Стиль життя і вибір системи живлення
 У століття постійної метушні нас оточує безліч негативних факторів, які не кращим чином впливають на здоров'я. Більш того, деякі аспекти, пов'язані з робочим ритмом і режимом (неправильне харчування, недостатня рухова активність) призводять до утворення зайвих кілограмів.

Як наслідок, ми вибираємо різні популярні дієти, прагнучи за лічені дні привести фігуру в порядок. При цьому ми часто навіть не замислюємося про протилежну сторону впливу таких дієт (виснаженні організму, нервозності, авітамінозі).

На думку дієтологів і медиків, будь правильно підібрана дієта не тільки полягає в обмеженні харчування, але і служить для нормалізації обміну речовин. Тому, очікуючи одержати швидкий і (що не менш важливо) оздоровлюючий ефект, уникнути занепаду сил і стресу, нам слід підходити до питання підбору дієти мудро, враховуючи вікові та фізіологічні особливості організму.

При цьому орієнтуватися потрібно в основному на свій стиль життя і характер повсякденного харчування. Отже, розглянемо по порядку основні нюанси підбору дієт.

Правильне харчування бізнес-леді
Кожен робочий день активних ділових дівчат (директорів, власниць компаній, рекламних менеджерів) проходить, як правило, в напруженому ритмі. А часті фуршети і бізнес-ланчі з партнерами незабаром дають про себе знати. Адже шикарна, смачна і калорійна їжа в ресторанах корисна далеко не завжди і не всім. А суміш різних страв часто призводить до поповнення і розладів шлунка.

Але знання деяких основних правил допоможе уникнути серйозних проблем.

 Стиль життя і вибір системи живлення
 Правило перше. Уміння дотримуватися норми.
Безумовно, важко тримати себе в руках, коли на столі безліч апетитних гарнірів. Однак важливо знати свою межу. Для цього слід вибирати десертні тарілки невеликого розміру, навчитися їсти повільно і красиво (щоб продовжити задоволення від кожної порції).

Є ще один маленький прийом, який допоможе уникнути переїдання - рахунок до 20 (після кожної тарілки або нового блюда). Саме стільки часу потрібно для того, щоб з'явилося відчуття ситості.

Правило друге. Відмова від спиртних і газованих напоїв.
Справа в тому, що спиртне провокує відчуття голоду, а газована у великій кількості викликає здуття і дискомфортні відчуття. Тому краще віддати перевагу простій воді або корисному зеленому чаю.

Правило третє. Сіль рекомендується замінювати зеленню та іншими приправами.

Формуємо щоденний раціон
Якщо ти ставишся до даної категорії жінок, у твоєму раціоні обов'язково повинні бути овочі і риба. У ресторанах слід вибирати середземноморську кухню, в якій міститься достатня кількість йоду та інших необхідних мікроелементів. Крім цього, в середньому ти повинна з'їдати не менше 1 кг овочів на день (в основному - сирих і приготованих на пару). Також важливо не забувати про морську рибу, нежирні м'ясні та молочні продукти і яйця. Категорично не рекомендується вживати їжу швидкого приготування, напівфабрикати і консерви. Складаючи дієту на тиждень, радимо обирати та комбінувати такі страви:

Сніданок:
- Йогурт, нежирний сир зі свіжими фруктами;
- Бутерброд з горіховим маслом, джемом без цукру або медом;
- Білковий омлет;
- салат з капусти;
- гречана каша;
При цьому сніданок (як обід і вечеря) повинен включати не менше 2-3 зазначених компонентів. Наприклад, гречану кашу або салат можна поєднувати з тостом і зеленим чаєм, омлет з сиром або йогуртом. Також можна включити в ранковий прийом їжі сухофрукти, фрукти, горіхи або мюслі.

Обід:
- Макарони з твердих сортів пшениці;
- Овочевий або фруктовий салат;
- Нежирний м'який сир;
- Бутерброд з тунцем;
- Запечена куряча грудка або запечений картопля з базиліком;
- Тушковані зелені овочі;
- Нешліфований рис;
- Рибний суп (в ідеалі - з кабачками, помідорами та цибулею-пореєм) або суп-пюре.
Можна поєднувати зазначені страви з горіхами, ягодами і фруктами.

Вечеря:
- Риба гриль з оливковою олією або приготована на пару;
- Тушковані креветки в часниковому соусі, тушкована риба з помідорами або тушковане м'ясо кролика;
- Розсипчастий рис з шафраном або звичайна каша з нешліфованого рису;
- Салати: зі свіжих овочів (можна із зелених), грецький або з базиліка з оливковою олією;
- Варена телятина.
В кінці робочого дня потрібно вживати сезонні фрукти і йогурти, сир-бринзу, свіжі перці або помідори. Не варто відмовлятися від приправ.


Харчування тих, хто працює в офісах
Простим офісним службовцям, які багато часу проводять на роботі і тільки ввечері спокійно насолоджуються вечерею, важливо переключитися на білкову їжу і постаратися обмежити вживання вуглеводів.

 Стиль життя і вибір системи живлення
 Крім цього, якщо ти працюєш в офісі, тобі слід пам'ятати про основні способи прискорення метаболізму .

