5 способів відмовитися від солодкого
 Хочеться чогось солоденького? Причому, не раз на тиждень, а із завидною регулярністю. Мені ось теж постійно хочеться, тому я стала використовувати 5 простих і дієвих способів відмовитися від десерту. Самих-самих!

Скажу відразу - ніякого чаклунства і «углеводоненавістніческіх» таблеток. Всі способи пов'язані з емоціями. Адже солодкого завжди хочеться в якості компенсації за відсутність гарного настрою. А значить, потрібно просто собі його забезпечити або ... злякатися (як у способі 5).

Щоб солодкий зриву не підкрався до вам непомітно, до нього потрібно підготуватися. Іншими словами, бути у всеозброєнні, коли настане той самий похмурий день, в який вам захочеться одним махом змести з рот 28 цукерок з коробки.

Спосіб 1. Найвеселіша і сміхотлива подруга
Не полінуйтеся погортати записну книжку мобільного телефону і випишіть з неї імена найвеселіших і життєрадісних подружок або приятельок. Це повинні бути люди, спілкуючись з якими, ви завжди підживлюєтеся бадьорістю і оптимізмом. Без булочок, шоколаду і пряників. Без пряників, ірисок і тістечок. Без суфле, карамельок і круасанів. Записали?

 5 способів відмовитися від солодкого
   Ось цим людям ви зателефонуєте і витягніть погуляти, коли вам стане дуже погано і захочеться побігти до найближчої цукерні. Подруга розвеселить вас, подарує відмінний настрій і ви зрозумієте, що всі ваші проблеми можна вирішити швидше, ніж спорожніє коробка з 28 цукерками. А якщо ні - ви впораєтеся з ними самі, без цієї величезної кількості шоколаду.

Спосіб 2. Самое позитивне відео
Голлівудські кіностудії, здавалося б, тільки і працюють потім, щоб піднімати наш настрій. Dreamworks або Братики Warner, а також їхні конкуренти щороку випускають видимо-невидимо фільмів. Перша проблема в тому, що ми про це не знаємо (потрудіться прочитати про відеоновінках на тематичному сайті). Друга проблема в тому, що ми включаємо чергову новинку і бездумно «ковтаємо» її в який-небудь ледачий вечір. Пропоную вам зробити наступне: швиденько прочитати анонси кіноновинок за останній рік, скласти список з фільмів, які вам до остраху хочеться подивитися. Ну, а потім завантажити їх і скинути в папочку «Надихаюче». Коли прийде туга-печаль, ви зможете «вбити» її позитивним відео. У цю ж папку можна перекинути і фільми, які ви дивилися раніше, і надихнулися.

 5 способів відмовитися від солодкого
 Спосіб 3. Найграндіозніші плани
Ніщо так не надихає людину, як побудова планів. Зима-холоду? Забудьте, що на дворі лежить сніг і виє вітер - відкрийте туристичний портал і почитайте статті про містах і країнах, в яких ви ще не були. Відпочинок за кордоном - що може бути прекрасніше ?! Подивіться фотографії, почитайте опис. Помрійте і виберіть, куди б вам хотілося відправитися. Дорого? Вивчіть досвід тих, хто організовує подорожі без допомоги турфірм - добрі люди докладно описують відпочинок за кордоном, спланований самостійно. Пориньте в атмосферу відпустки, і «заїдати» буде нічого - печаль пройде сама собою.

Спосіб 4. Найшвидші справи
Туга і тяга до шоколаду часто навалюється в періоди занепокоєння про те, як багато потрібно зробити. Стрес так і шепоче на вухо: піди, ти, на кухню за солодкої «заначкою». Адже для того, щоб здолати вантаж турбот, потрібні сили. Сили, які дають нам вуглеводи. Пропоную вам відмовитися від звичного сценарію і отримати заряд бадьорості іншим способом - подумайте і складіть список тих справ, з якими ви можете розправитися досить швидко. Гора немитого посуду? Замочіть її в окропі - її можна буде відмити всього за 15 хвилин! Усюди валяються речі? Поставте в медіапроігриватесь всього 4 пісні - поки вони гратимуть, розкладіть речі по місцях. Більше часу вам і не знадобиться! Розібравшись з частиною справ, ваш настрій помітно покращиться. І, можливо, заначка так і залишиться в «тайнику» на кухні.

