолочну дієту, побачили перші результати і гладку шкіру вже через два тижні суворого безмолочного харчування.

3. Білий цукор теж може провокувати вугри та прищі. Доктор Сьюзен Блум каже, що цукор викликає запалення в організмі, яке часто знаходить відображення в акне - запальному захворюванні шкіри. Справа в тому, що люди з прищами мають у шлунково-кишковому тракті дріжджі, а коли вони споживають цукор, дріжджова середу розростається. Шкіра має в сальних залозах також дріжджову середу, і, споживаючи цукор, ми провокуємо зростання появи шкірного сала. До речі, молочні продукти мають у складі достатньо цукру (молочного), можливо, і тому теж молоко провокує акне.

Проти молока можна назвати і той факт, що в процесі пастеризації усуваються корисні його компоненти, і залишаються тільки жири, які чужі самій травній системі людини.

Але є і хороша новина для любителів молока. Доктора кажуть, що достатньо лише провести лікування безмолочного харчуванням, а після того, як шкіра нормалізується, знову вводити його в свій раціон. Це ж стосується і улюбленої багатьма піци, і сирів. На все життя їх виключати не доведеться.

Що не можна - тепер ми знаємо. А що можна і потрібно?
Це правило харчування продиктовано дієтологом багатьох знаменитостей Кімберлі Шнайдер. Вона вважає, що в першу чергу варто включити в меню продукти з протизапальними властивостями, які допомагають підтримувати в шкірі потрібний баланс, зволожувати її і зцілювати зсередини. Ось список продуктів від Кімберлі, які борються з запальною реакцією в шкірі:

- Листові овочі, такі як капуста і латук;
- Багаті антиоксидантами фрукти і овочі (як правило, вони насичені за кольором та смаком, за цією ознакою їх можна виділити з маси овочів і фруктів);
- Цинк, він сприяє загоєнню клітин шкіри, його можна знайти в насінні гарбуза, соняшнику, в кедрових горішках, в кокосовій стружці. Можна приймати 30 мг цитрату цинку в день, якщо немає перерахованих продуктів;
- «Хороші» жири, які є в авокадо, горіхах, рибі;
- Включати в раціон зелені коктейлі (щодня), краще починати з них свій день (рецепти коктейлів подані в кінці статті).

І ще одне правило - всі продукти повинні бути від природи, органічними. Звичайно, в умовах мегаполісів важко купити такі фрукти та овочі. У цьому випадку, якщо є сумніви в натуральності, не варто відмовлятися від дієти. Просто замочіть на деякий час сумнівні продукти в яблучному оцті. Він допоможе усунути з них віск і пестициди.

І пам'ятайте, такого харчування потрібно дотримуватися обов'язково. Якщо хочете побачити результати. Можливості дієти - не тільки полегшити ваш стан, але і повністю позбавити від акне.

Рецепти коктейлів від дієтолога Кімберлі Шнайдер.   Пийте їх кожен день, з ранку, а краще ще ними замінювати будь перекус.

Зелений коктейль з авокадо.   Інгредієнти:

- 1 чашка заморожених шматків ананаса
- 1 склянка кокосової води (або мигдального молока, можна і простої води)
- 1/4 авокадо
- 3-4 чайні ложки протеїнового порошку
- 2 чайної ложки подрібненої зелені
- 1/2 або 1 столова ложка кокосового масла
- 4 кубики льоду

Змішати в блендері до однорідного стану. Суміш у блендері до однорідного стану.

Світлий зелений коктейль . Інгредієнти:

- 1, 5 склянки води
- 1 головка салату латук, нарізана
- 3-4 стебла селери
- 1/2 качана шпинату
- 1 яблуко, видалити серцевину і нарізати
- 1 груша, видалити серцевину і нарізати
- 1 банан
- Сік 1/2 лимона

  Додатково, за смаком: кінза, стебла петрушки

У воду додати латук, починати в блендері подрібнювати, на низькій швидкості. Довести до однорідної маси, перейти на високу швидкість і додавати селеру, яблука, груші, кінзу, петрушку. Банани і лимонний сік додаються найостаннішими. Для діабетиків банан виключити, оскільки він володіє високим глікемічним індексом.
Автор: Юлія Шестакова


 Що за дивина - ройбос?
 Останнє десятиліття принесло на прилавки наших магазинів безліч нових продуктів, про які раніше ми просто не знали. Делікатеси і дивовижні ласощі, овочі та фрукти з різних частин світу вільно потрапляють до нас на стіл. Всього лише потрібно дійти до великого супермаркету і купити. Я спробувала чай Ройбос. Сподобалося. Захотілося більше дізнатися про цей напій.