1. Голодування, низькокалорійні дієти і міцні спиртні напої можуть стати серйозними ворогами. Краще звертай увагу на жиросжигающие дієти і пий протягом дня просту воду.
2. Як би не складалися обставини, завжди старайся забезпечувати організм повноцінним сніданком. Справа в тому, що ранковий прийом їжі не тільки дає енергію на весь день, а й притупляє голод, допомагаючи таким чином уникнути переїдання. При цьому, сідаючи на дієту, пам'ятай про основне правило - тільки вранці можна балувати себе вуглеводами.
3. Помірні фізичні навантаження протягом дня - кращий спосіб збалансувати обмін речовин (адже на роботі ми в основному малорухливі). Тому при можливості рекомендується регулярно відвідувати спортзал.
4. Не забувай про повноцінний здоровий сон (в ідеалі він повинен тривати не менше 8:00).
5. Прагни розпланувати свій режим дня таким чином, щоб була можливість приймати їжу маленькими порціями, але часто (приблизно кожні 3-4 години).

 Стиль життя і вибір системи живлення
 Твоя тижнева дієта повинна включати наступні компоненти:

Сніданок:
- Каша (гречана, вівсяна або з цільного рису);
- Болгарський перець, фарширований рисом і овочами;
- Овочевий салат (який можна заправляти оливковою олією);
- Сезонні фрукти і сухофрукти;
- Нежирний сир або йогурт.

Обід:
- Суп-пюре або овочевий суп із зеленню;
- Запечений лосось або інша риба;
- Відварне м'ясо (зокрема, курячі ніжки або ін.) І курячий бульйон;
- Котлета з яловичого фаршу;
- Тушкована капуста з морквою;
- Салати: фруктові, овочеві з оливковою олією, зі свіжої капусти або з авокадо.
Також за обідом рекомендується вживати чорний хліб, горіхи, нежирний кефір або йогурт.

Вечеря:
- Відварна телятина або яловичина;
- Тушкована курка з імбиром;
- запечена риба;
- Омлет з курятиною, сиром і помідорами;
- Салати: зелені, з морепродуктами і горіхами, з сезонних сирих овочів із зеленню або помідорів.
Крім цього, збалансований вечерю можна доповнити нежирним сиром, приготованими на грилі овочами і твердим сиром.


Оптимальна дієта для домогосподарок
Жінки, які перебувають у декретній відпустці або не працюють з інших причин, часто страждають від надлишку ваги. Це легко пояснити - коли ми сидимо вдома, постійно займаємося приготуванням, стає складно побороти апетит, і ми починаємо все частіше заглядати в холодильник. Плюс до всього, іноді доводиться доїдати за дітьми або пробувати кожне приготовану страву.

Тим не менше, кожна домогосподарка може взяти на озброєння просту і збалансовану 5-тижневу дієту, яка не вимагає великих жертв.
Так, зокрема, під час цієї дієти допускається 5-кратний прийом їжі маленькими порціями (що дозволить уникнути почуття голоду).

 Стиль життя і вибір системи живлення
 Крім цього, ти повинна стежити за тим, щоб за сніданком, обідом і вечерею організм отримував необхідні елементи. Для цього в твоєму раціоні обов'язково повинні бути:
- Білки (які ми отримуємо з м'яса та морепродуктів);
- Складні вуглеводи (містяться в крупах);
- Клітковина (вона надходить в організм зі свіжих овочів і фруктів);
- Легкозасвоювані жири (тобто оливкова олія);
- Напої без цукру.

Отже, в твою домашню дієту може увійти такий комплекс корисних страв:

Сніданок:
- Омлет з яєчних білків (можна з тертим сиром)
- Нежирний бекон чи шинку;
- Вівсяну кашу з мигдалем;
- Нежирний йогурт з ягодами і горіхами;
- Бутерброд з ягодами і мигдалем.
Крім цього, в ранковий прийом їжі обов'язково слід включати помідори, хліб з висівками, грейпфрут, скибочка кавуна або дині, а також несолодкий чай або каву.

Обід:
- Куряче філе (відварне або запечене);
- Салати: з морепродуктів на листі салату з лимонним соком і лавашём, зелені, з печериць, оливок і селери;
- твердий сир;
- Скибочка хліба - цільнозернового або з висівками або бутерброд з м'ясом і листом салату.
Плюс до цього, в обідню прийом їжі слід насичувати організм вітамінами і корисними мікроелементами, що містяться в яблуках, горіхах, солодкому перці, помідорах, цибулі, авокадо і апельсинах.

 Стиль життя і вибір системи живлення
 Вечеря:
- Філе індички без шкіри, курки або запечене філе лосося або іншої риби (при цьому лосось заправляється зеленню тархуну або червоним перцем, а іншу рибу краще збризкувати лимонним соком і вживати, з вареними зеленими овочами);
- Парова котлета або тефтелі на пару з яловичого фаршу (котлети прекрасно комбінуються з натуральним йогуртом, цибулею, зеленбю і перцем, а тефтелі - з вареними цукіні або брокколі);
- Запечена телятина з яблуками.
Також за вечерею рекомендується вживати відварні або сирі зелені овочі, шпинат з лимонним соком, яблука або ягоди.

Система правильного харчування
Крім цього, існує сучасні методики, які дозволяють за допомогою нескладних математичних підрахунків сформувати свій щоденний раціон. Можливо, одна з них позбавить вас від виснажливих дієт і допоможе вам залишатися стрункою і чарівною.

 Стиль життя і вибір системи живлення
 Суть таких прийомів полягає в тому, що необхідно розраховувати середні фізичні навантаження, енергію, яку ми витрачаємо протягом дня і, відповідно до цього, прораховувати добову норму калорій. Потім, використовуючи спеціальні таблиці, можна дізнатися калорійність кожного продукту (або порції).

Такі знання у багатьох випадках допоможуть вам уникнути і переїдання, і виснаження організму. Але, щоб ці підрахунки не обернулися проти вас, крім зазначених параметрів також слід враховувати свій вік, вага, стан здоров'я.
Автор: Алла Пилипенко