 5 способів відмовитися від солодкого
 Спосіб 5. Найшвидший стрес
Цей спосіб придуманий не мною, а голлівудськими «наглядачами» за зірками. Дієтологи радять знаменитостям відмінний спосіб здолати солодку залежність. Для цього достатньо лише ... роздягнутися. Краще всього зробити це перед великим дзеркалом. Побачивши недоліки своєї фігури - «животик», складки на стегнах і животі - вам тут же расхочется пхати в себе три «Твікс» або велику «Кедбері». Швидше за все, ви обмежитеся чашкою чаю, який ви будете пити з почуттям перемоги над власними слабкостями. А адже смак перемоги - абсолютно особливий. Впевнена, це буде самий смачний чай, який ви коли-небудь пробували!
Автор: Марина Тумовская


 Як продукти змінюють наш настрій?
 Ви сьогодні надмірно сварливі й вас багато дратує? Це може бути від їжі, яку ви їсте.

Будь-який продукт містить хімічні речовини, вітаміни і мінерали. Ці поживні речовини є попередниками нейромедіаторів. Залежно від продуктів, які ви їсте, в організмі утворюються різні рівні нейромедіаторів, які можуть істотно впливати на ваш настрій, підвищувати його або знижувати. Залишається з'ясувати, які продукти мають позитивний вплив на наш настрій, а які - негативне.

Продукти, які можуть негативно впливати на настрій:

- Соєві продукти

Всі продукти, які містять натуральні речовини, звані гойтрогенамі, негативно впливають на щитовидку. Залозу. Це може призвести до втоми і дратівливості. Продукти з сої містять гойтрогени, вони можуть створювати проблеми у функціонуванні щитовидної залози, а значить, можуть істотно вплинути на настрій. Якщо вас це турбує, то спробуйте відмовитися від соєвих і поспостерігайте за реакцією на цю відмову. Якщо самопочуття поліпшується і настрій стає хорошим, то доведеться розглянути альтернативи соєвим продуктам у своєму харчуванні. Як замінник рослинного білка можна спробувати: мигдальне молоко, горіхи, боби, пророщена пшениця. До речі, любителі соєвого соусу або місо-пасти можуть не хвилюватися, тому що це - ферментовані соєві продукти, процес бродіння в них відключає деякі негативні властивості соєвих продуктів.

- Дієтична кола
Багато хто думає, що дієтична кола - це набагато краще, ніж будь-який інший газований солодкий напій. Це не так. Дієтичні безалкогольні напої мають у складі достатньо хімікатів, в тому числі штучні замінники цукру. Такий набір елементів може стати причиною не тільки захворювань, а й елементарного поганого самопочуття, включаючи головні болі і перепади настрою. Альтернатива - пийте воду з свіжовичавленим лимонним соком.

 Як продукти змінюють наш настрій?
   - Цукор
Нехай вас не збиває з пантелику перша реакція організму на цукор - ейфорія, радість. Поспостерігайте: цукор енергію забирає, а не дає. Це викликано тим, що зростає рівень цукру в крові. У міру цього, організм змушений виробляти інсулін, щоб повернути рівень цукру в крові в норму. На тлі цього ви можете відчувати падіння енергії, а це безпосередньо пов'язано з негативними змінами. Спробуйте пити чай без цукру, або з мінімальною кількістю цукру, а також можете замінити цукор на натуральний підсолоджувач, такий як ксиліт.

- Кава
Чашка кави, здається, допомагає вранці прокинутися, і багато хто сподівається, що напої з кофеїном підвищать настрій і стануть хорошим початком дня. Однак кофеїн діє на вироблення адреналіну, що може викликати не тільки енергійність, а й стан тривоги. З тривожними відчуттями може прийти дратівливість і як наслідок перепади в настрої. Так що, мають рацію ті дієтологи, які не радять зловживати кавою. Маленькій чашечки з вершками цілком достатньо. Навіщо вам зайва тривога? А найкраще починати день зі смузі коктейлю.

