Дієта «6 пелюсток» - ефективне схуднення!
 Лети, лети, пелюстка
Через захід на схід
Через північ, через південь
Повертайся, зробивши коло.
Лише торкнешся ти землі
Бути по-моєму вели,
Вели, щоб я ... схудла!


Дієта названа «6 пелюсток»   не тому, що вам доведеться харчуватися одними пелюстками. Не бійтеся. Зате схуднути від пелюсткової дієти ви зможете. І, як мінімум, на 800 г в день.

Родина дієти - Швеція, а автор цього цікавого раціону харчування - шведський дієтолог Анна Юханссон . Ідея дієти проста: кожен день «6 пелюсток» - це день певної монодієти. Тобто, кожен день ви «сидите» на одному продукті або на одній групі продуктів. Наприклад, є день морепродуктів, рибний день, овочевий, курячий і т.д. Всього шість пелюсток - тобто черзі змінювали один одного шостій монодієт.

Як це працює?

По-перше, виходить майже тиждень роздільного харчування. Завдяки цьому втрачається вага. Але якщо від звичайних монодієт організм страждає втратою будь-яких вітамінів або мікроелементів, то одноденна дієта не зможе зруйнувати ваш організм дефіцитом вітамінів. До того ж, всього за один день неможливо втомитися від одноманітного раціону, в чому часто зізнаються прихильники тривалих монодієт. Перш ніж приступити до цієї шведської дієті, варто запам'ятати кілька простих правил.

Правила дієти 6 пелюсток

1) Не міняйте дієтичні дні місцями, запорука успіху дієти - правильне чергування білків і вуглеводів.

2) Основні дозволені напої на майбутні 6 днів:
- Чиста вода, не менш 1, 5 л на день;
- Кава;
- Чорний і зелений чай.

У злаковий день можна пити квас, в сирний - молоко і кефір, в фруктовий - натуральні соки.

3) Цукор - під повною забороною, підсолювати їжу можна, але дуже мало, а краще замінити сіль на спеції і зелень.

4) Повторювати дієту можна не раніше, ніж через 4 місяці. При частому використанні дієти - вона перестає працювати, і лише завдає шкоди здоров'ю.

 Дієта «6 пелюсток» - ефективне схуднення!


План харчування дієти 6 пелюсток

День перший - рибний.   Організм запасається поліненасиченими жирними кислотами, спалюється жир.

Можна і потрібно їсти:   риба (можна жирну, вона несе омега-3 кислоти, не дозволяє відкладатися жиру), креветки, кальмари, крабові палички. У будь-якому вигляді і будь-якій кількості! Дозволяється додавати в готові страви трохи солі, зелені і приправ.

Не можна:   смажені і консервовані морепродукти.

День другий - овочевий.   У цей день ви можете встановити рекорд - втратити найбільше кілограмів, бо на перетравлення рослинних вуглеводів організм витратить дуже багато енергії, жири будуть спалюватися.

Можна і потрібно їсти:   кабачки, баклажани, огірки, помідори, морква, капуста всіх видів. У вигляді салатів, запечені.

Не можна:   не зловживайте картоплею і овочевими консервами.

День третій - курячий.   Білок буде сприяти зміцненню м'язів і не перетвориться в жир.

Можна і потрібно їсти:   варити, запікати, готувати парові котлети - все з курячого м'яса.

Не можна:   смажену курку з шкіркою.

День четвертий - злаковий.   І знову йде активне спалювання жиру, оскільки на перетравлення злаків потрібно достатньо енергії.

Можна і потрібно їсти:   будь-які каші (зварені на воді), пророщена пшениця, висівки (житні, вівсяні, пшеничні), сирі насіння, хлібці. З напоїв можна випити квас.

Не можна:   смажене насіння.

День п'ятий - сирний.   Сирно-молочне харчування заповнить запас мінеральних речовин, який виснажився за перші дні дієти.

Можна і потрібно їсти:   нежирний і несолодкий сир, несолодкий йогурт, пити молоко і кефір.

Не можна:   солодкі йогурти з шматочками фруктів.

День шостий - фруктовий.   Найбільш складний, але і найсмачніший день. Варто витримати, щоб потім з гордістю встати на ваги.

Можна і потрібно їсти:   яблука, груші, мандарини, хурма. Пити можна свіже вичавлені фруктові і ягідні соки без цукру.

