|
Вітаміни - допомога вашому здоров'ю!
Вітаміни необхідні людині через здатність регулювати протягом хімічних реакцій в організмі. Вони допомагають вивільнити енергію, що міститься в продуктах харчування, споживаних нами. Нестача вітамінів в раціоні призводить до порушення обміну речовин, зниження працездатності, швидкої стомлюваності та іншим болючим явищам. Хронічний брак або тривала відсутність в продуктах харчування будь-якого вітаміну може призвести до захворювання.
Цікаво!
Американська Медична Асоціація настійно рекомендує, щоб кожна людина щодня приймав мультивітаміни.
Вітамін В12 (ціанкобаламін)
корисний при себорейному дерматиті, випаданні волосся, рожевих і вульгарних вуграх, дерматозах. Міститься в продуктах тваринного походження і рідше - в деяких рослинах, зокрема у винограді.
Вітамін С (аскорбінова кислота)
рекомендується при в'ялої шкірі, рожевих вуграх, ластовинні, хворобах волосся, дерматозах. Аскорбінова кислота покращує стан шкіри при себореї, надає позитивну дію при її старінні. Недолік її підсилює пігментацію шкіри. Основні джерела вітаміну С - кабачки, капуста, картопля, зелена цибуля, петрушка, буряк, томат, редька, кріп, часник, апельсин, лимон та інші цитрусові, виноград, вишня, суниця, полуниця, обліпиха, червона і чорна смородина, журавлина, горобина, яблука, плоди шипшини, звіробій, кропива, кульбаба.
Цікаво!
Цукор і алкоголь можуть нейтралізувати вітаміни В1, В6 і фолієву кислоту.
Вітамін Е (токоферол)
застосовується, особливо разом з вітаміном А, при млявою і в'ялої шкірі, себореї, вульгарних і рожевих вуграх, дерматозах. Токоферол міститься в апельсинах, бананах, вишні, агрус, горобині, червоною і чорній смородині, зливі, цибулі, моркви, петрушці, салаті, звіробої, кульбабі.
Цікаво!
В організмі людини вітаміни не синтезуються, за винятком вітаміну D, який через ряд проміжних стадій виробляється в організмі під впливом сонячних променів.
Вітамін Н (біотип).
При його дефіциті розвиваються дерматози, гіперпігментація та лущення шкіри, порушується ріст нігтів. Надає позитивну дію при себореї, зморшках, в'ялою і жирній шкірі, вуграх, при облисінні. Біотип міститься в цибулі, моркви, огірках, салаті, томатах, червоною і чорною смородині, дріжджах, пшеничній муці, горосі.
Вітамін К (філлохинон)
підвищує міцність капілярів, сприяє припиненню різних кровотеч і крововиливів в шкірі, прискорюють загоєння ран і виразок. Один з філлохинон міститься в зелених частинах рослин - кропиві, подорожнику, полину гіркого, деревії, плодах шипшини, винограді, калині, сливі, чаї, картоплі, бадиллі моркви, злакових рослинах.
Цікаво!
За своєю хімічною природою всі вітаміни діляться на дві великі групи - жиророзчинні та водорозчинні.
Вітамін Р (рутин)
допомагає при рожевих вуграх, червоності особи, випаданні волосся. Рутин зустрічається в капусті, буряку, горобині, сливі, смородині, винограді, шипшині, волоському горісі, звіробої, м'яті, ромашки, шавлії.
Вітамін РР (нікотинова кислота)
застосовується при себореї, рожевих і вульгарних вуграх, сухості, огрубении і запаленні шкіри, випаданні волосся, дерматозах. Нікотинова кислота підсилює живлення клітин шкіри і коріння волосся, прискорює загоєння ран і виразок. Нікотинова кислота міститься в пшеничних висівках, кавуні, шинку, капусті, картоплі, цибулі, моркви, огірку, петрушці, салаті, буряках, томаті, гарбузі, хроні, часнику, абрикосі, апельсині, банані, винограді, малині, дубе, троянді, чаї , ревені, шавлії.
Важливо!
Термічна обробка майже повністю руйнує вітамін С, наполовину - вітамін Е і вітаміни групи В. Зберігання на світлі згубно для вітаміну Е і А (вони окислюються), контакт з киснем не прийнятний для вітаміну В6.
Вітамін U
корисний при себореї. Цей вітамін міститься в соку свіжих овочів і фруктів, а також у злаках і рослинних жирах.
Зараз сучасні продукти і напівфабрикати стає все більш рафінованими, і як наслідок втрачаються вітаміни в процесі обробки сировини. Тому не пропустіть літо, вживайте «натуральні» вітаміни і стежте за своїм здоров'ям.
|
Щоб виглядати прекрасно, недостатньо дбає тільки про зовнішній вигляд. Особливу увагу необхідно приділити і тому, що ми їмо.
Перефразовуючи всім відомий вислів, «Що б таке з'їсти, щоб покращати? ». Дефіцит мінеральних речовин і вітамінів може призвести до таких неприємних наслідків, як втома, дратівливість, погіршення стану шкіри і т.д. Особливо це важливо пам'ятати навесні, коли організм ослаблений.
Пропоную вашій увазі
8 важливих складових нашої краси
. Намагайтеся включати ці елементи в свій раціон, і результати не змусять себе чекати. Покращиться ваше самопочуття, енергії стане більше, і ви перетворитеся.
1. Кальцій.