А тепер переходимо до продуктами, що позитивно впливають на настрій:

 Як продукти змінюють наш настрій?
 - Складні вуглеводи
Споживання нерафінованих вуглеводів може підвищити рівень серотоніну в мозку, а отже, і підвищити настрій. Хитрість полягає в пошуку правильних вуглеводів, тих, які мінімально оброблені і не призводять до стрибків рівня цукру в крові. Що можна порадити: коричневий рис, вівсянка (тільки не моментального приготування), просо.

- Продукти, багаті селеном
Дефіцит селену приводить до дратівливості, депресії і проблем з щитовидною залозою. Споживання продуктів з селеном у складі може підтримувати функції щитовидки і підвищити настрій. Однак не перестарайтеся! Нашому організму достатньо натуральних джерел селену, з продуктів (наприклад, бразильські горіхи або гриби). Додаткові дози з вітамінних комплексів можуть бути прописані тільки лікарем!

- Їжа з високим вмістом фолієвої кислоти
Нестача фолієвої кислоти також відбивається депресією, тому що знижується рівень серотоніну в мозку. Збагатите своє харчування продуктами з фолієвою кислотою, і ваш настрій стане набагато стійкіше. Ось на які продукти слід звернути увагу: зелень, шпинат, бобові (квасоля і сочевиця).

 Як продукти змінюють наш настрій?
 - Продукти, що містять жири Омега-3
Дослідження ще 2006 року (університет Піттсбурга) довело, що люди, в крові яких спостерігаються низькі показники омега-3 жирних кислот, найбільш схильні легкої депресії і поганого настрою. Їжте волоські горіхи, насіння, це відмінне джерело омега-3 жирних кислот.

- Продукти з високим вмістом вітаміну D
Вітамін D виробляється організмом в основному під дією сонячного світла. У північних країнах, а також в зимовий період багато хто страждає від дефіциту цього вітаміну, що призводить до млявості і проблем з настроєм. Тому взимку, і особливо в північних регіонах рекомендується споживати вітамінні добавки, засновані на вітаміні D, або продукти, в яких є «сонячний» вітамін, наприклад гриби шиітаке.

- Жирна їжа
Погоня за стрункістю призвела до того, що ми готові зовсім відмовитися від будь-яких жирів. А адже не всі жири шкідливі. Наприклад, відсутність жирної їжі призводить до того, що мозок перестає належним чином функціонувати, недоодержуючи поживні макроелементи. І щоб підвищити настрій, зовсім необов'язково є жирні страви. Досить включити в раціон авокадо, кокосове масло (не більше чайної ложки), горіхи.

 Як продукти змінюють наш настрій?
 - Гостра їжа
Хочете підбадьоритися? Прянощі, потрапляючи з їжею, змушують виділяти ендорфіни, а це допомагає гарному настрою. Купуйте іноді перчик чилі, додайте його в салати або гарніри, настрій буде завжди бадьорим.

- Продукти з високим вмістом магнію
Багато людей відчувають дефіцит цього важливого поживної речовини, або дисбаланс магнію. А адже цей мінерал має розслаблюючі властивості для м'язів, допомагає зменшити стрес і поліпшити настрій. Шукати магній в аптеках не треба, включіть в своє меню артишоки, бадилля буряка, мигдаль, квасоля.

- Багаті залізом продукти
Якщо у вас немає достатньої кількості заліза в крові, виникають виснаження, депресії і дратівливість. Споживання продуктів, багатих залізом, збереже ваші червоні кров'яні клітини, наповнить їх киснем, а також буде тримати в хорошому настрої. Їжте для цього гарбузове насіння, бобові, морську капусту.

Не дозволяйте перетворити свій шлунок на звалище непотрібних продуктів, які не тільки не корисні, але ще позбавляють вас радощів життя та гарного настрою. Як тільки ви почнете є здорові продукти, ви швидко виявите, що відчуваєте себе краще і фізично, і духовно!
Автор: Василина Кузіна