|
Медики день у день твердять про шкоду солодощів - і для фігури, і для здоров'я. А ви (як і я) не можете уявити своє життя без шоколаду і інших кондитерських радостей? .. Втім, безвихідних ситуацій не буває.
Почнемо з шоколаду. 100 грамів шоколадних цукерок для ласуни, як кажуть, «на один зуб» - з'їла і не помітила. Особливо швидко йдуть у витрату цукерки з начинками - таких можна за раз (особливо з чаєм) з'їсти грамів 150-200. Інша справа, якщо ми замінимо молочний шоколад гірким. З ним впоратися зовсім не так просто - насичений гіркуватий смак дає відсіч апетиту набагато швидше - вже «спутся» 30-50 грамів. До того ж, темним шоколадом ми приносимо організму більше користі.
Цукор називають білою смертю. Цю проблему теж вирішити нескладно - досить замінити білий на коричневий. Звичайно, тростинний цукор дорожче, але в ньому немає таких шкідливих речовин, як фосфорна кислота, сірчистий газ, мурашина кислота, які використовуються для рафінування бурякового цукру. Завдяки незначній обробці, в коричневому цукрі високий вміст білка (до речі, більше, ніж у молоці та багатьох сирах). До того ж, коричневий цукор містить такі незамінні для організму речовини, як кальцій, магній, мідь і залізо. Нарешті, цей вид цукру робить смак чаю та кави значно більш ароматним.
До речі, про каву. Звикли пити чашку за чашкою? Розумію ... То за компанію з колегою, то погрітися в кабінеті (адже опалення ще не включили), то просто насолодитися улюбленим смаком, щоб підбадьорити себе перед початком важкої роботи. Все зрозуміло, але і з цього становища є вихід - кава без кофеїну. Смак зовсім нічим не відрізняється, зате ніякого шкідливого впливу на організм, ніякої кофеїнової залежності. А як же бадьорість? - Запитаєте ви. Дуже просто - можна випивати 1-2 чашки в день кави з кофеїном, а решта - без нього.
А тепер поговоримо ще про одному напої. За допомогою смузі можна влаштувати свято і дітям і дорослим. Питання лише в інгредієнтах. Якщо використовувати жирні вершки, молоко і багато цукру, вийде далеко не дієтичний напій (до 800 ккал). Якщо ж віддати перевагу нежирним продуктам, той же коктейль буде містити в рази менше калорій.
Словом, для того, щоб зберегти здоров'я, красу і стрункість, зовсім не обов'язково жертвувати улюбленими смаками. Потрібно просто вміти зробити правильний вибір.
|
Я маю на увазі не ті благородні, блискучі камінці, якими представниці прекрасної статі так люблять прикрашати свої пальці, шию, вушка, волосся, хоча, безсумнівно, дорогоцінні й напівкоштовні камені підкреслюють красу обличчя і рук, їх витонченість, змушують яскравіше блищати очі і надають закінченість образу. Так що їх дійсно, можна вважати друзями нашої краси в деякому сенсі. Але в даному випадку, я маю на увазі ті непомітні хімічні елементи, які присутні в нашому організмі, але дефіцит яких самим фатальним чином позначається на здоров'ї і зовнішній вигляд, і тут уже ніякі діаманти не можуть повернути красу.
І ось що прикро, найчастіше винні в такому жалюгідному стані ми самі, адже в основному нестача мікроелементів виникає з нашої вини саме через похибки в харчуванні та захоплення жорсткими дієтами, а потім вже слідують інші причини.
Якщо потьмяніла шкіра, почали розшаровуватися і ламатися нігті, втратили здоров'я і стали посилено випадати волосся, часто виникають стоматити - першим ділом шукайте причину в своєму меню. Так, наприклад, надлишок у раціоні солоних або солодких страв може стати причиною дефіциту цинку в організмі, виводять з організму цинк алкоголь і кофеїн, а ось надмірне захоплення вегетаріанством, вживання в їжу виключно овочів, фруктів і ягід може вести до нестачі ще й фосфору.
