Здоров'я і краса по-японськи
 Ми всі знаємо, що живуть японці довго, майже завжди посміхаються і що японські жінки і в похилому віці, не вдаючись до ботоксу і пластичних операцій, виглядають добре збереженими.

Зайва вага в Японії мають, мабуть, тільки борці сумо, але їх відгодовують спеціально.

У чому ж секрет японської стрункості і краси? Як кажуть фахівці, в малокалорійною дієті, що складається в основному з морепродуктів, рису і овочів. За давньою традицією, їдять японці мало.

Ще в Японії дітей гартують з раннього дитинства, постійно провітрюють приміщення. Велике значення має і психологічний настрій. Маленьких японців вчать нічого не приймати близько до серця, бо міцні нерви це ще й високий імунітет, який не дає похитнутися здоров'ю.

Згадайте, як можуть радіти японці! У них є свято сакури, драконів, ліхтарів і чого у них тільки немає! А адже і науково вже підтверджено, що краса має на організм потужний психологічний і терапевтичний ефект.

І ще, більшість японців досить багато рухається. До того ж вони великі мандрівники і, незважаючи на короткий японський відпустку, встигають побувати в різних куточках земної кулі.

 Здоров'я і краса по-японськи
   Існують і японські дієти .
Наприклад, Дієта, розроблена клінікою «Мело».   Розрахована на 14 днів. Під час дієти не можна їсти цукор, цукерки, хлібобулочні вироби, сіль, вживати алкоголь.

1-й день
Сніданок - чорна кава.
Обід - 2 яйця круто, салат з вареної капусти з рослинним маслом. 1 стакан томатного соку або 1 помідор.
Вечеря - риба смажена, капуста з рослинним маслом.

2-й день
Сніданок - чорна кава.
Обід - риба смажена або варена, салат зі свіжої капусти з рослинним маслом.
Вечеря - варена яловичина 200 гр, салат зі свіжої капусти з маслом.

Третій день
Сніданок - чорна кава.
Обід - один великий пастернак чи моркву, смажені на рослинній олії, яблука або мандарини.
Вечеря - 2 варені яйця. 200 гр. яловичини, салат зі свіжої капусти з рослинним маслом.

4-й день
Сніданок - чорна кава.
Обід - 1 сире яйце, 3 великі моркви з рослинним маслом, 150 гр. тертого сиру.
Вечеря - фрукти.

5-й день
Сніданок - сира терта морква.
Обід - Велика жирна смажена або варена риба - 500 гр. 1 склянка томатного соку.
Вечеря - нежирна смажена риба, салат зі смаженої капусти або моркви.

6-й день
Завтра - чорна кава.
Обід - половина смаженої або вареної риби - 500гр. 1 склянка томатного соку.
Вечеря - 2 круті яйця, 1 склянка тертої моркви з рослинним маслом.

7-й день
Сніданок - чай ​​без цукру.
Обід - будь-які фрукти.
Вечеря - помірно на вибір з раціону будь-якої дня, крім третього.

Потім дієта повторюється з першого дня. Багатьом для того, щоб скинути пару зайвих кілограмів, вистачає і одного тижня, якщо слідувати їй строго. Але, перш, ніж сідати на дієту, непогано проконсультуватися з лікарем, особливо якщо є які-небудь хронічні захворювання.

Краса гейші
Відомо також, що японки дуже стежать за своїм обличчям. В давнину японка не виходила з дому без парасольки, що захищає її обличчя від засмаги. Майже всі японки роблять масаж або самомасаж особи, який не дозволяє з'явитися ранніх зморшок.

 Здоров'я і краса по-японськи
 У косметичних цілях японські жінки використовують мед, який змішують з рисовим борошном і роблять маски. У Японії прийнято також вмиватися відваром рису, тим самим, що ми нерідко зливаємо після приготування страв.

Вітаються і маски з рису .

- Взяти 2 ст. ложки відвареного рису, перетворити на пюре, додати 1 ст. ложку меду і 1 ст. ложку сметани, нанести на обличчя. Змити заваркою зеленого чаю через 15-20 хвилин.

- 2 ст. ложки відвареного рису змішати з 1 яблуком, натертим на тертці і 1 чайною ложкою рослинного масла. Змити теплою водою через 15 хвилин. Протерти шкіру кип'яченою водою кімнатної температури з додаванням лимонного соку (1чайная ложка на 1 склянку води).
Автор: Наталя Алексєєва


 Плюс 9, мінус 7
 Запалюючи тієї чи іншої дієтою, ми рідко замислюємося, що, позбавляючись від непотрібних кілограмів, наносимо серйозної шкоди своєму здоров'ю. Ще б пак, відповість кожен з нас, коли на тебе з обкладинок глянцевих журналів і телевізора дивляться худі щасливі фотомоделі і кіноактриси, волею неволею захочеться схуднути. Від стереотипів, звичайно, нікуди не дінешся. Але здоров'я має бути цінніше.

