Чому француженки не товстіють?
 Під такою назвою вийшла книга Мірей Гільяно, що стала ще в 2009 році бестселером. Давайте погортаємо її і виділимо основні тези.

Мірей Гільяно   народилася у Франції і жила там до 19 років, поки не приїхала на навчання до Америки. Мірей розповідає, що все життя була стрункою дівчиною, але приїхавши в США, дуже швидко перестала бути такою. Коли вона повернулася назад у Францію після навчання, із зайвими 10 кілограмами ваги, рідні не дізналися її. Автор книги розповідає, що довго мучилася, щоб знову стати тією самою стройняшкой Мірей, якою її знали у Франції. Їй просто довелося знову стати француженкою - в цьому секрет.

Дійсно, є досить точна статистика, яка говорить про те, що жінки у Франції в найменшій мірі страждають від зайвої ваги та ожиріння. Наприклад, видання Marie Claire наводить дані, що тільки 6% француженок мають надлишкову вагу або ожиріння, в той час як у американок цей показник на рівні 50%.

Тоді настав час повчитися у француженок харчуватися і жити. І не тільки американкам!

 Чому француженки не товстіють?


Мірей Гільяно в книзі «Чому француженки не товстіють? »   визнає, що досягнення оптимальної ваги - це більше проблема психологічна, ніж банальна дієта. Вона закликає до змін у власних звичках і думках.

 Чому француженки не товстіють?


Сезонна їжа

Ми багато знаємо про те, що сезонна їжа смачніша і корисніше, але рідко цього слідуємо. Згадайте, чим відрізняється ваш вечеря в зимовий час і в літній. Більшість відповість, що практично нічим. А адже харчуватися сезонної їжею набагато легше і дешевше. Сезонні овочі та фрукти - це якісний і здоровий варіант. Але багато хто з нас вважають, що можливість є звичні оброблені продукти (заморожені овочі, морожену рибу, консервовані фрукти і соки) - це зручно і ознака гарного добробуту. Однак це дуже велика помилка, ми позбавляємо себе дуже багато чого, відмовляючись від свіжих овочів з грядки на догоду комфорту.

Ніякого сміття

Француженки, на думку автора книги, їдять продукти з яскравим смаком, натуральні. Вони не їдять нічого з позначкою «знежирений», «без цукру» і так далі. Вони йдуть на ринок або в магазин за реальним продуктом. Але їдять все в міру. Порції француженок набагато менше, ніж американок або латиноамериканок. Велика кількість оброблених продуктів у нашому раціоні - це сміття, яке ми поглинаємо. Якщо голодні - краще з'їсти яблуко або морквину, але тільки не порожній продукт!

 Чому француженки не товстіють?


Різноманітність - ключ до схуднення

Цей пункт частково пов'язаний з попереднім. Сезонна їжа дозволяє не тільки зберегти здоров'я, але і позбавляє нас рутинності і одноманітності раціону. А продовольче одноманітність призводить до переїдання, тому що ми прагнемо кількістю компенсувати нудне і нецікаве харчування. Француженки люблять обновки і новинки не тільки в одязі і косметиці. Включати в харчування щось нове, пробувати готувати нові страви - це теж дуже по-французьки.

Ритуал їжі

Згадайте кадри з популярних американських фільмів. Американки п'ють каву по дорозі на роботу, обідають за з'ясуванням офісних проблем, а вечеряють під останні новини. Французи їдять по-іншому. Ні комп'ютера, ні телевізора, ніякої їжі на ходу та інше.

Рухатися! Але зі змістом

Мірей Гільяно пише, що безглузді вправи настільки ж погані, як і безглузда їжа. Це як порожні калорії, які тільки осідають на талії. Безглуздий похід у фітнес-зал також не принесе нічого хорошого.

