Зустрічай весну у відмінній формі
 Зимовий період нарешті закінчився, прийшла весна, і принесла з собою пташиний гомін, яскраве сонечко і перші зелені травинки, що пробиваються крізь ще холодну землю до тепла і світла. Все це добре, погано тільки те, що саме навесні, в період міжсезоння, нас наздоганяє так званий весняний авітаміноз, і як наслідок цього знижується імунітет, атакують простудні та загострюються хронічні захворювання.

Стан шкіри і волосся також погіршується, і внаслідок того ж авітамінозу і просто від нестачі зволоження в довгі зимові місяці, від постійного стресу, обумовленого холодом, вітрами, і браком сонячних променів. Результат - сухість шкіри, її лущення, блідість, випадання волосся, ламкість нігтів. Характерні для ранньої весни і проблеми в психічній сфері - перепади настрою, схильність до депресій.

Хороший імунітет - запорука краси і здоров'я

Вітамін С, або аскорбінова кислота, - це один з найважливіших вітамінів, який бере участь практично у всіх процесах життєдіяльності організму, а однією з найважливіших функцій вітаміну С в організмі є зміцнення імунітету, та й вироблення колагену, який необхідний для молодості нашої шкіри, також напряму залежить від вітаміну С.

 Зустрічай весну у відмінній формі


Найефективніший спосіб заповнювати і підтримувати на достатньому рівні вміст вітаміну С в організмі в зимово-весняний період - це регулярне вживання настою шипшини , Притому цей цілющий настій допоможе нам впоратися з нестачею не тільки вітаміну С, а й А і Е. Плоди шипшини містять досить велику кількість рідкісних вітамінів Р, К, а також мікроелементи - молібден, кобальт, марганець, хром, натрій. Але щоб отримати максимальну користь від настою шипшини його необхідно правильно заварити Отже: беремо 100 грамів шипшини (4 ст.ложки плодів), поміщаємо їх в термос, заливаємо гарячою водою (не окріп), наполягаємо не менше 7:00. Напій готовий.

 Зустрічай весну у відмінній формі


Допоможе підтримувати імунітет на належному рівні і щоденне чаювання з лимоном і медом . До речі в листочках лимона вітаміну С міститься в 14 разів більше ніж у його м'якоті. Так що листя з лимонного деревця, зростаючого у вас на підвіконні є відмінним джерелом вітаміну С. Дрібно нарізані і підсушені листочки лимона фітотерапевти рекомендують використовувати замість заварки.

  Хорошою альтернативою звичайного чаю у весняний період є компоти із сухофруктів, а також компоти і киселі з журавлини.

 Зустрічай весну у відмінній формі


Для приготування ефективних напоїв підвищують імунітет можна використовувати і сухі цілющі трави. Ось, приміром, - трава оман , До речі, є в будь-якій аптеці. Згідно з легендою, оман виріс із сліз прекрасної Олени, тієї самої, через яку почалася троянська війна: 10 років лилася кров троянців і ахейців. Сидячи в обложеної Троє, Олена ткала коханому чоловікові Менелаєві плащ і гірко плакала. Сльози її, падаючи на землю, спалахували золотом і ставали квітами оману. З цього корисного рослини (назва «дев'ять сил» говорить сама за себе) можна приготувати морс, компот, кисіль і навіть вино.

 Зустрічай весну у відмінній формі


Морс.   Залийте 50 г сухих коренів оману літром гарячої води, доведіть до кипіння і потримайте на слабкому вогні 25 хвилин. Процідіть, додайте півсклянки журавлинного соку, мед за смаком, розмішайте і можете пити. Смачно і корисно!

Компот.   Десять грам сухих коренів оману зваріть в літрі води. Поріжте два великі яблука і додайте в киплячий відвар. Через кілька хвилин зніміть компот з вогню, можна додати в нього цукор за смаком і кілька скибочок (листочків) лимона.

Кисіль.   25 грам коренів оману відваріть в літрі води до повного розм'якшення. Процідіть, додайте 35 грам розведеного крохмалю, цукор за смаком і доведіть до кипіння.

Цілюща вино за рецептом Авіценни з коріння оману

Готують його з свіжих коренів, а от приймати рекомендують у період міжсезоння - навесні і восени.

Коріння рослини слід промити і дуже дрібно нашаткувати. На 0, 7 літра виноградного вина взяти 2 столові ложки з гіркою нашаткованих коренів і на дуже повільному вогні довести до кипіння. Потім потримати на повільному вогні ще хвилин 10, вино не повинно вирувати. Остудити, процідити і перелити в пляшку. Після кип'ятіння вміст спирту значною мірою знижується, так що таке вино практично нешкідливо. Приймати його слід 3 рази на день по 50 мл. Девясиловое вино зміцнює імунітет і є відмінним профілактичним засобом від застуди та інфекційних захворювань, допомагає воно також від тахікардії, стабілізує серцевий ритм.