Друзі великі і маленькі
Немає в нашому організмі нічого зайвого, і всі хімічні елементи, складові його, беруть участь у міру сил у непростій завданню забезпечення нашої життєдіяльності. Одні мінерали містяться в організмі у відносно великих кількостях - кальцій, фосфор, магній, натрій, калій, сірка ін. Інших поменше - цинк, мідь, залізо, кремній. Третіх зовсім нікчемна кількість - селен, ванадій, золото. Але якщо недолік кальцію, який буквально наповнює наше кісткову систему, - це проблеми зі стрункістю фігури, тьмяні бляклі волосся, ламкі нігті, руйнування зубів і запалення ясен; то дефіцит селену, присутність якого в організмі вимірюється дуже малими величинами (0, 00001 г) - це порушення нормальної роботи серцевого м'яза, пошкодження клітин і раннє старіння.
Так що, важко сказати які ж з мінералів, що складають наше тіло, є найбільшими союзниками нашої краси і здоров'я, кожен важливий по-своєму.
Дружна парочка - кальцій і фосфор
. Стрункість фігури, міцність кісток, нігтів, зубів, за все це, і не тільки, відповідають в союзі кальцій і фосфор. Працюють вони завжди в парі, один без одного не засвоюються, а відповідає за їх рівновагу в крові вітамін Д.
В організмі людини міститься від 1 до 2, 2 кг кальцію і близько 650 г фосфору. Солі кальцію, необхідні для м'язів, беруть участь у процесах кровотворення, обміну речовин, сприяють зменшенню проникності судин, перешкоджаючи проникненню мікроорганізмів у кров, підвищуючи опірність організму інфекцій і токсинів. Крім того, кальцій має протизапальну дію, є гарним регулятором при кліматичних температурних змінах, і, так само як і фосфор, благотворно впливає на нервову систему.
Якщо співвідношення мікроелементів порушується, організм для виживання або забирає кальцій з «запасного депо» (зубів, нігтів), або будує кістки з «замінника». Як замінник зазвичай виступає стронцій, молекулярна решітка якого більш ніж у кальцію, і тоді на суглобах і кістках виростають некрасиві нарости і «шишки».
Найкращими джерелами кальцію вчені вважають кисле молоко і сир.
Неможливий хороший обмін речовин і нормальне функціонування нервової системи і без фосфору. Щоб поповнити його запаси обов'язково включайте в свій раціон вівсяну крупу і рибу.
Серед продуктів, що містять у великій кількості одночасно фосфор і кальцій, можна виділити - яблука, зелений горошок, боби, цільні зерна пшениці, свіжі огірки, всі види капусти, особливо кольорова, селера, сир, сири.
А якщо ви не хочете обділити увагою і вітамін Д, подбайте, щоб у меню були присутні печінка риб і печінка яловича, морепродукти: морська капуста, креветки, лангусти, краби, оселедець, скумбрія; а також масло вершкове, сирий яєчний жовток. Ці продукти містять в значній кількості і кальцій, і фосфор, і вітамін Д.
Магній
- Ще один важливий мікроелемент, без якого не засвоюється в достатній мірі кальцій. А ще магній називають «жіночим» мінералом. Виявляється, багато проблем у сфері жіночого здоров'я часто пов'язані з дефіцитом цього елемента, також магній «відповідає» за передачу нервових імпульсів, і його нестача може негативно відбиватися і на настрої (депресії, тривожність), і на зовнішності. Коли організму не вистачає магнію, в ньому порушуються процеси засвоєння багатьох корисних речовин і вітамінів. Зокрема, магній впливає на засвоєння вітамінів групи В і кальцію, важливий для метаболізму вітаміну С, фосфору, натрію і калію, активує роботу 50% ферментів в організмі, бере участь в обміні білків, вуглеводів і енергетичному. Наситити організм цим мікроелементом можна, вживаючи в їжу сир, сметану, сири, свіжі овочі -капусту, буряк, зелений горошок, а також коричневий рис, авокадо, сушені абрикоси, банани.
Цинк
- Один з найважливіших мікроелементів в нашому організмі, бере участь у формуванні та підтримці імунітету
. Вважається, що цинк не допускає пошкоджень кровоносних капілярів, захищає мозок, достатній вміст цинку надзвичайно важливо при лікуванні різних шкірних захворювань
. Всі ми знаємо що для того, щоб шкіра була красивою, потрібен вітамін краси А, так от, цей вітамін, що знаходиться в печінці, діє тільки в присутності цинку
. Якщо немає цинку, вітамін не може вивільнитися з печінки, а кров не в змозі дати його шкірі та іншим органам, скажімо, очам
. У добу людському організму необхідно близько 15 мг цинку
. У надлишку міститься в пшеничних висівках (130-202 мг / кг), картоплі, білокачанної капусті, яловичині, печінці, молоці
. Досить багаті на цинк (20-50 мг / кг) - вівсяна і ячмінна мука, какао, жовтки яєць, м'ясо кроликів і курчат, горіхи, горох, квасоля, чечевиця, зелений чай, сушені дріжджі, кальмари
. У меді приблизно 0, 31 мг цинку на 1 кг, близько 2-8 мг / кг - в малині, чорній смородині, фініках, більшій частині овочів, у більшості морських риб
.