Правильне та збалансоване харчування - важливо для людини. З харчуванням організм отримує всі необхідні речовини: білки, жири, вуглеводи, мікроелементи, клітковину, воду і вітаміни. Часто зустрічаються люди, впевнені в тому, що проблеми зайвої ваги можна вирішити підбором правильної дієти. При цьому вони багато чого не враховують.

Мінуси дієт

- Для здорової людини багато дієти не підходять. Дані сучасної науки переконливо доводять, що при роздільному вживанні в їжу білків, жирів, вуглеводів активність ферментативних систем гальмується і потім майже не відновлюється!

- Тривалий дотримання розвантажувальних дієт призводить до гіповітамінозу, зміни мінерального обміну і порушення засвоєння білків, жирів і вуглеводів.

- Дієти викликають надто напружену роботу шлунка і підшлункової залози, що призводить до загострення багатьох хронічних захворювань.

- Головна шкода від роздільного харчування - це порушення мікрофлори переваривающих систем, швидко розвивається диспепсія: проноси і нетравлення шлунка.

- Штучне голодування - сильний стрес для організму, і реакція на нього може бути непередбачуваною.

- Під час дієти відбувається істотна втрата м'язової маси і рідини. Але при поверненні до звичайного харчування вага дуже швидко відновлюється.

- При будь-якій дієті можливість вживання спиртного та куріння значно зменшується. Витерпіти це може, на жаль, не кожна, навіть найсильніша жінка.


 Плюс 9, мінус 7
 Плюси дієт

+ Виключивши з раціону алергенні продукти, можна істотно поліпшити стан здоров'я.

+ В основному дієти ідеальні для людей з недостатнім виробленням шлункового соку, ферментів підшлункової залози внаслідок хронічних захворювань.

+ Багато дієти досить смачні і різноманітні.

+ Приготування їжі не забирає багато часу.

+ У житті людини є періоди, коли голод справді йде на користь - наприклад, при харчових отруєннях або при захворюваннях, що супроводжуються різким підвищенням температури. Але це передбачений природою механізм, і його не потрібно плутати з дієтою.

+ За допомогою голоду можна вилікувати ряд серйозних захворювань - але тільки під суворим наглядом лікаря.

+ Оскільки дієти низькокалорійні, за тиждень можна скинути досить багато кілограмів. Питання в тому, як не набрати їх знову.

+ Багато дієти спираються на вегетаріанське харчування, що частково корисно при деяких соматичних захворюваннях і в літньому віці.

+ Одноденні розвантажувальні пости завжди існували в різних культурах, вони корисні і, крім того, не обтяжливі для гаманця.

Вибір за Вами, дорогі пані та панове!
Автор: Валентина Пятиго


 Сочевиця: що корисно - вибирай
 Здорове харчування сьогодні вже не вважається поклонінням моді чи примхою. Для більшості людей очевидно: «коровай, коровай - що корисно - вибирай». А, втім, такий корисний продукт як сочевиця напевно доведеться вам до смаку, і «те, що любиш - вибирай» теж прекрасно підійде в якості кінцівки.

Звідки така впевненість? - Запитаєте ви. Все просто - сочевицю вирощували і єгиптяни, і жителі Південної Європи, і ближнього Азії, і всім вона була «люба». Та що там говорити, у середні віки цей продукт повсюдно вживали на Русі - з неї навіть пекли хліб. А те, що сочевицю незаслужено забули через картоплі сьогодні можна легко виправити - чим більш різноманітно харчування, ніж тим приємніше живеться.

І душі й тілу користь
І все ж сочевиця - яскрава представниця сімейства бобових - може похвалитися набагато більшою кількістю корисних речовин, ніж та ж картопля.

По-перше, це цілком екологічний продукт. Здатність сочевиці не накопичувати в собі нітрати, радіонукліди і токсини робить страви з неї виключно корисними.

По-друге, це справжня скарбниця корисних речовин, особливо фолієвої кислоти і заліза. Та й інших вітамінів і мінералів в чечевиці більш ніж достатньо. З вітамінів можна назвати бета-каротин, тіамін, рибофлавін, токоферол, вітамін РР. Список корисних макроелементів включає в себе калій, кальцій, магній, натрій, фосфор і хлор. Сочевиця також багата мікроелементами - крім згаданого заліза в ній міститься йод, марганець, мідь, кремній, фтор, цинк, хром і т.д.

Є від сочевиці користь і для «душі». Виявляється, продукт відомий своїм сприятливим впливом на нервову систему. Чи треба говорити, що в умовах осінньої і весняної хандри, зимової туги та літньої скороминущості на тлі безперервних життєвих стресів сочевиця - це справжня знахідка, яка є натуральним антидепресантом. При цьому вона істотно виграє в порівнянні з цукерками і алкоголем, якими «заглушають» поганий настрій і шкодять організму. Сочевиця приносить організму користь, користь і нічого крім користі, а поряд з цим зміцнює імунітет і підвищує життєвий тонус.