Француженки люблять рухатися з користю. Наприклад, вони роблять багато домашньої роботи, за покупками відправляються на велосипеді, на ділову зустріч - пішки. Коли рух стає частиною життя - це приносить користь. Ніяких безглуздих велотренажерів і штанг! Звичайно, вони ходять в спорт-зал і тренують м'язи, але не гребують пропустити заняття заради зустрічі в подругами, а після будинку зробити самостійно кілька присідань.

 Чому француженки не товстіють?


Французькі подорожі

Цей вид активності варта того, щоб про нього сказати окремо. Навіщо їхати просто на велосипеді або просто бігати? Адже можна їхати і йти кудись. Велопутешествіє або піший похід для того, щоб щось побачити, дізнатися щось нове, відвідати цікаві місця. Та просто пройтися, щоб ... помріяти або подумати. Рух теж повинно приносити радість і мати сенс. Ми ж не машини, щоб просто бігати вранці по одному і тому ж маршруту.

Життя в задоволення

Мірей вважає, що це головна відмінність французьких жінок. Вони все роблять в задоволення. Їм треба в усьому отримувати позитивні емоції. Може, і флірт вони винайшли для того, щоб спілкуватися граючись і закохуватися легко. Гурмани в їжі, гурмани в сексі, гурмани в житті. Вино, хліб і шоколад - це для них задоволення, а не шкідливі продукти.

 Чому француженки не товстіють?


Вода

Особливі відносини у француженок з водою. Мінеральної або простою питною. Вони п'ють воду протягом усього дня. Не тільки вранці, не тільки перед їжею. І п'ють досить багато. Автор книги радить завжди пам'ятати про воду, а не тільки тоді, кьогда вам жарко або коли ви вирішили схуднути.

Мірей Гільяно не лікар і не дієтолог, але їй вдалося переконати багатьох американок переглянути свої звички. За її порадою багато стали вести харчовий щоденник і зрозуміли, що їдять дуже багато порожнього і непотрібного. Мірей вважає, що трьох тижнів спостережень вам вистачить, щоб постаратися щось змінити в житті і в харчуванні. Вас надихнули висновки Мірей?
Автор: Василина Кузіна


 Худнемо без дієт
 Чи можна позбутися зайвої ваги, не виснажуючи себе дієтами? Вчені стверджують, що це можливо. Потрібно лише змінити свій графік життя і завести деякі нові споживчі звички.

Розклад ефективніше дієти

Обмеження калорій завжди вважалося ефективним способом позбавлення від зайвої ваги, до якого вдавалися всі, хто бажав на час або назавжди отримати нову, струнку фігуру. Ізраїльські вчені з'ясували, що суворі обмеження, які загрожують нестачею поживних речовин і розладами настрою, зовсім необов'язкові. Можна продовжувати радувати себе калорійною їжею і при цьому втрачати вагу. І потрібно для того зовсім небагато - скласти і чітко дотримуватися розкладу трапез.

Сніданки, обіди та вечері в один і той же час стабілізують метаболізм, в результаті чого жири перестають відкладатися на талії і стегнах, а відразу переробляються в енергію. Гіпотеза вчених підтвердилася в ході дослідження, яке тривало протягом трьох місяців. Піддослідних гризунів розділили на чотири групи:
- Перша група харчувалася за розкладом висококалорійними продуктами;
- Друга група теж дотримувалася жорсткого графіка, проте в меню були виключно низькокалорійні, нежирні продукти;
- Третя група їла за графіком нежирну їжу;
- Для четвертої групи не було встановлено жодних обмежень.

Як і слід було очікувати, найбільше зайвої ваги набрали миші з четвертої групи. Чи знайома вам їх харчова звичка - «їж скільки хочу і коли хочу»? Очевидно, що такий підхід неминуче загрожує ожирінням. А от далі починаються висновки з області «очевидне-неймовірне». Миші, які без розкладу поглинали нежирну їжу, виявилися товщі тих, хто ласував калорійними продуктами за графіком.