Ми звикли до чорного чаю, до зеленого. Тепер додалися інші «забарвлення». Але все це похідні одного і того ж рослини - чайного куща з роду камелій. Сорти і види відрізняються місцем зростання, часом збору, якістю сировини та способом обробки. І всі похідні цінуються за свої антиоксидантні і тонізуючі властивості, в першу чергу. Чай омолоджує організм, очищає від шлаків і токсинів. Ми просто звикли до нього і не хочемо відвикати!

А може, відвикати і не потрібно? Просто додамо в наше меню краси нову сходинку - Ройбос .

Ройбос (або Ройбуш) росте на півдні Африки, диким чином, в Сердербегрскіх горах. Це в ПАР. Тому ПАР практично монополіст виробництва чаю Ройбос і в країні встановлено державний контроль над якістю цієї експортної одиниці. Зараз ройбос вирощують і на оброблюваних плантаціях, в культурних посадках.

 Що за дивина - ройбос?
   Це чагарник середньої висоти, відноситься до сімейства бобових. Пагони, покриті пучками червонуватих листочків-голочок, і служать сировиною для виробництва чайного напою. З цих голочок, висушених за встановленою технологією, складається готовий до заварювання ройбос (ройбуш). Чим менше в ньому вкраплень і домішок, тим вище його якість.

Ройбос має сильний аромат фруктових відтінків, заварений настій на смак злегка солодкуватий з легкою кислинкою, має червонувато-коричневий колір. Певною технологією заварювання немає, просто заливається окропом в термосі або в заварювальному чайнику, утепленому на час настоювання (5-7 хвилин). Суху заварку краще висипати для зберігання в герметично укупориваемую посудину і зберігати в темному місці.

 Що за дивина - ройбос?
   Що таке ройбос, зрозуміло, а в чому його цінність?   За що ми його повинні полюбити?

Популярність чай Ройбос став набирати у вісімдесяті роки двадцятого століття, після відкриття його властивостей американськими вченими. Але ґрунтовна дослідницька робота японських фахівців остаточно визначила - напій унікальний!

- У його складі міститься могутній унікальний антиоксидант   (SOD), який ефективно нейтралізує вільні радикали, неповноцінні молекули, які запускають процес необоротних змін нашого організму. Щось на зразок защелачивания грунту або іржі металу. Так само руйнується і старіє наш організм. Протистоять цьому процесу речовини, що виконують роль антиоксидантів. Ось така речовина, потужне за своїм впливом, містить у своєму складі ройбос. Цей напій сприяє збереженню внутрішньоклітинного балансу.

- Але це не все. Чай Ройбос має спазмолітичну, заспокійливу, асептичним дією. Він благотворно діє при хворобах серця, неполадки в травленні, при алергії, різних шкірних захворюваннях. Це не дивно, адже цей чай покращує обмін речовин, склад крові і міжклітинний обмін.

- Цей напій не містить кофеїну , При цьому тонізує організм. Вміст щавлевої кислоти набагато нижче, ніж у традиційних чаях. Тобто, його можна вживати вагітним, маленьким дітям, Кардіохворі, людям, що страждають гіпертонією. Низький вміст щавлевої кислоти запобігає від ниркових відкладень.

- Ройбос має злегка солодкуватий смак, тому можливо його вживати, чи не подслащівая, або роблячи це мінімально. Тобто, це прекрасний дієтичний напій   для тих, хто страждає діабетом або мріє схуднути.

 Що за дивина - ройбос?
   - Ройбос багатий вітамінами і мікроелементами . Дві-три чашки напою повністю покривають денну потребу у вітаміні С і в таких мікроелементах, як калій, марганець, натрій і мідь. Мідь не так часто зустрічається в звичних продуктах, а це дуже важливий елемент для підтримки білкового обміну. При цьому мідь підтримує гарний колір обличчя і стан шкіри.

- Ройбос багатий залізом і цинком . Це теж важливі складові. Саме залізо перешкоджає утворенню недокрів'я і поліпшує склад крові. А цинк підвищує наш імунітет і допомагає в боротьбі з вірусами. До того ж, знижує тягу до солодкого.

- Фтор , Який входить до складу чаю, сприяє утриманню ротової порожнини і зубів в повному порядку. Настоєм можна виполіскувати рот після їжі. На основі чаю Ройбос виробляються різні косметичні засоби. У домашніх умовах настій ройбоса можна використовувати як основу для масок, скрабів, лосьйонів і ополаскованій.

Ефективність чаю Ройбос полягає у вдалому поєднанні біологічно активних речовин і робить напій дійсно унікальним. Спробуйте цей напій, може бути дивний подарунок Африки стане і вашим улюбленцем.
Автор: Тамара Розинська