По хворобах вдаримо сочевицею
Сочевиця - це не тільки цінне профілактичний продукт, а й засіб, рекомендований при цілому ряді захворювань. На початку списку - хвороби серцево-судинної системи, які, як відомо, лідирує в списку причин смертності. Регулярне включення сочевиці в меню надійно захистить вас від серцевих недуг. Продукт також рекомендується хворим на цукровий діабет - він чудово нормалізує рівень цукру в крові. Оцінять сочевицю і пацієнти сечокам'яною хворобою, остеопорозом. А ще цей продукт - справжня знахідка для всіх «желудочніков». Регулярне вживання сочевиці змусить вас забути про болі, дискомфорті і печії. Це прекрасний засіб не тільки від гастриту, але і більш серйозних проблем шлунково-кишкового тракту - таких як коліти та виразка. Нарешті, сочевиця має антиракові властивості - погодьтеся, додаткова профілактика не завадить.

Дівчинка-берізка: згадаймо юність
Сочевиця практично не містить жирів (1 грам не в рахунок!). У 100 грамах міститься 25 г рослинного білка, який прекрасно засвоюється організмом, а також 54 грама складних вуглеводів. У той же час сочевиця - продукт надзвичайно поживний. А це означає, що почуття голоду не турбуватиме вас, змушуючи зловживати шкідливими перекусами.

Очевидно, що сочевиця - прекрасна складова дієтичного харчування, яке допоможе вам надіти улюблену сукню, що висіло у шафі в очікуванні вашої постройневшей фігури.

Види різні важливі
Мало хто знає про те, що існують різні види сочевиці. Різновид визначає не тільки смак продукту, але й бажані способи приготування, що особливо важливо знати бажаючим поекспериментувати з сочевицею в домашньому меню.

Зелена сочевиця, яку також називають французькою,   - Це не цілком стиглий продукт. Її широко використовують як інгредієнт салатів, а також приготування страв з м'яса. Воно й зрозуміло - ця «міцна» сочевиця зберігає форму навіть під впливом температури. Вона буває середнього та великого розміру.

 Сочевиця: що корисно - вибирай

 Сочевиця: що корисно - вибирай


Сочевиця Пардіні   - Цілком недозріла культура, тому готується вона значно швидше. Про це важливо пам'ятати, щоб випадково не переварити, інакше ваше блюдо перетвориться на безформну юшку. Цей продукт має легкий горіховим ароматом і активно використовується в супах і запіканках, його також додають у закуску, тушковане м'ясо і деякі салати.

 Сочевиця: що корисно - вибирай


 Сочевиця: що корисно - вибирай


Червона сочевиця,   яку також називають єгипетської, відрізняється відсутністю оболонки. Вариться вона одну мить, а тому найчастіше використовується в супах і пюре. Цю сочевицю активно використовують в азіатській кухні. Але ... де наша не пропадала: якщо вам сподобається смак цієї сочевиці, можна влаштувати «маленьку Азію» і у себе на кухні, додавши червону сочевицю в вишукане овочеве рагу.

 Сочевиця: що корисно - вибирай


 Сочевиця: що корисно - вибирай


Жовта чечевиця   - Це очищена від оболонки зелена сочевиця. Має приємний смак та нежнийаромат. Жовта чечевиця ідеально підходить для приготування супів і пюре і відмінно поєднується з овочами.

 Сочевиця: що корисно - вибирай


 Сочевиця: що корисно - вибирай


Чорна сочевиця   - Найдрібніший сорт. Її називають «Білугою», за її схожість з чорною ікрою. При варінні ця сочевиця сохарняет форму і колір, додаючи родзинку будь-якої страви з овочів, супу або салат.

 Сочевиця: що корисно - вибирай


 Сочевиця: що корисно - вибирай


Який би вид ви не вибрали - сочевиця вас не розчарує. Вона готується швидко, не вимагає попереднього замочування. Вживати її можна не тільки у вигляді стандартних блюд дієтичного харчування, якими є супи та каші. Можна готувати тефтелі, биточки, збагачувати смак страв з сочевиці часником, цибулею, спеціями, томатами. «Кулінарьте» на здоров'я! А компанія «Містраль» в надасть вам якісну і смачну сочевицю.

Секрет приготування сочевиці:
Сочевиця не вимагає замочування. Помістіть промиту сочевицю в каструлю з водою (на 1 склянку сочевиці - 2 склянки води), доведіть до кипіння, далі варіть сочевицю до готовності на слабкому вогні. Жовта і червона сочевиця сильно розварюються, перетворюючись на пюре, а зелена і чорна при варінні зберігають свою форму.

Зберігати бобові потрібно в щільно закритих контейнерах в сухому прохолодному місці. Не змішуйте більш свіжі бобові зі старими, оскільки у них різний час приготування.