 Худнемо без дієт


Це дослідження переконливо доводить, що графік прийому їжі важливіше того, чим ми в кінцевому рахунку харчуємося. Тому якщо ви хочете схуднути, просто харчуйтеся за розкладом. Це допоможе стабілізувати вагу, і організм перестане дивуватися несподіваним надходженням їжі і реагувати на них як на непроханих гостей - агресивним набором зайвих кілограмів.

Режим харчування, а, втім, і режим життя в цілому, - це оплот стабільності, зниження рівня стресу (а з ним і апетиту) і гарантія вашої стрункості.


Щоб схуднути, потрібно стати жайворонком

Ніяких сов і жайворонків не існує, - переконані вчені з Шотландії. Це вигадана теорія, якою люди намагаються пояснити нездоровий графік життя і його наслідки для здоров'я і самопочуття. Адже до того, як було винайдено електрику, всі вставали з світанком і лягали спати із заходом сонця. Це і є життя відповідно до біоритмами, запорука здоров'я і стрункої фігури.

Згідно з даними фахівців з Абердинського Університету, саме збій біологічного годинника провокує порушення метаболізму, наслідком чого і є надмірна вага. Щоб схуднути, потрібно просто почати рано лягати і рано вставати. І ніяких винятків у вигляді п'ятниці і суботи в цьому правилі не передбачено.

 Худнемо без дієт


Експерименти довели, що порушення циркадного ритму призводить до мутації генів печінки, які тісно пов'язані з розщепленням жирів і глюкози. На основі цього вчені зробили висновок, що причина зайвої ваги полягає не тільки в надмірному споживанні калорій і недоліку рухової активності.

За словами Кеті Вайс, «відбій» не пізніше 22 годин і сон в повній темряві (без каганців, мерехтливого телевізора і монітора) є найважливішими умовами стрункої фігури. Доктор Вайс підкреслює, що світло - це основний чинник, який регулює біологічний годинник людини. Так званий «совиний» спосіб життя порушує гармонію між циркадних ритмів і середовищем. Це збиває не тільки природний режим, а й метаболізм, що призводить до ожиріння.


Етикетки на допомогу!

Іспанські вчені з'ясували, що жінки, уважно вивчають етикетки, в середньому важать на 4 кілограми менше, ніж ті, хто не витрачає час на це заняття.

Згідно даним, отриманим фахівцями з Університету Сантьяго-де-Компостела, індекс маси тіла представниць слабкої статі, які вивчали склад продуктів, на 1, 49 пункту нижче в порівнянні з іншими.

Слід зазначити, що вчені постаралися на славу. Вони ретельно вивчили 25000 звітів про харчування, стан здоров'я, вазі і звичках американських покупців. Виявилося, що вдумливий підхід до вибору продуктів забезпечує більш здорове меню і меншу масу тіла.

 Худнемо без дієт


У чому тут справа? По-перше, в тому, що при порівнянні двох продуктів одного виду, але з різною калорійністю, людина майже завжди вибирає менш калорійний .  По-друге, жахнувшись великій кількості добавок і барвників в продукті, покупець може попросту від нього відмовитися .  А адже ми знаємо, що в такій їжі містяться речовини, що стимулюють апетит і викликають залежність .  Ось вам ще один плюс - залежність поступово зійде «ні» .  Нарешті, зважений підхід до вибору продуктів - це показник високої особистої відповідальності людини .  Раз ви читаєте етикетку - значить, вам небайдуже, ніж ви наповнюєте свій шлунок, що їдять ваші рідні та близькі .  Відповідальність за своє здоров'я і фігуру допомагає людині вчасно зупинитися - замінити колу на мінеральну воду, з'їсти замість цілої плитки пару маленьких шматочків шоколаду, вибрати в магазині птицю замість жирної свинини .  Все це сприяє схудненню та оздоровленню .  Дерзайте!
Автор: Марина Тумовская