Їжа повинна бути ліками, або міняємо раціон і життя на краще
 Сьогодні ми, на жаль, нерідко чуємо гірку правду про те, що більшість продуктів з супермаркетів не тільки марні, але й можуть завдати шкоди організму. Тим не менше, час від часу ми піддаємося на привабливі реклами і мимоволі беремо з полиць напівфабрикати і штучно створені солодощі в гарних упаковках, які, як не сумно це звучить, можна сміливо віднести до розряду «умовно їстівних».

До того ж, часом харчування, засноване на продуктах швидкого приготування і так званих «замінниках» (цукру і т. Д.), Стає нормою сучасних кар'єристок, начальниць, бізнес-леді і навіть членів їх сімей. Однак, забуваючи про основи збалансованого раціону, ми ризикуємо втратити найдорожче - зовнішню привабливості, здоров'я, інтерес до життя, повагу і любов оточуючих.

Чому це так важливо?
Аналізуючи досвід древніх медиків (знали ази мудрості десятків поколінь) варто згадати, зокрема, слова Авіценни, на яких базуються сучасні методики самооздоровлення: «Ліки повинне бути їжею, а їжа - ліками». Аксіома східного вченого підтверджується дослідженнями нашого сучасника із заходу, професора Каліфорнійського університету Артура де Вейн.

Основне досягнення Вейн полягає в розробці так званої еволюційної дієти, на аспектах якої варто зупинитися докладніше. Адже, згідно перевіреними даними, вона здатна позбавити нас не тільки від зайвих кілограмів, але і від ряду недуг.

Беремо за основу принципи харчування предків
На думку професора, на зорі еволюції люди вживали в їжу виключно ті продукти, до яких людський організм найбільш пристосований. Так, всупереч поширеній думці вегетаріанців про відносну «марності» м'ясних продуктів, існують наукові підтвердження того, що люди епохи палеоліту були стрункими, м'язистими і сильними завдяки вживання м'яса добутих на полюванні звірів, а також риби, яєць, натуральних фруктів, овочів, ягід і горіхів.

 Їжа повинна бути ліками, або міняємо раціон і життя на краще
   Грунтуючись на історичних фактах, Артур де Вейн зміг довести, що саме цей перелік продуктів повинен входити в раціон будь-якого сучасної людини. При цьому він настійно порекомендував охочим скинути вагу і залишатися здоровими істотно обмежити споживання борошняних, крахмалосодержащих і молочних продуктів, відмовитися від перекусів і пізніх вечерь, сої, морозива, шоколаду та інших «неприродних» солодощів.

По можливості краще повністю відмовитися від вживання продуктів з трансгенної соєвого борошна (наприклад, хліба з «розпушеного» тесту, який можна «дізнатися» навпомацки). Додатково до цього, варто враховувати, що, набуваючи у великих мережних магазинах картопля або морква, також можна «натрапити» на генетично-модифіковану продукцію. Тому овочі краще вирощувати самостійно або купувати у тих, хто «видобуває» їх безпосередньо на власних грядках.

Також вчений додав до списку корисної їжі нерафінована оливкова олія (якого в раціоні наших предків бути не могло). При цьому він зробив акцент на тому, що воно має бути саме неочищеним.

До речі, красиві слова виробників олії про те, що воно проходить N ступенів очищення і знаходить таким чином корисні властивості, є міфом. Будь-яке натуральне масло (створене з насіннячок або плодів оливи) можна назвати даром природи. Наші предки не очищали ці самі дари від усіх тих компонентів, які перебували в них, і при цьому багато хто з них були здоровіші нас.

Яка вона - ідеальна дієта минулого
Підбивши підсумок всього вищесказаного, варто відзначити, що правильний збалансований раціон повинен включати м'ясні та рибні продукти, овочі (причому і сирі, і оброблені) і фрукти. Приймати їжу бажано не частіше 3-х разів на день, ретельно пережовуючи і запиваючи водою.

 Їжа повинна бути ліками, або міняємо раціон і життя на краще
 Так, «природна» дієта може складатися зі страв, приготованих на основі лосося, свинини, яловичини і індички (приправлених ситними соусами або ж оцтом з оливковою олією), гарбузових гарнірів, рагу і омлетів, а також великих порцій салатів із зелені, креветок і інших морепродуктів і овочевого асорті. При цьому вона передбачає вживання несолодкого чаю і невеликої кількості натурального вина.

Плюс до всього, ставлячись уважно до свого здоров'я, бажано в період такої дієти не забувати про помірних фізичних навантаженнях і прогулянках перед їжею.
Автор: Алла Пилипенко


 Два варіанти китайської дієти
 У фундаменті принципів схуднення, які закладені в китайській дієті, лежать погляди стародавньої філософії Китаю. В основі її - розподіл світу на п'ять першоелементів: земля, вода, вогонь, метал і дерево. І тіло людини теж складається з цих першоелементів. Тому головне завдання для зниження ваги, згідно з поглядами китайських цілителів, - це приведення всіх елементів в стан балансу.

Спочатку китайська дієта надавала великого значення травам, кожна з яких виконувала певну роль. Однак з часом, при поширенні в інших країнах, інформація про травах була загублена. Зате спрощена китайська дієта стала більш зрозумілою. Також хочу звернути увагу читачів на те, що китайська і японська дієта, хоч їх і часто плутають, є різними системами харчування.

Отже, перший варіант китайської дієти
Необхідно попередньо підготуватися до такої дієти. Вранці після сну випийте дві склянки гарячої або холодної кип'яченої води. Так слід робити три рази на тиждень: у понеділок, середу та п'ятницю. Такі дії необхідні для промивання кишечника, це надалі сприятиме кращому засвоєнню поживних речовин і кращому травленню.

