Солодка казка, стала бувальщиною
 Корисне так рідко буває смачним, - зітхають гурмани, поглядаючи то в бік обіднього столу, то в дзеркальне відображення. День у день доводитися вибирати і чимось жертвувати. Цукор і той охрестили білою смертю, а куди без нього? Ні радісного серцебиття, ні розумних думок ... Чи можна перевести цукор з ворогів в союзники? А, як же - чудеса бувають не тільки в казках.

Виключити не можна залишити
  Дієтологи в один голос твердять: хочете схуднути - виключіть цукор. Але, зрозуміло, проблема не в одній-двох ложках цукру, які ми кладемо в чай. Головні вороги стрункої фігури - це торти, тістечка та інші ласощі, де кількість цукру вимірюється не ложками, а склянками. Позбавтеся від їх присутності у своєму раціоні, а вже потім нарікайте на цукор.

  Позбулися? Тепер перейдемо до вибору корисного продукту. Порівняйте - коричневий цукор проходить лише 5 стадій технологічної обробки, а білий - 20. Очевидно, що після такої кількості промислових операцій в буряковому цукрі не залишається нічого корисного. Тому дієтологи і твердять: «Виключити, не можна залишити».

 Солодка казка, стала бувальщиною
   До речі, всупереч міфам, калорійність у коричневого цукру майже така ж, як у звичайного. Але зате дію на організм не порівняти! У очеретяному коричневому цукрі містяться мінеральні речовини, яких практично позбавлений буряковий (магній, калій, кальцій, залізо). Також дуже важливо, що при виробництві коричневого цукру не використовуються такі шкідливі речовини, як мурашина і фосфорна кислоти, сірчистий газ, необхідні для рафінування.

  Нарешті, тростинний цукор не змінює смаку чаю та кави. Це прекрасний варіант для гурманів, які відмахуються від ложки аргументом «З цукром не той смак! ». Ще який той - тому «виключити не можна, залишити! ».

Коричневий цукор: а «загар» то натуральний?
  Серед споживачів поширений міф, що натуральність коричневого цукру можна визначити, опустивши ложку продукту в теплу воду. Якщо вода забарвлюється в характерний карамельний колір, а кристали світлішають, значить, цукор підроблений.

  Вчені відверто дивуються, звідки виник такий «вірний» спосіб виявлення підробки. Справа в тому, що колір коричневого цукру обумовлений вмістом у ньому меляси. Однак патока сконцентрована нерівномірно, а саме - у верхніх шарах цукрового кристала. Потрапляючи у воду, вона розчиняється швидше, ніж сам цукор - і це помітніше на великих кристалах. Пояснення тому просте - кожен кристал тростинного цукру утворюється окремо. У кристалі молекули сахарози розташовуються дуже щільно, не залишаючи місця для інших молекул, і при зростанні кристала патока виштовхується у верхні шари. Якщо заглянути всередину кристала цукру, то він прозорий, зовні само покритий патокою.

 Солодка казка, стала бувальщиною
 Мулат-цукор - який краще?
  Мало хто знає, що у коричневого цукру є сорти, які відрізняються за місцем збору сировини і, звичайно, смаковим якостям. Кращими сортами вважаються виготовлені за старими технологіями. З мудрістю століть не посперечаєшся ...

  Сорт Демерара зустрічається в російських магазинах найчастіше. Його привозять з Маврикія. Характерна особливість - тверді крупні кристали, золотисто-бурого кольору і оригінальний аромат.

  Кристали барбадоського сорти мусковадо Не такі великі, але дуже ароматні. Буває темним і світлим, що впливає на смак продукту. Темний мусковадо має карамельний присмак, світлий - медовий смак з вершковим присмаком.

  Гавайський цукор Турбінадо частково очищають. Сухі, сипучі кристали бувають різних кольорів - і бурого, і золотистого.

Гурмани стверджують, що кращий цукор - маврикійський. А, втім, судити вам. Адже стати героєм солодкої казки так просто!

 Солодка казка, стала бувальщиною
 На всі запитання готова відповісти Юлія Котельникова - експерт по цукру . Запитання можна поставити в коментарях до матеріалу на сайті Поваренок.ру.


 Нові практичні поради для тих, що худнуть, але ледачих
 Ми не будемо вас просити бігати вранці або готувати з калькулятором калорій напереваги. Тут - більш прості, але не менш дієві поради для тих, хто стежить за своєю вагою.

Знежирені супи
Зробити це дуже просто. Це порада для тих, хто готує супи на яловичому або курячому бульйоні. Зрозуміло, ми маємо на увазі органічні інгредієнти, а не бульйони з пакетиків. Для того щоб позбавити себе від зайвих жирів, дієтологи радять знежирені продукти. І якщо молочні вибрати можна - вони є у продажу, то що робити з супами, наприклад? А ось що. Просто охолодіть ваш бульйон, або суп. На поверхні з'являться кульки жиру, або плівка з жиру. Її знімаємо, і все - перед нами суп з низьким вмістом жиру.