В основному міститься в молочних продуктах. Виникає питання, чому ж цей мінерал так важливий для нашого організму? Вчені довели, що 1% ваги жінки припадає саме на кальцій. Він є будівельним матеріалом для кісток і зубів, грає так само важливу роль у роботі м'язів і серця, системи кровообігу і наших клітин. Більше того, вважається, що жінки в 4 рази частіше страждають від остеопорозу, ніж чоловіки. Тому нам, жінкам, не варто нехтувати цим мінералом в будь-якому віці.
Кальцій необхідний нам з самого народження і до кінця життя. До 18 років він сприяє активному росту організму, коли нам за 30 потрібен для підтримки кісток і м'язів в нормальному стані, ну а з початком менопаузи, коли починає виробляти менше естрогену, допомагає уникати переломів. Крім того, кальцій незамінний для тих, хто намагається схуднути.
У кожному віці потреба в цьому мінералі своя. Тому перш, ніж приймати препарати, порадьтеся з лікарем і почитайте інструкцію.
2. Жирні кислоти Омега-3.
Вони містяться в рибі жирних сортів: тунці, сардинах, лососі і т.п. На жаль, наш організм не може самостійно його виробляти.
Кислоти Омега-3 важливі для серця і кровообігу, вони знижують ризик виникнення інфарктів та інших захворювань, пов'язаних з серцево-судинною системою. Крім того, виникнення депресивних станів деякі лікарі так само пов'язують з дефіцитом цього елементу в організмі.
Особливо важливо включати продукти і вітаміни з вмістом Омега-3 в свій раціон такими групами жінок:
-
вагітним, оскільки Омега-3 сприяє формуванню мозку і нервової системи у дитини;
-
з надмірною вагою і чутливим травленням;
-
тим, хто знаходиться в групі ризику серцево-судинних захворювань;
-
сидять на дієті.
3. Фолієва кислота.
Це водорозчинна форма вітаміну В. Нею багаті шпинат, аспарагус, мускусна диня і т.д. Вона нам потрібна для того, щоб добре виглядати, так як активно бере участь у побудові та оновленні клітин. Тому, щоб шкіра і волосся були красиві, не забувайте їсти шпинат і приймати вітамінні комплекси, що містять цю кислоту.
Крім того, важливо включати продукти і препарати з фолієвою кислотою в раціон вагітних жінок, особливо в перший триместр вагітності, для профілактики відхилень у розвитку нервової системи у плоду.
4. Вітаміни групи В.
Сюди відносимо
тіамін (В1), рибофлавін (В2), нікотинову кислоту (В3), пантотенову кислоту (В5), піридоксин (В6), кобаламін (В12) і біотин
. Це водорозчинні речовини міститися у великій кількості продуктів харчування, в тому числі злаках, фруктах і овочах. Тільки вітамін В12 міститься виключно в м'ясі, рибі і молоці.
Вітаміни групи В, якщо можна так сказати, енергетики. Сучасна жінка спалює приблизно 2000 калорій на добу, і саме вони допомагають встигнути за день все. Так, що без них нікуди.
Вітаміни В6 і В12
знижує ризик виникнення хвороб серця. А біотин необхідний для того, щоб волосся було красиві.
До речі, кофеїн руйнує цю групу вітамінів. Тому не зловживайте кавою і не забувайте приймати вітаміни.
5. Коензим Q10.
Це жирорастворимое поживна речовина, яка міститься в різних продуктах, таких як м'ясо та риби. Виявляється не тільки в кремах його можна знайти. Крім того, наш організм сам в змозі виробляє це фермент. За це відповідає наша печінка.
Q10 - сильний антиоксидант, який уповільнює процеси старіння, і сприятливо позначається на серцево-судинної системи. В день потрібно споживати від 30 до 100 мг цієї речовини. Не можна допускати зниження вмісту Q10 в клітинах, так як це може призвести до виникнення серйозних захворювань. Тому людям, які не можуть отримувати достатню кількість цієї речовини з їжею, в силу різних обставин, повинні приймати спеціальні препарати, які можна знайти в аптеці. І як завжди, не забувайте читати інструкцію або радитися з лікарем.
6. Вітамін D.
Наш організм здатний виробляти його під вплив сонячних променів. Його ми також можемо отримати з їжі, наприклад, з молока або печінки. Це важлива складова в процесі засвоєння кальцію. Тому він також допомагає формувати і підтримувати наші кістки в хорошому стані. Особливо важливий вітамін D стає під час вагітності і після 50 років, коли організму стає важче його виробляти.
7. Лютеїн.
Ця речовина допомагає нам краще бачити. Міститься в зелені, фруктах, кукурудзі та яєчному жовтку. Він є антиоксидантом, який бореться з вільними радикалами в очах. Тому допомагає підтримувати наш зір. Крім того, він корисний для шкіри, допомагає захистити її від сонячних променів.
8. Вітамін Е.
Це один з найбільш важливих складових нашої краси. Він міститься в овочах, злаках, зелені. Цей вітамін являє собою поєднання декількох елементів, відомих також як токофероли (домішки в рослинних оліях). Він містить природні антиоксиданти, які зустрічаються в 8 формах. Найпоширеніший і ефективний з них - α-токоферол. Він захищає наші клітини і тканини від вільних радикалів. У нього немає вузькоспрямованого дії, він корисний для всього організму в цілому.
Очевидно, що це не повний перелік корисних вітамінів і мінералів. Однак, це найбільш значущі для нашого організму речовини. Намагайтеся не забувати про те, що ми - те, що ми їмо. Харчуйтеся правильно і різноманітно, приймайте вітаміни і побачите, що результат не змусить себе довго чекати. Ви станете більш енергійною, більш активною і красивою.
|
|
|
|
|
|