Кремній
- Мінерал, що має особливе значення для формування структури шкіри, волосся, нігтів, бере участь у реакціях, що забезпечують щільність структури волокнистих тканин, надаючи їм пружність Добова потреба дорослої людини в цьому мікроелементі складає імовірно 20-40 мг. Багато кремнію в злаках, коричневому рисі, в зелених овочах, томатах, ріпі, редисці, цибулі, моркви (особливо в отжимки після видавлювання соку), солодкому перці. Досить велика кількість кремнію в шкірці картоплі, багаті кремнієм продукти бджільництва, волоські горіхи, арахіс, листя кульбаби і польовий хвощ.
Мідь
- Також важлива союзниця нашої краси і здоров'я, вона відіграє важливу роль у підтримці нормального складу крові, необхідна, щоб
залізо
краще засвоювалося, і найбільш ефективно брало участь у створенні гемоглобіну. Ну, а крім того, при дефіциті міді в організмі з'являється передчасна сивина, і виникають проблеми з еластичністю шкіри, Адже мідь міститься в білку коллагене, який відповідає за еластичність тканин. Основні харчові джерела міді - горіхи, яєчний жовток (сирий), печінка, ячмінь, спаржа, сочевиця, петрушка, проросла пшениця, хліб житній, кисломолочні продукти - кефір, кисле. Джерела заліза - цибуля, зелені овочі, молода кропива, крес-салат, листя кульбаби, яєчний жовток, щавель, горошок, помідори, капуста, часник, салат, сочевиця, квасоля, хрін, огірки, яблука, гранат, печінка, біла риба, сухофрукти, житній хліб.
Сірка
- Елемент чистоти організму і важливий «мінерал красо¬ти» для волосся, шкіри і нігтів. При її нестачі особливо страждає шкіра, набуває брудний, нездоровий вигляд, з'являються різні висипання, плями. Джерелами сірки є переважно продукти тваринного походження - яловичина, свинина, молочні продукти, а також вівсяні пластівці, хрін, яйця, арахіс, риба і сир.
Селен - захисник молодості
. Як і вітамін Е, селен - антиокислювач. Два ці елемента здійснюють свою роботу в живому організмі незалежно один від одного, замінюючи один одного в біологічних процесах, крім того, селен оберігає нуклеїнові кислоти від пошкоджень (захищаючи генетичний код), підвищує нашу опірність вірусам, несприятливих умов навколишнього середовища, необхідний для нормальної роботи серцевого м'яза і кровоносних судин. Заповнити недолік селену в організмі нескладно, адже потрібно його дуже мало. Досить збагатити раціон хлібом грубого помелу, морепродуктами, грибами, часником. Один з найсмачніших і доступних джерел селену - кукурудза. Селен міститься в морській і кам'яної солі, в нирках (свинячих, яловичих і телячих), в печінці та серці, в яйцях птиці, помідорах.
Як бачимо, практично всі найважливіші мікроелементи наш організм може отримувати з продуктів харчування. Так, в останні роки існує така прикра тенденція, як збіднення грунтів, і відповідно зниження вмісту корисних речовин в тому чи іншому продукті, залежно від місцевості. Але, тим не менше, якщо раціон досить різноманітний і багатий, діє принцип заміщення. Звичайно, можна придбати мікроелементи і вітаміни в аптечному кіоску, але це крайній захід, до якої варто вдатися, тільки якщо існує серйозний дефіцит того чи іншого елемента, адже самостійно поставивши собі діагноз, і приймаючи лікарські препарати, можна перевищити допустиму дозу, а це загрожує неприємностями нітрохи не меншими, ніж дефіцит деяких елементів. Незважаючи на те, що мінерали, безсумнівно, наші друзі, - пам'ятаємо, що все добре в міру, тому дуже важливо не перестаратися в цьому питанні!
|
|
|
|
|
|