Не їмо білого
«Біла смерть» - це, звичайно, занадто образно, але, по суті, близько до істини. Виявляється, небезпечні для нас не тільки сіль і цукор, які прийнято називати «білою смертю», але більшість продуктів білого кольору. Згадайте: картопля, рис, борошно, сир ... - все це варто строго контролювати у своїй харчуванні. А звідси випливає - другий практична порада: зробіть своє харчування більш барвистим і яскравим. Дієтологи радять, щоб на вашій тарілці було як мінімум 3 кольору, тобто продукти трьох кольорів і більше. Таке харчування напевно містить вітаміни, антиоксиданти і елементи, необхідні для підтримки метаболізму. І якщо їмо хліб - то не білий, а чорний або сірий (з борошна грубого помелу), якщо рис - то не білий, а коричневий, і так далі.

Тепла вода з лимоном
Полегшимо завдання своєму травленню. До склянці теплої води додаємо кілька крапель свіжого лимона і регулярно п'ємо таку водичку. Лимонна вода позбавляє від здуття живота, розлади шлунка, знижує апетит, збільшує обмін речовин, очищає внутрішні органи.

Скорочуємо вуглеводи якомога більше
Якщо ви мало рухаєтеся, не завжди маєте можливість ходити у фітнес-зал і займатися спортом, то спробуйте замінити вуглеводи на овочі. Тоді ви будете почувати себе набагато краще, всередині буде легкість, а животик НЕ буде додаватися.

П'ємо і ще раз п'ємо
Ця рада хороший для всіх. Проте не багато його дотримуються. А часто тому, що проста вода нудна і багато її не вип'єш. Іноді просто не йде. Можна готувати собі на день кілька інших напоїв. Наприклад, різні чаї: зелений, чорний, червоний. Тільки без цукру! Приготували і поставили в холодильник. Протягом дня можна попивати ці чаї холодними, а можна і підігрівати в мікрохвильовці. Зволоження вам гарантовано, різноманітність теж, крім того, великий запас антиоксидантів, необхідних і для схуднення, і для здоров'я.

Їмо і ... розмовляємо
Дивитися телевізор і є одночасно не радимо. Так можна схопити дуже багато зайвого з тарілки. А ось приємна бесіда за столом, навпаки, принесе величезну користь. З'їсте ви набагато менше, в процесі бесіди швидкість поглинання їжі скорочується, що призведе до того, чого так хочуть від нас дієтологи - їсти повільно! Так що, наступного разу, коли колега напроситься з вами разом в їдальню або кафе, - не зневіряйтеся, що хотіли побути одна, а навпаки - порадійте! З'їсте набагато менше!

 Нові практичні поради для тих, що худнуть, але ледачих
 Мед + вода
Не варто забувати про найпростіші продукти, які вже довели свою користь для здоров'я та схуднення. Наприклад, мед. Змішайте 2 чайні ложки меду зі склянкою теплої води. Пийте такий простий напій вранці. Це чудесний рецепт, який різко підвищує ефективність обміну речовин та направлено діє на жирові відкладення.

Не знімайте шкірку у фруктів
Це помилка, що фрукти потрібно очищати від шкірки. Насправді, краще навіть є шкірку, ніж м'якоть, тому що велика частина вітамінів та поживних речовин містяться безпосередньо під шкіркою. А ближче до центру фрукта - їх менше. Тому робіть пюре або їжте фрукти цілком, не очищаючи їх. Тоді вам дістанеться більше антиоксидантів і вітамінів.

Омлет з яєчних білків
Розвантажити калорійність улюблених страв. Наприклад, омлет можна робити лише з додаванням білків - легке блюдо вам забезпечено.

Кориця - на сніданок
Починайте день з страв, приправлених корицею. Цей трюк значно покращує метаболізм. Просто посипте вівсянку корицею. Травлення піде швидше, жири будуть спалюватися легше.

Всім, хто вміє рахувати
Якщо ви одержимі підрахунком калорій, то вважайте не тільки загальна кількість, яке спожили за день. Краще підраховуйте калорійність кожної страви. Одна страва не повинно перевищувати 400 калорій, тоді ваша травна система з легкістю впорається з переробкою цього прийому їжі. Ця кількість оптимально, щоб не дати нам Дішн жирові відкладення, і щоб не "дати собі засохнути». А калорійність за день підраховувати необов'язково, головне - не перебирати в кожному прийомі їжі.
Автор: Юлія Шестакова