Зразкове меню на тиждень :

 Два варіанти китайської дієти


Перший день
На сніданок слід з'їсти 150г білокачанної капусти і випити один стакан мінеральної води;
На обід - 150г салату зі свіжої моркви з оливковою олією, чотири столові ложки відвареного рису і склянку мінеральної води;
На вечерю приготуйте собі 150г відвареної риби, можна також з'їсти невеликий шматочок хліба і кілька листів салату.

Другий день
На сніданок з'їжте тост із чорного хліба, 150г свіжої моркви з рослинним маслом, випийте мінеральну воду;
На обід - 200г овочевого салату (морква, капуста, селера, листя салату), скибочка хліба і стакан яблучного соку;
На вечерю можна - 100г відвареного рису, половину грейпфрута, чотири листочки салату і стакан мінеральної води.

Третій день
На сніданок слід з'їсти 200г фруктового салату (яблука, апельсини, груші, банани) і випити склянку апельсинового соку;
На обід приготуйте собі 150г салату з капусти з лимонним соком, 250г відвареної спаржі, скибочка хліба і мінеральна вода;
На вечерю - невелика картоплина, 250г смажених грибів і стакан мінеральної води.

Четвертий день
На сніданок можна - апельсин, яблуко, тост із чорного хліба і стакан яблучного соку;
На обід слід з'їсти 300г відвареної спаржі з листям базиліка і рисом, шматочок хліба, велике яблуко і випити склянку мінеральної води;
На вечерю - 200г відвареної риби, шматочок хліба, дві варені картоплини.

П'ятий день
На сніданок - 200г рисової каші і мінеральна вода;
На обід приготуйте салат з білокачанної і морської капусти - 200г, коржі з рисового борошна або шматочок хліба, не забудьте про мінеральну воду;
На вечерю - коржик з рисової муки, 200г салату з моркви, капусти і зеленого салату (заправити рослинним маслом), стакан мінеральної води.

Шостий день
На сніданок - тарілка рисової каші, стакан яблучного соку;
На обід слід з'їсти 150г салату з апельсинів, ківі і яблук, 200г відвареної морської риби, і випити один стакан апельсинового соку або соку манго;
На вечерю - шматочок смаженого нежирного м'яса, скибочка хліба, чотири порізаних листочки салату з лимонним соком, апельсин.

Сьомий день
На сніданок з'їжте фруктовий салат - 250г (абрикоси, чорнослив, яблука), випийте склянку мінеральної води;
На обід - 150г відвареного рису, додайте столову ложку меду і шматочки фруктів, стакан мінеральної води;
На вечерю можна з'їсти 200г салату з білокачанної капусти, корж з рисового борошна, 150г морської відвареної риби, і випити склянку мінеральної води.


 Два варіанти китайської дієти


Як бачите, китайська дієта заснована на вживанні їжі в основному рослинного походження. Однією зі складових цієї дієти є рис, а також морська риба. Китайські дієтологи велику увагу приділяють мінеральній воді, вона сприяє підтримці здорового стану організму, очищає кишечник від шлаків, омолоджує нас. Слід пам'ятати, що в цій дієті фрукти і овочі - НЕ гарнір, а самостійний вид їжі.

Після закінчення дієти не накидайтеся на тваринні жири, інакше всі ваші результати будуть незабаром зведені до нуля. Постарайтеся не просто вийти з дієти, а прийти до здорового і збалансованому харчуванню.

Є ще один варіант китайської дієти   для схуднення:

 Два варіанти китайської дієти


Перший тиждень - можна їсти по одному яйцю, одному апельсину, і пити зелений чай на сніданок обід і вечерю.
Другий тиждень - можна їсти тільки каші, і пити зелений чай без цукру.
Третій тиждень - тільки овочі в сирому або вареному вигляді і фрукти. Крім зеленого чаю можна пити соки.


Отже, перший тиждень цієї дієти вважається найважчою, адже всі сім днів Вам доведеться обмежувати свій щоденний раціон трьома апельсинами, трьома яйцями і зеленим несолодким чаєм. Якщо ж Вам вдасться витримати цей тиждень, то в другу Вам буде набагато простіше, адже можна їсти будь-яку кількість каші на воді. Не варто тільки вживати перлову і манну крупи. А ось третій тиждень значно розширює можливості раціону, адже можна приготувати з овочів рагу, можна їсти їх сирими, а також Ви можете вибирати різні соки і морси. Можна використовувати рослинне масло і трохи солі. Останній тиждень має велике значення не тільки для ваги, але і для здоров'я.

Звичайно, така дієта - дуже низькокалорійна і жорстка, її дуже важко витримати. І виходити з неї слід поступово. Вводьте один за іншим продукти, які Ви не вживали, невеликими порціями. Не їжте більше двох сирих фруктів на день. Вершкове масло вживайте тільки в натуральному вигляді.

Як бачите, обидва варіанти китайської дієти досить складні і жорсткі. Однак перший варіант відрізняється великою різноманітністю щоденного раціону і більше збалансований. Зате другий варіант дозволить позбутися більшої кількості зайвих кілограм. Тому вирішувати тільки Вам. Однак який би варіант Ви не обрали, пам'ятайте, після закінчення дієти Ви повинні прагнути до збалансованого і здорового харчування.

Фото: Shebeko, Lilyana Vynogradova, Jiri Hera, sarsmis, shutterstock.com
Автор: Тетяна Будзіровская
Джерело: Diets.ru