Не можна:   обмежте споживання бананів і винограду (через високу калорійності і змісту великої кількості цукру).

А чи буде результат?

Перший раз можна розраховувати на хорошу втрату ваги. Деяким вдається розлучитися майже з п'ятьма кілограмами. І це всього за шість днів! Хоча втрати і 2-3 кг є непоганим результатом. Ті, хто спробував дієту, називають її комфортною, не складною. Мінус в тому, що потрібно досить великий запас продуктів хорошої якості, а це не дешеве задоволення. Інша складність - якщо у вас існує алергія на якийсь із видів продуктів, наприклад, на молочні. Тоді вам доведеться, швидше за все, відмовитися від дієти. Вирішіть це заздалегідь.

Варто сказати і про те, що дієта «6 пелюсток» може стати справжньою фемілі-дієтою (від англ. Family - сім'я). Ваш чоловік і не помітить, що ви сидите на дієті. Вечері для нього будуть різноманітними, кожен день новими. І ще один плюс дієти - можна їсти після 6-7 вечора, це дуже важливо для працюючих жінок, які приходять додому пізно.

Бажаємо успіху в схудненні!
Автор: Василина Кузіна


 Лужна дієта Вікторії Бекхем
 Багатьом цікаво, як Вікторії, матері чотирьох дітей, вдається залишатися такою стрункою. Виявляється, вся справа в лужному дієті. Дізнайтеся більше про це харчуванні, адже лужна дієта обіцяє стати найпопулярнішою в 2013 році!

Зараз відомо, що на лужної дієті сидить не тільки Вікторія, але і Гвінет Пелтроу і Дженніфер Еністон. Дієта не дарма прогнозується як найпопулярніша в цьому році. Адже їй слідувати не так складно, для цього зовсім не обов'язково бути актрисою з А-листа, а сам раціон харчування оцінюється дієтологами як здоровий і збалансований.

Вікторія Бекхем зізналася, що почати слідувати лужної дієті її допомогла книга Honestly Healthy Alkaline Programme від двох авторів Наташі Коррет і Вікі Едсон. Рецепти з цього видання Вікторія із задоволенням готувала для себе. Складність дієти в тому, що це, в основному, вегетаріанська програма харчування, тому варто шукати потрібні рецепти, щоб меню було максимально різноманітним. Але про все по порядку.

 Лужна дієта Вікторії Бекхем


Що таке лужна дієта?

Наші предки харчувалися зовсім по-іншому, ніж харчуємося сьогодні ми. Це були мінімально оброблені продукти рослинного і тваринного походження. Але з появою технологій обробки та переробки продуктів, з'явилися зовсім інші складові нашого харчування. Зерно перестало бути цілісним, його ретельно перемелювали. У раціон увійшли молочні продукти у великій кількості. Зросло споживання солі, цукру. Навіть м'ясо зазнало свої зміни, адже худоба тепер годують не тільки звичними для них травами, додають в їх харчування зернові та інші добавки.

У результаті прогресу наше харчування в цілому стало більш кислотним. Тобто, майже всі продукти, якими ми харчуємося, виробляють кислоту. Це риба, м'ясо, птиця, морепродукти, сир, молоко, сіль. Споживання свіжих фруктів і овочів скоротилося. Це і викликало стурбованість у творців дієти. Все західне харчування є кислотним по суті. Чим же така погана кислотність харчування?

Наша кров є злегка лужний, середній рівень її рН між 7, 35 і 7, 45. Теорія, що лежить в основі лужної дієти, стверджує, що наше харчування повинно відображати цей рівень рН, тобто бути злегка лужним. Прихильники лужної дієти вважають, що дієта з високим вмістом кислотних продуктів порушує загальний баланс і сприяє втраті важливих мінералів, таких як калій, магній, кальцій, натрій, так як за рахунок них організм намагається заповнити рівновагу. Саме кислотно-лужний дисбаланс призводить до багатьох хвороб, - вважають творці дієти.

 Лужна дієта Вікторії Бекхем


Чим погана кислотність?

Перехід сучасних людей до кислотного харчуванню став причиною багатьох хронічних захворювань. А лужну харчування допомагає впоратися з наступними хворобами і нездужаннями:
- Недолік енергії;
- Надмірна кількість слизу;
- закладеність носа;
- Часті застуди, грип;
- Занепокоєння, нервозність, дратівливість;
- Кісти яєчників, полікістоз яєчників, доброякісні кісти в грудях;
- головний біль.