Відмінний весняний стимулятор - проростки злакових культур . Про користь проростків для здоров'я відомо давно, а новітні наукові дослідження підтвердили цю думку. Проросток - проклюнулися зерно, в якому концентрується величезний запас енергії, скупчуються біологічно активні речовини, у тому числі вітаміни, мікроелементи, ферменти та інше, притому в кількості в кілька разів що перевищує вихідне. При пророщування зерна у зв'язку з різкою активізацією містяться в ньому ферментів відбувається розщеплення білків, жирів, вуглеводів, ці ферменти, після з'їдання проростків, продовжують працювати і в нашому організмі, зберігаючи, таким чином, його внутрішні сили.

Далеко не всі представники овочів і фруктів, що зберігаються в наших засіках, здатні зберігати свою вітамінну цінність аж до весни. Серед них виділяються два продукти - моркву і гарбуз. Значна кількість вітаміну А, від якого багато в чому залежить стан шкіри і волосся, благополучно доживає в цих чудо-овочах до самого тепла. Так що, вживаючи салати з моркви та гарбуза, свіжовичавлені соки, ми зміцнюємо імунітет і зберігаємо красу шкіри і волосся. Притому, найкраще вживати моркву та гарбуз зі сметаною чи олією, так вітамін А буде краще засвоюватися організмом.

Рух прожене «весняну депресію» і зайві кілограми

Можливо, зима не пройшла для вас безслідно і нагородила зайвими кілограмами, це трапляється досить часто. Якщо це сталося, ні в якому разі не експериментуйте з харчуванням, особливо з радикальними дієтами. Такі дієти можуть погіршити весняний стрес і призвести до загострення багатьох хронічних захворювань. Їжа має бути різноманітною, порції невеликими, харчування дробовим. Просто, додайте до свого меню оптимальну кількість фізичних навантажень і до літа зайві кілограми обов'язково підуть. Навесні, на відміну від осені, не варто надмірно берегти себе, забезпечуючи «щадний режим»: навпаки, давайте собі адекватне навантаження, - пробіжки або прогулянки вранці, велосипед, можливо басейн ...

 Зустрічай весну у відмінній формі


Якщо відвідувати басейн немає часу, бажання, можливості, займіться домашнім акватренінг. Це чудова тонізуюча і гартують процедура. Вона зробить вас невразливою для вірусів, допоможе спалити зайві калорії, а головне, дасть роботу м'язів, страждаючим в цю пору року від вимушеної гіподинамії.

Розчиніть в теплій воді жменю морської солі. Підкладіть під голову складену в декілька разів рушник, а потім повільно виконайте кілька простих вправ.

• Для початку «ножиці», - підніміть ноги на 20-30 см від дна і то схрещуйте їх, то розводите в сторони (3-4 рази).

• Потім ляжте на бік і піднімайте пряму ногу якнайвище (3-5 разів на кожному боці).

• Переверніться на живіт і, спираючись про бортики, обережно розумійте ноги по черзі кілька разів.

• Сидячи у ванні прямо і спираючись на руки, підніміть тіло, відірвавшись від дна ванни, а потім поверніться у вихідне положення.
Приділяйте процедурі акватренінг 15-20 хвилин 3-4 рази на тиждень - і через місяць помітите позитивний результат.

 Зустрічай весну у відмінній формі


Скинути нервову напругу і вантаж негативних емоцій, не піддатися сезонної депресії допоможуть нехитрі прийоми самомасажу :

• Покладіть пальці обох рук на лоб, і м'яко помасажуйте його круговими рухами від центру до скронь уздовж лінії волосся. М'яко пройдіться по обличчю, не розтягуючи шкіру і приділяючи особливу увагу зони щелеп і скронь.

• Пройдіться кінчиками пальців від чола до потилиці, а потім від потилиці до тімені.

• Нахиліть голову вперед, покладіть кінчики пальців на шию по обидві сторони від хребта. Ведіть пальці уздовж шиї до плечей і назад, здійснюючи енергійні дрібні кругові рухи.

• Просувайтеся від основи шиї до плечей, круговими розминаючими і розтираючими рухами.

 Зустрічай весну у відмінній формі


Ну і ще дуже важливий аспект боротьби з весняною депресією, - всіма силами підтримуйте позитивний настрій. Нехай ваш день буде заповнений цікавими для вас справами, - зустрічі з друзями, книги і фільми, виставки, хороша музика, подорожі і нові враження - все це допоможе повернути і зберегти бадьорість духу. На «весняну депресію» просто не вистачить часу!
Автор: Ольга Травлеева