Є також підтвердження того, що лужна дієта може запобігти утворенню кальцієвих каменів у нирках, остеопороз, вікову атрофію м'язів.

У дієти є і супротивники. Їх головні аргумент - недостатність клінічних досліджень.

Протипоказання

Як у будь-якої дієти, у лужному теж є застереження. По-перше, бажано проконсультуватися з фахівцем, перш ніж прийняти рішення про те, щоб почати слідувати цьому плану харчування. По-друге, дієтологи наполягають на тому, що є групи людей, кому точно лужна дієта протипоказана. Це страждають гострою або хронічною нирковою недостатністю і люди з хворобами серця.

Як розпочати?

Спробувати лужну дієту можна не тільки тим, хто прагне до схуднення. Якщо ви відчуваєте млявість, не задоволено своїм здоров'ям, то в оздоровчих цілях цей режим харчування теж допоможе.

 Лужна дієта Вікторії Бекхем


Принципи лужної дієти:

- Їжте переважно вегетаріанську їжу, вона найбільш лужна з усіх продуктів харчування.
- Вибирайте цільнозернові харчові продукти, вони сповільнюють вивільнення глюкози, що допомагає збалансувати рівень цукру в крові протягом дня.
- Деякі продукти, кислі на смак, - кислотними не є. Наприклад, лимон, лайм, грейпфрут - це лужні продукти.
- Кава та кола є одними з найбільш кислотних продуктів. Найбільш лужні - це овочі та фрукти, включаючи фініки, інжир, грейпфрут, лимон, лайм, фенхель, брокколі, артишоки, спаржа, буряк, капуста, шпинат, крес-салат, цвітна капуста.
- Зазвичай лужні продукти - це ті, які містять багато вітамінів і води, ця волога краще засвоюється, ніж звичайна вода з пляшок. Харчуючись лужними продуктами, ви зволожуєте свій організм.
- Слідуйте правилу 80/20, де 80% - це вегетаріанська їжа, а 20% - це білок.

Результати лужної дієти

В принципі, досить подивитися на Вікторію Бекхем, щоб зрозуміти, що результати у лужному дієти будуть. Багатодітна мама і бізнесвуман, що живе на дві країни (Великобританія та США), завжди сповнена енергії і прекрасно виглядає, чи не так? І якщо ви зважитеся на лужну дієту, ви вправі очікувати:
- Поліпшення травлення, зменшення метеоризму і здуття живота;
- Поліпшення тонусу шкіри (завдяки насінню, горіхам, жирним кислотам);
- Поліпшення пам'яті і концентрації уваги (адже рівень цукру в крові майже не коливається);
- Поліпшення настрою і навіть відчуття щастя (цільнозернові підвищують рівень серотоніну, гормону щастя);
- Підвищення енергії;
- Зниження тяги до цукру, алкоголю, кави та іншим стимуляторів.

 Лужна дієта Вікторії Бекхем


Перелік продуктів

Нижче невелика підказка, які продукти вам будуть потрібні, і які не потрібні під час дієти.

Лужні:

  • лимон, лайм і грейпфрут
  • Фініки, інжир і абрикоси
  • Помідори, яблука, груші, манго, папайя і авокадо
  • крес-салат, кріп, спаржа, селера, цвітна капуста
  • Цибуля, часник, імбир (свіжий) і буряк
  • водорості, шпинат, рукола, петрушка і кінза
  • насіння соняшнику, гарбуза і кунжуту, масла з них
  • Мигдаль, волоські горіхи і горіхи пекан
  • кіноа, просо, гречка, овес і коричневий рис
  • Мигдальне молоко, молоко з коричневого рису
  • кокосова м'якоть і кокосова вода

Кислотоутворюючі:

  • Червоне м'ясо, у тому числі свинина і дичина
  • Птах
  • Оброблені зернові сніданки (з низьким вмістом поживних речовин, з високим вмістом цукру і солі)
  • печива, пироги і хліб (з високим вмістом дріжджів, білого борошна, солі, цукру і добавок)
  • кола, дієтична кола і алкоголь
  • Чай, кава, шоколад (особливо молочний шоколад з високим вмістом цукру)
Автор: Василина Кузіна